1%
  • 0/10

برندگان بفتا ۲۰۲۴ معرفی شدند؛ اسکار بریتانیا در تسخیر اوپنهایمر

هیچ چیز جلودار اوپنهایمر نیست!

برندگان بفتا ۲۰۲۴ معرفی شدند؛ اسکار بریتانیا در تسخیر اوپنهایمر ۰ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
برندگان بفتا ۲۰۲۴

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا شب گذشته مراسمی را در شهر لندن برگزار و در جریان آن برندگان بفتا ۲۰۲۴ را معرفی کرد.

مراسم بفتا ۲۰۲۴ شب گذشته به مجری گری دیوید تننت (David Tennant) برگزار شد و جوایز، برندگان خود را شناختند. فیلم Oppenheimer مجموعاً ۷ جایزه را از آن خود کرد که برای مثال می‌توان به بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد نقش اصلی و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل اشاره کرد. در ضمن، نخستین بار است که کریستوفر نولان (Christopher Nolan) جایزه بهترین کارگردانی بفتا را دریافت می‌کند.

فیلم Poor Things که در ۱۱ رشته نامزده شده بود، موفق شد ۵ جایزه از جمله بهترین بازیگر زن نقش اصلی را به خانه ببرد. فیلم‌های Killers of the Flower Moon ،Barbie و Maestro هم هیچ جایزه‌ای نبردند تا دست اندرکارانشان دست خالی به خانه بازگردند. در ادامه می‌توانید لیست کامل برندگان بفتا ۲۰۲۴ را مشاهده کنید:

بهترین فیلم

  • Anatomy of a Fall
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین فیلم تولید بریتانیا

  • All of Us Strangers
  • Napoleon
  • The Old Oak
  • Poor Things
  • Rye Lana
  • Saltburn
  • Scrapper
  • Wonka
  • The Zone of Interest
برندگان بفتا ۲۰۲۴

بهترین اولین فیلم یک نویسنده، کارگردان یا تهیه کننده بریتانیایی

  • Blue Bag Life
  • Bobi Wine: The People’s President
  • Earth Mama
  • Is There Anybody Out There

بهترین فیلم غیرانگلیسی

  • Twenty Days in Mariupol
  • Anatomy of a Fall
  • Past Lives
  • Society of the Snow
  • The Zone of Interest

بهترین مستند

  • Twenty Days in Mariupol
  • American Symphony
  • Beyond Utopia
  • Still: A Michael J. Fox Movie
  • Wham

بهترین انیمیشن سینمایی

  • The Boy and the Heron
  • Chicken Run: Dawn of the Nugget
  • Elemental
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

بهترین کارگردان

  • All of Us Strangers – Andrew Haigh
  • Anatomy of a Fall – Justine Triet
  • The Holdovers – Alexander Payne
  • Maestro – Bradley Cooper
  • Oppenheimer – Christopher Nolan
  • The Zone of Interest – Jonathan Glazer

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

  • Anatomy of a Fall
  • Barbie
  • The Holdovers
  • Maestro
  • Past Lives

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • All of Us Strangers
  • American Fiction
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین بازیگر زن نقش اصلی

  • Fantasia Barrino – The Color Purple
  • Sandra Hüller – Anatomy of a Fall
  • Carey Mulligan -Maestro
  • Vivian Oparah – Rye Lane
  • Margot Robbie – Barbie
  • Emma Stone – Poor Things

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی

  • Bradley Cooper – Maestro
  • Colman Domingo – Rustin
  • Paul Giamatti – The Holdovers
  • Barry Keoghan – Saltburn
  • Cillian Murphy – Oppenheimer
  • Teo Yoo – Past Lives

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

  • Emily Blunt – Oppenheimer
  • Danielle Brooks, – The Color Purple
  • Claire Foy – All of Us Strangers
  • Sandra Hüller – The Zone of Interest
  • Rosamund Pike – Saltburn
  • Da’Vine Joy Randolph -The Holdovers

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

  • Robert De Niro – Killers of the Flower Moon
  • Robert Downey Jr. – Oppenheimer
  • Jacob Elordi, – Saltburn
  • Ryan Gosling – Barbie
  • Paul Mescal – All of Us Strangers
  • Dominic Sessa – The Holdovers

بهترین مدیر انتخاب بازیگر

  • All of Us Strangers
  • Anatomy of a Fall
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon

بهترین فیلمبرداری

  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین تدوین

  • Anatomy of a Fall
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین طراحی صحنه

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین طراحی لباس

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین گریم و مو

  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things

بهترین صداگذاری

  • Ferrari
  • Maestro
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Oppenheimer
  • The Zone of Interest

بهترین جلوه‌های ویژه

  • The Creator
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Napoleon
  • Poor Things

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

  • Crab Day
  • Visible Mending
  • Wild Summon

بهترین موسیقی متن

  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • Saltburn
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse



نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments