انیمه های سریالی
1%
  • 0/10

بهترین انیمه های سریالی که ژانرهای متعددی را در خود جای داده‌اند

داستان‌هایی که از واقعیت زندگی انسان‌ها الهام گرفته‌اند.

بهترین انیمه های سریالی که ژانرهای متعددی را در خود جای داده‌اند ۶ ۱۱ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

برخی از انیمه‌ها به گونه‌ای ساخته و طراحی شده‌اند که با در کنار هم قرار دادن ژانرها و گنجاندن مقداری از همه ژانرها در روایت، دامنه داستان سرایی خود را گسترش داده‌اند و به همین خاطر نیز موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان شده‌اند؛ زیرا هرکس با هر سلیقه‌ای می‌تواند از دیدن آن‌ها لذت ببرد.

بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های سریالی می‌پردازیم که ژانرهای متعددی را در خود جای داده‌اند و هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد. انیمه یک رسانه داستان سرایی است که در ژانرهای مختلف، ساخته و طراحی می‌شود؛ از این رو، تماشای آن برای هر سلیقه‌ای می‌تواند جذاب و سرگرم کننده باشد. از داستان‌های اکشن و هیجان انگیز گرفته، تا روایت‌های روانشناختی و ترسناک، هر لحظه از این انیمه‌ها می‌تواند برای مخاطبان سراسر جهان مسحور کننده و دیدنی باشد. به علاوه، جزئیات گرافیک انیمه‌ها، به طور کلی، به ویژه در سال‌های اخیر، به قدری با جزئیات طراحی شده است که به بینندگان این احساس را منتقل می‌کنند که انگار در داخل داستان قرار گرفته‌اند و از این رو، به طور کامل، مخاطب را درگیر خود می‌کنند. از طرفی، برخی از این انیمه های سریالی از مرز ژانرهای مختلف عبور می‌کنند و اینگونه در یک داستان، چند ژانر متعدد را جای می‌دهند. در ساخت اینگونه انیمه‌ها، از این واقعیت الهام گرفته شده است که زندگی هیچکس تنها دارای یک بعد نیست.

انیمه های سریالی که ژانرهای متعددی را در خود جای داده‌اند، به هیچ عنوان برای مخاطبان نمی‌توانند قابل پیش بینی باشند. در این نوع انیمه‌ها، اتفاقات غیرمنتظره بسیاری رخ می‌دهد که با پیش فرض‌های مخاطبان خود بازی می‌کند. به همین ترتیب، ما در ادامه این مطلب، برای کسانی که دوست دارند به چالش کشیده شوند، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های سریالی می‌پردازیم که ژانرهای مختلفی را در خود گنجانده‌اند و هر سلیقه‌ای می‌تواند از دیدن آن‌ها لذت ببرد.

Mashle: Magic and Muscles

داستان انیمه جذاب و دیدنی Mashle: Magic and Muscles در رابطه با دنیایی است که همه افراد آن از توانایی‌های جادویی و منحصر به فردی برخوردارند؛ اما در عین حال، افرادی نیز وجود دارند که از این گونه توانایی‌ها، بهره‌ای نبرده‌اند. در دنیای این داستان، اینگونه افراد، نقص سیستمی محسوب می‌شوند و به طور کلی افرادی هستند که از جامعه رانده می‌شوند و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. تمرکز داستان بر روی پسر جوانی به نام مش (Mash) است که دور از جامعه، به همراه پدرش زندگی می‌کند. مش جزو افرادی به شمار می‌رود که از هیچ توانایی جادویی برخوردار نیست. این کارکتر، برای جبران نبود قدرت‌های جادویی‌اش، توانایی‌های فیزیکی خود را تا جایی که بتواند پرورش می‌دهد. اما با این حال، توانایی‌های فیزیکی نمی‌توانند برای او سود زیاد داشته باشند. سبک این انیمه زیبا با وجود مدرسه جادویی که در داستان جای گرفته است، ممکن است تا حدودی همانند سریال پرطرفدار هری پاتر (Harry Potter) به نظر برسد؛ در کنار همه این‌ها، ژانر کمدی و عناصر ورزشی را نیز در خود گنجانده است و از این رو، کسانی که به این ژانرها نیز علاقه دارند، به طور قطع، از دیدن این انیمه لذت خواهند برد. همچنین، صحنه‌های اکشن سریال نیز، می‌تواند برای علاقه‌مندان به ژانر شونن بسیار جذاب و دیدنی باشد.

Erased

پاک شده  (Erased) که یکی از بهترین انیمه های سریالی نتفلیکس به شمار می‌رود، در رابطه با ساتورو (Satouro)، یک مرد بیست و نه ساله است که قادر است با برگشتن به زمان گذشته، اتفاقات غیرمنتظره را پیش بینی کند. در طول داستان، او با داشتن این توانایی، توانسته است جان افراد زیادی را نجات دهد. اما یک روز، به صورت اتفاقی متهم به قتل یک فرد می‌شود. پس از آن، او تلاش می‌کند تا با برگشتن به زمان گذشته، همه چیز را درست کند. اتفاق عجیبی که رخ می‌دهد این است که اینبار، او نه فقط به چند دقیقه قبل، بلکه به هجده سال پیش بازمی‌گردد. در این زمان مشخص، ساتورو یک راز تاریک را کشف می‌کند. این کارکتر به گونه‌ای متوجه می‌شود که همکلاسی‌اش، به مرگ طبیعی جانش را از دست نداده است و در واقع توسط مردی ربوده و کشته شده است. حال او نیاز دارد نقشه‌ای داشته باشد تا به کمک آن بتواند مجرم را بگیرد و جان دوستش را نیز نجات دهد. به این ترتیب، او تمام تلاشش را می‌کند تا راهکاری برای تغییر سرنوشت دوستش، و قرار دادن جنایتکار، پشت میله‌های زندان، بیابد.

Gintama

یکی دیگر از بهترین انیمه های سریالی که ژانرهای متعددی را در خود جای داده است، داستان انیمه زیبا و دیدنی گینتاما (Gintama) است که در رابطه با یک نسخه خیالی از دروه ادو (Edo Period) است. در طول این دوره، موجودات فضایی بر روی زمین، در کشور ژاپن، زندگی می‌کنند. تمرکز داستان این انیمه، به طور کلی، حول محور قهرمان و شخصیت اصلی داستان است که با نام گینتوکی ساکاتا (Gintoki Sakata) شناخته شده است. این انیمه، روایت ماجراجویی‌های عجیب و غریب او در این دنیا، به علاوه اتفاقات ناگواری که این راه رخ می‌دهند را بیان می‌کند. این کارکتر، در طول داستان، به همراه افراد تیمش، تجارتی کوچک، برای مشاغل عجیب و غریب، تاسیس می‌کند و در پی آن، خود را در انواع موقعیت‌های خنده‌دار و در عین حال خطرناک، قرار می‌دهد. علاوه بر این، همه این موقعیت‌ها، دارای صحنه‌های اکشن فوق العاده زیبایی هستند که دیدن این انیمه را برای هر سلیقه‌ای لذت بخش می‌کنند. لحظه به لحظه این انیمه، از مبارزه شخصیت‌های اصلی آن با موجودات فضایی گرفته تا تلاش این افراد برای پرداخت اجاره بها، ارزش تماشا کردن را دارد. نکته خوب دیگری که در رابطه با این انیمه وجود دارد، رشد شخصیتی کارکترهای آن است که به صورت واضح، با پیش رفتن داستان، مشاهده می‌شود.

Zom 100: Bucket List of The Dead

داستان انیمه Zom 100 درباره زندگی کارمند جوان اداره‌ای به نام آکیرا تندو (Akira Tendo) است که زندگی‌اش بدون هیچ پیشرفت و ترقی جلو می‌رود و برنامه روزمره‌اش، شور و شعف زندگی را از او رفته است. برای او اینگونه به نظر می‌رسد که انگار بقیه روزهای عمرش را نیز قرار است به همان صورت زندگی کند. اما همه چیز زمانی دچار تحول می‌شود که یک جنگ افزار میکروبی بر توکیو اثر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن حادثه‌ای می‌شود که توسط مردگانی که زنده شدند خسارت و ویرانی بزرگی به بار می‌آید. اکنون این زامبی‌ها، بزرگترین فاجعه شهر به حساب می‌آیند زیرا قصد دارند جان تک تک افراد زنده شهر را بگیرند. همانطور که از ظاهر این اتفاق پیدا بود، تهدید قریب الوقوع خورده شدن توسط زامبی‌ها، باعث ایجاد آدرنالین در زندگی افسره آکیرا می‌شود. وقوع این اتفاق، باعث شد آکیرا به خود بیاید و انگیزه این را پیدا کند تا بخواهد به زندگی خود سر و سامان دهد. آکیرا به همراه دوستش کنچو (Kencho) قبل از اینکه ناگزیر، قربانی انبوهی از مردگان بشوند که زنده شده بودند، تصمیم می‌گیرند لیستی از کارهایی تهیه کنند که دوست دارند قبل از تبدیل شدنشان انجام دهند: مانند ریش گذاشتن، تبدیل شدن به استند آپ کمدین و خرید تلویزیون با صفحه تخت.

Spy x Family

دنیای جاسوس‌ها در انیمه‌ها نیز به اندازه فیلم‌ها، جذاب و دیدنی است. این داستان‌های هیجان انگیز مملو از اتفاقات غیرمنتظره، صحنه‌های مبارزه فوق العاده و شخصیت‌های به یاد ماندنی هستند. در برخی از این داستان‌ها، گاهی شخصیت‌های منفی موفق به عملی کردن نقشه‌هایی می‌شوند که باعث شکست خوردن قهرمانان داستان و یا از بین رفتن تمام دنیا می‌شود. گاهی نیز در طول کل داستان، به صورت پی در پی، مجموعه‌ای از اتفاقات ناگوار رخ می‌دهد، اما در نهایت پی می‌بریم که همه این‌ وقایع، جزئی از نقشه‌ی قهرمان و شخصیت اصلی داستان بوده است تا بتواند شخصیت‌های منفی داستان را شکست دهد و اینگونه همه چیز، به طور کامل، جهتی متفاوت به خود می‌گیرد. چنین داستان‌هایی به قدری هیجان انگیز و دیدنی هستند که همواره مورد استقبال مردم سراسر جهان قرار گرفته‌اند. داستان انیمه‌های جاسوسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی از این انیمه‌ها به قدری موفق بوده‌اند که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر دنیا، طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده‌اند. انیمه جذاب و دیدنی خانواده و جاسوس، به خاطر ترکیب مضامین عاشقانه و خانوادگی، در کنار فعالیت‌های جاسوسی، تنها پس از مدت زمان کوتاهی به محبوبیت بی‌سابقه‌ای دست یافت. این سریال در مورد دنیایی است که جمع‌آوری مخفیانه اطلاعات و حتی تله پاتی نیز، اموری عادی به شمار می‌آیند. یکی از ویژگی‌های قابل توجه داستان این انیمه، تصویری است که از ماموران اطلاعاتی ارائه می‌دهد؛ وجهه‌ای انسانی‌تر از آنها که حتی در حین انجام ماموریت‌هایشان نیز، حفظ می‌شود.

Another

انیمه دوازده قسمتی دیگری (Another) به قدری هیجان انگیز است که شما نیز بدون شک همه قسمت‌های آن را تنها در یک روز تماشا می‌کنید. انیمه Another به گونه‌ای است که شما تا آخرین لحظه هم به کارکترهای مختلف داستان شک می‌کنید و البته حدس‌های زیادی هم می‌زنید اما نمی‌توانید به طور قطع پی ببرید که مسئول همه آن جنایات فجیع چه کسی می‌تواند باشد؛ در نهایت هم متوجه می‌شوید که هیچکدام از حدس‌های شما درست نبوده‌اند. داستان این انیمه در رابطه با دانش آموزی به نام میساکی (Misaki) است. او جزو شاگردان ممتاز کلاس به شمار می‌رفت. گیرایی و جذابیت این کارکتر، باعث محبوبیتش در بین همکلاسی‌هایش شده بود. در ادامه داستان، او به طور ناگهانی جان خود را از دست می‌دهد. اما با این حال، همکلاسی‌هایش تصمیم می‌گیرند که تا زمان فارغ التحصیلیشان طوری رفتار کنند که انگار او هنوز زنده است. پس از مدتی، پسری به نام ساکاکیبارا کویچی (Sakakibara Koichi) به آن کلاس منتقل می‌شود. او آرام آرام متوجه جو ترسناک و عجیبی می‌شود که در آن کلاس وجود دارد. رفتار دانش آموزان در آن جو ترسناکی که بر کلاس غالب است، به علاوه مرگ مشکوک آن دانش آموز، همگی باعث شده‌اند که این انیمه در لیست ترسناک ترین انیمه های سریالی قرار بگیرد.

Kaguya-Sama: Love is War

در عشق و جنگ هیچ قانونی وجود ندارد و داستان انیمه Kaguya-Sama: Love Is War این مسئله را به خوبی ثابت می‌کند. داستان این انیمه به جای یک روایت عاشقانه معمولی به گونه‌ای است که در آن میوکی (Miyuki) و کاگویا (Kaguya) هر دو از هوش و مهارت‌های شگفت انگیز خود استفاده می‌کنند تا دیگری را مجبور کنند به احساسات و علاقه‌ای که دارد اعتراف کند. با این حال هیچکدام نمی‌خواهند که در این بازی شکست بخورند و به دیگری ببازند. اتفاقاتی بسیار خنده داری در این انیمه رخ می‌دهد که تماشای این داستان را برای بینندگانی که به ژانر کمدی نیز علاقه دارند بسیار لذت بخش کرده است؛ اما در همین حین لحظات عاشقانه لطیف و دلپذیر زیادی را نیز در خود جای داده است. در عین حال، بازی‌های روانی این دو کارکتر اصلی با همدیگر، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ژانر جاسوسی را نیز به داستان اضافه کرده‌ است.  آخرین قسمت‌های این انیمه بیشتر از فصل‌های گذشته بر رابطه این دو کارکتر تمرکز دارد و به طور عمیق‌تری به بررسی آن می‌پردازد. به طور کلی، انیمه Kaguya-Sama: Love Is War یکی از بهترین انیمه های سریالی به شمار می‌رود که با قرار دادن ژانرهای متخلف در کنار هم، پس از مدت زمان کوتاهی، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان شده است.

Cowboy Bebop

انیمه کلاسیک دوست‌ داشتنی Cowboy Bebop که از دیدگاه بسیاری از بینندگان به عنوان یکی دیگر از بهترین انیمه های سریالی نتفلیکس به شمار می‌رود، چشم انداز تلویزیون را برای همیشه تغییر داد و موج جدیدی از انیمه‌های تامل برانگیز و هنری را وارد این صنعت کرد. جلوه‌های بصری که در این مجموعه به کار گرفته شده‌اند، سبک هنر، صداگذاری، خط داستانی و روابط شخصیت‌ها نیز، همگی به بهترین شکل ممکن ساخته و طراحی شده‌اند. همچنین، انیمه کابوی بیباپ، عناصر مختلفی از فرهنگ‌های مختلف را نیز در خود جای داده است که همین تماشای آن را برای افرادی هم که به تازگی به دنیای انیمه علاقه‌مند شده‌اند آسانتر کرده است. این انیمه به نسبت دیگر انیمه‌های موفق ساخته شده، کمتر بر روی فرهنگ ژاپن تمرکز کرده است. داستان این انیمه زیبا، در رابطه با آینده‌ای نزدیک است که در آن سطح ارتکاب جرم در جهان، بسیار بالا رفته است. در این دنیا، قهرمانان داستان، برای دست یافتن به جایزه‌های بزرگ، در ماموریت‌هایی خطرناک شرکت می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند که در طی آن‌ها، مجرمان بزرگ را دستگیر کنند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments