1%
  • 0/10

کریستوفر نولان از علاقه‌اش به ساخت فیلم ترسناک می‌گوید

اطلاعاتی از فیلم جدیدش در دسترس نیست

کریستوفر نولان از علاقه‌اش به ساخت فیلم ترسناک می‌گوید ۱ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان فیلم اوپنهایمر

کریستوفر نولان، کارگردان فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) در جریان یک گفتگو از علاقه‌اش به ساخت اثری ترسناک پرده برداشته است.

بازیگران و فیلمسازان بریتانیایی متعددی در هالیوود مشغول به فعالیت بوده و کریستوفر نولان یکی از نام‌های شاخص محسوب می‌شود. او طی حدوداً دو دهه فعالیت خود نشان داده تمایلی به تمرکز روی یک ژانر خاص نداشته و ترجیح می‌دهد فیلم‌هایش را در ژانرهای متفاوت بسازد. او شانسش را با سه گانه The Dark Knight در ژانر ابرقهرمانی، با Inception در ژانر علمی تخیلی و با Oppenheimer هم در ژانر بیوگرافی امتحان کرد.

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) چندی پیش در رویدادی شرکت کرد که در انستیتوی فیلم بریتانیا (British Film Institute) برگزار شد. او در این رویداد درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که یکی از آن‌ها علاقه‌اش به ساخت فیلمی ترسناک بود:

فیلم Oppenheimer المان‌های ژانر ترسناک را در خود دارد که فکر می‌کنم با توجه به موضوع داستان، متناسب بودند. فکر می‌کنم فیلم‌های ترسناک بسیار جالبند چون به ابزارهای سینمایی وابسته هستند. دوست دارم یک فیلم ترسناک بسازم.

کارگردان بریتانیایی در ادامه صحبت‌های خود درباره ساخت یک فیلم ترسناک گفت:

بنظر من، یک فیلم ترسناک خوب به ایده‌ای واقعاً استثنایی نیاز دارد. و ایده‌های استثنایی کم هستند. تا به این لحظه داستانی پیدا نکرده‌ام که بتواند این ویژگی را داشته باشد.

ترسناک از لحاظ سینمایی ژانر بسیار جالبی است. همچنین از ژانرهایی است که استودیوها فیلم‌های زیادی را با محوریتشان می‌سازند؛ فیلم‌هایی که کیفیتشان قابل قبول نیست. این ژانر پتانسیل زیادی داشته اما هالیوود معمولاً از آن بهره نمی‌برد.

فیلم‌های ابرقهرمانی، بخصوص آثار فرنچایز Marvel Cinematic Universe بشدت مورد انتقاد برخی از فیلمسازان بزرگ قرار گرفته‌اند. آن‌ها معتقد هستند که موفقیت فیلم‌های مزبور باعث شده استودیوها علاقه چندانی به ایده‌های اورجینال نداشته و تنها بدنبال ساخت دنباله و فرنچایز باشند. با این حال، کریستوفر نولان در یکی از مصاحبه‌های نسبتاً جدید خود به تمجید از مارول پرداخت.

به عقیده کریستوفر نولان، فیلم‌های مارول توانستند صنعت سینما را حین همه گیری ویروس کرونا زنده نگه دارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments