برندگان جوایز فیلم بفتا 2021 معرفی شدند؛ Nomadland برنده‌ی بزرگ مراسم

این اثر چهار جایزه را به دست آورد

برندگان جوایز فیلم بفتا 2021 معرفی شدند؛ Nomadland برنده‌ی بزرگ مراسم سورنا رضایی ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
برندگان جوایز فیلم بفتا 2021

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا با برگزاری یک رویداد در سالن کنسرت رویال آلبرت هال برندگان جوایز فیلم بفتا 2021 را معرفی کرد.

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا به وعده خود عمل کرد و با برگزاری یک رویداد دو روزه در سالن کنسرت رویال آلبرت هال برندگان جوایز فیلم بفتا 2021 را معرفی کرد. Nomadland که کلویی ژائو (Chloé Zhao) را روی صندلی کارگردانی دارد، موفق شد چهار جایزه از جمله «بهترین فیلم» و «بهترین بازیگر نقش اصلی زن» را به دست آورد. محصول جدید سرچ‌لایت پیکچرز روایتگر زنی است که تمام دارایی‌های خود را فروخته و تنها یک ون دارد. او سفری را به اقصی نقاط آمریکا آغاز می‌کند تا شاید بتواند شغلی بیابد. این اثر در دیگر مراسم‌های اهدای جوایز هم عملکرد قابل‌توجهی داشته است.

Promising Young Woman، دو جایزه «بهترین فیلم بریتانیایی» و «بهترین فیلمنامه اوریجینال» را از آن خود کرد. The Father Sound of Metal ،Soul ،Rocks و Ma Rainey’s Black Bottom هم همین تعداد جایزه را به خانه برده‌اند. Minari دست خالی نماند و جایزه «بهترین بازیگر نقش مکمل زن» را تصاحب کرد. در ضمن، رویداد بدون حاشیه نبود. شاهزاده ویلیام (Prince William) قرار بود هر دو شب در محل برگزاری رویداد حضور یابد اما این اتفاق در پی فوت پدربزرگش شاهزاده فیلیپ (Prince Philip) میسر نشد. پخش مراسم همچنین با تاخیری یک ساعته آغاز شد؛ زیرا بی‌بی‌سی در حال پخش یک برنامه با محوریت دوک ادینبرو بود.

در ادامه می‌توانید لیست برندگان را مشاهده کنید:

بهترین فیلم

  • The Father
  • The Mauritanian
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • The Trial Of The Chicago 7

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • بوکی باکرای (Bukky Bakray) – Rocks
  • ردها بلنک (Radha Blank) – The Forty-Year-Old Version
  • ونسا کربی (Vanessa Kirby) – Pieces Of A Woman
  • فرانسس مک‌دورمند (Frances Mcdormand) – Nomadland
  • ونمی موساکو (Wunmi Mosaku) – His House
  • آلفر وودارد (Alfre Woodard) – Clemency

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • ریز احمد (Riz Ahmed) – Sound Of Metal
  • چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • آداش گوراو (Adarsh Gourav) – The White Tiger
  • آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) – The Father
  • مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) – Another Round
  • طاهر رحیم (Tahar Rahim) – The Mauritanian

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • نیامه الگر (Niamh Algar) – Calm With Horses
  • کوثر علی (Kosar Ali) – Rocks
  • ماریا باکالووا (Maria Bakalova) – Borat Subsequent Moviefilm
  • دومینیک فیش‌بک (Dominique Fishback) – Judas And The Black Messiah
  • اشلی مدکیو (Ashley Madekwe) – County Lines
  • یو-یونگ یان (Yuh-Jung Youn) – Minari

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) – Judas And The Black Messiah
  • بری کوگان (Barry Keoghan) – Calm With Horses
  • آلن کیم (Alan Kim) – Minari
  • اسلی لودوم جونیور (Leslie Odom Jr) – One Night In Miami…
  • کلارک پیترز (Clarke Peters) – Da 5 Bloods
  • پاول ریسی (Paul Raci) – Sound Of Metal

بهترین ستاره نوظهور

  • بوکی باکرای (Bukky Bakray)
  • کونراد خان (Conrad Khan)
  • کینگزلی بن-ادیر (Kingsley Ben-Adir)
  • مورفید کلارک (Morfydd Clark)
  • سوپ دیریسو (Sope Dirisu)

بهترین فیلم بریتانیایی

  • Calm With Horses
  • The Dig
  • The Father
  • His House
  • Limbo
  • The Mauritanian
  • Mogul Mowgli
  • Promising Young Woman
  • Rocks
  • Saint Maud

بهترین فیلم اول نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

  • رمی ویکز (Remi Weekes) – His House
  • بن شاروک (Ben Sharrock) و ایرون گورتوبای (Irune Gurtubai) – Limbo
  • جک سیدی (Jack Sidey) – Moffie
  • کلیر ویلسون (Claire Wilson) و تریسا آیکوکو (Theresa Ikoko) – Rocks
  • راس گلس (Rose Glass) و الیور کسمن (Oliver Kassman) – Saint Maud

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

  • Another Round
  • Dear Comrades
  • Les Misérables
  • Minari
  • Quo Vadis, Aida

بهترین مستند

  • Collective
  • David Attenborough: A Life On Our Planet
  • The Dissident
  • My Octopus Teacher
  • The Social Dilemma

بهترین انیمیشن

  • Onward
  • Soul
  • Wolfwalkers

بهترین کارگردان

  • توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) – Another Round
  • شنون مورفی (Shannon Murphy) – Babyteeth
  • لی آیزاک چانگ (Lee Isaac Chung) – Minari
  • کلویی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland
  • جاسمیلا زبانیک (Jasmila Žbanić) – Quo Vadis, Aida
  • سارا گاونون (Sarah Gavron) – Rock

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

  • توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) و توبایس لیندهولم (Tobias Lindholm) – Another Round
  • جک فینچر (Jack Fincher) – Mank
  • امرالد فنن (Emerald Fennell) – Promising Young Woman
  • کلیر ویلسون (Claire Wilson) – Rocks, Theresa Ikoko
  • آرون سورکین (Aaron Sorkin) – The Trial Of The Chicago 7

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • مویرا بافینی (Moira Buffini) – The Dig
  • کریستوفر همپتون (Christopher Hampton) و فلورین زلر (Florian Zeller) – The Father
  • روری هینز (Rory Haines)، سهراب نوشیروانی (Sohrab Noshirvani) و ام. بی. ترون (M.B. Traven) – The Mauritanian
  • کلویی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland
  • رامین بحرانی (Ramin Bahrani) – The White Tiger

بهترین موسیقی متن

  • ترنت رنزر (Trent Reznor) و آتیکاس راس ( Atticus Ross) – Mank
  • امیل مسری (Emile Mosseri) – Minari
  • جیمز نیوتون هاوارد (James Newton Howard) – News Of The World
  • آنتونی ویلیس (Anthony Willis) – Promising Young Woman
  • آکیتاس راس (Atticus Ross)، ترنت رنزر (Trent Reznor) و جان باتیسته (Jon Batiste) – Soul

بهترین انتخاب بازیگر

  • شاهین بیگ (Shaheen Baig) – Calm With Horses
  • الکسا ال. فوگول (Alexa L. Fogel) – Judas And The Black Messiah
  • جولیا کیم (Julia Kim) Minari
  • لیندزی گراهام آهانونو (Lindsay Graham Ahanonu) و مری ورنیو (Mary Vernieu) – Promising Young Woman
  • لوسی پاردی (Lucy Pardee) – Rocks

بهترین فیلمبرداری

  • شان بابیت (Sean Bobbitt) – Judas And The Black Messiah
  • اریک مسراشمیت (Erik Messerschmidt) – Mank
  • آلوین اچ. کوشلر (Alwin H. Küchler) – The Mauritanian
  • داریوش ولسکی (Dariusz Wolski) – News Of The World
  • جاشوآ جیمز ریچاردز (Joshua James Richards) – Nomadland

بهترین تدوین

  • یورگوس لمپرینوس (The Father-  (Yorgos Lamprinos
  • کلویی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland
  • فردریک ثوراوال (Frédéric Thoraval) – Promising Young Woman
  • میکل ای. جی. نیلسن (Mikkel E.G. Nielsen) – Sound Of Metal
  • آلن بمگارتن (Alan Baumgarten) – The Trial Of The Chicago 7

بهترین طراحی صحنه

  • ماریا جورکویک (Maria Djurkovic) و تاتیانا مک‌دونالد (Tatiana Macdonald) –  The Dig
  • پیتر فرانسیس (Peter Francis) و کتی فیدر استون (Cathy Featherstone) – The Father
  • دونالد گراهام برت (Donald Graham Burt) و ژان پاسکال ( Jan Pascale) – Mank
  • دیوید کرنک (David Crank) و الیزابت کینان (Elizabeth Keenan) – News Of The World
  • سارا گرین‌وودد (Sarah Greenwood) و کتی اسپنسر (Katie Spencer) – Rebecca

بهترین طراحی لباس

  • مایکل اوکانر (Michael O’connor) – Ammonite
  • آلیس ببیج (Alice Babidge) – The Dig
  • الکساندرا برن (Alexandra Byrne) – Emma
  • ان راث (Ann Roth) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • تریش سامرویل (Trish Summerville) – Mank

بهترین گریم

  • جنی شیرکور (Jenny Shircore) – The Dig
  • پاتریکادهانی (Patricia Dehaney)، ارین کروگر مکاش (Eryn Krueger Mekash) و متیو مانگل (Matthew Mungle) – Hillbilly Elegy
  • ماتیکی آنوف (Matiki Anoff)، لری ام. چری (Larry M. Cherry)، سرجیو لوپز-ریورا (Sergio Lopez-Rivera) و میا نیل (Mia Neal) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • کیمبرلی اسپیتری (Kimberley Spiteri) و جیجی ویلیامز (Gigi Williams) – Mank,
  • مارک کولیر (Mark Coulier) –  Pinocchio

بهترین صدابرداری

  •  Greyhound
  • News Of The World
  • Nomadland
  • Soul
  • Sound Of Metal

بهترین جلوه‌های ویژه

  • Greyhound
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One And Only Ivan
  • Tenet

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

  • The Fire Next Time
  • The Owl And The Pussycat
  • The Song Of A Lost Boy

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا