تاریخچه شخصیت ارن یگر به عنوان تایتان بنیانگذار 
1%
  • 0/10

تاریخچه شخصیت ارن یگر به عنوان تایتان بنیانگذار 

اطلاعاتی راجع به تایتان بنیانگذار

تاریخچه شخصیت ارن یگر به عنوان تایتان بنیانگذار  ۱۸ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

پس از به اتمام رسیدن مجموعه شاهکار و بسیار زیبای Attack on Titan، شخصیت ارن یگر به خوبی آشکار شده است. اما آیا از همه چیز راجع به تایتان بنیانگذار مطلع هستید؟

مانگا Attack on Titan  به نویسندگی هاجیمه ایسایاما، یکی از پرفروش ترین مانگاهای فروخته شده در تاریخ به حساب می‌آید. از طرفی، انیمه این مجموعه مانگا نیز به همین اندازه پرطرفدار واقع شده است. شخصیت اصلی این انیمه به نام  ارن یگر (Eren Yeager) مسیر طولانی را طی داستان سپری می‌کند و دچار تحولات بزرگی می‌شود. ضربات روحی که در کودکی باعث بهم ریختگی روانی ارن توسط تایتان‌ها شده‌اند آینده او را به مسیری تاریک هدایت می‌کنند. او از طریق پدرش، به مقام تایتان بنیانگذار می‌رسد، و پس از این اتفاق سرنوشت تلخ  شخصیت ارن یگر شروع می‌شود

اولین تایتان بنیانگذار چه کسی بود؟

یمیر به صورت اتفاقی اولین تایتان بنیانگذار می‌شود

داستان به وجود آمدن اولین تایتان بنیانگذار پوشیده شده از خون و پیشینه سیاسی است که تاریخ آن به دو هزار سال قبل از وقوع اتفاقات انیمه برمی‌گردد. این جریان از وقتی شروع می‌شود که یمیر فریتز (Ymir Fritz) برای فرار از شکنجه‌ها به شکاف در تنه درختی مرموز برخورد کرده، و به آن ورود می‌کند. در آنجا با یک هیولای عجیب‌الخلقه مواجه می‌شود که پس از پیوند خوردن با آن هیولا به اولین تایتان تاریخ تبدیل می‌شود. او از تنه درخت با قدرت‌های باورنکردنی خارج می‌شود. پس از پی بردن شاه فریتز به این موضوع، برای منافع خود با او ازدواج می‌کند. ثمره ازدواج آن‌ها سه فرزند دختر بود، که پس از مرگ فجیع یمیر آن‌ها نیز به تایتان تبدیل شدند. به طور کل نه تایتان اصلی وجود دارند که جهت تسخیر پادشاهی، معروف به مارلی‌ها هستند. 

با گذشت زمان، مارلی‌ها هفت تایتان اصلی را تصرف کردند و به مقابله با الدیان‌ها پرداختند. شاه کارل فریتز (Karl Fritz) که از اعمال مردمش آزرده خاطر شد، الدیان‌های بسیاری را به جزیره پارادایس منتقل کرد و دیوارهای محکمی را در اطراف آن ساخت. پس از گذشت مدتی، کارل فریتز برای تحریک جنگ بزرگ تایتان‌ها، با همراهی خانواده تایبور، به توطئه کردن علیه مارلی‌ها پرداختند. در ادامه تنها خانواده‌های تایبور و ریس به عنوان آخرین خانواده‌های الدیایی با تایتان‌های خود باقی ماندند. در سال ۸۴۵، گریشا یگر (Grisha Yeager) تایتان بنیانگذار را از طریق فریدا ریس (Frieda Reiss) به دست آورد، و بدین ترتیب داستان ارن یگر آغاز شد.

ارن یگر چگونه به تایتان بنیانگذار تبدیل شد؟

او با خوردن پدر خود، گریشا یگر، فردی که تایتان بنیانگذار را از فریدا ریس دریافت کرده بود، به تایتان بنیانگذار تبدیل شد

ارن یگر همیشه از عزم و اراده قوی برخوردار بود، حتی قبل از اینکه مقام تایتان بنیانگذار را کسب کند. حال، چرا ارن به عنوان تایتان بنیانگذار برگزیده شد و چه چیزی او را خاص و استثنا می‌کند، سوالی است که همیشه در ذهن مخاطبان مطرح می‌شود. ارن قدرت تایتان را از پدرش به ارث برد، اما او به یک تایتان خالص تبدیل شد، چراکه پدرش سرم تایتان را به ارن تزریق کرد. با این حال، هر کسی نمی‌تواند پس از تزریق سرم تایتان از قدرت‌های آن برخوردار شود. این امتیاز تنها به نوادگان یمیر اعطا شده است، و خانواده یگر نیز جزوی از این نوادگان هستند. پس از تزریق سرم، ارن به یک تایتان تبدیل شد، و با خوردن پدر خود، گریشا یگر، به قدرت تایتان بنیانگذار دسترسی پیدا کرد، و به قدرتمندترین تایتان جهان تبدیل شد. 

تایتان بنیانگذار از چه ظاهری برخوردار است؟

یک موجود عجیب‌الخلقه در شکل مجموعه‌ای از استخوان‌ها

حالت تایتانی ارن یگر قوی‌ترین حالت در میان دیگر تایتان‌ها است. اما ظاهر نهایی او به لطف متقاعد کردن روح یمیر فرتیز جهت اعطای قدرت‌های خود به ارن، به وجود آمد. حالت نهایی شخصیت ارن یگر به عنوان بزرگ و قدرتمندترین تایتان شناخته می‌شود. مخاطبان نسبت به ظاهر عجیب ارن در حالت نهایی او کنجکاو هستند، چرا که شکل او با مجموعه‌ای از استخوان‌ها تکمیل شده است. اما این موضوع از دلیلی منطقی برخوردار است؛ پس از زمانی که ارن به تایتان بنیانگذار تبدیل شد، سر او در حادثه‌ای از بدن خود جدا می‌شود، و ارن در نهایت از طریق افزایش ستون فقرات مانع مرگ خود شد. بدن بیشتر تایتان‌ها مظهر همتایان انسانی آن‌ها است، اما ظاهر استخوانی شخصیت ارن یگر ظاهر او را بیشتر به تایتان بنیانگذار شبیه کرده است. 

توضیحات کامل راجع به قدرت‌های ارن در قالب تایتان بنیانگذار 

در مجموع قدرت تایتان بنیانگذار قدرتی مخرب و ترسناک است، اما در مورد ارن این موضوع کمی فرق می‌کند؛ چراکه، ارن یگر جدای از قدرت تایتان بنیانگذار، قدرت‌های سه تایتان دیگر را در بدن خود نگه می‌دارد. در ادامه به توضیحات کامل راجع به قدرت‌های شخصیت ارن یگر در قالب تایتان بنیانگذار می‌پردازیم.

کنترل تایتان

قبل از ارن، شاه کارل فریتز از قدرت کنترل تایتان جهت دستور دادن به تایتان‌های پنجاه متری و ساخت دیوار پارادایس توسط آن‌ها، استفاده کرد. او آن‌ها را متقاعد کرد که درون دیوار‌ها مخفی شوند، تا در محافظت از افراد جزیره پارادایس تاثیرگذار واقع شوند. ارن از قدرت کنترل تایتان خود برای اولین بار جهت کنترل تایتان دینا فریتز (Dina Fritz) استفاده کرد. در طول انیمه Attack on Titan، ارن طی دفعات بسیار محدودی از این قدرت خود استفاده کرد. در قسمت‌های پایانی این مجموعه، شخصیت ارن یگر تایتان‌های عظیم الجثه را وادار کرد که از دیوارها خارج شوند و سراسر کره زمین را با قدم‌های خود نابود کنند.

ارتباط تله‌پاتی

تایتان بنیانگذار این قابلیت را دارد که با تمامی نوادگان یمیر فرتیز هر کجا که باشند، ارتباط تله‌پاتی برقرار کند. تایتان بنیانگذاری این عمل را از طریق اتصال الگو انجام می‌دهد؛ مجموعه‌ای از کانال‌های مرموز ارتباطی که فقط الدیان‌ها قادر به دسترسی به آن هستند. در واقع، تایتان بنیانگذار می‌تواند با هر الدیانی در هر گوشه‌ای از جهان صحبت کند، و حتی چیزهایی را که در سر می‌گذارند را به آن‌ها انتقال دهد. شخصیت ارن یگر این قابلیت را هنگامی که برنامه‌ خود را در جهت راه اندازی رامبلینگ به الدیان‌ها اطلاع می‌داد، اعلام کرد.

آفرینش تایتان

تایتان بنیانگذاری می‌تواند حتی بدون وجود مایع نخاعی، الدیان‌ها را به تایتان تبدیل کند. شاه کارل فریتز هنگامی که قصد داشت دیوار‌های پارادایس را با تایتان‌های عظیم الجثه پوشیده کند، از این روش استفاده کرد. شخصیت ارن یگر از این قابلیت همانند شاه کارل استفاده نکرد، اما برای آزادی تایتان‌های عظیم الجثه و فرماندهی آن‌ها، قدرت آفرینش تایتان خود را به نمایش گذاشت. سپس یک بدن تایتانی بسیار بزرگ برای خود تشکیل داد، که حتی از بزرگترین تایتان، یعنی تایتان کلوسوس (Colossus) نیز عظیم‌تر بود. 

دستکاری ترکیب بدنی

یک پادشاه الدیایی ۶۰۰ سال پیش از این قابلیت جهت مرگ رعایای یمیر در اثر یک بیماری همه‌گیری، استفاده کرد. تایتان بنیانگذاری می‌تواند ترکیب بدن نوادگان یمیر را دستکاری کنند، همانند زیک که قصد داشت توانایی زایمان را از الدیان‌ها سلب کند. هدف زیک از این کار، خاتمه دادن به نفرین الدیان‌ها و از بین بردن آن‌ها بود. طبق نظر بسیاری از مخاطبان، استفاده از این روش انتخابی بهتر از قتل ۸۰ درصد از جمعیت جهان حساب می‌شود‌. 

چشم بصیرت

قابلیت چشم بصیرت موردی دیگر از قدرت‌های تایتان بنیانگذار به شمار می‌آید. تایتان بنیانگذاری با استفاده از این قابلیت می‌تواند به اتفاقات گذشته، حال و آینده آگاه باشد. شخصیت ارن یگر از این قابلیت جهت ارتباط گرفتن با آرمین در کانال تله‌پاتی استفاده کرد. او اعتراف می‌کند که از این قدرت برای انتقام مرگ مادرش از دینا فریتز که به صورت اتفاقی مادر ارن را به قتل رسانده بود، استفاده کرده است. این قابلیت محدودیت‌هایی را شامل؛ چشم بصیر به کاربر خود اجازه می‌دهد اتفاقات گذشته را تنها در جهت حفظ تاریخ دستکاری کند، نه تغییر آن. پس در نتیجه، کاربر تنها اجازه مشاهده این اتفاقات را دارد، حتی اگر برخلاف میل او باشد.

رامبلینگ

رامبلینگ تنها یک قابلیت نیست، بلکه نشانه‌ای از قیامت و پایان دنیا است. شاه کارل هنگامی که مردم الدیایی را درون دیوار‌های پارادایس محصور کرد، شایعه‌ای را بر اساس اینکه اگر کسی آرامش الدیایی‌ها را بهم بریزد خشم تایتان‌ها را رها می‌کند، پراکنده کرد. در پایان مجموعه Attack on Titan نیز ارن با آزاد کردن خشم تایتان‌ها، به راه اندازی رامبلینگ کمک کرد. دلیل این اقدام ارن عصبانیت و خشم او ناشی از جنایات مارلی‌ها در حق الدیایی‌ها بود، و در نتیجه تصمیمی گرفت که قابل بیان نیست. شخصیت ارن یگر تصمیم گرفت دنیا را از کسانی که به دوستانش صدمه زده‌اند پاک کند، و اگر دخالت‌های دوستانش نبود پایان این تصمیم با انقراض بشریت مواجه می‌شد. قسمت پایانی انیمه Attack on Titan  به صورت یک فیلم در ۴ نوامبر ۲۰۲۳ مصادف با ۱۳ آبان ۱۴۰۲، پخش شد و به حماسه تاریک هاجیمه ایسایاما خاتمه داد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments