1%
  • 0/10

مهلت مجاز فیلم‌های حاضر در بفتا برای اکران در سال ۲۰۲۱ تمدید شد

قوانین بفتا روزبه‌روز آسان‌تر می‌شوند

مهلت مجاز فیلم‌های حاضر در بفتا برای اکران در سال ۲۰۲۱ تمدید شد ۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلم‌های حاضر در بفتا

آکادمی هنر‌های فیلم و تلویزیون بریتانیا (BAFTA) اعلام کرد که فیلم‌های حاضر در رقابت سینمایی بفتا می‌توانند در هر زمانی از سال ۲۰۲۱ اکران شوند.

نهاد برگزارکننده‌ی جشنواره‌ی سینمایی بفتا از زمان همه‌گیری جهانی ویروس کووید-۱۹ دست به تغییرات قوانین خود زده و محدودیت‌های کمتری برای فیلم‌سازان و شرکت‌های سینمایی ایجاد کرده است. پیش از این، فیلم‌های حاضر در بفتا تنها فرصت داشتند تا پیش از نهم آوریل سال ۲۰۲۱ اکران شوند تا برای رقابت در این جشنواره واجد شرایط باشند.

پیش‌تر بفتا قانون اجباری اکران در سالن‌های سینما برای شرکت در جشنواره را برداشته بود. با این حال، ضرب العجل ۹ آوریل همچنان مشکل بزرگی برای فیلم‌سازان محسوب می‌شد، چرا که بسیاری از کشورهای دنیا از جمله خود بریتانیا هنوز در قرنطینه‌اند و این رویه احتمالا حداقل تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. حال اما فیلم‌هایی که برای شرکت در رقابت بفتا ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند در هر زمانی از سال ۲۰۲۱ اکران عمومی شوند. این قانون جدید حتی شامل فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان و مستند هم می‌شود که پیش‌تر مهلت اکران آنها تا ۳۰ آوریل تمدید شده بود.

رای‌گیری جشنواره بفتا از دوازدهم ژانویه آغاز شده و نامزد‌ها در نهم مارس (۱۹ اسفند) مشخص خواهند شد. مراسم بفتا برای برگزاری در ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments