آکاتسوکی در ناروتو

معرفی و رتبه‌بندی اعضای آکاتسوکی در ناروتو | Naruto

اعضای آکاتسوکی قویترین شینوبی‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌آیند.

تعداد زیادی از شینوبی‌های شرور وجود دارند که به دهکده مخفی برگ چشم دارند؛ برای نمونه سازمان‌های The Seven Deadly Swordsman، The Kara، The Taka و The Sound Five، که تنها تعداد کمی از این شینوبی‌ها هستند. اما با این حال، هیچکدام از این گروه‌ها به اندازه آکاتسوکی در ناروتو قوی نیستند.

آکاتسوکی در ناروتو برای اولین بار به دستور یاهیکو (Yahiko)، ناگاتو (Nagato) و کونان (Konan) برای محافظت از دهکده مخفی باران تشکیل شد. پس از اینکه یاهیکو جانش را از دست داد، این گروه به رهبری ناگاتو برای عملی کردن هدف اوچیها مادارا (Uchiha Madara) که تسلط بر کل جهان بود، به فعالیت‌های خود ادامه داد. پس از ناگاتو، این گروه با رهبری اوبیتو (Obito) به قصد رسیدن به همان هدف پیش رفت. در نظر گرفتن این نکته که چه نینجاهایی رهبری این گروه را بر عهده داشته‌اند، خود به تنهایی کافی است تا نشان دهد آکاتسوکی چقدر قدرتمند است.

جوزو بیوا (Juzo Biwa)

با توجه به اینکه جوزو بیوا تنها کاراکتری بود که در قسمت‌های فیلر انیمه ناروتو ظاهر شد، ضعیف‌ترین عضور آکاتسوکی است. بیوا در اصل اهل دهکده پنهان مه است و نفرت شدیدی نسبت به خانه قبلی خود در دل احساس می‌کند.

بیوا علی رغم نفرتی که نسبت به دهکده قبلی‌اش داشت، در آنجا به عنوان یکی از اعضای هفت نینجای شمشیرزن، از احترام و عزت بالایی برخوردار بود. او در استفاده از شمشیر حتی قبل از اینکه به آکاتسوکی بپیوند نیز، مهارتی افسانه‌ای داشت. او درحالی که برای آکاتسوکی کار می‌کرد، به دست میزوکاگه کشته شد.

هیدان (Hidan)

بسیاری از طرفداران، هیدان را به خاطر حضورش در داستان غم انگیز و احساسی شیکامارو نارا  (Shikamaru Nara) و آسوما ساروتوبی (Asuma Sarutobi) به خاطر دارند. هرچند، قدرت جاودانگی او باعث شده است که به یکی از منحصر به فردترین و پیچیده‌ترین اعضای آکاتسوکی در ناروتو تبدیل شود.

هیدان به خاطر قدرت جاودانگی‌اش، نیازی ندارد که در نبردها عملکرد بسیار خوبی داشته باشد تا بتواند پیروز شود. او تنها باید از حریف خود بیشتر دوام بیاورد. شیکامارو مجبور می‌شود، برنامه ریزی‌های زیادی انجام دهد و از تکنیک‌های ابداعی استفاده کند تا بتواند او را از بین ببرد؛ اما با این حال در نهایت تنها کاری که می‌تواند انجام دهد این است که او را زیر خاک دفن کند.

ساسوری (Sasuri)

ساسوری یک نینجا از دهکده مخفی شن است که تا قبل از اینکه به آکاتسوکی بپیوندد به عنوان یک عروسک‌ساز و یک قاتل کار می‌کرد. تاثیرگذارترین قتل او، کشتن سومین کازکاگه بود که تنها بعد از مدت کوتاهی او را به یک عروسک خیمه شب بازی تبدیل کرد. او در طول سال‌های عمرش افراد زیادی از جمله پدر و مادر و حتی خودش را نیز به عروسک تبدیل کرده بود.

از آنجایی که ساسوری در جوانی خود را به یک عروسک تبدیل کرده بود، با گذشت سال‌ها هنوز هم ظاهر یک پسر بچه را داشت. او پارامترهای کنترل چاکرای خود را فراتر از هر نینجای معمولی دیگری گسترش داده بود و به همین خاطر نیز قادر بود کنترل صد عروسک را به  طور همزمان در دست بگیرد. او همچنین می‌توانست سلاح‌های خود را نیز به سم آغشته کند.

کاکوزو (Kakuzu)

کاکوزو به امید گسترش ثروت خود به آکاتسوکی میپیوندد و به عنوان یکی از حریص‌ترین افراد دنیای شینوبی شناخته شده است. او چندین جینچوریکی از جمله فوو (Fuu) و یوگیتو (Yugito) را کشته و همچنین دهکده‌های زیادی را نیز به تنهایی نابود کرده است.

کاکوزو خود را با داشتن پنج قلب در بدنش، جاودانه و نامیرا کرده است. هرکدام از این قلب‌ها، به صورت ماسک‌هایی بر روی بدنش هستند که هرکدام از ماهیت‌های مختلف چاکراها استفاده می‌کنند. او آنقدر بادوام است که حتی ماتاتابی (Matatabi) و کاکاشی (Kakashi) نیز در شرایط عادی قادر نیستد به او آسیبی برسانند.

دیدارا  (Deidara)

مهارت و قدرت دیدارا، به عنوان یک شینوبی حتی در دنیای ناروتو نیز بسیار عجیب است. او بر روی هر کدام از دستانش یک دهان دارد. زمانی که به این دهان‌ها خاک رس می‌خوراند آنها قادر می‌شوند مجموعه‌ای از ابزارهای انفجاری ویرانگر بسازند.

دیدارا قادر است بسیار بی سر و صدا و با احتیاط عمل کند. او همچنین به لطف سلاح‌های سفالی‌ که می‌سازد می‌تواند پا به پای برخی از قویترین اعضای آکاتسوکی در ناروتو پیش برود. او با توجه به نبردهایی که در آنها شرکت داشته است می‌توان گفت که مهارت‌هایش با ساسکه (Sasuke) و همچنین گارا (Gara) نیز برابری می‌کند.

کونان  (Konan)

کونان یکی از دو عضو آکاتسوکی در ناروتو است که از اولین  دسته بندی جدید اعضای تیم مصون ماند. او همچنین در سازمان نیز از رتبه فوق‌العاده بالایی برخوردار است. به علاوه، کونان هم مشاور یاهیکو و هم ناگاتو در دوران رهبری‌شان بود.

توانایی کونان برای هدایت چاکرای خود از طریق تکه‌های کاغذ و همچنین مهارتش در تبدیل خود به این تکه‌های کاغذ، در انیمه ناروتو بسیار منحصر به فرد است. ممکن است دشمنان او را به اشتباه قضاوت کرده باشند، اما او همانطور که در مبارزه او با اوبیتو اوچیها پیدا بود، اگر زمان کافی برای آماده شدن داشته باشد، می‌تواند برای هرکس تهدید بزرگی به حساب بیاید.

زتسو (Zetsu)

زتسو بدون شک یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های انیمه نارتو است. او به عنوان یکی از پسران کاگویا اوتسوتسوکی (Kaguya Otsutsuki)، قصد داشت که او را پس از یک هزاره برگرداند. در واقع او بر روی سنگ اوچیها، پیش‌بینی‌هایی را ثبت کرد که در نهایت منجر به تغییر اعضای آکاتسوکی می‌شد. 

زتسو در شکل سفید خود، می‌توانست ارتشی از بدن‌های خود بسازد که قادر بودند به سرعت بر دشمنانشان غلبه کنند. زتسو در شکل سیاهش قادر است خود را به بدن افراد قدرتمند بچسپاند تا شکستشان دهد.

کیسامه هوشیگاکی (Kisame Hoshigaki)

کیسامه هوشیگاکی فردی است که دارای قدرت‌های کوسه مانند زیادی است. او توسط یکی از اعضای Seven Deadly Swordsman آموزش دیده است. پس از اینکه استادش خود را می‌کشد، کیسامه شمشیر او را به دست می‌گیرد، در نهایت موفق می‌شود آن را رام کند و یاد می‌گیرد که به میل خود با آن ادغام شود.

کیسامه که با عنوان هیولای بی دم شناخته شده است، دارای ذخایر چاکرا و قدرت یک هیولای دم‌دار است. او با تخلیه مداوم چاکرای حریفان خود در طول نبرد قادر است قویترین شینوبی‌ها را نیز شکست دهد.

اوروچیمارو (orochimaru)

اوروچیمارو در سراسر دنیای شینوبی سفر می‌کند و پس از هاگورومو (Hagoromo) به عنوان باهوش‌ترین نینجا شناخته شده است. او به آکاتسوکی می‌پیوندد تا تکنینک‌های آنها را مطالعه کند. در دراز مدت، هدف نهایی او این است که بر هر جوتسویی تلسط یابد و در نهایت جاودانه شود.

یکی از مهمترین ویژگی‌های اوروچیمارو این است که برای قدرتمندترین شینوبی‌ها نیز، از بین بردنش کار بی‌نهایت سختی به شمار می‌آید. برخی از شینوبی‌هایی که توانایی استفاده ار گنجوتسو را داشتند موفق شدند که او را بگیرند، اما در نهایت او از چنگ همه آنها خارج شد. این سانین افسانه‌ای همچنین می‌تواند از تکنیک Edo Tensi نیز استفاده کند که به او این اجازه را می‌دهد در نبرد، شینوبی‌های بزرگ مرده را مانند هوکاگه احضار کند.

ناگاتو اوزوماکی (Nagato Uzumaki)

پین (Pain) در واقع جسد متحرک یاهیکو، بنیانگذار اصلی آکاتسوکی در ناروتو است. او توسط دومین رهبر آکاتسوکی یعنی ناگاتو کنترل می‌شود. رینگان ناگاتو به او اجازه می‌دهد شش بدن به نام پین (درد) را کنترل کند و در حین کنترل کردن این بدن‌ها، او نه تنها جیراییا را می‌کشد بلکه کل دهکده مخفی برگ را نیز نابود می‌کند.

ناگاتو با استفاده از تکنیک‌های Shinra Tensi و Chibaku Tensi قادر است نیروی جاذبه را کنترل کند. او همچنین می‌تواند با مهار شش بدن خود، حیوانات قدرتمند را احضار کند، از خدای مرگ استفاده کند، روح مردم را از بدنشان جدا کند، بدن خود را سایبرنتیک کند و همچنین تکنیک‌های بیشتری را نیز بکار ببرد.

ایتاچی اوچیها (Itachi Uchiha)

ایتاچی اوچیها برادر بزرگتر ساسکه است. قبیله او قصد سرنگونی هوکاگه را داشت و به همین خاطر نیز او تمام اعضای قبیله خود از جمله پدر و مادرش را نیز به جز برادر کوچکترش به قتل رساند. او برای اهداف جاسوسی به آکاتسوکی می‌پیوندد.

ایتاچی برخی از قدرتمندترین جوتسوهای چشمی آکاتسوکی در ناروتو را دارد. او همچنین قادر است از تکنیک Tsukiyomi نیز استفاده کند. این تکنیک دنیایی می‌سازد که در آن ایتاچی می‌تواند هر چیز را از جمله زمان و مکان را کنترل کند. او همچنین می‌تواند از تکنینک سوسانو نیز استفاده کند که او را به یکی از قویترین افراد قبیله اوچیها تبدیل کرده است.

 اوبیتو اوچیها (Obito Uchiha)

اوبیتو بنیانگذار سومین دسته آکاتسوکی در ناروتو است. او شاگرد میناتو، هوکاگه چهارم، بود. در حالی که گمان می‌رفت او در جوانی به عنوان یک شینوبی جان خود را از دست داده است اما در واقع او توسط مادارا اوچیها نجات می‌یابد. در نهایت مادارا مغز او را شستشو می‌دهد تا درخواست او را به انجام برساند.

گنجوتسوی اوبیتو حتی از Kotoamatsukami نیز قویتر است. او قادر بود Yagura را برای سال‌های زیادی کنترل کند بدون اینکه حتی یکی شینوبی متوجه آن بشود. او رینگان را به ارث می‌برد، مانگکیو شارینگان خود را بیدار می‌کند و حتی برای مدت کوتاهی کنترل هیولای ده دم را نیز به دست می‌گیرد. اگر نیروی‌های شینوبی برای کشتن او متحد نمی‌شدند او به  طور حتم می‌توانست هر کدام از قهرمان‌های انیمه ناروتو را شکست دهد.

 مادارا اوچیها (Madara Uchiha)

مادارا اولین شخصی است که زتسو در برنامه خود برای احیای کاگویا، او را مشارکت می‌دهد. او یکی از معدود شخصیت‌هایی نیز هست که می‌توانست بر قدرت‌های باورنکردنی کاگویا غلبه کند. مادارا قادر بود از تکنیک Infinite Tsukiyomi استفاده کند و بر توانایی‌های مرتبط با Rinnengan نیز تسلط دارد.

مادارا قدرت سوسانوی خود را بیشتر از هر کارکتر دیگری در انیمه گسترش داد و بدون هیچ زحمتی پنج کاگه را از بین برد. قدرت او به عنوان جینچوریکی هیولای ده دم حتی باقدرت هاگورومو اوتسوتسوکی برابری می‌کند که همین او را به یکی از قدرتمندترین شینوبی‌های تمام دوران‌ها تبدیلکرده است.

4.3 29 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

39 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا