معرفی انیمه‌ های شبیه به حمله به تایتان

معرفی انیمه‌ های شبیه به حمله به تایتان

مضامین روانشناسی عمیق به همراه پدیده‌های فراطبیعی

تنها یک قسمت از انیمه محبوب و پرطرفدار حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) باقی مانده است، و اکنون طرفداران این انیمه خارق العاده به دنبال انیمه‌هایی شبیه به آن هستند که بتواند جای خالی آن را برایشان پر کند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی انیمه های شبیه به حمله به تایتان می‌پردازیم، که بدون شک ارزش تماشا کردن را دارند و طرفدارن می‌توانند از دیدنشان لذت ببرند.

انیمه شگفت انگیز Attack on Titan که از سال دوهزار و سیزده شروع به پخش شد، با خط داستانی بسیار جالب، مضامین پیچیده‌ای که به بهترین نحو ممکن در داستان گنجانده شده‌اند، کارکترهای دوست داشتنی و موسیقی متن فوق العاده‌اش، به محبوبیت بی سابقه‌ای نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان دست یافت؛ و اکنون این مجموعه زیبا قرار است به زودی به پایان برسد. به طور قطع، پر کردن جای حمله به تایتان برای دیگر انیمه‌ها به هیچ عنوان کار راحتی نیست؛ اما با این حال، انیمه‌هایی وجود دارند که محتوای مشابهی را ارائه می‌دهند و به همین خاطر نیز طرفداران اتک ان تایتان می‌توانند از دیدنشان لذت ببرند. با در نظر گرفتن این واقعیت که پیدا کردن انیمه‌ایی که بتواند دقیقا همان تجربه‌ای که به دنبالش هستید را به شما بدهد، به هیچ عنوان کار راحتی نیست، ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی انیمه های شبیه به حمله به تایتان می‌پردازیم، که بدون شک ارزش تماشا کردن دارند و طرفدارن می‌توانند از دیدنشان لذت ببرند.

Goblin Slayer

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به طور معمول انیمه نگاه می‌کنند، بدون شک نام انیمه Goblin Slayer به گوشتان خورده است. این انیمه زیبا یکی از بحث برانگیزترین انیمه‌های سال دوهزار و هجده به شمار می‌رود. داستان این انیمه نیز درست همانند حمله به تایتان، در رابطه با گروهی از جنگجویان است که درمقابل هیولاهایی قرار می‌گیرند و تمام تلاش خود را میکنند تا از مبارزه با آنها به هیچ عنوان عقب نشینی نکنند. با این حال، این انیمه تنها در مورد کشتن گابلین‌ها و محافظت از بشریت نیست، بلکه با پیش رفتن داستان، رشد منحصر به فرد و خاص هرکدام از شخصیت‌ها را نیز به وضوح مشاهده می‌کنیم. با وجود اینکه قسمت اول این انیمه شگفت انگیز بسیار بحث برانگیز بود، اما ادامه داستان نیز به همان مقدار نقش پررنگی در به شهرت رسیدن داستان، در سراسر جهان، ایفا کرد. اگر شما هم از دیدن انیمه‌هایی که صحنه‌های اکشن زیبای فراوان به همراه موسیقی‌های متن خارق العاده‌ هستید، انیمه گابلین اسلیر که در لیست انیمه‌ های شبیه به حمله تایتان قرار می‌گیرد، می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.

Claymore

انیمه Claymore یکی دیگر از انیمه های شبیه به حمله به تایتان است که بدون شک، همه طرفدارن این انیمه باید آن را تماشا کنند. در انیمه Attack on Titan موجوداتی به نام تایتان وجود دارند که در مقابل بشریت قرار گرفته‌اند و شخصیت‌های منفی اصلی داستان به شمار می‌روند. در انیمه Claymore نیز به همین ترتیب، چنین موجوداتی وجود دارند که در داستان با نام یوما (Yoma) شناخته شده‌اند. هردوی این انیمه‌ها در رابطه با هیولاهایی هستند که از بین بردنشان عملی ناممکن به نظر می‌رسد. اما در عین حال، قهرمانانی نیز در داستان وجود دارند که هدف زندگیشان از بین بردن این هیولاها برای محافظت از بشریت است. قهرمانان انیمه حمله به تایتان سربازانی آموزش دیده هستند که با تایتان‌ها مبارزه می‌کنند، اما در این انیمه جنگجویانی که نیمه انسان و نیمه یوما هستند و با عنوان Claymore شناخته می‌شوند، در مقابل یوماها قرار می‌گیرند. در ابتدا ممکن است روند پیش رفتن داستان کمی ضعیف به نظر برسد اما در ادامه آن، عمق مضامینی که در داستان نهفته است را به خوبی میتوانید احساس کنید.

Tokyo Ghoul

در انیمه حمله به تایتان، دنیا توسط تایتان‌هایی عظیم و بدون عقل مورد تهاجم قرار می‌گیرد، اما در انیمه‌ی جذاب و دیدنی توکیو غول (Tokyo Ghoul)، جهان توسط غول‌های آدم خواری که همانند انسان‌ها توانایی تعقل دارند، مورد حمله قرار می‌گیرد. این انیمه، با روایت پسری به نام کن کانکی (Ken Kaneki) شروع می‌شود که می‌خواهد به یک قرار عاشقانه برود و در آنجا دختری که دوستش دارد با این قصد که از گوشت بدنش تغذیه کند باعث می‌شود کن نیز به یک نیمه غول و نیمه انسان تبدیل شود و اینگونه همه چیز آغاز می‌شود. خط داستانی این انیمه به قدری جذاب و خارق العاده است که مدت کوتاهی پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، به یکی از پربیننده‌ترین انیمه‌ها در سراسر جهان تبدیل شد. داستان این انیمه حول محور کن می‌چرخد؛ کسی که تلاش می‌کند در جایی قرار بگیرد که به او تعلق ندارد. شب ملاقات هیجان انگیز او با دختری که دوستش داشت که قرار بود یک شب عاشقانه باشد، به وحشتناکترین اتفاق زندگی او بدل می‌شود زیرا که زندگی او را به کلی زیر و رو می‌کند.

Parasyte: The Maxim

خون و خونریزی چیزی است که انیمه Parasyte: The Maxim را شبیه به انیمه افسانه‌ای اتک ان تایتان می‌کند. اما در عین حال، داستان این انیمه محبوب و پرطرفدار متمرکز بر موجوداتی فضایی که در داستان با نام انگل (Parasyte) شناخته شده‌اند، است که قصد از بین بردن همه انسان‌ها و گرفتن کنترل مغزهایشان را دارند تا بتوانند زمین را به کلی فتح کنند. داستان اینگونه شروع می‌شود که شبی، یک دانش آموز دبیرستانی به نام شینیچی ایزومی (Shinichi Izumi) به صورت تصادفی اجازه می‌دهد یک انگل وارد بدنش بشود؛ اما این انگل به جای به دست گرفتن کنترل مغز او، وارد دستش می‌شود. پس از این اتفاق، زندگی او به کلی دچار تحول می‌شود. خط داستانی این انیمه شگفت انگیز به گونه‌ای است که شما را به هیچ عنوان خسته نمی‌کند و باعث می‌شود بینندگان بخواهند تا دقیقه آخر آن را ببینند تا بتوانند پی ببرند که در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد. به علاوه همه این‌ها، رابطه‌ای که شخصیت اصلی داستان با انگل داخل بدنش شکل می‌دهد بسیار جالب و دیدنی است. ناگفته نماند که قسمت‌هایی از داستان ممکن است تاحدودی بینندگان خود را آزار دهد؛ درست همانند اتک ان تایتان که برخی از اتفاقات آن بینندگان خود را مضطرب می‌کند.

Death Note

بیشتر از 15 سال از انتشار اولین قسمت انیمه هیجان انگیز و روانشناختی Death Note می‌گذرد. خط داستانی این انیمه شگفت انگیز به قدری جذاب و دیدنی بود که در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شد. بسیاری از طرفداران دنیای انیمه بر این باورند که هنوز هم هیچ انیمه دیگری نتوانسته است از نظر خط داستانی دفترچه مرگ هوشمندانه‌تر عمل کند. داستان این انیمه در رابطه با یک شینیگامی (خدای مرگ) است که می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیرد و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه می‌کند. همه اینها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. داستان از جایی آغاز می‌شود که یکی از این دفترچه‌ها به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایده‌آلی که در ذهنش دارد بسازد. داستان این انیمه در ژانر روانشختی نیز است. یکی از این شینیگامی‌ها نیز همواره در کنار لایت قرار گرفته است و اینگونه پدیده‌های ماورا طبیعه نیز وارد داستان می‌شود که باعث می‌شود در دفترچه مرگ نیز در لیست انیمه های شبیه به حمله به تایتان قرار بگیرد.

Chainsaw Man

یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین پروژه‌های استودیو ماپا که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه مرد اره‌ای (Chainsaw Man) است که به طور قطع در لیست بهترین انیمه های استودیو ماپا نیز قرار می‌گیرد. داستان این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) دارد. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن توانایی تبدیل کردن خود به شیطان را داشته باشد و اینگونه به یک نیمه انسان و نیمه شیطان تبدیل می‌شود. شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید. قرار گرفتن دنجی به عنوان یک نیمه انسان و نیمه شیطان در برابر شیاطین دیگر، این انیمه را نیز در لیست انیمه های شبیه به حمله به تایتان قرار می‌دهد.

Jujutsu Kaisen

انیمه جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen) که در سال دوهزار و بیست برای اولین بار منتشر شد، در مدت زمان کوتاهی به شهرت زیادی رسید و محبوبیت زیادی در بین دوستداران انیمه کسب کرد. داستان انیمه جوجوتسو کایسن در رابطه با یک پسر جوان است که نوعی نفرین خاص در بدنش حبس شده است. در این داستان، موجودات ماوراطبیعه و هیولاها، از منفی ‌نگری و بدخواهی انسان‌ها به وجود می‌آیند که با انرژی‌های نفرین شده نهفته در خودشان قصد نابودی بشریت و تمام جهان را دارند. انیمه جوجوتسو کایسن از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که آن را از دیگر انیمه‌ها متمایز می‌کند. این انیمه دارای یک محیط منحصر به فرد با انیمیشنی فوق العاده زیبا و داستانی جذاب و عجیب است که در عین حال طنز را نیز در خورد جای داده است. به احتمال زیاد حتی کسانی هم که به طور منظم انیمه نگاه میکنند، ویژگی‌های هیجان انگیز و جدیدی را می‌توانند در این انیمه کشف کنند. مجبوبیت بسیار انیمه جوجوتسو کایسن باعث شد که در سال دوهزار و بیست و سه هم فصل دوم این انیمه ساخته شود. در سال دوهزار و بیست و دو نیز یک فیلم فوق العاده موفق از این داستان منتشر شد.

Code Geass

انیمه کد گیاس در رابطه با یک شاهزاده جوان تبعیدی به نام Lelouch Lamperouge است که قدرت گیاس (Geass) را به دست می‌آورد. او با استفاده از این قدرت می‌تواند اعمال مردم را کنترل کند. به این ترتیب هر دستوری که بدهد بی چون و چرا اجرا می‌شود. این کارکتر ویژگی‌های مشترک بسیاری با شخصیت اصلی انیمه حمله به تایتان، ارن یائگر (Eren Jeager)، دارد. هردوی آنها به خاطر افکار انتقامی که در سر دارند قصد دارند در مقابل افراد خاصی قرار بگیرند و با آنها مباره می‌کنند. این کارکتر در ادامه داستان، شورشی را برعلیه امپراطوری مقدس بریتانیا رهبری می‌کند. هدف او گرفتن انتقام مرگ مادرش و ایجاد دنیایی بهتر با قوانین جدیدی برای خواهرش نانالی (Nunnally) است تا او بتواند در آرامش و با خوشحالی زندگی کند. روند داستان این انیمه به گونه‌ای است که شما را نسبت به هر کارکتری به شک می‌اندازد، جوری که شما نمیتوانید پی ببرید کدام کارکتر واقعا خوب است و کدام یک واقعا بد است. این انیمه زیبا به طور قطع در لیست انیمه های شبیه به حمله به تایتان قرار می‌گیرد و تماشای آن نیز برای طرفداران AoT توصیه می‌شود.

Monster

هیولا یک انیمه جنایی روانشناختی است که موقعیت داستان آن در آلمان، پس از جنگ، اتفاق می‌افتد. داستان این انیمه در رابطه با کنزو تنما (Kenzo Tenma)، یک جراح مغز اهل ژاپن است که در دوسلدورف مشغول به کار است. تنما به طور ناگهانی، با موقعیتی روبه‌رو می‌شود که در آن می‌تواند انتخاب کند کودکی را که به سرش گلوله شلیک شده است و یا شهردار را، که اهداکننده بیمارستان تنما نیز است، جراحی کند و جانش را نجات دهد. در نهایت تنما تصمیم می‌گیرد که کودک را جراحی کند که با این کار باعث می‌شود زندگی هردوی آنها برای همیشه تغییر کند. تنما به این دلیل که جان شهردار را نجات نداد، شهرتش به خطر می‌افتد. سپس کودکی که جانش را نجات داده بود، مدت کوتاهی پس از بهوش آمدن ناپدید می‌شود. چندین سال بعد، تنما متهم به قتل چند تن از کارکنان بیمارستانی می‌شود که در آن کار میکرد اما معلوم می‌شود که قاتل اصلی کسی نیست جز کودکی که نجاتش داده بود. این انیمه نیز به خاطر داستان جذابی که دارد به یکی از بهترین انیمه‌های نتفلیکس تبدیل شده است.

Hunter x Hunter

Hunter x Hunter یکی از قدیمی‌ترین اما محبوب‎ترین انیمه تمام دوران هاست. داستان آن در مورد شکارچیانی است که خود را وقف انجام کارهای خطرناک می‌کنند؛ از پیمودن مناطق ناشناخته جهان گرفته تا یافتن اقلام کمیاب و همچنین هیولاها. قبل از تبدیل شدن به یک شکارچی، فرد باید امتحان شکارچی را بگذراند. این امتحان به گونه‌ای سخت است که ممکن است کسی که در آن شرکت کرده باشد در طول آن حتی جان خود را از دست دهد. هرکدام از متقاضیانی که با شرکت در این امتحان جان خود را به خطر می‌اندازند، دلیل خاص خود را دارند. دلیل شرکت در این مسابقه برای گون (Gon) دوازده ساله این است که می‌خواهد پدرش را که خود نیز یک شکارچی است پیدا کند. گون باور دارد که با تبدیل شدن به یک شکارچی می‌تواند موفق به دیدار پدرش بشود.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا