1%
  • 0/10

نگاهی به 15 مورد از انیمه های شبیه به Squid Game

از آلیس در سرزمین مرزی تا هنر شمشیرزنی آنلاین

نگاهی به 15 مورد از انیمه های شبیه به Squid Game ۶ ۰۴ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

سریال Squid Game یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سریال‌های سال دوهزار و بیست و یک به شمار می‌رود. این سریال موفق شد که در زمان بسیار کوتاهی، طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که هم به انیمه و هم به این سریال علاقه دارید، ما در این لیست به بررسی و معرفی 15 مورد از انیمه‌ های شبیه به Squid Game می‌پردازیم که از تماشای آنها لذت خواهید برد.

برای دوستداران انیمه که به سریال کره‌ای Squid Game هم علاقه دارند، انیمه‌های بسیار زیادی شبیه به این سریال وجود دارد که می‌توانید از میانشان انتخاب کنید. با این حال، تعدادی از این انیمه‌ها در طول سال‌های اخیر موفق به جذب طرفداران بیشتری در دنیا شده‌اند و احتمال بیشتری نیز وجود دارد که شما هم از دیدن آنها لذت ببرید. برخی از این انیمه‌ها، بیشتر شبیه به این سریال کره‌ای هستند اما در برخی دیگر شباهت‌های کمتری وجود دارد. در هر حال، ما در این لیست به معرفی و بررسی تعدادی از بهترین انیمه‌ های شبیه به Squid Game می‌پردازیم که ارزش تماشا کردن را دارند.  

Tower of God

 

Tower of God اولین مانهوایی (داستان‌ کمیک کره‌ای) است که به صورت رسمی بر اساس آن یک انیمه ساخته شده که همین نشان می‌دهد این داستان چقدر محبوب و شناخته شده است. برجی که نام این اثر از آن گرفته شده است، یک سازه پر از هیولا و بسیار مرموز است که ساکنان آن باید از طبقات آن بالا بروند و چالش‌هایی که بر سر راهشان قرار می‌گیرند، که طبقه به طبقه هم سخت‌تر می‌شوند، را رمزگشایی کنند. به طور کلی، مسیری که ساکنان باید آن را طی کنند و مشکلاتی هم که بر سر راهشان قرار می‌گیرند، مانند یک بازی شبیه سازی شده است و به همین خاطر نیز در لیست انیمه های شبیه به Squid Game قرار میگیرد که ارزش تماشا کردن را دارد.

Alice in Borderland

بسیاری داستان آلیس در سرزمین مرزی (Alice in Borderland) را به خاطر لایو اکشنی که به تازگی فصل دوم آن هم در شبکه نتفلیکس (Netflix) پخش شد، می‌شناسند. اما چیزی که بسیاری از مردم از آن خبر ندارند این است که این لایو اکشن بر اساس مانگایی ساخته شده است که یک انیمه اقتباسی نیز دارد. داستان این انیمه در رابطه با افرادی است که ناخواسته در محیطی گیر افتاده‌اند که باید برای زنده ماندن بازی‌هایی را انجام دهند. آنها هر لحظه ممکن است که به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن جان خود را از دست دهند. تماشای اقتباس انیمه‌ای و یا لایو اکشن این مانگا، با نقش آفرینی بازیگران با مهارت ژاپنی، هردو به یک اندازه می‌تواند برای هر سلیقه‌ای لذت بخش باشد.

 Kaiji: Ultimate survivor

کایجی ایتو (Kaiji Itou) پس از اینکه یکی از همکارانش نمیتواند بدهی خود را بازپرداخت کند، تحت فشار قرار می‌گیرد تا مبلغ هنگفتی را از آن بدهی تسویه کند. اما از آنجا که پول زیادی ندارد نمی‌تواند آنچه را که دوستش قرض گرفته بود را برگرداند. کایجی که تحت فشار مالی زیادی قرار گرفته است، پیشنهاد سوار شدن بر کشتی اسپویر (Espoir) را می‌پذیرد. گفته می‌شود که اگر بتوانید تنها یک شب را در این کشتی بگذرانید، تمام بدهی‌های شما پرداخت می‌شود. چیزی که شبیه به یک شب ساده به نظر می‌رسد، خیلی زود تبدیل به یک بازی استراتژیکی تبدیل می‌شود که در آن خیانت‌های زیادی اتفاق می‌افتد. این تنها نقطه آغاز همه چیز است. کایجی باید بسیار محتاطانه برای هر چیزی تصمیم بگیرد و باید از تمام هوش و اراده‌اش برای زنده ماندن استفاده کند.

Deadman Wonderland

بدون شک، کانسپت انیمه Deadman Wonderland یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است. به نظر می‌رسید که این روز هم برای گانتا ایگاراشی (Ganta Igarashi) و همکلاسی‌هایش یک روز عادی دیگر خواهد بود. آنها در حال آماده شدن برای دیدن زندانی بودند که شبیه یک شهربازی ساخته شده بود. در این مکان محکومان برای سرگرمی تماشاچیان اعمال خطرناکی انجام می‌دهند. با این حال به طور ناگهانی کل همکلاسی‌های گانتا توسط یک مرد قرمزپوش قل عام می‌شوند و اینگونه زندگی او نیز زیر و رو می‌شود. گانتا نیز خود را به یکباره در همان زندانی می‌بیند که برای بازدید آن آمده بود. این قهرمان جوان در دنیایی از زندانیان سادیستی و قدرت‌های مرموز گیر افتاده است که تنها با پیروزی در انجام بازی‌های مرگبار می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد. در این مکان که تشخیص دوست از دشمن به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست گانتا و افراد دیگر نیز همگی به دنبال پیدا کردن ردی از مرد قرمز پوش هستند. بدون شک این انیمه یکی از بهترین انیمه های شبیه به Squid Game به شمار می‌آید.

Darwin’s Game

دانش آموز دبیرستانی به نام کانام سودو (Kanam Sudou) از یکی از همکلاسی‌هایش دعوتی دریافت می‌کند تا بازی داروین را انجام دهد. Darwin’s Game یک بازی موبایلی است که کانام سودو هرگز اسم آن را نشنیده بود. با این حال، او تصمیم می‌گیرد که بازی را انجام دهد و اتفاقی که می‌افتد زندگی او را به کلی دچار تحول می‌کند. او به محض اینکه برنامه را باز می‌کند، ناگهان یک مار سبز رنگ از صفحه گوشی‌اش بیرون می‌زند و با گاز گرفتن از گردنش او را بیهوش می‌کند. وقتی او در بیمارستان بدون هیچ نشانه‌ای از مارگزیدگی به هوش می‌آید، مدرسه به او می‌گوید که بقیه روز را باید استراحت کند. او از اتفاقی که افتاده گیج شده است اما حدس می‌زند که توهم زده باشد. متاسفانه کنجکاوی او بیشتر می‌شود و بار دیگر برنامه را باز می‌کند. در ابتدا این برنامه نیز مانند هر بازی معمولی دیگر به نظر می‌رسد پس تصمیم می‌گیرد که مرحله اول آن را انجام دهد؛ اما به طور غیرمنتظره‌ای درمی‌یابد که حریفش در دنیای واقعی درست در مقابلش قرار گرفته است. با پیش رفتن داستان متوجه می‌شود که او با کلیک کردن بر این برنامه، خود را در یک مبارزه وحشاینه برای بقا گیر انداخته است.

Sword Art Online

در انیمه Sword Art Online به همه گیمرهای سراسر جهان، این فرصت داده شده است تا بازی در یک واقعیت مجازی سه بعدی را تجربه کنند. هنر شمشیرزنی آنلاین یکی از بازی‌های موجود در این کنسول است که در آن به کاربرانش، دروازه‌ای را به دنیایی شگفت انگیز ارائه می‌دهد که بسیار واقعی تر از تنها یک واقعیت مجازی به نظر می‌رسد. زمانی که سازنده این بازی، هزاران بازیکن را در داخل این دنیا به دام می‌اندازد، این دنیای شگفت انگیز خیلی زود به یک کابوس بی‌رحمانه تبدیل می‌شود. به علاوه آپشن خارج شدن از این بازی نیز به کلی برداشته می‌شود و تنها راه نجات برای کاربران آن این است که تمام مرحله‌های این بازی سخت را پشت سر بگذارند. شکست نیز در هرکدام از مراحل این بازی به زندگی بازیکن در دنیای واقعی پایان می‌دهد.

Death Parade

پس از مرگ، بیشتر انسان‌ها یا به بهشت و یا به جهنم راه پیدا می‌کنند؛ اما برای تعداد معدودی از افراد منتخب، مرگ باعث می‌شود که آنها به Quindecim راه پیدا کنند. این مکان جایی برای گروه‌های دو نفره‌ای است که به طور همزمان جانشان را از دست داده‌اند. در این مکان یک چهره مرموز که با نام Decim شناخته شده است وجود دارد که به عنوان یک داور نیز عمل می‌کند. او کسانی را که در این مکان گیر افتاده‌اند، مجبور به انجام بازی‌های مرگباری می‌کند و با توجه به عملکردشان، آنها را قضاوت می‌کند. این بازی تعیین می‌کند که آیا روحی که در آنجا قرار گرفته است، در زندگی جدید تناسخ پیدا می‌کند و یا با منتقل شدن به مکانی دیگر، هرگز دیده نمی‌شود. از دارت و بولینگ گرفته تا بازی‌های مبارزه‌ای، این بازی‌ها ماهیت واقعی ارواح آنجا را آشکار می‌کنند و آینده آنها را تعیین می‌کنند. با وجود اینکه روش‌های داور این بازی تغییر ناپذیر به نظر می‌رسند، اما زمانی که یک فرد مبتلا به فراموشی در آنجا حضور پیدا می‌کند، باعث می‌شود که او بخواهد قوانین خود را دوباره ارزیابی کند.

Akudama Drive

کلان‌ شهر شلوغ کنسای (Kensai) در نگاه اول ممکن است مانند یک آرمانشهر به نظر برسد. اما در کوچه‌های تاریک اطراف ساختمان‌های پر نور، همچنان جنایتکارانی فراری که با نام آکوداما (Akudama) شناخته شده‌اند، زندگی می‌کنند. پلیس امنیت شهر کنسای که اعضای آکوداما را می‌شناسد، شمارش معکوس برای اعدام یک آکودامای بدنام که با نام Cutthrout شناخته شده است را شروع می‌کند. این جنایتکار نهصد و نود و نه نفر را به قتل رسانده است. با این حال، یک پیام مرموز به اعضای درجه بالای آکوداما فرستاده می‌شود که در ازای دریافت یک مبلغ هنگفت از اعدام Cutthrout جلوگیری کنند. Akudama Drive یک انیمه سایبرپانک (برهه‌ای از زمان را نشان می‌دهد که در آن تکنولوژی به طرز وحشتناکی پیشرفت کرده است و هوش مصنوعی کنترل همه چیز را در دست گرفته) است که لحظات خنده داری را نیز در خود گنجانده است. با این حال، می‌تواند جزو انیمه های شبیه به Squid Game به شمار رود که طرفداران میتوانند از دیدن آن لذت ببرند.

Future Diary

خاطرات آینده (Future Diary) در رابطه با خدایی است که می‌خواهد بازنشسته شود. او گروهی از انسان‌های فانی را انتخاب می‌کند که فکر می‌کند جایگزین خوبی برای او خواهند بود. این خدا به هر یک از این افراد تلفن‌هایی می‌دهد که قدرت‌های متفاوت از هم را در خود دارند. یکی از این قدرت‌ها، پیش بینی حرکات دشمن در آینده است. این افراد در مقابل هم برای گرفتن آن جایگاه قرار می‌گیرند تا در نهایت، آخرین بازمانده زن یا مرد، تبدیل به خدای بعدی شود. این انیمه به گونه‌ای است که به هیچ عنوان نمی‌توان پیش بینی کرد که قرار است چه اتفاقی رخ بدهد زیرا که اتفاقات غیر منتظره زیادی در آن پیش می‌آیند که تماشای آن را بسیار هیجان انگیز می‌کند. چالش‌هایی که بر سر راه این افراد قرار می‌گیرد و این واقعیت که کارکترهای این انیمه با شکست خوردن در میان مسیر، جان خود را از دست میدهند و برای زنده ماندن باید بجنگند، می‌تواند از برخی جهات برای بینندگان همانند سریال Squid Game به نظر برسد.

High Rise Invasion

انیمه High Rise Invasion یکی دیگر از انیمه‌هایی که کارکترها را در دنیایی دیگر قرار می‌دهد که برای زنده ماندن باید بجنگند. این یک انیمه ساده و کوتاه اما در عین حال جذاب است که دیدنش را برای هرکس لذت بخش میکند. داستان آن در رابطه با یوری هونجوو (Yuri Honjou) شانزده ساله است. او پس از آنکه شاهد شکسته شدن سر یک مرد با تبر بود، از ترس و سردرگمی به خود می‌لرزد و سعی می‌کند تا از دست مهاجم نقابدار فرار کند. اما به یکباره متوجه می‌شود که در یک ساختمان متروکه گرفتار شده است که در آن هم به طرز مرموزی قفل شده است و راهی برای بیرون رفتن از آنجا وجود ندارد. او در دنیایی است که هیچ نشانه‌ای از زندگی در آن وجود ندارد و توسط ساختمان‌های بلند دیگر نیز احاطه شده است. اگرچه یوری از نجات یافتن در آن مکان مرموز و عجیب ناامید شده است اما پس از آنکه درمی‌یابد که برادرش نیز در همان مکان عجیب و غریب گیر افتاده است، مصمم می‌شود تا او را پیدا کند و با همدیگر از انجا به نحوی فرار کنند. با این وجود، با پیش رفتن داستان، این کارکتر متوجه می‌شود که قاتلان نقاب دار بیشتری نیز در این ساختمان متروکه ترسناک وجود دارند که مشتاقانه منتظر پیدا کردن قربانیان جدید برای خود هستند تا آنها را به وحشت بیندازند. کشف راز و رمز دنیایی که قهرمان این داستان در آن قرار رفته است و مسیری که طی می‌کند، داستان این انیمه را بسیار جذاب کرده است و در لیست انیمه های شبیه به Squid Game قرار می‌دهد که ارزش تماشا کردن را دارد.

Gantz

Gantz یکی از بی‌رحمانه‌ترین و دلخراش‌ترین انیمه‌های شناخته شده در جهان به حساب می‌آید. این سریال صحنه‌های ترسناک زیادی را در خود جای داده است که دیدنشان ممکن است برای همه مناسب نباشد زیرا صحنه‌های خشونت آمیز بسیار زیاد و تمام زشتی‌هایی که امروزه در جامعه بیداد می‌کنند را در خود جای داده است. تماشای مبارزه کارکترها برای بدست آوردن شانس دیگری در زندگی بسیار غم انگیز نیز هست. گاهی وقت‌ها مرگ می‌تواند از زندگی هم سخت‌تر باشد. این انیمه در رابطه با افرادی است که به طور ناگهانی در یک بازی گیر می‌افتند و مجبور می‌شوند که برای زنده ماندن در آن، با آدم فضایی‌ها و هیولاهای ربات مانند مبارزه کنند. زمانی که کی کورونو (Kei Kurono) جانش را از دست می‌دهد خود را در میان چنین بازی می‌بیند. این بازی مانند آزمونی برای امتحان کردن مهارت‌ها و اراده‌اش برای زنده ماندن است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments