خاص ترین کاراکترهای انیمه که توانایی کنترل آتش دارند
1%
  • 0/10

خاص ترین کاراکترهای انیمه که توانایی کنترل آتش دارند

قابلیتی سوزاننده!

خاص ترین کاراکترهای انیمه که توانایی کنترل آتش دارند ۷ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ انیمه کپی لینک

برخی از کاراکترهای انیمه قدرت کنترل آتش را دارند، و این موضوع باعث می‌شود تا به عنوان موردی از خاص ترین کاراکترهای انیمه شناخته شوند.

آتش یکی از عناصر کلاسیک در سنت‌های غربی و شرقی در نظر گرفته شده است. همچنین به عنوان منبع زندگی و نماد نهایی مرگ و نابودی محسوب می‌شود. شخصیت‌های انیمه‌ای قابلیت و قدرت‌های خاصی را تا کنون به نمایش گذاشته‌اند، که در میان آن‌ها قابلیت کنترل آتش یکی از ترسناک‌ترین قدرت‌ها به شمار می‌آید. در ادامه این مطلب به معرفی مواردی از خاص ترین کاراکترهای انیمه که قدرت کنترل آتش را دارند، می‌پردازیم.

۱۰. روی موستانگ

انیمه Fullmetal Alchemist

در انیمه Fullmetal Alchemist، روی موستانگ (Roy Mustang) به عنوان یک  سرهنگ نظامی قدرت کنترل آتش را به همراه دارد. او با تغییر اکسیژن هوا، به همراه دستکش‌های استثنایی خود، با یک جرقه کوچک آتشی بزرگ را بر پا می‌کند. او ابتدا با فریب دادن دشمنان خود باعث می‌شود آن‌ها موستانگ را دست کم بگیرند، سپس با یک حمله ناگهانی به زندگی آن‌ها خاتمه می‌دهد. اما روی مستانگ به عنوان یکی از خاص ترین کاراکترهای انیمه‌، ضعف‌هایی نیز دارد؛ با توجه به این‌ که دستکش او بر اساس جرقه کار می‌کند، اگر به رطوبت برخورد کند از کار می‌افتد. بنابراین شکست دادن او امری ناممکن نیست. 

۹. مادارا اوچیها

انیمه Naruto

مادارا اوچیها (Madara Uchiha) به عنوان یک مورد از خاص ترین کاراکترهای انیمه در مجموعه Naruto و رهبر افسانه‌ای اوچیها شناخته می‌شود. او نیز قابلیت کنترل آتش را دارد، با این تفاوت که برای کنترل آتش از جوتسو‌های مخصوص به خود استفاده می‌کند. برخی از تکنیک‌های او شامل حمله با گلوله‌های آتشین اژدها شکل، ایجاد دیوارهای عظیم از شعله و پوشاندن کل منطقه با خاکستر و گرد و غبار محسوب می‌شود. اما مادارا در مبارزات خود از یک خطا پیروی می‌کند؛ او توانایی‌های خود را محدود می‌کند، چراکه طرفدار مبارزات طولانی است.

۸. پرتگاس دی. ایس

انیمه One Piece

پرتگاس دی‌. ایس (Portgas D. Ace) به عنوان برادر خوانده مانکی دی. لوفی (Monkey D. Luffy) و فرمانده دوم گروه دزدان دریایی ریش سفید شناخته می‌شود. در دنیای انیمه One Piece، شخصیت‌ها قدرت خود را از طریق خوردن میوه‌های شیطانی به دست می‌آورند. به همین سبب، ایس نیز قدرت کنترل آتش خود را با خوردن میوه شیطانی مخصوص به آن، کسب کرده است. ایس می‌تواند از آتش در انواع حملات تهاجمی و تدافعی استفاده کند، از حمله با امواج عظیم آتش گرفته تا ایجاد دیوارهای آتش. قابلیت ایس نیز مانند سایر قدرت‌های موجود، بی‌نقص نیست؛ قدرت آتش او در برابر حملات ماگمایی ناتوان است.

۷. نزوکو کامادو

انیمه Demon Slayer

پس از به طرز مرموزی کشته شدن اعضای خانواده نزوکو کامادو (Nezuko Kamdo)، تنها او و برادر بزرگ خود، تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado) باقی می‌مانند. اما نزوکو شکل انسانی خود را از دست داده و به یک شیطان تبدیل می‌شود. علی رغم ماهیت خود، از کشتن انسان‌ها پرهیز کرده و انرژی خود را از طریق خوابیدن فراهم می‌کند. نزوکو از خون خود به عنوان قابلیت تهاجمی استفاده می‌کند. خون او به رنگ صورتی، آتشی سوزان را تشکیل می‌دهد که نزوکو را به یکی از خاص ترین کاراکترهای انیمه تبدیل می‌کند. البته نکته حائز اهمیتی نیز وجود دارد؛ با توجه به اینکه قدرت نزوکو از طریق خواب تأمین می‌شود، کمبود خواب او مشکلاتی را در زمینه حملاتش به وجود می‌آورد.

۶. کیوجورو رنگوکو

انیمه Demon Slayer

کیجورو رنگوکو (Kyojuro Rengoku) در انیمه Demon Slayer، عنوان هاشیرا را کسب کرده است. او با توجه به این عنوان و استفاده از قدرت کنترل آتش خود به از بین بردن شیاطین می‌پردازد، و به همین سبب موردی دیگر از خاص ترین کاراکترهای انیمه محسوب می‌شود. او در تنفس شعله‌ای که از کتاب‌های نوشته شده توسط نسل‌های قبلی خانواده رنگوکو آموخته است، مهارت دارد. قدرتمندترین شکل این تکنیک نام خانوادگی او، “رنگوکو” است، که باعث می‌شود حمله شکل اژدها را به خود بگیرد. آتش در انواع تکنیک‌های او مانند ببر شعله و خورشید سوزان طلوع به کار می‌رود. 

۵. رین اوکومارو

انیمه Blue Exorcist

رین اوکومارو (Rin Okumura) به عنوان شخصیتی دیگر در لیست خاص ترین کاراکترهای انیمه‌، شخصیت اصلی داستان مجموعه Blue Exorcist است. پس از گذشت اتفاقاتی دردناک، رین تصمیم می‌گیرد به یک جن‌گیر تبدیل شود تا در نهایت بتواند شیطان را نابود کند. او به شعله‌های آبی، که به عنوان شعله‌های شیطان نیز شناخته می‌شود، فرمان می‌دهد که از سمت خود شیطان به ارث برده است. با توجه به این قابلیت مهم و قدرتمند، وجود نقطه ضعفی در احساسات باعث می‌شود تا کنترل شعله‌های آبی برای رین پیچیده شود.

۴. کالسیفر

انیمه Howl’s Moving Castle

انیمه Howl’s Moving Castle، اقتباسی پرطرفدار و محبوب از استودیو جیبلی، شخصیت کالیسفر (Calcifer) یعنی یکی از خاص ترین کاراکترهای انیمه را در خود جای داده است. کالسیفر تنها بر کنترل آتش تسلط ندارد، بلکه او خود آتش است. این شخصیت طی انیمه تنها به شکل شعله‌ای روی اجاق گاز دیده می‌شود، که به پخت و پز غذاها کمک می‌کند. اما این شخصیت دوست داشتنی در ابتدا یک ستاره در حال سقوط بود که توسط جادوگری به نام هاول (Howl) به شرط تحویل قلب خود نجات یافت.

۳. شوتو تودوروکی

انیمه My Hero Academia

شوتو تودوروکی (Shoto Todoroki) به دلیل قدرت خود جزوی از خاص ترین کاراکترهای انیمه My Hero Academia محسوب می‌شود. قدرت او تلفیقی از قابلیت‌های مادر و پدرش است، و شوتو نیز از قدرت کنترل یخ و آتش بهره‌مند است. او برای اعتراض نسبت به پدرش استفاده از قدرت آتش خود را محدود می‌کند، چراکه این قابلیت را از او به ارث برده است. اما با این وجود در ادامه انیمه پی می‌برد که این ویژگی متعلق به خود او است نه پدرش، و در نتیجه از این قدرت قدردانی می‌کند.

۲. گنریوسای شیگنکونی یاماموتو

انیمه Bleach

گنریوسای شیگنکونی یاماموتو (Genryūsai Shigekuni Yamamoto) در انیمه Bleach خالق آکادمی Soul Reaper و بنیانگذار جوخه گارد سیزده است. او از شمشیری خطرناک استفاده می‌کند که قابلیت به خاکستر کشاندن هر چیزی را دارد. این ویژگی حتی طبق شرایطی خاص می‌تواند جهان را نیز در کسری از ثانیه به نابودی بکشاند. توانایی‌های یاماموتو همچنین شامل ایجاد ستون‌ و قفس‌های آتش است، و حتی می‌تواند رطوبت مناطق اطراف را تخلیه کند، همچنین آب و هوا را خشک کند.

۱. سیلور مارس

انیمه Silver Moon

ری هینو (Rei Hino) یا سیلور مارس (Silver Mars) یکی از ملوان‌های سنشی در انیمه Sailor Moon است. سیلور مارس از قابلیت کنترل آتش  بهره‌مند است، که او را به رقیبی سرسخت در مبارزات تبدیل می‌کند. او در اولین حضور و کوتاهترین زمان مبارزه، توانست یک هیولا را از پای در بیاورد. ری همچنین علی‌رغم قدرت کنترل آتش، از قدرت روحی و روانی بزرگی نیز برخوردار است که می‌تواند ارواح شیطانی را به راحتی شکست دهد. با توجه به معنی لقب ری، او پرنسس مریخ است، در حالی که این ماهیت با قدرت آتش تضاد ایجاد می‌کند و همخوانی ندارد. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments