فروش فیلم مرد مورچه ای 3 فاجعه‌ای برای استودیو مارول!

زنگ خطری برای مارول

فروش فیلم مرد مورچه ای 3 فاجعه‌ای برای استودیو مارول! آیدا امشاسفند ۹ ۰۸ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
فروش فیلم مرد مورچه ای 3

فروش فیلم مرد مورچه ای 3 در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های باکس آفیس MCU است و اکران این فیلم تقریباً پس از پنج هفته به پایان رسیده است.

اولین و دومین قسمت مرد مورچه‌ای از کم فروش‌ترین فیلم‌های MCU در باکس‌آفیس هستند، ولی مرد مورچه‌ای 3 با رکودی که در هفته دوم فروش خود داشت، رکورد این دو قسمت را شکسته و هفته به هفته فروش کمتری را تجربه کرد. با وجود فروش ۱۰۶ میلیون دلاری که قسمت سوم فرانچایز مرد مورچه‌ای در هفته اول اکران داشت، Ant-Man and the Wasp: Quantumania رکوردی بی سابقه را در هفته ششم اکران خود تجربه کرد.

این روند در هفته سوم و چهارم و پنجم شروع شد و هر هفته این فیلم درآمد کمتری نسبت به دو قسمت قبلی خود داشت. وضعیت قسمت سوم مرد مورچه‌ای نسبت به دو قسمت قبلی بسیار ناپایدارتر و بدتر است، اما حتی اگر این فیلم روند خود را تا آخر هفته ادامه دهد، ۹۵ درصد درآمد پیش بینی شده خود را بدست خواهد آورد.

فروش فیلم مرد مورچه‌ای 3 از قسمت اول و دوم بسیار کمتر است

با توجه به رکود سنگینی که مرد مورچه‌ای در هفته ششم فروش خود در باکس آفیس متحمل شد، اکران این فیلم در سینماها به اتمام رسید. با فروش داخلی ۲۱۰ میلیون دلاری، رکود شش رقمی روز به روز این فیلم احتمالا در خوش‌بینانه حالت، اجازه رساندن این فیلم به فروش داخلی پیش بینی شده را بدهد.

از آنجایی که عملکرد فروش فیلم مرد مورچه ای 3 بسیار شبیه اعدادی است که دو فیلم اول Ant-Man در هفته هفتم خود مشاهده کردند، به نظر می رسد این فیلم در حال حاضر نزدیک به ۹۷ درصد از فروش لازمه را کسب کرده است ولی در نهایت یکی از کوتاه‌ترین اکران‌های سینمایی را تجربه کرد.

فیلم Captain America: The Winter Soldier با ۶۳ روز اکران در سینماها درآمدی معادل دو برابر درآمد Ant-Man and the Wasp: Quantumania داشت. با این احتمالات، حدس زده می‌شود که قسمت چهارم مرد مورچه‌ای رکورد کوتاه‌ترین اکران سینمایی را برای MCU خواهد شکست.

درحالی که باکس آفیس MCU هر روز بیشتر قابل پیش‌بینی می‌شود، این رکودها برای فیلم‌هایی با اکران‌های بزرگ در هفته اول مانند Avengers: Endgame و Spider-Man: No Way Home مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما برای فیلمی مثل Ant-Man and the Wasp: Quantumania به معنی شکست سریع‌تر بود.

در حالی که فیلم های آینده مانند Guardians of the Galaxy Vol. 3 احتمالاً آخر هفته‌های افتتاحیه بسیار بزرگ‌تری خواهند داشت و در گیشه عملکرد بهتری خواهند داشت، MCU باید راهی برای بهبود این فیلم‌ها در باکس آفیس پیدا کند و یا Ant-Man and the Wasp می‌تواند برای فیلم‌های کوچک‌تر MCU زنگ خطر شکست را به صدا درآورد.

4.5 6 آراء
امتیاز مطلب


guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا