ترسناک ترین انیمه ها

معرفی و بررسی ترسناک ترین انیمه ها

انیمه‌هایی که دیدنشان برای همه توصیه نمی‌شود.

تا به امروز، انیمه‌های ترسناک زیادی ساخته شده‌اند که دیدنشان ممکن است برای همه خوشایند نباشد. با این حال، ما در ادامه این مطلب، برای کسانی که به دیدن چنین آثاری علاقه دارند، ده مورد از ترسناک ترین انیمه ها را معرفی و بررسی میکنیم که ارزش تماشا کردن دارند و بدون شک، از دیدنشان لذت خواهید برد.

درست به همان صورت که تا به امروز، فیلم‌ها و سریال‌های ترسناکی ساخته شده‌اند که دیدنشان برای همه مناسب نیست و از محدودیت سنی برخوردارند، برخی از انیمه‌های ساخته شده نیز به قدری ترسناک هستند که ممکن است تماشا کردنشان برای هرکس خوشایند نباشد. اما با این حال، تعداد بیشماری از طرفداران دنیای انیمه، به دیدن چنین داستان‌های ترسناک و عجیب و غریبی علاقه بسیار زیادی نشان داده‌اند؛ به این ترتیب، ساخت این انیمه‌ها نیز، روز به روز، در حال افزایش پیدا کردن است. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی ده مورد از ترسناک ترین انیمه ها می‌پردازیم که ارزش تماشا کردن دارند و بدون شک از دیدنشان لذت خواهید برد.

دیگری (Another)

انیمه دوازده قسمتی دیگری (Another) به قدری هیجان انگیز است که شما نیز بدون شک همه قسمت‌های آن را تنها در یک روز تماشا می‌کنید. انیمه Another به گونه‌ای است که شما تا آخرین لحظه هم به کارکترهای مختلف داستان شک می‌کنید و البته حدس‌های زیادی هم می‌زنید اما نمی‌توانید به طور قطع پی ببرید که مسئول همه آن جنایات فجیع چه کسی می‌تواند باشد؛ در نهایت هم متوجه می‌شوید که هیچکدام از حدس‌های شما درست نبوده‌اند. داستان این انیمه در رابطه با دانش آموزی به نام میساکی (Misaki) است. او جزو شاگردان ممتاز کلاس به شمار می‌رفت. گیرایی و جذابیت این کارکتر، باعث محبوبیتش در بین همکلاسی‌هایش شده بود. در ادامه داستان، او به طور ناگهانی جان خود را از دست می‌دهد. اما با این حال، همکلاسی‌هایش تصمیم می‌گیرند که تا زمان فارغ التحصیلیشان طوری رفتار کنند که انگار او هنوز زنده است. پس از مدتی، پسری به نام ساکاکیبارا کویچی (Sakakibara Koichi) به آن کلاس منتقل می‌شود. او آرام آرام متوجه جو ترسناک و عجیبی می‌شود که در آن کلاس وجود دارد. رفتار دانش آموزان در آن جو ترسناکی که بر کلاس غالب است، به علاوه مرگ مشکوک آن دانش آموز، همگی باعث شده‌اند که این انیمه در لیست ترسناک ترین انیمه ها قرار بگیرد.

Berserk (1997)

طرفداران داستان بازی تاج و تخت می‌توانند به شدت با بی رحمی، محیط قرون وسطایی، خشونت و پیچیدگی‌های سیاسی که در انیمه Berserk به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده‌اند، به خوبی ارتباط برقرار کنند. این انیمه کلاسیک زیبا، به شدت بر روی مانورهای سیاسی تمرکز کرده است، مضامین سیاسی عمیق، از بارزترین ویژگی‌های این انیمه است. به علاوه خیانت و انتقام نیز در موارد متعددی مشاهده می‌شود. داستان این این انیمه تاریک و خونین در رابطه با کارکتری است که به دنبال گرفتن انتقام از مردی است که زمانی به او اعتماد داشت. قهرمان اصلی داستان انیمه Berserk که مردی با نام گاتس (Guts) است، با شمشیر عظیم خود به جنایت می‌پردازد تا انتقام خود را از مردی بگیرد که او و دیگر افرادش را رها کرد تا آنها را در ازای به دست آوردن قدرت‌های الهی را قربانی کند. طرفداران انیمه های ترسناک به احتمال زیاد از دیدن این انیمه با فضای تاریکی که دارد، هیولاها و سکانس‌های نبردی که در آنها کشت و کشتارهای زیادی رخ می‌دهند، بسیار لذت خواهند برد.

Black Butler

کارکتر Ciel Phantomhiva که تنها یک پسر سیزده ساله است، سرپرستی خانواده Phantomhiva را بر عهده دارد. اگرچه او تنها یک پسر بچه جوان است، اما در واقع عضوی از یک خانواده بسیار مهمی نیز هست که به ملکه ویکتوریای انگلیس خدمت می‌کنند. او یک کارآگاه باهوش، همانند شرلوک هولمز (Sherlock Holmes) است. به همین خاطر نیز، به افسران ملکه در پرونده‌های زیادی کمک کرده است تا بتوانند به جنایاتی که در لندن اتفاق می‌افتند، رسیدگی کنند و آنها را به نتیجه برسانند. اما نکته جالب اینجاست که او به تنهایی این کارها را انجام نمی‌دهد. او به گونه‌ای با یک شیطان که در داستان با نام سباستین (Sebastian) شناخته شده است، در ارتباط است و به همین خاطر نیز، این شیطان در کنار او زندگی می‌کند. در واقع باید گفت که سباستین به Ciel کمک می‌کند تا کسی که پدر و مادرش را به قتل رسانده است، پیدا کند و از آنها انتقام بگیرد. زمانی که این کار انجام شود، او روح Ciel را نابود می‌کند. اما تا آن زمان، می‌تواند در کنارش بماند و از او محافظت کند. موقعیت‌هایی که این دو اغلب در آنها قرار می‌گیرند بسیار ترسناک هستند، به همین خاطر نیز انیمه Black Butler بدون شک، در لیست ترسناک ترین انیمه ها قرار می‌گیرد.

Demon Slayer

شیطان کش (Demon Slayer) یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین انیمه‌های کل تاریخ به شمار می‌رود که به طور کلی می‌توان گفت داستانی ترسناک دارد. قسمت اول این انیمه با به قتل رسیدن اعضای خانواده تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado)، به بدترین شکل ممکن، توسط یک شیطان، آغاز می‌شود. در این کشتار، تنها خواهرش می‌تواند زنده بماند اما او نیز خود، پس از این حمله، به یک شیطان تبدیل می‌شود. اگرچه برخی از قسمت‌های این انیمه فضایی آرام و یا بیشتر غمگین دارند تا رشد شخصیتی تانجیرو را بتواند بهتر نشان دهد، اما در واقع، این داستان در رابطه با نبردهای وحشتناکی بین سپاه شیطان کش‌ها و شیطان‌هایی است که در مسیرشان قرار می‌گیرند. در این نبردها، گاهی شخصیت‌های اصلی، و گاهی نیز، آنتاگونیست‌های داستان، به صورتی دردناک جان خود را از دست می‌دهند. بسیاری از سکانس‌های مربوط به این نبردها، برای هر سنی مناسب نیست. به علاوه، دیدن همه این کشتار و خونریزی‌ها، با وجود جلوه‌های بصری و موسیقی‌های نمادین متن، ممکن است برای بزرگسالان نیز خوشایند نباشد؛ به همین خاطر نیز انیمه Demon Slayer باید در لیست ترسناک ترین انیمه ها قرار بگیرد.

Gantz

انیمه Gantz یکی از بی‌رحمانه‌ترین و دلخراش‌ترین انیمه‌های شناخته شده در جهان به حساب می‌آید. این سریال صحنه‌های ترسناک زیادی را در خود جای داده است که دیدنشان ممکن است برای همه مناسب نباشد زیرا صحنه‌های خشونت آمیز بسیار زیاد و تمام زشتی‌هایی که امروزه در جامعه بیداد می‌کنند را به تصویر کشیده است. تماشای مبارزه کارکترها برای بدست آوردن شانس دیگری در زندگی بسیار غم انگیز نیز هست. برای این کارکترها، گاهی وقت‌ها مرگ می‌تواند از زندگی هم سخت‌تر باشد. این انیمه در رابطه با افرادی است که به طور ناگهانی، در یک بازی گیر می‌افتند و مجبور می‌شوند که برای زنده ماندن در آن، با آدم فضایی‌ها و هیولاهای ربات مانندی مبارزه کنند. زمانی که کی کورونو (Kei Kurono) و ماسارو کاتو (Masarru Katu)، جانشان را در یک تصادف وحشتناک با قطار، از دست می‌دهند، به ناچار و بدون آنکه انتخابی داشته باشند، وارد دنیای این بازی می‌شوند. این بازی مانند آزمونی برای امتحان کردن مهارت‌ها و اراده‌ کارکترها برای زنده ماندن است.

Mononoke

هیچ طرفدار انیمه‌ای نمی‌تواند جلوه‌های بصری خارق العاده بکار رفته در انیمه مونونوکه را انکار کند. داستان انیمه مونونوکه در رابطه با کسی است که بیشتر با عنوان فروشنده دارو شناخته شده است. او یک استاد اسرار آمیز است که در سراسر ژاپن برای پیدا کردن ارواح نحس و دیو سیرتی به نام مونونوکه سفر می‌کند تا آنها را از بین ببرد زیرا که به انسان‌ها آسیب می‌رسانند. اما زمانی که او یکی از این ارواح را پیدا می‌کند، پی می‌برد که به راحتی نمی‌تواند آنها را بکشد. قبل از کشتن آنها، او باید فرم، حقیقت و دلیلشان را بفهمد تا بتواند شمشیر بزرگ شبح رانی خود را بکار گیر و با آنها بجنگد. او باید طرد ارواح پلید و مرموز را با آنالیزهای روانشناختی و تحقیقات دقیق آغاز کند که البته انجام این کار‌ها بسیار خطرناک هستند زیرا او قبل از هرچیز بدون اینکه حتی وسیله‌ای داشته باشد باید در مقابل یک مونونوکه قرار بگیرد تا بتواند واقعیت آنها را به خوبی درک کند. همه این داستان با یک عنصر انسانی قوی همراه است و شخصیت‌هایی را که تحت تاثیر موجودات فرا طبیعی قرار گرفته‌اند را بررسی می‌کند. بدون شک داستان این انیمه، یکی از بهترین انیمه های ماوراطبیعه به شمار می‌رود که به خاطر مضامین روانشناختی که در آن وجود دارد، به یکی از ترسناک ترین انیمه ها در تاریخ تبدیل شده است.

شیکی (Shiki)

انیمه شیکی (Shiki) تصاویر مرگ، کشتار و خونریزی را با جزئیات کامل به تصویر می‌کشد. این انیمه جذاب، صحنه‌های گرافیکی ناخوشایند زیادی را در خود جای داده است که ممکن است تماشای آن برای برخی از بینندگان سخت باشد. اما با این حال، اگر شما نیز دیدن چنین انیمه‌های ترسناکی را دوست داید، بدون شک از شیکی نیز لذت خواهید برد. زمانی که یک دختر جوان به نام مگومی (Magumi) جانش را از دست میدهد، همه ساکنان شهر به طرز عجیبی نگران و دلواپس می‌شوند. در ابتدا، تنها دکتری این شهر می‌گوید که علت مرگ او یک بیماری واگیردار است اما در ادامه داستان آرام آرام گمانه زنی‌ها به سمت یک نفرین خاصی می‌رود که ساکنان حدس می‌زنند به خاطر خانواده جدیدی که به آنجا نقل مکان کرده‌اند، به آن شهر راه پیدا کرده باشد. با پیش رفتن داستان، افراد بیشتری کشته می‌شوند. اما قسمت عجیب‌تر همه این اتفاقات این است که افرادی که کشته می‌شوند پس از مرگشان به موجودی که با نام شیکی شناخته شده است، تبدیل می‌شوند.

The Promised Neverland

انیمه The Promised Neverland دو فصل دارد. فصل اول آن یک درام ترسناک روانشناختی است و بدون شک یکی از ترسناک ترین انیمه ها به شمار می‌رود. داستان آن نیز در رابطه با کودکانی است که در یک یتیم‌ خانه زندگی آرامی را به سر می‌برند. اما با پیش رفتن داستان، آنها به طور ناگهانی متوجه می‌شوند که اوضاع محیطی که در آن زندگی می‌کنند آنگونه که انتظارش را داشتند، دوست داشتنی و امن نیست. داستان The Promised Neverland یکی از بهترین انیمه‌های روانشناختی تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان شد. این انیمه بسیار هیجان انگیز و هولناک است. همچنین دارای یک شخصیت منفی نیز است که با وجود اینکه تنها یک انسان است اما موفق می‌شود ترسناک‌تر از موجودات ماوراطبیعی نیز عمل کند. با این حال، فصل دوم این انیمه به شدت افت کرد، زیرا آرک‌های زیادی را در مدت زمان کوتاهی طی کرد، رشد شخصیت‌ها را به خوبی نشان نداد و وقایع نیز به گونه‌ای اتفاق می‌افتادند که فقط داستان را به پایان برسانند و به همین خاطر نیز، به جزئیات آنگونه که باید و شاید، توجهی نشد.

Death Note

بیشتر از 15 سال از انتشار اولین قسمت انیمه هیجان انگیز و روانشناختی Death Note می‌گذرد. خط داستانی این انیمه شگفت انگیز به قدری جذاب و دیدنی بود که در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شد. بسیاری از طرفداران دنیای انیمه بر این باورند که هنوز هم هیچ انیمه دیگری نتوانسته است از نظر خط داستانی دفترچه مرگ هوشمندانه‌تر عمل کند. داستان این انیمه در رابطه با یک شینیگامی (خدای مرگ) است که می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیرد و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه می‌کند. همه اینها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. داستان از جایی آغاز می‌شود که یکی از این دفترچه‌ها به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایده‌آلی که در ذهنش دارد بسازد. داستان این انیمه در ژانر روانشختی و ترسناک است. یکی از این شینیگامی‌ها نیز همواره در کنار لایت قرار گرفته است و اینگونه پدیده‌های ماورا طبیعه نیز وارد داستان می‌شود.

Devilman Crybaby

شیاطین بدون در اختیار داشتن بدن یک میزبان زنده نمی‌توانند شکل بگیرند. با این حال، اگر اراده یک فرد به اندازه‌ای قوی باشد، می‌تواند بر شیاطین غلبه کند و قدرت آنها را از آن خود کند و در نهایت خود تبدیل به شیطان شود. آکیرا فودو Akira Fudou)) همیشه یک فرد مهربان و ضعیف و بی ادعا بوده است. بنابراین زمانی که دوست دوران کودکی‌اش از او برای کشف شیاطین کمک می‌خواهد، بدون تردید می‌پذیرد. جایی که آکیرا به خاطر دوستش در آن حضور پیدا می‌کند، مکانی است که شیاطین با ریختن خون کسانی که در آنجا حضور دارند آنها را تسخیر می‌کنند و بدن آنها را به شکل هیولاهای عجیب و غریب در می‌آورند. آکیرا که در تلاش برای نجات جان بهترین دوستش است، ناخواسته با شیطان آمون (Amon) ادغام شده و خود به یک شیطان تبدیل می‌شود. حال او قدرت شکست دادن شیاطین دیگر را در دست دارد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا