#مهسا_امینی

برندگان بخش فنی جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ اعلام شد

سریال Chernobyl پیشتاز است

برندگان بخش فنی جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا سرانجام لیست برندگان بخش فنی جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ را منتشر کرد. سریال Chernobyl بیشترین جایزه را به خود اختصاص داده است.

از آن‌جایی که ویروس کرونا تقریبا در تمامی کشورهای جهان شیوع یافته و هنوز واکسنی برای آن کشف نشده، آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا تصمیم گرفت به جای برگزاری مراسم حضوری، امسال به سراغ روش‌های جایگزین از جمله پخش از طریق یوتیوب و فیسبوک برود. شرکت‌ها و سازمان‌ها معمولا مراسم‌های آنلاین را به صورت زنده پخش می‌کنند اما آکادمی ترجیح داد مراسم را ضبط کرده و سپس در موعد مقرر پخش کند.

انتظارها به پایان رسید و لیست برندگان بخش فنی جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ در جریان مراسم دیشب منتشر شد. بر این اساس، مینی‌سریال Chernobyl موفق شد جایزه‌ی هفت بخش مختلف را آن خود کند. محصول مشترک شبکه‌ی HBO و شرکت Sky UK Limited پنج قسمت داشته و حول محور فاجعه‌ی هسته‌ای چرنوبیل و تلاش‌های مقامات برای سرپوش گذاری روی آن می‌چرخد. اگرچه در جریان ساخت تحقیقات بسیاری صورت گرفت اما شاهدان عینی و کارشناسان معتقد هستند این محصول نتوانست در بحث نمایش واقعیت‌ها چندان موفق عمل کند.

سریال His Dark Materials که بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی فیلیپ پولمن (Philip Pullman) ساخته شده، دو جایزه به‌دست آورده است. این اثر در دنیایی تخیلی جریان داشته و درباره‌ی دختری یتیم است که در جریان تلاش برای یافتن دوستش پی به رازهای بزرگی می‌برد. فصل اول آن سال گذشته‌ی میلادی از شبکه‌ی HBO پخش شد و فصل دوم هم در قالب هشت قسمت در دست ساخت قرار دارد. در ادامه می‌توانید لیست کامل برندگان بخش فنی جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ را مشاهده کنید:

  • بهترین طراحی لباس: اودی دیکس-میرو (Odile Dicks-Mireaux) – سریال Chernobyl
  • بهترین طراحی گریم و مدل مو: لوز اسکیاوو (Loz Schiavo) – سریال Peaky Blinders
  • بهترین طراحی هنری تولید: لوک هال (Luke Hull) و کلر لوینسون-گندلر (Claire Levinson-Gendler) – سریال Chernobyl
  • بهترین نویسنده‌ی کمدی: جسی آرمسترانگ (Jesse Armstrong) – سریال Succession
  • بهترین انتخاب بازیگر: دس همیلتون (Des Hamilton) – سریال Top Boy
  • بهترین کارگردان در میان آثاری که از چند دوربین برای ضبط بهره بردند: جنت فریزر کروک (Janet Fraser Crook) – مراسم Glastonbury 2019
  • بهترین کارگردان آثار داستانی: یوهان رنک (Johan Renck) – سریال Chernobyl
  • بهترین کارگردان برنامه‌های واقع‌نما: آرتور کری (Arthur Cary) – برنامه‌ی The Last Survivors
  • استعداد نوظهور: اشلینگ بی (Aisling Bea) – سریال This Way Up
  • بهترین افکت‌های صوتی و تصویری: راسل داجسون (Russell Dodgson) – سریال His Dark Materials
  • بهترین هویت گرافیکی: شرکت الستیک اند پینتینگ پرکتیس – سریال His Dark Materials
  • بهترین تصویربرداری و نورپردازی آثار داستانی: جیکوب آیره (Jakob Ihre) – سریال Chernobyl
  • بهترین تصویربرداری برنامه‌های واقع‌نما: برتی گرگوری (Bertie Gregory)، هاوارد بورن (Howard Bourne) و جان شایر (John Shier) – مستند Seven Worlds, One Planet
  • بهترین تدوین آثار داستانی: سایمون اسمیت (Simon Smith) و جینکس گادفری (Jinx Godfrey) – سریال Chernobyl
  • بهترین تدوین آثار واقع‌نما: مایکل هارت (Michael Harte) – برنامه‌ی Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer
  • بهترین تیم فنی در حوزه‌ی سرگرمی: دیوید بیشاپ (David Bishop)، ویکی جیل (Vicky Gill)، اندی تپلی (Andy Tapley) و پاتریک دوهرتی (Patrick Doherty) – برنامه‌ی Strictly Come Dancing
  • بهترین ضبط صدا در میان آثار داستانی: سریال Chernobyl
  • بهترین ضبط صدا در میان آثار واقع‌نما: برنامه‌ی Battle of the Brass Bands
  • جایزه‌ی ویژه‌ی بفتا: نیکی سرجنت (Nicky Sargent) و ویکی دان (Vikki Dunn)

برندگان بخش اصلی جوایز تلویزیونی بفتا ۲۰۲۰ در تاریخ ۱۰ مرداد (مصادف با ۳۱ جولای) اعلام خواهند. برای مشاهده‌ی نامزدها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا