بدترین شخصیت های انیمه
1%
  • 0/10

معرفی بدترین شخصیت های انیمه ای تمام دوران‌ها

از موزان تا بوروتو

معرفی بدترین شخصیت های انیمه ای تمام دوران‌ها ۳۸ ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

برای اینکه عشق بورزید، باید قادر باشید نفرت را نیز تجربه کنید. اگرچه در دنیای انیمه‌ها، کارکترهای زیادی وجود دارند که در سراسر جهان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند و توجه درصد زیادی از بینندگان را به خود جلب کرده‌اند اما در عین حال در همین دنیا، کارکترهایی نیز وجود دارند که جزو بدترین شخصیت های انیمه ای تمام دوران‌ها به شمار می‌روند و از نظر طرفداران، شخصیت‌های منفوری هستند.

با وجود همه اینها، گاهی اوقات وجود چنین شخصیت‌هایی در انیمه‌ها، برای توسعه دادن خط داستانی آن لازم است. اما با این حال، ما در این مقاله به بررسی 15 مورد از بدترین شخصیت های انیمه ای که تا به حال طراحی شده‌اند، می‌پردازیم.

Danzo Shimura (Naruto: Shippuden)

بسیاری از طرفداران عقیده داشتند که ساکورا (Sakura) باید منفورترین کارکتر انیمه ناروتو باشد. اما کارکترهایی هم وجود دارند که جنایاتی که مرتکب شده‌اند ده ها برابر بدتر از دیگر شخصیت‌های این انیمه هستند اما بازهم آنگونه که باید و شاید به چشم نمی‌آیند. دانزو یکی از آن کارکترها است. او دلیلی بود که موسسه یک ارتش از سربازان بی نقص برای قتل عام قبیله اوچیها (Uchiha) تشکیل داد و در نابودی دهکده مخفی برگ نیز دست داشت. پس بنابراین دانزو باید به عنوان نفرت انگیزترین کارکتر انیمه ناروتو شناخته شود. درست است که او کاری را انجام داد که فکر می‌کرد برای دهکده مخفی برگ (The Hidden Leaf Village) بهتر است اما با این حال او هرگز به این مسئله فکر نکرد که با گرفتن چنین تصمیماتی چه تاثیری بر اطرافیانش می‌گذارد.

Shou Tucker (Fullmetal Alchemist: Brotherhood)

با اینکه قسمت اول از انیمه محبوب و پرطرفدار Fullmetal Alchemist: Brotherhood در سال دوهزار و نه منتشر شد، اما هنوز هم طرفداران این انیمه با فکر کردن به کارکتر شو تاکر (Shou Tucker) و جنایاتی که مرتکب شده است به خود می‌لرزند. او یک کیمیاگر دولتی است. زمانی که او نمی‌تواند به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند، تصمیماتی می‌گیرد که به قیمت جان خانواده‌ خود تمام می‌شود. شو تاکر جواز خود را با استفاده از دوختن یک حیوان به همسرش به دست آورد که در نهایت موجودی که خلق کرده بود برای مردن به او التماس می‌کرد. پس از گذشت چند سال، شو دختر دوست داشتنی خود، نینا (Nina) را با سگشان ترکیب کرد که ادوارد (Edward) و آلفونس (Alphonse) را به وحشت انداخت.

Princess Malty Melromarc (The Rising of the Shield Hero)

در خانواده سلطنتی ملرومارک (Melromarc) انیمه The Rising of the Shield Hero هم شخصیت‌های دوست داشتنی و هم شخصیت‌های منفور نیز وجود دارد. ملکه، زنی موقر، خردمند و خیرخواه بود که به یکی از بهترین متحدان ناوفومی ایواتانی (Naofumi Iwatani) تبدیل شد. دختر کوچکش، ملتی (Melty) نیز در داستان مفید واقع شد. اما با این حال، دختر بزرگتر ملکه و شوهرش اینگونه نبودند. پادشاه و پرنسس مالتی (Malty) برای اخراج ناوفومی از پادشاهی، توطئه و دسیسه چینی کردند و از دروغ‌ها و اتهامات وحشتناکی بر عیله او استفاده کردند تا نامش را برای همیشه از تاریخ پاک کنند. مالتی بابت کارهایی که انجام داده بود هیچ پشیمانی نداشت و به همین علت نیز با مادرش به مشکل خورد. بدتر از همه آن بود که اقداماتی که آنها بر علیه ناوفومی انجام دادند، موجب تضعیف حفاظت قلمرو پادشاهی در برابر Waves شد.

Muzan Kibutsuji (Demon Slayer)

برخی از شخصیت‌های منفی در انیمه‌ها، با وجود اینکه اعمال بدی انجام داده‌اند اما هنوز جزو کارکترهای محبوب به شمار می‌آیند؛ مانند سوسوکه آیزن (Sosuke Aizen) در انیمه بلیچ (Bleach) یا هیمیکو توگا (Himiko Toga) در انیمه MHA. اما با این وجود کارکتر موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji) در انیمه شیطان کش یکی از بدترین شخصیت های انیمه ای به شمار می‌رود. او اصلی‌ترین شخصیت منفی انیمه Demon Slayer است که خود شخصا کامادوها (Kamado) را سلاخی کرد. موزان شخصیتی بسیار سرد، خودخواه و بی احساس دارد که به نظر می‌رسد فقط به این دلیل که تواناییش را دارد، درد و بدبختی را وارد زندگی بقیه می‌کند. طرفداران این انیمه شباهت او با خواننده فقید، مایکل جکسون (Michael Jackson) را دوست دارند اما به جز این ویژگی در این کارکتر چیز دیگری برای دوست داشتن پیدا نمی‌شود.

Gabi Braun (Attack on Titan)

اگر تنها به خاطر دو دلیل نبود، گابی براون (Gabi Braun)، کاندیدای جنگجو شدن، می‌توانست شخصیتی دوست داشتنی و تحسین برانگیز باشد. اما با این حال، این کارکتر از نظر طرفداران انیمه حمله به تایتان / تایتان مهاجم، بسیار زیاده روی کرد. کارهای وحشتناکی که انجام داده است را نمی‌توان به راحتی فراموش کرد. گابی وارد کشتی هوایی شد و به کارکتر محبوب ساشا براوس (Sasha Braus) شلیک کرد و او را به قتل رساند. این عمل او باعث شد که در یک لحظه کل طرفداران این انیمه از گافی متنفر شوند. از طرفی دیگر، او به خاطر نگرشی که به الدیایی‌ها دارد نیز مورد تنفر واقع شده است زیرا عقیده دارد که آنها شیطان‌هایی هستند که باید مجازات و یا قتل عام شوند.

Minoru Mineta (My Hero Academia)

 دانش آموز انیمه My Hero Academia به عنوان یک مبارز به فردی شجاعتر تبدیل شده‌است، نمرات خوبی کسب می‌کند و لحظاتی داشته که بسیار هوشمندانه عمل کرده است، مانند زمانی که از قهرمان درجه R، که با نام میدنایت (Midnight) شناخته شده بود، در نبردی که با همدیگر داشتند بسیار زیرکانه‌تر عمل کرد و از او پیشی گرفت. به این دلایل، او در این انیمه کم کم داشت خود و توانایی‌هایش را اثبات می‌کرد. اما همه اینها چیزی از منحرف بودن او کم نمی‌کند. او کمد دختر‌ها را باز می‌کند و به لباسهای داخل آنها نگاه ‌می‌کند. به علاوه، وقتی اوضاع به خوبی پیش نمی‌رود، به راحتی وحشت می‌کند و می‌ترسد. به همین خاطر، این کارکتر هم جزو بدترین شخصیت های انیمه ای به شمار می‌رود.

Akito Sohma (Fruits Basket)

دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانند رفتارهای آکیتو (Akito) در انیمه سبد میوه‌ها (Fruits Basket) را توجیه کنند اما با این حال هیچ یک از این دلیل‌ها مانع از این نشده است که این کارکتر به چشم بیننده جزو شخصیت‌های منفور به شمار نرود. آکیتو خدای حیوانات زودیاک است که مشکلات قابل توجهی دارد.آکیتو خواستار اطاعت و وفاداری کامل از Sohmas است و از هرکسی که کوچکترین سرپیچی کند، به شدت عصبانی می‌شود. او به قصد تنبیه و ترساندن آنها، حاضر است از هرگونه خشونت‌های کلامی، عاطفی و حتی فیزیکی استفاده کند که البته در حقیقت با این کارهایش تنها آنها را بیشتر از خود دور می‌کند. مادرش نیز رن (Ren)، به بدی او و یا حتی می‌توان گفت بدتر از او است.

Sugou Nobuyuki / Oberon (Sword Art Online)

در زندگی واقعی Sugou Nobuyuki رئیس RECT Inc. بود. او زمانی نیز برای مدتی با آسونا یوکی (Asuna Yuuki) نامزد کرده بود. در دنیای بازی‌های مجازی، او با نام اوبرون (Oberon) شناخته می‌شد که از روی شاه اثر شکسپیر با عنوان رویای یک شب نیمه تایستان (A Midsummer Night’s Dream) نامگذاری شده است. او می‌خواست آسونا تایتانیای (Titania) او باشد، اما هم کیریتو (Kirito) و هم طرفداران انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین با این مسئله به شدت مخالف بودند. به علاوه اوبرون از هیچ ویژگی خاصی هم برخوردار نبود؛ او در نبردها حتی شجاعت و یا قدرت کافی برای جنگیدن را نیز نداشت. او یک فرد به شدت به درد نخور بود که با آسونا مانند یک حیوان حانگی سرکش رفتار می‌کرد. در نهایت او به خاطر بزدلی‌اش در مبارزه‌ای که با کیریتو داشت به یک کارکتر منفورتر هم تبدیل شد.

Shinji Ikari (Neon Genesis Evangelion)

شینجی ایکاری (Shinji Ikari) در انیمه Neon Genesis Evangelion تنها یک پس چهارده ساله است که مافوق‌هایش انتظارات بسیار زیادی از او دارند. اگر فرد دیگری هم در شرایط او قرار می‌گرفت این امکان وجود داشت که مانند او واکنش بدی نشان بدهد؛ اما با این حال همه اینها دلیل نمی‌شود که طرفداران این انیمه از شینجی ایکاری به عنوان یک کارکتر منفور یاد نکنند. او به خاطر شجاع نبودن و عزم کمی که به عنوان قهرمان اصلی داستان دارد، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته است.او همچنین اغلب مواقع نیز از همه چیز ناله می‌کند و ایراد می‌گیرد.

Orihime Inoue (Bleach)

تعداد بسیار زیادی از شخصیت‌های انیمه‌ای منفور تا به حال ساخته و طراحی شده‌ا‌‌‌ند که درصد بزرگی از آنها می‌توانند از کارکتر Orihime Inoue در انیمه بلیچ، بسیار بدتر باشند. اما با این حال، این کارکتر به چند دلیل اساسی، مخالفان زیادی دارد. بسیاری از طرفداران دوست داشتند کارکتر ایچیگو (Ichigo) و روکیا (Rukia) را در کنار هم ببینند اما اوریهیمه در نهایت با ایچیگو ازدواج می‌کند که همین باعث عصبانیت طرفداران شده بود. به علاوه اوریهیمه به خاطر اینکه در نبردهای زیادی تنها کاری که انجام می‌داد از نگرانی گریه کردن برای ایچیگو یا کوروساکی (Kurosaki) بود، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت.

Spandam (One Piece)

انیمه وان پیس (One Piece) به این خاطر که بدجنس‌ترین و بی مروت‌ترین شخصیت‌های خود را به گونه‌ای تاثیرگذار، جالب توجه و به طرز عجیبی دوست داشتنی طراحی می‌کند، شناخته شده است؛ مانند سر کوروکودایل (Sir Crocodile) و یا حتی دوفلامینگو (Doflamingo). اما این مسئله در رابطه با اسپندام (Spandam) که یک شخصیت منفی تنفر انگیز در حماسه Water 7 است، صدق نمی‌کند. اسپندام یک تفنگدار دریایی (Marine) خود محور، مغرور و آزاردهنده است. او نیکو روبین (Nico Robin) را در اسارت خود گرفت بود و با او بسیار بی رحمانه رفتار می‌کرد. در گذشته نیز، او با تام (Tom)، مربی فرانکی (Franky) دشمن تراشی کرده بود و او را متهم به جنایتی وحشتناک کرده بود که همین باعث شده بود طرفداران بیش از پیش از او نفرت داشته باشند.

هیناتا هیوگا  (Hinata Hyuga)

هیناتا نه تنها در طول کل داستان ناروتو (Naruto) هیچ رشد شخصیتی نداشت و زمان بسیار کمی هم در انیمه نمایش داده شد، بلکه درطول داستان هیچ هدف واقعی هم نداشت. البته به جز اینکه دیوانه‌وار عاشق ناروتو اوزوماکی بود (Naruto Uzumaki) و او را به مرکز جهان خود تبدیل کرده بود. هیناتا تنها در موقعیت‌های بی‌اهمیت داستان ظاهر می‌شد. با اینکه این انیمه بیشتر از 500 قسمت داشت اما با این وجود، طرفداران هنوز هم نمی‌دانند دوستان او چه کسانی‌اند، چه اهداف و آرزوهایی در دل دارد و زندگی او بدون ناروتو به چه شکلی است. برای بسیاری از طرفداران سخت است که هیناتا را دوست نداشته باشند اما چون هیچگاه کار خاصی انجام نمی‌دهد در نهایت او هم به یکی از کارکترهای منفور این انیمه تبدیل شد.

ساکورا هارونو (Sakura Haruno)

ساکورا هارونو (Sakura Haruno) یک کارکتر سطحی و توخالی بود که علاقه بی حد و حصری به ساسکه اوچیها (Uchiha Sasuke) داشت. او حتی دوستی خود را با اینو (Ino) نیز به خاطر اینکه به ساسکه علاقه داشت قطع می‌کند و در نبردهای مهم داستان نیز بسیار بدرد نخور است و بی فایده عمل می‌کند. او هیچ توانایی خاصی نداشت و در ماموریت‌ها باید مدام از او محافظت می‌شد تا آسیب نبیند. او خود این واقعیت را می‌دانست که باری بر دوش هم‌تیمی‌هایش است اما با این حال هیچگاه برای بهتر شدن، مانند ناروتو و ساسکه، اقدامی انجام نمی‌داد. در کل داستان انیمه ناروتو او هیچ هدف خاصی را هم دنبال نمی‌کرد. در دفاع از ساکورا، باید بگوییم کارهایی که ساسکه در طول داستان انجام داد و تصمیماتی که می‌گرفت بسیار توجیه ناپذیرتر بودند اما با این حال بازهم ساکورا از محبوبیت بسیار کمتری برخوردار است.

Near (Death Note)

انیمه دفترچه مرگ (Death Note) به خاطر شخصیت‌های منفی که دارد بسیار شناخته شده است. اما پس از اینکه لایت (Light) کارآگاه نابغه و قهرمان داستان یعنی ال (L) را شکست می‌دهد، داستان وارد قسمت دوم خودش می‌شود که طرفداران آن را مانند پارت اول، چندان دوست نداشتند، آنهم به احتمال زیاد بیشتر به خاطر شخصیت‌های منفی داستان بود. کارکتر ملو (Mello) تنها یک جنایتکار ساده بود. اما Near که به عنوان جایگزین L وارد داستان شده بود، بسیار طراحی شخصیتی ضعیفی داشت. او با اینکه از بسیاری جهات به کارکتر L شباهت داشت اما هرگز نتوانست به خوبی او باشد و طرفداران را به خود جذب کند. بسیاری معتقدند که اگر Near در یک انیمه دیگر ظاهر می‌شد می‌توانست کارکتری بسیار دوست داشتنی باشد اما چون بعد از مرگ L به عنوان شخصیتی که می‌خواست راه او را ادامه دهد در این انیمه ظاهر شد، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت.

Boruto Uzumaki (Boruto: Naruto Next Generation)

با وجود اینکه انیمه ناروتو کارکترهای منفوری مانند ساکورا هارونو، دانزو شیمورا و هیناتا هیوگا نیز بود اما طرفداران قهرمان اصلی داستان، ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki) را بسیار دوست داشتند. با این وجود، به طرز عجیبی پسر ناروتو در انیمه بوروتو خیلی زود به یکی از بدترین شخصیت های انیمه ای تبدیل شد. او به خصوص، به خاطر شخصیت گستاخ و بی ادبی که داشت، با وجود اینکه در یک خانواده خوب هم بزرگ شده بود، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت و رفتارهایش از نظر طرفداران توجیه ناپذیر تلقی می‌شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

38 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments