انیمه های فانتزی که بهتر از Solo Leveling عمل کرده‌اند
1%
  • 10/10

انیمه های فانتزی که بهتر از Solo Leveling عمل کرده‌اند

رقابت انیمه‌ها در سبک فانتزی

انیمه های فانتزی که بهتر از Solo Leveling عمل کرده‌اند ۱۷ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ مقالات انیمه کپی لینک

ممکن است تاکنون انیمه Solo Leveling به خوبی عمل کرده باشد، اما انیمه های فانتزی دیگری وجود دارند که بهتر از آن به نظر می‌رسند.  

زمستان سال ۲۰۲۴ انیمه‌های بحث برانگیز به نام Solo Leveling را منتشر کرد که برگرفته از رمان کره‌ای به همین نام است. انیمه Solo Leveling حول محور شکارچیانی می‌چرخد که جهت مبارزه با هیولاها تعلیم دیده می‌شوند. در میان دیگر انیمه‌های به اقتباس رسیده، این انیمه در سبک فانتزی صحنه‌های جذابی را برای ارائه به همراه دارد، از معرفی هیولاهای وحشتناک و قوی، تا شمشیرهای متفاوت و …

به طور کل، انیمه Solo Leveling به دلایل مختلف و تاثیرگذاری به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های ۲۰۲۴ محسوب می‌شود. اما همچنان قابل مقایسه با برخی از رقبای خود در سبک فانتزی نیست. با رسانه سرگرمی همراه شوید تا در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی مواردی از انیمه های فانتزی که بهتر از انیمه Solo Leveling عمل کرده‌اند، بپردازیم.

 Konosuba .۱۰

بسیاری از انیمه های فانتزی تمرکز خود را بر ارائه اثری کمدی می‌گذارند، نه ساخت داستانی با مضامین حماسی. با این حال انیمه Konosuba داستانی سرگرم کننده را برای مخاطبان خود به ارمغان می‌آورد. این انیمه کلیشه‌های آثار ایسکای و قهرمانان بازنده را به سخره می‌گیرد. در روایت این انیمه، کازوما ساتو (Kazuma Satou) در اثر ترس بیش از حد می‌میرد، و در دنیایی دیگر مملو از هیولاها و اتفاقات فانتزی، باری دیگر متولد می‌شود. کازوما به گروهی بازنده‌‌تر از خود او متحد شده، و در ادامه با پیوستن افرادی جدید به ماجراجویی‌هایی خود ادامه می‌دهند.

D.Gray-Man .۹

شاید طرفداران انیمه که به تازگی به جمع دیگر طرفداران افزوده شده‌اند در جریان نباشند، اما در دهه ۲۰۰۰، انیمه D.Gray-Man به عنوان یک مورد از بهترین انیمه های فانتزی شناخته می‌شد و تنها چند ردیف تا رسیدن به سه انیمه بزرگ شونن فاصله داشت. این انیمه باید برای طرفداران Demon Slayer و Jujutsu Kaisen جذاب باشد. داستان این انیمه ابرشرور بزرگی را در برمی‌گیرد که بدون عذاب وجدان دست به قتل هر کسی می‌زند، و در ادامه قهرمانی ظاهر می‌شود که به عنوان یک جن‌گیر با این شرور دیوسفت مقابله می‌کند، و از تمام نیرو خود برای حفاظت از بشریت استفاده می‌کند.

Overlord .۸

انیمه  Overlord در سبک فانتزی برگرفته از بازی ویدئویی است که بی‌شباهت به انیمه Sword Art Online نیست. در دنیای این انیمه، گیمرهای با توجه به آواتار خود وارد بازی می‌شوند، اما پس از خاموش شدن بازی، شخصیت اصلی داستان در آواتار خود به نام اینز اول گون (Ainz Ooal Gown) گرفتار می‌شود. بازی ناگهان به واقعیت تبدیل شده و راهی برای خروج یافت نمی‌شود. در ادامه، اینز اول گون، شخصیت واقعی خود را از دیگر کاراکترهای بازی پنهان می‌کند، و در کنار پرداختن به امور و وظایف خود به عنوان یک ارباب، به دنبال راهی برای گریختن می‌گردد.

That Time I Got Reincarnated as a Slime .۷

انیمه That Time I Got Reincarnated as a Slime از فرمول ایسکای برای بیان داستان فانتزی و جذاب خود استفاده می‌کند. روزی یک کارمند ساده به طرز فجیعی به قتل می‌رسد، و در زندگی دوم خود در دنیایی فانتزی به عنوان قهرمان، ظاهر می‌شود. این قهرمان اکنون به نام ریمورو (Rimuru) شناخته می‌شود که قدرت‌های بسیاری را جذب کرده است. ریمورو ملتی امن و جدید را خلق می‌کند، که با توجه به قدرت او، هر هیولا یا اجنه‌ای جسارت حمله کردن را ندارد.

Frieren: Beyond Journey’s End .۶

انیمه Frieren: Beyond Journey’s End به عنوان یکی از جدیدترین انیمه های فانتزی و محبوب در این لیست قرار داده می‌شود. داستان این انیمه حول محور زندگی الفی به نام فریرن (Frieren) می‌چرخد که از قدرت بسیاری برخوردار است. با توجه به زندگی بی‌نهایت فریرن، اطرافیان او پیر شده و می‌میرند، در حالی که او ذره‌ای تغییر نمی‌کند. برای سالیان طولانی، فریرن هیچ چیز تازه‌ای را حس نمی‌کند، و روزها تکراری‌تر از همیشه می‌گذرند. در ادامه داستان این انیمه، فریرن به معنای زندگی و ارزش آن می‌پردازد.

Jujutsu Kaisen .۵

انیمه Jujutsu Kaisen در لیست بهترین انیمه‌های شونن همراه عناوین دیگری مانند My Hero Academia و Demon Slayer حضور دارد. این انیمه حول محور زندگی پسر جوانی به نام یوجی ایتادوری (Yuji Itadori) می‌چرخد که حادثه‌ای موجب رخنه کردن شیطانی عالی رتبه در بدن او می‌شود. در ادامه یوجی موظف به آموزش و یادگیری کنترل خود و سپس غلبه بر شیطان درونی او است. انیمه Jujutsu Kaisen به عنوان یکی از انیمه های فانتزی ژانرهای بسیار دیگری را نیز در بر می‌گیرد. روند داستان، شخصیت پردازی و گرافیک چشمگیر به زیبایی‌های این انیمه افزوده‌اند، که در نتیجه مخاطبان بسیاری را مجذوب خود کرده است.

Berserk .۴

 Berserk نوشته شده توسط کنتارو میورا، به عنوان یکی از محبوب‌ترین مانگاهای تاریخ می‌درخشد. طرفداران این مانگای جذاب معتقدند هیچ انیمه‌ای نمی‌تواند تمامی ویژگی‌ها و خصوصیات داستان آن را در بر گرفته و به خوبی اجرا کند، اما انیمه‌ای که در سال ۱۹۹۷ بر اساس این مانگا به اقتباس رسیده است، تا حد بسیاری به اثبات خود می‌پردازد. انیمه Berserk در دهه ۱۹۹۰ بدون توجه به سبک‌های قدیمی و داستان سرایی ناقص، محتوایی منحصر به فرد را در سبک فانتزی ارائه می‌کند. داستان حول محور شمشیر زنی دلیر و یکتا به نام گاتس (Guts) می‌چرخد، که خیانتی بزرگ از جانب دوست صمیمی‌اش موجب تحولی بزرگ در سرنوشت او می‌شود.

Inuyasha .۳

رومیکو تاکاهاشی، با خلق Inuyasha باعث تحولی بزرگ در میان دیگر آثار ایسکای شده است. این انیمه با به کارگیری سبک‌های اکشن، عاشقانه و همچنین شخصیت پردازی‌های خاص و جالب، به عنوان یک مورد از بهترین انیمه های فانتزی قدیمی محسوب می‌شود. در این داستان جواهری وجود دارد که کاربر خود را فناناپذیر و پادشاه دنیا می‌کند. شخصیت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ خواهان این جواهر و مدافعان آن، که در ادامه روند انیمه Inuyasha ارتباطات آن‌ها پیچیده و جذاب‌تر می‌شود.

Bleach .۲

انیمه Bleach به نویسندگی تیته کوبو، به عنوان یک مورد از سه انیمه بزرگ شونن شناخته می‌شود. اما در میان یه سه انیمه، Bleach از حالات فانتزی بیشتری برخوردار است. چراکه روند داستان با به کارگیری شمشیرهای فوق‌العاده قوی، هیولاهای وحشتناک، جادوهای خاص و محیطی مناسب، به بالابردن سطح فانتزی این انیمه کمک کرده‌اند. ایچیگو کوروساکی (Ichigo Kurosaki)، شخصیت اول داستان، در کودکی می‌توانست ارواح را ببیند اما اکنون که تقریباً بالغ محسوب می‌شود به یک شکارچی بی‌نظیر تبدیل شده است. انیمه Bleach همه چیز را برای افرادی که از انیمه های فانتزی انتظار دارند محیا می‌کند.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood Is a Steampunk .۱

برای سالیان طولانی طرفداران Fullmetal Alchemist: Brotherhood Is a Steampunk از آن به عنوان یکی از فوق‌العاده ترین انیمه های فانتزی و شونن استقبال می‌کنند‌. این انیمه ۶۴ قسمتی تقریباً تمامی معیارهای یک انیمه‌ خوب را در خود جای داده است، مانند گرافیک چشمگیر، داستان سرایی جذاب، شخصیت پردازی بی‌نظیر و موسیقی متن مناسب. شخصیت اصلی این انیمه قهرمانی به نام ادوارد الریک (Edward Elric) است که جهت زنده کردن مادر خود، به کمک برادرش راهی را طی می‌کنند که نتیجه خوبی را به همراه ندارد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

17 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments