انیمه های ماوراطبیعه
1%
  • 0/10

نگاهی به بهترین انیمه های ماوراطبیعه

10 مورد از بهترین انیمه‌های سریالی در ژانر ماوراطبیعه

نگاهی به بهترین انیمه های ماوراطبیعه ۱ ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه ‌های ماوراطبیعه که پدیده‌های فراطبیعی را همچون شینیگامی‌ها (خدایان مرگ) و یا مطالعه جادو و نیروهای اسرارآمیز را در خود گنجانده‌اند، در سال‌های اخیر موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر دنیا شده‌اند.

آیا کسی هم وجود دارد که مظامین فراطبیعی را در رسانه‌های تصویری و داستان‌هایی که دنیایی فانتزی برای مخاطبان، دنیایی که به دور از واقعیت کنونی است را ایجاد می‌کند، دوست نداشته باشد؟ از خون آشام‌ها گرفته تا شیاطین مختلف، نسل بشر از همان آغاز داستان سرایی، به شدت مجذوب داستان‌هایی شده است که در آن قدرت‌های اسرارآمیز و نیروهای ناشناخته وجود داشته‌اند. انیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در میان انیمه‌ها داستان‌های باورنکردنی و جذاب زیادی وجود دارد که بر موضوعات ماوراطبیعه تمرکز کرده است. برای دوستداران این ژانر، لیست بلندی از انیمه های ماوراطبیعه وجود دارد که می‌توانند از میان آنها انتخاب کنند. هرکدام از این انیمه‌ها نیز ارزش تماشا کردن را دارند؛ اما با این وجود، در میان همه اینها، انیمه‌هایی وجود دارند که تاکنون موفق به جذب طرفداران بسیار بیشتری در سراسر جهان شده‌اند و به گفته طرفداران به قدری دیدنی هستند که هرکسی باید ببیند. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب به بررسی و معرفی 10 مورد از بهترین انیمه های ماوراطبیعه می‌پردازیم. توجه داشته باشید که در این لیست تنها انیمه‌های سریالی قرار گرفته‌اند.

Dororo

هنگامی که یک ارباب سامورایی برای رونق بخشیدن به استان خود دست به هر کاری می‌زند، با دوازده شیطان معامله‌ای می‌کند که در نتیجه‌ آن پسر اولش به طرز وحشتناکی بدون چشم، دست و پا و یا حتی پوست به دنیا می‌آید. در نهایت، این کودک را در رودخانه‌ای می‌اندازند تا جانش را از دست بدهد و به فراموشی سپرده شود. با این وجود، کودک پس از اینکه رها می‌شود توسط یک پزشک پیدا می‌شود. این پزشک پس از اینکه او را پیدا کرد با انجام جراحی بر روی این پسر بچه جوان، هیاکیمارو (Hyakkimaru)، باعث می‌شود که او بتواند زنده بماند. انیمه دورورو در رابطه با داستان هیاکیمارو است که تلاش می‌کند شیاطینی را که او را نفرین کرده بودند به قتل برساند و از بین ببرد. همچنین او در حین انجام این کار سعی می‌کند بخش‌هایی از خود واقعی‌اش را نیز که گم کرده است، پیدا کند. در طول این راه، هیاکیمارو با دورورو، که نام انیمه از آن گرفته شده است، ملاقات می‌کند و در زمان کوتاهی با همدیگر دوست می‌شوند. سپس آنها در سفری که در پیش دارند همدیگر را همراهی میکنند. این انمیه بدون شک یکی از بهترین انیمه های ماوراطبیعه تاریخ به شمار می‌رود. 

Mononoke

هیچ طرفدار انیمه‌ای نمی‌تواند جلوه‌های بصری خارق العاده بکار رفته در انیمه مونونوکه را انکار کند. داستان انیمه مونونوکه در رابطه با کسی است که بیشتر با عنوان فروشنده دارو شناخته شده است. او یک استاد اسرار آمیز است که در سراسر ژاپن برای پیدا کردن ارواح نحس و دیو سیرتی به نام مونونوکه سفر می‌کند تا آنها را از بین ببرد زیرا آنها به انسان‌ها آسیب می‌رسانند.  اما زمانی که او یکی از این ارواح را پیدا می‌کند پی می‌برد که به راحتی نمی‌تواند آنها را بکشد. قبل از کشتن آنها، او باید فرم، حقیقت و دلیلشان را بفهمد تا بتواند شمشیر بزرگ شبح رانی خود را بکار گیر و با آنها بجنگد. او باید طرد ارواح پلید و مرموز را با آنالیزهای روانشناختی و تحقیقات دقیق آغاز کند که البته انجام این کار‌ها بسیار خطرناک هستند زیرا او قبل از هرچیز بدون اینکه حتی وسیله‌ای داشته باشد باید در مقابل یک مونونوکه قرار بگیرد تا بتواند واقعیت آنها را درک کند. همه این داستان با یک عنصر انسانی قوی همراه است و شخصیت‌هایی را که تحت تاثیر موجودات فرا طبیعی قرار گرفته‌اند را بررسی می‌کند. بدون شک داستان این انیمه، یکی از بهترین انیمه های ماوراطبیعه به شمار می‌رود.

Yu Yu Hakusho: Ghost files

یو یو هاکوشو یک انیمه کلاسیک نبرد در ژانر شونن است. یوسوکه یورامشی (Yusuke Yrameshi) زمانی که برای نجات یک پسر بچه جلوی یک ماشین می‌پرد و به طور غیرمنتظره‌ای  باعث مرگ قهرمان و شخصیت اصلی داستان می‌شود، و اینگونه او برخلاف آنچه که برای آینده‌اش پیش بینی شده بود، عمل می‌کند. با وجود اینکه او جانش را در آن تصادف از دست می‌دهد، اما حاکم دنیای ارواح به خاطر عمل بسیار مهربانانه‌ای که انجام داده بود، شانس دیگری به یوسوکه یورامشی می‌دهد تا بار دیگر بتواند به زندگی بازگردد. انیمه یو یو هاکوشه دارای چهار آرک اصلی است که هرکدام از این آرک‌ها به طور برجسته‌ای مربوط به پدیده‌های فرا طبیعی هستند. بخش اول تا حد زیادی به یوسوکه اختصاص داده شده است. در حالی که قسمت‌های این بخش به نسبت دیگر آرک‌ها ضعیف‌تر عمل می‌کنند اما، به خوبی توانسته‌اند برای گسترش دنیای داستان انیمه، زمینه سازی انجام دهند. در واقع آرک‌های The Dark Tournament و همچنین حماسه Chapter Black با اختلاف، بهترین قسمت‌های این انیمه را تشکیل می‌دهند و دلیل محبوبیت این انیمه هستند که باعث شده‌اند این انیمه نیز در لیست بهترین انیمه های ماوراطبیعه قرار بگیرد که ارزش تماشا کردن را دارد.

To Your Eternity

انیمه To Your Eternity یکی از بزرگترین انیمه‌های فصل بهار در سال دوهزار و بیست و یک بود که در سراسر جهان موفقیت بسیار زیادی به دست آورد. این انیمه در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین انیمه های ماورا طبیعه در تمام دوران‌ها شناخته شده است. داستان این انیمه توسط یوشیتوکی اویما (Yushitoki Ooima) نوشته شده است که همچنین انیمه صدای خاموش (Silent Voice) را نیز خلق کرده است. بنابراین بینندگان باید خود را برای دیدن یک داستان احساسی آماده کنند. داستان انیمه To Your Eternity در مورد یک موجود جاودانه است که انسانیت را تجربه می‌کند و آرام آرام در مورد انسان‌ها و زندگی چیزهای بیشتری یاد می‌گیرد. این موجود نامیرا، قابلیت این را دارد که تغییر شکل بدهد. او در ابتدا تبدیل به یک صخره و پس از آن به دلیل افزایش دما به خزه تبدیل میشود. در نهایت در یک روز برفی شکل یک گرگ را به خود می‌گیرد و اینگونه از ضمیر خود، آگاه می‌شود. با وجود قدرت‌های بزرگ ترسناکی نیز که در داستان گنجانده شده‌اند، این انیمه به طور قطع باید در لیست تماشای دوستداران انیمه قرار بگیرد چون دیدن چگونگی پیش رفتن داستان، به شدت ارزش دیدن را دارد.

Death Note

یک شینیگامی (خدای مرگ) می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیر و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه کند. همه اینها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. یکی از این دفترچه‌ها که عنوان انیمه نیز از آن گرفته شده است به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایدهآلی که در ذهنش دارد بسازد. داستان این انیمه در ژانر روانشختی نیز است. در این انیمه، یک گروه مخفی پلیس به رهبری نابغه مرموز که با عنوان ال (L) شناخته شده است، سعی می‌کنند لایت یاگامی را ردیابی کنند زیرا او با کشتن افراد به طور آشکار قانون را زیر پا گذاشته است. یکی از این شینیگامی‌ها نیز همواره در کنار لایت قرار گرفته است و اینگونه پدیده‌های ماوراطبیعه نیز وارد داستان این انیمه شده است.

Natsume’s Book of Friends

بیشتر پسران جوان بر روی مدرسه و زندگی روزمره‌شان تمرکز کرده‌اند؛ اما با این حال تاکاشی ناتسومه (Takashi Natsume) نگرانی دیگری در ذهن دارد. در دنیای او، یوکای‌ها (موجودات ماورا طبیعه که در کنار انسان‌ها زندگی می‌کنند اما انسان‌ها نمیتوانند آنها را ببینند) برای اینکه بتوانند دوباره آزادی خود را به دست بیاورند به دنبال او هستند. داستان انیمه Natsume’s Book of Friends در رابطه با تاکاشی ناتسومه است که توسط یکی از این یوکای‌ها که تنها روح یک گربه محافظ به نام مادارا (Madara) است، شکار شده است. این انیمه به اندازه دیگر انیمه های ماوراطبیعه ترسناک نیست و بیشتر در رابطه با لحظات جالب و منحصر به فردی از زندگی است. ناتوسمه، کتابی را که نامش در عنوان این انیمه آمده است را از مادربزرگش به ارث می‌برد. در صفحات این کتاب، نام یوکای‌های مختلف وجود دارد. همین به مالک کتاب این اجازه را می‌دهد که بتواند ارواح را کنترل کند. به همین خاطر ناتسومه به هدفی برای ارواح تبدیل می‌شود تا بتوانند نام خود را باز پس بگیرند. اما ناتسومه به جای مبارزه با آنها، سعی می‌کند این نام‌ها را به صاحبان واقعی‌شان برگرداند.

Mushi-shi

داستان انیمه Mushishi در رابطه با پسری به نام گینکو است که تلاش می‌کند رازهای مخفی پشت موشی را کشف کند. این انیمه در سال دوهزار و شش برنده جایزه انیمه توکیو (Tokyo Anime Award) شده است و از آن پس تا کنون نیز موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان شده است. موشی‌ها موجودات ماورا طبیعی هستند که می‌توانند شکل هرچیزی را دربیاورند. از بیماری‌های مختلف گرفته تا حتی یک رنگین کمان. موشیشی‌ها نیز به کسانی گفته می‌شود که در مود این موجودات عجیب و غریب تحقیق می‌کنند که گینکو نیز یکی از آنهاست. این انیمه یکی از منحصر به فردتری جلوه‌های بصری را در خود دارد و داستان سرایی آن به گونه‌ای قوی است که برای اینکه جزو انیمه‌های جذاب و دیدنی به شمار رود نیازی به گنجاندن صحنه‌های اکشن در خود ندارد. اگرچه اتفاقات این انیمه در برخی از قسمت‌ها ممکن است به کندی پیش برود اما به طور کلی تماشای آن یک تجربه مسحور کننده است که می‌تواند بینندگان را از طریق سبک هنری و فضای خود به دنیایی دیگر منتقل کند.

Jujutsu Kaisen

انیمه جوجوتسو کایسن که در سال دوهزار و بیست برای اولین بار منتشر شد، در مدت زمان کوتاهی به شهرت زیادی رسید و محبوبیت زیادی در بین دوستداران انیمه کسب کرد. داستان انیمه جوجوتسو کایسن در رابطه با یک پسر جوانی است که یک نوع نفرین خاص در بدنش حبس شده است. در این داستان، موجودات ماورا طبیعه از منفی ‌نگری و بدخواهی انسان‌ها به وجود می‌آیند. انیمه جوجوتسو کایسن از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که آن را از دیگر انیمه‌ها متمایز میکند. این انیمه دارای یک محیط منحصر به فرد و داستانی جذاب و عجیب است که در عین حال طنز را نیز در خورد جای داده است. پس به احتمال زیاد حتی کسانی هم که به طور منظم انیمه نگاه میکنند، چیزهای هیجان انگیز و جدیدی را می‌توانند در این انیمه کشف کنند. مجبوبیت بسیار انیمه جوجوتسو کایسن باعث شد که در سال دوهزار و بیست و سه هم فصل دوم این انیمه ساخته شود. در سال دوهزار و بیست و دو نیز یک فیلم فوق العاده موفق از این داستان منتشر شد.

Monogatari Series

ماجراجویی‌های کویومی آراراگی (Kyomi Araragi) در زندگی‌اش پس از آنکه یک خون‌آشام را ملاقات کرد به یکی از نمادین‌ترین مجموعه‌های انیمه‌ای ماورا طبیعی تمام دوران‌ها تبدیل شده است. به طور خلاصه می‌توان گفت که داستان انیمه Monogatari Series در رابطه با یک قهرمان مرد است که به نجات دخترانی می‌پردازد که با انواع مختلفی از قدرت‌های فرا طبیعی دست و پنجه نرم می‌کنند که ممکن است به خاطر تاثیر ارواح یا موجوداتی دیگر باشد. این جمله ممکن است بتواند طرح کلی داستان انیمه را توصیف کند؛ اما با این حال، بازتاب دقیقی از سبک داستان سرایی شاهکار و شخصیت پردازی خارق العاده این انیمه را نمی‌توان به سادگی توصیف کرد. به طور کلی هیچ عنصر معمولی یا آشنایی در این انیمه وجود ندارد. به این ترتیب، سلیقه‌های مختلف می‌توانند نظرات مختلفی هم در رابطه با این انیمه داشته باشند. با وجود همه اینها، با اطمینان می‌توان گفت زمانی که این داستان بیننده را درگیر خود کند، به یک انیمه اعتیاد آور تبدیل می‌شود.

Mob Psycho 100

به سختی می‌توان برای انیمه‌ای که خالق وان پانچ من (One Punch Man) آن را ساخته است هیجانزده نشد. تا حدودی می‌توان گفت که این انیمه سبک کلی وان پانچ من را در خود حفظ کرده است اما با این تفاوت که داستان ‌آن در رابطه با یک روانشناس به نا Shigeo Mob Kageyama است. او همواره تلاش می‌کند تا یک زندگی معمولی داشته باشد، اما با این حال، ESP او مدام او را وارد موقعیت‌های عجیب و غریب و خطرناک می‌کند. جلوه‌های بصری این انیمه بسیار نمادین، قابل توجه و منحصر به فرد است. خط داستانی آن نیز طنز، بسیار جذاب و دیدنی و فوق‌العاده متفکرانه است. تماشای این انیمه برای همه کسانی که از دیدن انیمه‌ های ماوراطبیعه لذت می‌برند، ضروری است. به خصوص اکنون که انتشار همه قسمت‌های آن نیز به پایان رسیده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments