معرفی قوی ترین تایتان ها در انیمه Attack on Titan

معرفی قوی ترین تایتان ها در انیمه Attack on Titan

هیولاهایی که قادرند تمام زمین را زیر پای خود له کنند.

تایتان هایی که در انیمه حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) به تصویر کشیده شده‌اند، عامل اتفاقات ناگواری هستند که در داستان رخ می‌دهد و به عنوان قوی‌ترین شخصیت‌های داستان نیز شناخته می‌شوند اما بدون شک، سطح قدرت آن‌ها با یکدیگر یکسان نیست، بر همین اساس ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی قوی ترین تایتان ها می‌پردازیم.

داستان انیمه حمله به تایتان در رابطه با دنیایی است که توسط هیولاهای عظیم و ترسناکی مورد هجوم قرار گرفته‌ است. در این دنیا، به نظر می‌رسد که بشریت به کلی، به خاطر این موجودات از بین رفته باشد، به همین خاطر نیز دسته‌ای از انسان‌ها در جزیره‌ای به نام پارادایس، دیوارهایی به دور خود کشیده‌اند تا پنهان شوند و جان خود را نجات دهند. با پیش رفتن داستان، همه چیز بسیار پیچیده می‌شود، اما تایتان‌ها همچنان بزگترین تهدید برای جان انسان‌ها به حساب می‌آیند. تک به تک این تایتان‌ها فوق العاده خطرناک هستند. تنها راه کشتن آنها، مورد هدف قرار دادن یک ناحیه خاص در پشت گردن آنهاست و به همین خاطر نیز ممکن است از بین بردنشان برای افراد آموزش دیده نیز کار راحتی نباشد. در کنار این تایتان‌ها، گونه‌ای دیگر نیز از آنها وجود دارد که به خاطر هوششان با اختلاف از تایتان‌های عادی قویتر هستند و اینگونه شرایط را برای قهرمانان داستان، سخت‌تر هم کرده‌اند. اما واضح است که قدرت‌های این گونه از تایتان‌ها نیز در یک سطح قرار ندارد و برخی از آنها توانمندتر و باهوش‌تر هستند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی قوی ترین تایتان ها می‌پردازیم.

انیمه حمله به تایتان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انیمه‌های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان به موفقیت بسیار بی سابقه‌ای دست یافته است. ناگفته نماند که اکنون تنها یک قسمت از این انیمه فوق العاده زیبا باقی مانده است که طرفداران مشتاقانه منتظر آن هستند. توجه داشته باشید که این متن حاوی اسپویل می‌باشد.

تایتان ارابه (The Cart Titan)

پیک فینگر (Pieck Finger) که قدرت تایتان ارابه (Cart Titan) را در خود دارد یکی از ابرشرورهای انیمه Attack on Titan است. این کارکتر به خاطر میزان هوش و بینش استراتژیکی که دارد مشهور است. تایتان ارابه ظاهری منحصر به فرد و متفاوت دارد. او بر روی دوپا حرکت نمی‌کند و چهار دست و پا می‌ایستد. او همچنین بر روی پشت خود می‌تواند تجهیزات جنگی و سربازان را نیز حمل کند. این تایتان از استقامت بسیار خوبی برخوردار است و در جنگ‌ها می‌تواند پشتیبانی حیاتی برای نیروها فراهم کند. تایتان ارابه یکی از قوی ترین تایتان ها است که شخصیت‌های اصلی و قهرمان‌های داستان را در بسیاری از جاها به چالش کشیده است. وفاداری پیک به ارتش و ملت مارلی تزلزل ناپذیر است. او جنگجویی است که در راه کشورش بدون تامل می‌تواند جان خود را فدا کند. با همه اینها، شخصیت او در داستان با یک حس شفقت و درک ظریفی از جهان به تصویر کشیده شده است. نقش استراتژیک پیک فینگر در داستان، او را تبدیل به یک شخصیت منفی جذاب و دیدنی کرده است.

تایتان مونث (The Female Titan)

آنی لئونهارت (Annie Leonhart) که در داستان به عنوان تایتان مونث (Female Titan) نیز شناخته شده است، یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های منفی این داستان به شمار می‌رود. او به قدری توانمند است که توانست به ارتش جزیره پارادایس نفوذ کند و هویت خود را هم مخفی نگه دارد. هدف این کارکتر از نفوذ به ارتش، پیدا کردن فردی بود که قدرت تایتان موسس را داشت. آنی لئونهارت قصد داشت که با گرفتن جان این فرد، قدرتش را به دست آورد و به کشور خود، مارلی، بازگردد تا ارتش بتواند از او به عنوان سلاحی در برابر الدیایی‌ها استفاده کند. تایتان این کارکتر در نبرد تن به تن مهارت بسیار چشمگیری دارد، به همین خاطر نیز، زمانی که تایتان مهاجم در مقابلش قرار گرفته بود، توانایی غلبه کردن بر او را نداشت؛ پس بنابراین، تایتان مونث نیز به طور قطع در لیست قوی ترین تایتان ها قرار می‌گیرد. آنی شخصیتی ساکت و گوشه گیر دارد که با افراد دیگر ارتباط خاصی برقرار نمی‌کند، اما با این حال، وفاداری او به دولت مارلی منجر به درگیری‌های زیادی در داستان شد که به خاطر آنها، بسیاری جان خود را از دست دادند.

تایتان جانور (The Beast Titan)

زیک یائگر (Zeke Jaeger) که برادر بزرگتر قهرمان اصلی این داستان، یعنی ارن یائگر است، به خاطر توانایی‎های منحصر به فرد و هوش بالایی که دارد، به عنوان یک تهدید بزرگ برای الدیایی‌ها به شمار می‌رود. قدرت شاخص تایتان هیولای (The Beast Titan) او، توانایی پرتاب اجسام به فاصله‌های دور است. او با استفاده از این توانایی، در نبرد شیگانشینا (Shiganshina) توانست تقریبا همه افرادی که در مقابلش قرار گرفته بودند را قتل عام کند. زیک به عنوان یک شخصیت مهم در ارتش مارلی، نقشی کلیدی در نبردهای ویرانگر و تلفاتی که به همراه داشته‌اند، دارد. او برای رسیدن به اهدافش می‌تواند هرکسی را که بر سر راهش قرار می‌گیرد از بین ببرد و در قربانی کردن دیگران به هیچ عنوان به خود تردیدی راه نمی‌دهد. با این حال، کارکتر او اعتقادی راسخ و انگیزه‌های پیچیده‌ای نیز دارد که همین به مضامینی که در رابطه با آزادی که در داستان گنجانده شده‌اند، اضافه می‌کند.

تایتان آرواره (The Jaw Titan)

پورکو گالیارد (Porco Galliard) که در داستان بیشتر به عنوان تایتان آرواره (Jaw Titan) شناخته شده است، یکی از ابرشرورهای انیمه Attack on Titan به حساب می‌آید. قدرتی که او در دست دارد، به او این اجازه را می‌دهد تا بتواند به یک تایتان بسیار سریع و چابک تبدیل شود. وفاداری پورکو گالیارد به ارتش مارلی (Marley) باعث شده است که او در جزیره پارادایس (Paradis) در مقابل الدیایی‌ها قرار بگیرد. تا به امروز، مبارزات این کارکتر با استفاده از قدرت تایتان آرواره، به عنوان یکی از قوی ترین تایتان ها، منجر به تخریب و تلفات قابل توجهی در داستان شده است. پیچیدگی شخصیت پورکو گالیارد با پیچیدگی‌های داستان همخوانی دارد. ما می‌توانیم به طور واضح، وفاداری، غرور و احساس غم از دست دادن عزیزانش را از طریق اقدامات و اعمال تهاجمی‌اش مشاهده کنیم. او همچنین می‌تواند قهرمانان داستان را نیز به خوبی به چالش بکشد. به علاوه، این کارکتر بینشی منحصر به فرد را نیز نسبت به ایدئولوژی‌ها متضادی که درون داستان گنجانده شده‌اند، ارائه می‌دهد. این کارکتر، انسان‌های پشت دیوارها را به دید دشمنان بشریت نگاه می‌کند و به همین ترتیب نیز از دیدن دشمنان واقعی انسان‌ها غافل شده است.

تایتان زره پوش (The Armored Titan)

راینر براون (Reiner Braun) یک دورگه الدیایی مارلی است که در منطقه لیبریو (Liberio) بزرگ شده است. این منطقه توسط دولت مارلی به اسارت گرفته شده است. او به عنوان معاون کاپیتان واحد جنگجو، در سن یازده سالگی، قدرت تایتان زرهی (The Armored Titan) را به ارث می‌برد. تایتان این کارکتر پانزده متر دارد و فرم آن نیز بسیار به ظاهر انسانی‌اش شباهت دارد. سرتاسر بدن تایتان زرهی از صفحات نازک و مقاومی پوشیده شده است که به عنوان زرهی در برابر حملات بیرونی عمل می‌کنند. تنها نقطه ضعف این تایتان، ناحیه پشت مفاصل اوست. این تایتان با وجود زرهی که بر روی بدنش قرار گرفته است فوق‌العاده چابک و سریع است. علاوه بر این، او می‌تواند اندام‌های خود را به چنگال‌های تیزی نیز تبدیل کند تا بتواند از سازه‌های مختلف بالا برود. این تایتان بسیار تطبیق پذیر و مرگبار است، که به همین خاطر نیز به یکی از بزرگترین تهدیدات برای الدیایی‌ها تبدیل شده است. او نیز مانند برتولت، مسئول بسیاری از نبردهایی است که تلفات زیادی به همراه داشته‌اند.

تایتان عظیم الجثه (The Colossal Titan)

برتولت هوور (Bertolt Hoover) که به عنوان تایتان عظیم الجثه (The Colossal Titan) نیز در داستان شناخته شده است، یک شخصیت منفی محوری و یکی از جنگجویان دولت مارلی است. اولین نبردی که در این داستان اتفاق می‌افتد، به خاطر این تایتان رخ می‌دهد. او با شکستن دیوار ماریا باعث وارد شدن تایتان‌هایی شد که انسان‌ها صد سال بود به خاطر ترس از خورده شدن توسط آنها پشت دیوارها پنهان شده بودند. این اقدام او باعث مرگ غم انگیز و دلخراش بسیاری از شخصیت‌های داستان شد. کارکترهای زیادی در این داستان به خاطر اقدامات او عزیزانشان را از دست دادند و اینگونه متحمل ضربه روحی بسیار بزرگی شدند. یکی از این کارکترها ارن یائگر (Eren Jaeger)، قهرمان داستان بود که درست جلوی چشمانش یک تایتان مادرش را خورد. تایتان عظیم الجثه برتولت، به خاطر قدرت ویرانگری که دارد به یکی از قوی ترین تایتان داستان تبدیل می‌شود.

تایتان مهاجم (The Attack Titan)

تایتان مهاجم (The Attack Titan) توسط ارن یائگر، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، کنترل می‌شود که تاکنون در مبارزات بسیاری توانایی‌های خود را اثبات کرده است. این تایتان، توانایی دیدن خاطرات گذشته و البته آینده را نیز دارد، یک ویژگی استثنائی که او را در سطح متفاوتی از دیگر تایتان‌ها قرار داده است. به علاوه همه این‌ها، او در مبارزاتی که تا به امروز داشته است، موفق به شکست تایتان‌های باهوش دیگری نیز شده است که همین مسئله به تنهایی می‌تواند گواهی بر قوی بودن تایتان او باشد. به عنوان مثال، او توانست تایتان زره پوش را در یک مسابقه تن به تن شکست دهد. شکست دادن تایتان زره پوش موفقیت بزرگی برای او به شمار می‌رفت زیرا که پوسته این تایتان با اختلاف زیادی بادوام‌تر از دیگر تایتان‌هاست و به همین خاطر نیز کشتن او حتی در صورت دسترسی داشتن به ناحیه گردن هم، کار دشواری است. اما ارن با استفاده از قدرت تایتان مهاجم، توانست بخش‌هایی از پوسته او را از بین ببرد.

تایتان پتکی جنگ (The War Hammer Titan)

تایتان پتکی جنگ (The War Hammer Titan) توسط خواهر ویلی تایبور (Willy Tybur) کنترل می‌شود و یکی از قوی ترین تایتان‌های انیمه حمله به تایتان به شمار می‌رود. او به عنوان یکی از اعضای بانفوذ تایبو از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و به همین خاطر نیز نقشی اساسی در درگیری و نبرد با افراد جزیره پارادایس ایفا می‌کند. قدرت این تایتان به گونه‌ای است که می‌تواند سلاح‌های جنگی از جنس پوست سخت شده تایتان به وجود آورد. این توانایی، او را به یک دشمن بزرگ برای الدیایی‌ها تبدیل کرده است. برخلاف تایتان‌های هوشمند دیگر، این تایتان می‌تواند مرکز کنترل خود را از پشت گردن خود خارج کند. این کارکتر همچنین به خاطر وفاداری که به دولت مارلی دارد در لیست شخصیت‌های منفی قرار می‌گیرد. اقدامات او که به طور قابل توجهی تنش و مخاطرات این داستان را تشدید کرد، تهدیدی بزرگ برای الدیایی‌ها بود.

تایتان‌های دیوار (The Wall Titans)

در پایان فصل اول اتک ان تایتان، طرفداران متوجه شدند که دیوارهایی که انسان‌ها برای محافظت از جانشان به دور خود ساخته بودند، در حقیقت از هزاران تایتان بسیار عظیم ساخته شده‌اند. این تایتان‌ها توانایی تفکر ندارند اما به راحتی قادر هستند تمام بشریت را به نابودی بکشند. تایتان‌های دیوار، همانند عاملی بازدارنده برای کسانی عمل می‌کنند که قصد حمله به جزیره را دارند. اما در عین حال نیز اگر آزاد شوند تا زمانی که تمام زمین را زیر پای خود له کنند، رژه می‌روند و اینگونه همه چیز را به نابودی می‌کشند. کشتن این تایتان‌ها به خاطر بخاری که از بدنشان ساطح می‌شود، قرار گرفتن در مقابلشان، برای قویترین کارکترها نیز کاری ناممکن به نظر می‌رسد. شلیک توپ و بمباران هوایی نیز بر آنها هیچ تاثیری نمی‌گذارد و به همین خاطر نیز به طور قطع یکی از قوی ترین تایتان ها در داستان به شمار می‌روند.

تایتان بنیانگذار (The Founding Titan)

قدرت تایتان بنیانگذار تنها توسط کسی فعال می‌شود که خون خانواده سلطنتی در رگ‌هایش جاری باشد؛ اگر کسی که خون سلطنتی را دارد و این تایتان را به ارث ببرد، با اختلاف، به قوی ترین تایتان در جهان تبدیل می‌شود که به معنای واقعی کلمه، هیچکس نمی‌تواند او را شکست دهد. تایتان موسس قادر است با فریادهای خود، الدیایی‌ها را به تایتان تبدیل کند. به علاوه، او قادر است خاطرات این افراد را نیز آنگونه که می‌خواهد تغییر دهد. او در نبردها حتی بدون آنکه نیاز به مبارزه داشته باشد می‌تواند حریف خود را شکست دهد، زیرا که توانایی کنترل ذهن هر تایتان دیگری را دارد و به این صورت، با فراخواندن دیگر تایتان‌ها، نیازی به درگیر شدن ندارد. تایتان بنیانگذار، همه تایتان‌ها را می‌تواند به همدیگر متصل کند و به همین خاطر نیز قادر است هر تایتانی را که در جهان وجود دارد به یکباره فرا بخواند. غرش، یا بیدار شدن تایتان‌های دیوار برای نابودی کل جهان، بدون وجود تایتان موسس هرگز نمی‌تواند صورت بگیرد. اما به علاوه همه این‌ها، قدرت واقعی او در احضار ده‌ها تجسم از نه تایتان است که هرکدام از آنها با قدرت‌های مخصوص به خود می‌توانند در نبرد به مبارزه بپردازند.  

4.9 16 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا