بررسی ۱۰ مورد از انیمه های پرطرفدار که پس از مدتی افت کردند
1%
  • 0/10

بررسی ۱۰ مورد از انیمه های پرطرفدار که پس از مدتی افت کردند

آثاری که با سقوط خود رو به رو شدند!

بررسی ۱۰ مورد از انیمه های پرطرفدار که پس از مدتی افت کردند ۱ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ انیمه کپی لینک

برخی از انیمه های پرطرفدار داستان خود را به صورت بی‌نظیری شروع می‌کنند، اما پس از مدتی با سقوط خود مواجه می‌شوند. آیا نسبت به این آثار شناختی دارید؟

از اواخر قرن بیستم، انیمه به یکی از محبوب‌ترین رسانه‌ها در سراسر جهان تبدیل شده است. مجموعه‌هایی مانند Death Note، Dragon Ball و One Piece به پدیده‌های بین المللی تبدیل شده‌اند، و همواره به عنوان مواردی از برجسته‌ترین انیمه‌ها شناخته می‌شوند. با این حال، برخی از این آثار به دلایل مختلفی مانند کمبود بودجه و یا نویسندگی ضعیف، دچار تزلزل می‌شوند. بنابراین حتی اگر شروع قوی را رقم زده باشند، در نهایت به یک انیمه افت کرده تبدیل می‌شود. با رسانه سرگرمی همراه شوید تا به بررسی مواردی از انیمه های پرطرفدار که پس از مدتی سقوط کردند، بپردازیم. 

One-Punch Man .۱۰

پس از عرضه اولین فصل انیمه One-Punch Man، با بازخورد‌های مثبت مخاطبان مواجه شد، و به همین سبب پس از مدت کوتاهی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. با این حال، انتظار تماشاگران نسبت به کیفیت فصل دوم این انیمه بالا رفت، به خصوص پس از سه سال که برای تولید آن طول کشید. فصل دوم نتوانست انتظارات مخاطبان را برآورده کند، چرا که ضعف آن در اجرای جلوه‌های بصری به وضوح احساس می‌شد. به همین ترتیب، انیمه One-Punch Man به عنوان یکی از انیمه های پرطرفدار که با سقوط خود مواجه شده است، در این لیست قرار می‌گیرد.

Bleach .۹  

در دهه ۲۰۰۰ انیمه Bleach به عنوان یکی از انیمه های پرطرفدار شناخته شد، و توانست از جایگاهی میان سه انیمه بزرگ شونن، در میان دو انیمه One Piece و Naruto برخوردار شود. هرچند برخلاف همتایان خود، این محبوبیت را برای مدتی از دست داد، چرا که ادامه داستان آن از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ لغو شد. از جمله مواردی که در لغو این مجموعه دخیل بودند، می‌توان به نداشتن قسمت‌های فیلر، تغییر تمرکز داستان و نور پردازی بیش از حد اشاره کرد. اما خوشبختانه این انیمه، در سال ۲۰۲۲ با انتشار آرک Thousand-Year Blood War توانست بخشی از محبوبیت خود را مجدداً به دست بیاورد. 

Death Note .۸

انیمه‌های محدودی تا کنون توانسته‌اند به محبوبیت انیمه Death Note برسند. این انیمه پس از گذشت دو دهه، همواره در حال جذب طرفداران بسیاری در سنین مختلف است. اما با وجود این محبوبیت، انیمه Death Note با بازخوردهای منفی بسیاری مواجه شده است. رقابت دو شخصیت لایت یاگامی (Light Yagami) و ال (L) تنها دلیل جذابیت داستان این مجموعه محسوب می‌شود. اما پس از بخش دوم این انیمه، تغییر روند آن در داستان موجب کسب بازخورد‌های منفی مخاطبان شد.

Kabaneri Of The Iron Fortress .۷

انیمه Kabaneri of the Iron Fortress از زمان انتشار خود به دلیل شباهت آن نسبت به مجموعه Attack On Titan مورد انتقاد قرار گرفته است. اما با این وجود، انیمه مذکور انتخاب مناسب و سرگرم کننده‌ای برای طرفداران اکشن است. این انیمه توسط استودیو با استعداد و بحث برانگیز Wit ساخته شده است، اما با این حال، این استودیو بی‌نظیر نیز در اجرایی سازی بخش‌های سخت مانگای Kabaneri of the Iron Fortress، با کیفیتی قابل قبول با شکست مواجه شده است. به همین سبب نارضایتی مخاطبان نسبت به عملکرد این استودیو باعث شد مجموعه Kabaneri of the Iron Fortress به عنوان یکی از انیمه های پرطرفدار با سقوط خود رو به رو شود. 

Wonder Egg Priority .۶

انیمه Wonder Egg Priority، اثری از استودیو CloverWorks، در سبک درام و روان‌شناختی است که اوایل سال ۲۰۲۰ در ۱۲ قسمت منتشر شد. قسمت اول تا دهم این مجموعه با بازخوردهای مثبت طرفداران مواجه می‌شود، اما تصمیم سازندگان برای ایجاد تحول در انیمه Wonder Egg Priority با شکستی بیش مواجه نمی‌شود. در قسمت یازدهم، شخصیتی جدید به نام فریل (Frill) ظاهر شده و تقریباً تمامی قسمت‌های قبل به پس زمینه این شخصیت مربوط می‌شود. این تصمیم غلط باعث شد مجموعه محبوب Wonder Egg Priority به عنوان یکی از انیمه های پرطرفدار با افت خود رو به رو شود. 

Psycho-Pass .۵

ژانر علمی-تخیلی قبل از ظهور سه انیمه بزرگ و رونق یافتن سبک شوجو و ایسکای، ژانری محبوب به شمار می‌آمد. اما پس از عرضه انیمه Psycho-Pass محبوبیت این ژانر باری دیگر ثابت شد. نقطه قوت این انیمه سیر کردن آن در آینده است، جهانی که توسط یک ماشین کامپیوتری اداره می‌شود. با این حال، عدم تمرکز بر روی قهرمان اصلی داستان مانع جذب مخاطبان به خود شد. بنابراین مجموعه Psycho-Pass به عنوان یکی از انیمه های پرطرفدار با افت شدیدی رو به رو شد.

Tokyo Ghoul .۴

 انیمه Tokyo Ghoul در سال ۲۰۱۴ به اقتباس رسید و باعث شگفت زدگی بسیاری از مخاطبان شد، اما این روند تنها تا قبل از انتشار فصل دوم آن طول کشید. متاسفانه کیفیت این مجموعه زیبا پس از ایجاد تغییراتی در مانگا و عدم پیروی از آن، پس از فصل اول رفته رفته ضعیف‌تر شد. از نظر تماشاگران و منتقدان این تغییرات به نفع ادامه انیمه نبود، و با شکستی بزرگ مواجه شده است. پایان فصل دوم این انیمه از خشم بسیاری پیروی می‌کند، و این موضوع سبب تحول منفی شخصیت اول داستان می‌شود‌. به همین سبب، انیمه Tokyo Ghoul به عنوان موردی دیگر از انیمه های پرطرفدار که با شکست خود مواجه شده‌اند به این لیست افزوده می‌شود.

The Seven Deadly Sins .۳

انیمه The Seven Deadly Sins توانسته‌ است به دومین مجموعه‌ای تبدیل شود که به طور انحصاری مجوز خود را از نتفلیکس دریافت کرده است، رسانه‌ای که بی‌شک درمحبوبیت آثار مختلف نقش مهمی دارد. اگرچه فصل دوم این انیمه مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت، اما همچنان در حفظ طرفداران خود موفق واقع شده است. درست پس از انتشار فصل سوم انیمه The Seven Deadly Sins مشخص شد اشتباهی در آن وجود دارد، زیرا مجموعه‌ای که زمانی به عنوان یکی از انیمه های پرطرفدار در سبک شونن شناخته می‌شد، اکنون در قالب یک نمایش اسلایدی ساخته شده است. این امر سبب شد تا انیمه مذکور به موردی دیگر از انیمه‌های شکست خورده تبدیل شود. 

Sword Art Online .۲

انیمه Sword Art Online یکی از امیدوار کننده‌ترین انیمه‌های نسل جدید محسوب می‌شد، در حالی که در اواسط دهه ۲۰۰۰ آثاری در سبک ایسکای به شهرت خود رسیده بودند، این انیمه در سبک ایسکای پس از انتشار تعداد طرفداران قابل توجهی را کسب کرد. با اینکه آرک اول انیمه Sword Art Online مورد تحسین افراد بسیاری قرار گرفت، ادامه روند آن از داستان قابل قبولی پیروی نکرد و همواره طرفداران خود را طی گذر زمان از دست می‌دهد. با این حال، از انیمه Sword Art Online می‌توان به عنوان آثاری محبوب که پس از مدتی با شکست خود مواجه شدند، یاد کرد. 

The Promised Neverland .۱

انیمه The Promised Neverland پس از انتشار فصل اول خود در سال ۲۰۱۰، سر و صدای بسیاری ایجاد کرد، و به همین سبب به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های آن سال معروف شد. به دلیل شروع قوی این انیمه، تماشاگران چشم انتظار یک ادامه‌ شاهکار بودند، اما متاسفانه با ناامیدی مواجه شدند. فصل دوم انیمه The Promised Neverland به هیچ عنوان از ادامه مانگا پیروی نمی‌کند، و تغییرات بسیاری جهت تحول خود ایجاد می‌کند، اما سرانجام با شکستی بزرگ مواجه شده است. به دلیل افت شدید فصل دوم این مجموعه، به عنوان بدترین فصل دوم در دنیای انیمه شهرت پیدا کرده است. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments