سونی: شکست بتلفیلد در برابر کالاف دیوتی برای همه آشکار است!

سونی: اگر بتلفیلد نتوانسته، ما نیز نمی‌توانیم!

شکست بتلفیلد

سونی از هر روشی برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت استفاده می‌کند! سونی برای جلوگیری از پیشروی مایکروسافت و صاحب شدن سری بازی کالاف دیوتی، بتلفیلد و شرکت الکترونیک آرتز را با خاک یکسان کرد! آن‌ها از شکست بتلفیلد در برابر کالاف دیوتی می‌گویند.

بحث و جدل میان سرونی و مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت بسیار بالا گرفته و یکی از دلایلی که سونی قصد دارد از این خرید جلوگیری کند، سری بازی Call of Duty است. علاوه بر آن، فارغ از کالاف دیوتی، شرکت سونی باور دارد که شرکت اکتیویژن بلیزارد خدمات بی نظیری دارد که در صورت تبدیل آن به مجموعه‌ای از مایکروسافت، آن‌ها از این خدمات مهم محروم می‌مانند.

سونی به تازگی مدارک بسیاری را به سازمان CMA که مسئول بررسی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در بریتانیا بوده ارائه داده است. آن‌ها باور دارند که مدارک ارائه شده اسنادی آشکار بر متضرر شدن آن‌ها و کاهش مبارزه میان دو شرکت هستند. همانطور که انتظار داشتیم، بخش زیادی از این مدارک به سری بازی کالاف دیوتی و اهمیت بیش از حد آن اشاره دارند.

سونی تلاش کرده در این مدارک اشاره کند که حتی اگر آن‌ها سال‌های متوالی چندین میلیارد دلار برای ساخت رقیبی در برابر کالاف دیوتی هزینه کنند، در پایان موفق به مبارزه با این سری بازی نخواهند شد! آن‌ها در ادامه برای تایید گفته‌های خود از سری بازی Battlefield به عنوان سری بازی معروفی که در برابر سری بازی Call of Duty شکست خورده نام بردند.

سونی به طور مستقیم از سری بازی بتلفیلد در نامه‌های خود نام برده و آن را یک فرنچایز ناموفق و شکست خورده در برابر کالاف دیوتی نامیدند و باور دارند زمانی که چنین بازی بزرگی با سال‌ها قدمت یارای رویارویی با سری بازی کالاف دیوتی نبوده، آن‌ها هرگز موفق به رویارویی با این بازی به وسیله ساخت عنوان شوتر اول شخصی جدید نخواهند شد. به عبارت دیگر، آن‌ها سری بازی کالاف دیوتی را به عنوان بهترین بازی شوتر اول شخص حال حاضر نامیده‌اند که می‌تواند تمام صنعت بازی سازی را تحت تاثیر قرار دهد.

باید این واقعیت را پذیرفت که سری بازی بتلفیلد طی سال‌های اخیر موفقیتی حتی نزدیک به سری بازی کالاف دیوتی را کسب نکرده و با اختلاف از رقیب قدیمی خود عقب افتاده است. این موضوع را ما به وضوح طی سال اخیر مشاهده کردیم. بازی Call of Duty Modern Warfare 2 توانست طی تنها ۱۰ روز سود کلان یک میلیارد دلاری را نصیب توسعه دهندگان کرده و بازی Call of Duty Warzone 2.0 تنها طی ۵ روز بیش از ۲۵ میلیون کاربر را جذب کند و این در حالی است که بازی Battlefield 2042 طی هفته ابتدایی انتشار خود توانست تنها ۴.۲ میلیون نسخه به فروش برساند!

به تازگی خبری مبنی بر پیشنهاد وسوسه انگیز مایکروسافت به سونی منتشر شد. آن‌ها مدتی پیش به سونی پیشنهاد کردند که سری بازی کالاف دیوتی تا ۱۰ سال آینده برای پلی استیشن به انتشار برسد، ولی سونی این پیشنهاد را در دم رد کرده است. ناگفته نماند که فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد که سری بازی کالاف دیوتی تا زمان وجود کنسول پلی استیشن برای آن منتشر خواهد شد.

خوشبختانه یا متاسفانه ما پس از سال‌ها از نو شاهد جنگ کنسولی تمام عیار هستیم و باید دید طی سال آینده میلادی کدام سو موفق به راضی کردن سازمان‌های جهانی می‌شود! شما فکر می‌کنید رونمایی آشکار از شکست بتلفیلد در برابر کالاف دیوتی سیاستی درست از سوی سونی است؟ آینده این بحث و جدل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

3 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا