بهترین انیمه های فانتزی
1%
  • 0/10

معرفی بهترین انیمه های فانتزی برای طرفداران  GoT

از حماسه وینلند تا حمله به تایتان

معرفی بهترین انیمه های فانتزی برای طرفداران  GoT ۱ ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

چهار سال از پخش آخرین قسمت سریال محبوب و پرطرفدار بازی تاج و تخت (Game of Thrones) گذشته است اما طرفداران این سریال می‌توانند با تماشای این لیست معرفی شده از بهترین انیمه های فانتزی که به سریال Game of Thrones شباهت دارند، یادی از گذشته‌ها کنند.

نویسنده سریال بازی تاج و تخت، جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin)، ژانر فانتزی را وارد مرحله جدیدی کرد و آن را به اوج خود رساند. تمرکز بر افسانه‌ها و روایات قدیمی، جنگ‌های سیاسی، خیانت، مرگ‌های وحشتناک و اتفاقات پیش بینی نشده و غیر منتظره از ویژگی‌هایی هستند که سریال بازی تاج و تخت را به یکی از بهترین برنامه‌های تلویزیونی در ژانر فانتزی تبدیل کرده‌اند. اگرچه حماسه اژدها به پایان رسیده است، اما با این حال، طرفداران هنوز هم به دنبال این هستند که تجربه فوق العاده تماشای این سریال محبوب را از طریق داستان‌های مشابه دیگر، زنده کنند. انیمه رسانه‌ای است که می‌تواند همان هاله فانتزی و در عین حال صحنه‌های اکشن نفس گیر را که ضربان قلب مخاطب این سریال را بالا می‌برد، در خود به بهترین نحو ممکن، تکرار کند. بنابراین ما نیز در ادامه این مقاله، به معرفی لیستی از بهترین انیمه‌های فانتزی برای طرفداران سریال بازی تاج و تخت می‌پردازیم.

Kingdom (2012)

تمرکز داستان انیمه Kingdom بر موضوعاتی مانند جنگ، مبارزات سیاسی و مرگ است. این انیمه نیز یک دراما مانند سریال بازی تاج و تخت است. داستان این انیمه در رابطه با یک پسر بچه یتیم است که قصد دارد آموزش ببیند تا به ژنرال بزرگ بهشت‌ها (the Great General of the Heavens) تبدیل شود. با این حال، وضعیت چین که به طور مداوم در جنگ است، تبدیل به یک مانع بزرگ می‌شود که بر سر راه شین لی (Xin Li) قرار گرفته است و او را از رسیدن به هدفش باز میدارد.

انیمه Kingdom که یکی از بهترین انیمه های فانتزی ساخته شده به شمار می‌رود، درست همانند سریال بازی تاج و تخت به طرز ماهرانه‌ای ویرانی‌هایی که یک جنگ میتواند به بار بیاورد را به نمایش می‌گذارد و در عین حال نیز، به قدرت شخصیت‌های ضعیفی که سرنوشت کل کشور به آنها بستگی دارد، تکیه میکند. این انیمه ممکن است اژدها و وایت واکرها را (White Walker) در خود نداشته باشد اما با این حال، یک داستان فانتزی شگفت انگیز در رابطه با مبارزه مداوم بر سر قدرت است که یکی از موضوعات اصلی سریال بازی تاج و تخت نیز بود.

Moribito: Guardian of the Spirit (2008)

انیمه موریبیتو (Moribito) دارای یک نقش اول زنی قوی میباشد که یکی از برجسته‌ترین ویژگیهای سریال بازی تاج و تخت نیز هست. داستان این انیمه در رابطه با یک دنیای فانتزی است که در آن سرنوشت سرزمین در دستان زنان قدرتمند قرار گرفته است. در این انیمه، یک نیزه دار ماهر به نام بالسا (Balsa) در مسیری جبران جان‌هایی است که در گذشته‌اش گرفته شده‌اند.

در طول مسیر، بالسا با شاهزاده چاگوم (Prince Chagum) ملاقات می‌کند. بالسا او را از اعدام شدن توسط پدر خودش نجات می‌دهد و پس از آن به محافظ او تبدیل می‌شود. خیانت‌هایی که در میان اعضای خانواده‌های اشرافی بازی تاج و تخت اتفاق می‌افتاد و کشتن نامزدهای احتمالی که تبدیل به پادشاه و یا ملکه بعدی میشدند، یک امر بسیار عادی در این داستان بود. ریختن خون در مسیر مبارزه برای به دست آوردن تاج و تخت، هیچ اهمیتی نداشت و کاری بود که به راحتی انجام می‌شد. به این ترتیب، انیمه موریبیتو (Moribito) نیز به طرز چشمگیری این جنبه را در خود جای داده و به طور ماهرانه‌ای آن را ترسیم کرده است.

Burn the Witch (2020)

انیمه Burn the Witch همانند دیگر انیمه‌های معرفی شده در این لیست، محیطی وابسته ب قرون وسطایی ندارد. اما با این حال، تعداد زیادی اژدهای قدرتمند را در خود جای داده است که یکی از ویژگی‌های بارز داستان تاج و تخت نیز بود. داستان این انیمه در رابطه با یک دنیای فانتزی است که در آن یک بعد آینه‌ای وجود دارد و دختران معروف و شناخته شده “Front London” در واقع در “Reverse London” جادوگرانی هستند که جانوران و هیولاهارا از بین می‌برند.

در انیمه Buen the Witch این دختران توسط توسط یک سازمان خاص استخدام شده‌اند. ویظیفه‌ای که این دختران بر عهده دارند این است که صلح را در جهان حفظ کنند. این انیمه ممکن است که به طور دقیقی از از مضامین سیاسی و استراتژی‌های داستان بازی تاج و تخت پیروی نکند اما وجود موجوداتی فانتزی مانند اژدها و زنان قدرتمندی که وارد عمل می‌شوند و کار را به دست می‌گیرند، ویژگی‌هایی از این انیمه هستند که مخاطب با دیدن آن یاد سریال بازی تاج و تخت می‌افتد؛ پس بنابراین طرفداران GoT می‌توانند این انیمه زیبا را نیز در لیست تماشای خود قرار دهند.

Tower of God (2020)

داستان بازی تاج و تخت به خاطر ” رویدادهای ویژه‌” که مسیر داستان را به کلی تغییر میدهند، شناخته شده است؛ همانطور که همه چیز به خاطر مرگ ند استارک (Ned Stark) شروع شد. خط داستانی انیمه Tower of God نیز به طور مشابه‌، با اتفاق افتادن یک رویداد ویژه آغاز می‌شود که بقیه داستان را شکل می‌دهد. انیمه Tower of God در رابطه با دنیایی لست که در آن یک “برج” افرادی را که میتوانند وارد آن بشوند انتخاب می‌کند تا عمیق‌ترین خواسته‌هایشان را برآورده کند.

شب بیست و پنجم (Twenty Fifth Bam) یک پسر است که هرگز چیزی در مورد زندگی فراتر از غار تاریکی که در آن زندگی‌اش را گذرانده بود نمی‌دانست. اما زمانی که خود را به زور وارد برج میکند، پایه و اساس دنیای خود را متزلزل می‌کند. انیمه Tower of God نیز مانند داستان بازی تاج و تخت دارای یک خط داستانی هیجان انگیز است. در این انیمه شخصیت MC به دنریس تارگارین (Daenerys Targaryen) شباهت دارد زیرا او نیز بیشتر عمرش هرگز قادر نبود که قلمروهای پادشاهی‌ آن سوی دریاها را ببیند.

Yona of the Dawn (2014)

انیمه Yona of the Dawn شاید تنها انیمه‌ای باشد که به داستان دنریس تارگارین (Daenerys Targaryen) در بازی تاج و تخت شباهت بسیار زیادی دارد. در این انیمه یونا توسط عشق زندگی‌اش و یکی از بستگان نزدیکش که علیه پدرش، یعنی شاه، کودتایی را سازماندهی کرده بود، مجبور به تبعید شد. با اینکه تنها کسانی که از یونا حمایت می‌کردند و پشتش را گرفته بودند، تنها دوست دوران کودکی‌اش و محافظش، کسی که با نام هاک (Hak) شناخته شده بود، بودند اما او موفق شد از پادشاهی فرار کند، به این امید که اژدهایان اسرار آمیز پیدا کرده و آنچه را که متعلق به او بود پس بگیرد.

درست همانند دنریس، یونا هم به قیمت گزافی موفق شد به این واقعیت پی ببرد که تمام این مدت، قدرت در درون خودش نهفته شده بود و اینکه مسیر انتقام نیز به هیچ عنوان آسان نیست. داستان انیمه Yona of the Dawn مضامینی همچون سیاست، خیانت، جادو و همچنین تعداد زیادی اژدها را در خود جای داده است که آن را به یکی از بهترین انیمه های فانتزی تمام دوران‌ها تبدیل کرده است.

Attack on Titan (2015)

 داستان بازی تاج و تاج در ابتدا در رابطه با دیوارهای عظیمی بود که از امور و فعالیت‌های سیاسی در مقابل هیولاها محافظت می‌کردند. انیمه محبوب و پرطرفدار حمله به تایتان / تایتان مهاجم (Attack on Titan) نیز یک انیمه در ژانر فانتزی و تاریک است که وقتی صحبت از خشونت و نکات ظریف سیاسی به میان می‌آید حرف اول را می‌زند و فراتر از انتظارات پیش می‌رود. به همین خاطر نیز به یکی از پرطرفدارترین انیمه های فانتزی تمام دوران‌ها تبدیل شده است. درست همانند سریال بازی تاج و تخت، انیمه Attack on Titan نیز مملو از اتفاقات پیش بینی نشده و غیر منتظره و اطلاعات مهمی است که تنها در پایان داستان با عقل جور در می‌آیند.

به علاوه، بازی تاج و تخت به خاطر از بین بردن شخصیت‌های اصلی در طول داستان معروف است. این ویژگی است که در انیمه تایتان مهاجم نیز بسیار دیده می‌شود. تا به حال، طرفداران توانسته‌اند با شخصیت‌های زیادی از این انیمه و جزئیات داستانی آن به خوبی ارتباط بگیرند و به همین خاطر نیز به هیچ عنوان نمی‌خواهند که پایان ضعیفی داشته باشد.

Vinland Saga (2019)

داستان انیمه حماسه وینلند (Vinland Saga) از حقایق تاریخی بر اساس Thord Horsehead الهام گرفته است، اما مضامین آن شبیه چیزی است که داستان بازی تاج و تخت به بینندگان به طرز استادانه‌ای به تصویر کشیده و به بینندگان ارائه کرده است. از آنجایی که اینمه حماسه وینلند، اثری است که در خود صحنه‌های اکشن نفس گیری را که ضربان قلب را بالا می‌برند، مبارزه با شمشیر و صحنه‌های پیچیده نبرد زیادی را در خود جای داده است، تماشای آن برای طرفداران سریال بازی تاج و تخت می‌تواند بسیار نوستالژیک باشد.

انیمه حماسه وینلند (Vinland Saga) را می‌توان همانند یک ورژن انیمه‌ای از داستان آریا استارک (Arya Stark) ( در صورتی که پسر بود) تصور کرد. داستان این انیمه در رابطه با جنگجوی جوانی به نام تورفین (Thorfinn) است که قصد دارد از مردی که پدرش را به قتل رسانده است، انتقام بگیرد. تنها تفاوت این انیمه با داستان Game of Thrones این است که آریا استارک علاوه بر کشتن قاتلان پدرش، لیست بلند بالایی از دشمنان دیگر نیز داشت که قصد از بین بردنشان را داشت.

Berserk (1997)

طرفداران داستان بازی تاج و تخت می‌توانند به شدت با بی رحمی، محیط قرون وسطایی، خشونت و پیچیدگی‌های سیاسی که در انیمه Berserk به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده‌اند، به خوبی ارتباط برقرار کنند. این انیمه کلاسیک زیبا، به شدت بر روی مانورهای سیاسی تمرکز کرده است، درست همانند داستان بازی تاج و تخت که مضامین سیاسی از بارزترین ویژگی‌های آن بود. همچنین خیانت و انتقام نیز از نکات برجسته این داستان خارق العاده بودند که طرفداران می‌توانند در انیمه Berserk نیز آن را در موارد متعددی مشاهده کنند. داستان این این انیمه تاریک و خونین در رابطه با مردی است که به دنبال انتقام گرفتن از مردی است که زمانی به او اعتماد داشت.

قهرمان اصلی داستان انیمه Berserk که مردی با نام گاتس (Guts) است که با شمشیر عظیم خود به جنایت می‌پردازد تا انتقام خود را از مردی بگیرد که او و دیگر افرادش را رها کرد تا آنها را در ازای به دست آوردن قدرت‌های الهی آنها را قربانی کند. یک طرفدار سریال Game of Thrones به احتمال زیاد با دیدن این انیمه از فضای تاریک، هیولاها و سکانس‌های نبردش بسیار لذت خواهد برد.

Record of Grandcrest War (2018)

اگر داستانی وجود داشت که تنها به فضایل ند استارک (Ned Stark) و حس قوی انجام آنچه که درست است، اختصاص داده می‌شد، آن داستان انیمه Record of Grancrest War بود. درست همانند هفت قلمرو پادشاهی داستان بازی تاج و تخت، سرزمین فانتزی آتلانتان (Atlantan) نیز توسط چند ارباب عالی رتبه حکمرانی می‌شد. وظیفه این اربابان حفاظت از مردم در برابر هرج و مرجی بود که کشور با آن درگیر بود. اما با این وجود، این حاکمان به جای محافظت از مردمانشان، وارد جنگ‌های داخلی علیه یکدیگر می‌شدند تا بتوانند کنترل مطلق را به دست بیاورد.

در این دوران پرتلاطم، یک دانشمند با قدرت‌های جادویی با یک شوالیه که در حال آموزش دیدن است، ملاقات می‌کند. سپس این دو با همدیگر تصمیم می‌گیرند که از مهارت‌های خود برای آزادسازی سرزمین جنگ‌زده خود استفاده کنند. داستان انیمه Record od Grandcrest War طرفداران را یاد جنایاتی می‌اندازد که سران هفت قلمرو پادشاهی علیه افراد خود به راه می‌انداختند تا قدرت مطلق را به دست بیاورند و همچنین دنی (Dany) که به دنبال شکستن این چرخه بی عدالتی بود.

Mobile Suit Zeta Gundam (1985)

انیمه Mobile Suit Zeta Gundam ممکن است که یک انیمه کلاسیک مکانیکی باشد، اما با این حال، خط داستانی و آرک شخصیتی آن با داستان بازی تاج و تخت شباهت زیادی دارد. ناکامی سیاسی، که روح داستان بازی تاج و تخت نیز است، در این انیمه به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده است. با این وجود، بارزترین شباهتی که این انیمه با سریال Game of Thrones دارد، مرگ‌های غم انگیز آن است. Got روند کشتن شخصیت‌های اصلی خود را بدون هشدار آغاز کرد و در انیمه Mobile Suit Zeta Gundam نیز شخصیت‌های اصلی زیادی یه طرز وحشایانه‌ای با مرگ خود روبه‌رو شدند.

جنگ سیاسی و مبارزه با یک رژیم فاسد نکته برجسته و جالب‌ترین بخش انیمه Mobile Suit Zeta Gundam است. اما شباهت بین شخصیتها نیز می‌تواند بینندگان را شگفت زده کند. به عنوان مثال، شخصیتی که به نام Char Aznable شناخته شده است. او نیز مانند جان اسنو (Jon Snow) باید جانشین واقعی میراث Zeon باشد اما از هویت واقعی خود محروم است.

 مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments