#مهسا_امینی

نامزدهای جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ اعلام شدند

Chernobyl بیشترین نامزدی را به خود اختصاص داده است

نامزدهای جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰

انتظارها به پایان رسید و نامزدهای جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ به صورت رسمی اعلام شدند. نام Chernobyl بیشتر از هر محصول دیگری در این لیست می‌درخشد.

در شرایطی که کمتر از دو ماه تا مشخص شدن برندگان جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ فاصله داریم، لیست نامردهای این مراسم در فضای مجازی منتشر شد. مینی سریال تحسین شده‌ی Chernobyl موفق شد در ۱۴ رشته‌ی مختلف نامزد شود و از این حیث رکورددار است. این اثر تلویزیونی تنها ۵ قسمت داشت و اوایل سال گذشته‌ی میلادی از شبکه‌ی HBO روی آنتن رفت. داستان آن حول محور فاجعه‌ی نیروگاه چرنوبیل و تلاش‌های مسئولان شوروی برای پنهان نگه داشتن ابعاد مختلف آن است. رتبه‌ی دوم بیشترین نامزدی به The Crown رسید که در ۷ رشته‌ی مختلف حضور دارد.

این سریال درام محصول لفت بنک پیکچرز و سونی پیکچرز تلویژن بوده و از سرویس استریم نتفلیکس پخش می‌شود. جدیدترین محصول پیتر مورگان (Peter Morgan) بر اساس فیلم The Queen محصول سال ۲۰۰۶ میلادی و نمایش The Audience ساخته شده و به دوران سلطنت الیزابت دوم بر انگلستان می‌پردازد. از دیگر آثاری که بیشترین نامزدی را دریافت کرده‌اند می‎توان به Fleabag و Giri/Haji اشاره کرد که هر کدام در شش رشته حاضر هستند. در ادامه می‌توانید لیست نامزدهای جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ را مشاهده کنید. این لیست نامزدهای بخش فنی را شامل نمی‌شود:

بهترین سریال درام

  • The Crown
  • The End Of The F***Ing World
  • Gentleman Jack
  • Giri/Haji

بهترین برنامه‌ی تک قسمتی درام

  • Brexit: The Uncivil War
  • Elizabeth Is Missing
  • The Left Behind
  • Responsible Child

بهترین مینی سریال 

  • A Confession
  • Chernobyl
  • The Victim
  • The Virtues

بهترین سریال درامی که همچنان در حال پخش است

  • Casualty
  • Coronation Street
  • Emmerdale
  • Holby City

بهترین سریال بین‌المللی

  • Euphoria
  • Succession
  • Unbelievable
  • When They See Us

بهترین برنامه‌ی سرگرمی

  • The Greatest Dancer
  • The Rap Game UK
  • Strictly Come Dancing
  • The Voice UK

بهترین برنامه‌ی سرگرمی کمدی

  • The Graham Norton Show
  • The Last Leg
  • The Ranganation
  • Taskmaster

بهترین سریال کمدی دارای فیلمنامه

  • Catastrophe
  • Derry Girls
  • Fleabag
  • Stath Lets Flats

بهترین برنامه‌ی تلویزیونی

  • Joe Lycett’s Got Your Back
  • The Misadventures Of Romesh Ranganathan
  • Mortimer & Whitehouse: Gone Fishing
  • Snackmasters

بهترین صحنه

  • صحنه‌ی مرگ شنید آزبورن در Coronation Street
  • صحنه‌ی اعتراف در Fleabag
  • صحنه‌ی مرگ نایت کینگ توسط آریا در Game of Thrones
  • صحنه‌ی خواستگاری نسا از اسمیتی در Gavin and Stacey
  • صحنه‌ی مرگ جان کوربت (Line of Duty)
  • صحنه‌ی آغاز رابطه‌ی عاشقانه‌ی مایکل و جوآنا در Love Island

بهترین برنامه‌ی خبری-تحلیلی

  • Growing up Poor: Britain’s Breadline Kids
  • The Hunt for Jihadi John
  • Is Labour Anti-Semitic
  • Undercover: Inside China’s Digital Gulag

بهترین مستند تک قسمتی

  • The Abused
  • David Harewood: Psychosis And Me
  • The Family Secret
  • The Last Survivors

بهترین سریال واقع‌نما

  • Crime and Punishment
  • Don’t F**K With Cats: Hunting An Internet Killer
  • Leaving Neverland
  • Our Dementia Choir With Vicky McClure

بهترین مسابقه‌ی ورزشی

  • فینال جام جهانی راگبی ۲۰۱۹: انگلستان و آفریقای جنوبی
  • فینال جام جهانی کریکت
  • نیمه نهایی جام جهانی فوتبال بانوان ۲۰۱۹: انگلیس و آمریکا
  • فینال ویمبلدون ۲۰۱۹

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • جودی کامر (Jodie Comer) – سریال Killing Eve
  • گلندا جکسون (Glenda Jackson) – سریال Elizabeth is Missing
  • سوران جونز (Suranne Jones) – سریال Gentleman Jack
  • سامانتا مورتون (Samantha Morton) – سریال I Am Kirsty

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • استیون گراهام (Stephen Graham) – سریالThe Virtues
  • جرد هریس (Jared Harris) – سریال Chernobyl
  • تاکهیرو هیرا (Takehiro Hira) – سریال Giri/Haji
  • کاهوم ترنر (Callum Turner) – سریال The Capture

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • نائومی اکی (Naomi Ackie) – سریالThe End of the F***ing World
  • هلن بیهن (Helen Behan) – سریال The Virtues
  • هلنا بانهم کارتر (Helena Bonham Carter) – سریال The Crown
  • جاسمین جابسون (Jasmine Jobson) – سریال Top Boy

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • جو ابسولوم (Joe Absolom) – سریال A Confession
  • جاش اُکانر (Josh O’Connor) – سریال The Crown
  • ویل شارپ (Will Sharpe) – سریال Giri/Haji
  • استلان اسکاشگورد (Stellan Skarsgard) – سریال Chernobyl

بهترین اجرا در برنامه‌ی سرگرمی

  • فرانک بویل (Frankie Boyle) – برنامه‌ی Frankie Boyle’s New World Order
  • مو گیلگن (Mo Gilligan) – برنامه‌ی The Lateish Show with Mo Gilligan
  • لی مک (Lee Mack) – برنامه‌ی Would I Lie to You
  • گراهام نورتون (Graham Norton) – برنامه‌ی The Graham Norton Show

در پایان، لازم به ذکر است که برندگان در تاریخ ۱۰ مرداد (مصادف با ۳۱ جولای) اعلام خواهند شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا