فیلم جدید Ant-Man 3 طولانی‌ترین اثر در سری انت من خواهد بود!

طولانی‌ترین زمان با مرد مورچه‌ای

مدت زمان فیلم جدید Ant-Man 3

اخیرا مدت زمان فیلم جدید Ant-Man 3 اعلام شده و به نظر می‌رسد که این اثر سینمایی، طولانی‌ترین فیلم از سری انت من خواهد بود.

فیلم Ant-Man And The Wasp Quantumania حدود سه سال پیش، ابتدا برای اکران در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شد، اما طولی نکشید تا پس از تاخیرهای پشت سر هم استودیو مارول (Marvel Studios) برای اکران آثار، شاهد تاخیر در اکران این فیلم بودیم؛ طوری که نه تنها اکران این اثر چند ماه به تعویق افتاد، بلکه حتی نام آن از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول حذف و به فاز پنجم منتقل شد!

بدین ترتیب اثری که فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را شروع می‌کند، Ant-Man 3 خواهد بود و به گفته سازندگان، قرار است تا شاهد ارتباط مستقیم این اثر با فیلم انتقام جویان 5 باشیم. کانگ فاتح (Kang The Conqueror) که اولین بار در سریال Loki در قالب یک دانشمند با نام He Who Remains دیده شده بود، در این فیلم حاضر می‌شود و به همین دلیل نیز حساسیت خاصی روی اکران فیلم جدید Ant-Man 3 وجود دارد.

شاید به همین دلیل هم بین کل عناوین سری Ant-Man، بتوان گفت که عنوان Quantumania مهم‌ترین خواهد بود و به گفته سازندگان، بیشترین مدت زمان پخش را دارد. البته فیلم‌های سری انت من در تاثیرگذاری روی داستان کلی دنیای سینمایی مارول، همگی به حد زیادی مهم هستند و اگر دقت کرده باشید، بدون حضور اسکات لنگ (Scott Lang)، هیچوقت اتفاقات Endgame هم رخ نمی‌داد. اما سومین فیلم از این سری تمرکز بیشتر را روی فضای کوانتوم می‌برد و جهانی متفاوت را برای بینندگان به تصویر خواهد کشید؛ به همین دلیل برای توضیح داستان آن، سازندگان به زمان بیشتری برای پخش نیاز دارند.

مدت زمان فیلم جدید Ant-Man 3 حدودا دو ساعت است

طبق اعلام رسمی استودیو مارول، مدت زمان فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania دو ساعت و پنج دقیقه خواهد بود. این در حالی است که دو فیلم قبلی در سری Ant-Man، به ترتیب ۱ ساعت و ۵۷ دقیقه و ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه بوده است. با این وجود جالب است بدانید که گرچه Quantumania از سایر فیلم‌های سری انت من طولانی‌تر است، اما در مقایسه با سایر آثار فاز چهارم MCU، مدت پخش کمتری دارد.

برای مثال، در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول ما شاهد فیلم Black Widow با مدت پخش ۱۳۴ دقیقه، فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings با مدت پخش ۱۳۲ دقیقه، و سپس فیلم Eternals با ران‌تایم حدود ۱۵۶ دقیقه بودیم که حتی صدای منتقدان را هم درآورده بود! در ادامه نیز عنوان Spider-Man: No Way Home با مدت پخش ۱۴۸ دقیقه، فیلم Doctor Strange 2 با مدت زمان ۱۲۶ دقیقه و در نهایت، دو فیلم Thor 4 و Black Panther 2 با مدت پخش ۱۱۹ و ۱۶۱ اکران شدند تا فاز چهارم پر از فیلم‌هایی باشد که مدت زمان طولانی در پخش داشته‌اند.

به هر حال طی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، قطعا متوجه شده‌اید که مدت زمان بیشتر یک فیلم ابرقهرمانی، به معنای بهتر بودن آن نیست؛ بلکه تیم سازنده و کارگردانی باید سعی کنند تا فیلم یا سریال مورد نظر را با بهترین محتوای ممکن و سبک روایتی که بیننده را جذب کند بسازند. خسته‌کننده بودن فیلمی مانند Eternals خود یکی از دلایل ضعف آن بود و شاید در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، هرگز شاهد چنین آثار فوق طولانی نباشیم و استودیو مارول طولانی بودن آثار سینمایی خود را بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ دقیقه حفظ کند.

فیلم Ant-Man And The Wasp: Quantumania در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال جاری (۱۷ فووریه ۲۰۲۳) اکران خواهد شد. هیچ خبر رسمی درباره تاریخ انتشار نسخه دیجیتال این فیلم هنوز در دسترس نیست.

5 4 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا