برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

چگونه مثل ارن ییگر در انیمه حمله به تایتان پرواز کنیم؟

بازسازی دستگاه تایتان‌کشی!

چگونه مثل ارن ییگر در انیمه حمله به تایتان پرواز کنیم؟ ۱۵ ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ اخبار انیمه کپی لینک

یک یوتیوبر با ساخت دستگاه ODM از این انیمه به شدت محبوب، به سوال چگونه مثل ارن ییگر در انیمه حمله به تایتان پرواز کنیم، پاسخ داده است.

ابزار تحرک همه-جانبه (Omni-directional mobility gear) یا ODM مجموعه‌ای از تجهیزات است که مختص واحد شناسایی (Scout Regiment) در انیمه محبوب حمله به تایتان (Attack on Titan) بوده ولی هر سه گروه از این دستگاه استفاده می‌کنند.

Jlaservideo، که کانال یوتیوبش را به بازآفرینی شگفتی‌های تکنولوژیکی از داستان‌های مشهور اختصاص داده، اخیرا بازسازی دستگاه ODM را به در چنل خود نمایش گذاشت و در عین حال توضیح مفصلی درباره نحوه عملکرد آن هم ارائه کرد. این دستگاه عناصر طراحی را از یکی از اختراعات سابق خودش به عاریت گرفته شده؛ نسخه ای از وب شوترهای که پیتر پارکر در مجموعه کمیک مرد عنکبوتی استفاده کرد. این ویدئو را می‌توانید با زیرنویس فارسی از رسانه سرگرمی دانلود و یا به صورت آنلاین تماشا کنید:

در حمله به تایتان، دستگاه ODM از قلاب‌هایی متصل به طناب استفاده تشکیل شده که از دستگاهی در اطراف ران کاربر پرتاب می‌شوند؛ این قلاب‌ها به ساختمان‌ها و درختان مجاور متصل می‌شوند و به کاربر اجازه می‌دهند با سرعت بالا در هوا پرواز کنند. برای تکرار این عملکرد، این یوتیوبر از نسخه قدرتمندتر دستگاه کارتریج C02 استفاده شده در وب شوتر خود استفاده کرده و برای اطمینان از اینکه دارت‌ها در هر سطحی فرو می‌روند، این دستگاه از یک چکش کوچک‌سازی شده استفاده می‌کند که عمیقاً به هر چیزی که برخورد می‌کند سوراخ می‌کنند. بر خلاف ODM در سری، نسخه Jlaservideo نه یک، بلکه دو دارت طناب در هر طرف دارد که به طور همزمان از طریق یک اهرم فنری آزاد کننده سریع شلیک می‌شوند.

همچنین از وب شوترهای Jlaservideo، سیستم چرخ دنده تغییر کاربری داده شده است، که از دو موتور قدرتمند متصل به قاب و مهار برای پیچیدن کابل های شلیک شده از هر طرف استفاده می کند. در مورد شمشیرها و نگهدارنده‌های تیغه ODM، آنها از چوب سبک وزن با استفاده از چاپ سه بعدی برای جدا کردن تیغه‌های جداگانه ساخته شده‌اند. درست مانند سری، دسته شمشیر به کاربر اجازه می‌دهد تا به سرعت تیغه های مختلف را جدا کرده و دوباره بچسباند. این دستگاه همچنین حاوی نشانگرهای لیزری داخلی است که به کاربر کمک می‌کند تا هدف گیری کند و همچنین نشان دهد که چه اهدافی در محدوده پرتاب 60 فوتی قرار دارند. در پایان ویدیو، یوتیوب‌ساز مبتکر ODM را در آزمون نهایی قرار می‌دهد و با یک تایتان غول‌پیکر بادی روبه‌رو می‌شود. با شلیک دارت ها به دیوار مجاور، او موفق می‌شود از طول آن بالا برود و به جلو بپرد و مانند تمام افراد واحد شناسایی و ارن ییگر در انیمه حمله به تایتان ضربه ای درست بر گردن تیتان وارد کند.

مانگا حمله به تایتان نوشته هاجیمه ایسایاما در سپتامبر ۲۰۰۹ در مجله Bessatsu Shonen لانچ شد. این فرنچایز اکنون در میان ۱۵ عنوان پرفروش مانگا در تمام دوران ها با بیش از ۱۱۰ میلیون نسخه در سرتاسر جهان است. انیمه اقتباسی محبوب ساخته استودیو‌های MAPPA و WIT Studio به پایان خود نزدیک می شود، زیرا قسمت ۲ از Attack on Titan: The Final Chapters قرار است در پاییز ۲۰۲۳ اکران شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments