پایان بندی My Hero Academia

پایان بندی My Hero Academia اعتبار این سری معروف را بازگرداند!

داستان همدردی...

پایان بندی My Hero Academia در آرک Final War اوج هیجان انگیزی برای این سری بوده و اعتبار این مجموعه را برگرداند. پایان بندی My Hero Academia یک تغییر رویه را در سری نشان داده و مشکلات اخیر مجموعه را جبران می‌کند. 

مانگای پرفروش کوهی هوریکوشی (Kohei Horikoshi) از زمانی که پخش مانگا در شونن جامپ سال ۲۰۱۴ شروع شد، جهان را به خود جذب کرد و از زمان انتشار، این اکشن شونن یک انیمه شش فصلی بسیار موفق، سه فیلم اسپین آف و سه مانگای اسپین آف را در خود داشته است.

هر چقدر هم که سریال محبوب باشد، My Hero Academia گرفتار چیزی شده است که بسیاری از طرفداران آن را نویسندگی درهم و برهم می‌دانند و با پیشرفت مانگا، بسیاری از روایت‌های اصلی سریال را از بین برده می‌‌شود. آرک‌هایی مانند آرک Deku Vigilante و آرک Traitor باعث شد که بسیاری از طرفداران سریال را دراپ کنند، اما آرک Final War در حال انجام که فینال بزرگ My Hero Academia هم هست، توانسته مشکلات این مجموعه را جبران کند. 

چیزی که در مورد My Hero Academia همیشه متمایز و مورد توجه طرفداران این سری بوده است، تعهد آن به نشان دادن جنبه همدلانه و ظریف به قهرمانان و تبهکاران است. آرک The Final War این موضوع دلخراش را از طریق شرور مورد علاقه طرفداران، هیمیکو توگا (Himiko Toga) به موضوع اصلی تبدیل می‌کند. 

فصل ۳۹۴ My Hero Academia غم و رنج توگا نسبت به جامعه قهرمان را از طریق گفتگوی بسیار زیبا بین او و اوچاکو بررسی می‌کند و دوستی این دو دختر را در کودکی به تصویر می‌کشد که نماینده پیوند دوست داشتنی آنهاست؛‌ علی رغم شرایط آنها در میدان جنگ. این درگیری در نهایت حل می‌شود و هیمیکو عمیق‌ترین درد‌هایش را برای اوچاکو آشکار می‌کند.

درگیری با ارتباط و زیبایی به اتمام می‌رسد. فصل‌های اخیر My Hero Academia یک رشته روایی مهم را ادامه می‌دهد که آرک Deku Vigilante به‌طور نتوانست آن را نشان دهد، زیرا جامعه قهرمانان ذاتاً دارای نقص است و افراد خوش‌نیت را با کورک‌های عجیب و غریبی مواجه می‌کند که کاملاً با استانداردهای اجتماعی مطابقت ندارند و منجر به طرد شدن آنها می‌شود. 

در مورد هیمیکو، پیشینه او نشان می‌دهد که او از کودکی توسط جامعه‌اش پس زده شده و علی‌رغم تمایل شدیدش برای برقراری ارتباط و دوست داشتن اطرافیانش، او را به عنوان شخصی با قدرت بی‌نهایت می‌شناختند که نمی‌توانست قدرتش را کنترل کند و به همین دلیل پس زده شد.  او زمانی که بچه بود، احتمالا به خاطر خاصیت کوسه‌اش علاقه‌ی عجیب و نگران‌کننده‌ای به خون داشت. والدین او از همان دوران هیمیکو را تحت فشار زیادی قرار دادند تا او همانند یک فرد عادی رفتار کند و این مسئله باعث شد در لیگ شروران به دنبال خانه بگردد.

. فصل ۳۹۵ موفق شد این نقص حیاتی را در دنیای My Hero Academia مورد بحث قرار دهد و ثابت کند که صرف نظر از میزان خشم و تلخی توگا نسبت به قهرمانان، مهربانی اوچاکو به او کمک کرد تا به یاد بیاورد که او در هسته اصلی خود کیست و اینکه او لایق دوست داشتن و دوست داشته شدن است. اگر جنگ نهایی My Hero Academia به بررسی این درگیری‌های خاص با دیگر شخصیت‌های شرور خود ادامه دهد، این سریال یکی از تاثیرگذارترین پایان‌ها در تاریخ شونن جامپ را خواهد داشت.

3.7 9 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا