نگاهی به بهترین انیمه های عاشقانه تمام دوران‌ها

نگاهی به بهترین انیمه های عاشقانه تمام دوران‌ها

بهترین انیمه‌های عمیق احساسی لذت بخش و یا دلخراش

در طول تاریخ انیمه‌، تعداد بسیار زیادی انیمه در ژانرهای مختلف از جمله عاشقانه، ساخته شده‌اند؛ ما در این لیست به معرفی و بررسی چند مورد از بهترین انیمه های عاشقانه می‌پردازیم که می‌توانند حتی برای کسانی هم که به این ژانر علاقه‌ای ندارند، جذاب و دیدنی باشد.

یک انیمه عاشقانه خوب می‌تواند قلب هرکس را به تپش بندازد و انیمیشن‌های زیادی وجود ندارند که بتوانند بهتر از انیمه‌، این ژانر را به بهترین نحو در خود بگنجانند. داستان‌های عاشقانه بیشماری در طول سال‌ها از طریق انیمه‌های ژاپنی روایت شده‌اند؛ از داستان‌های کمدی و خنده‌دار گرفته، تا داستان‌های عمیق احساسی و دلخراش. برای دوستداران ژانر عاشقانه در انیمه‌ها ممکن است انتخاب بهترین انیمه های عاشقانه که ارزش تماشا کردن را دارند، از بین هزاران انیمه‌ای که مضامین احساسی را در خود جای داده‌اند، سخت باشد. خوشبختانه، تعدادی انیمه رومانتیک وجود دارد که در طول سال‌های اخیر طرفداران بیشتری را در سراسر جهان به خود جذب کرده‌اند. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این لیست به بررسی و معرفی تعدادی از بهترین انیمه های عاشقانه تمام دوران‌ها برای دوستداران این ژانر می‌پردازیم.

My Happy Marriage

بدون شک، انیمه My Happy Marriage بهترین انیمه عاشقانه تابستان سال دوهزار و بیست سه است. داستان بر اساس مجموعه رمان‌های Akumi Agitogi ساخته شده است که عناصر ماوراطبیعی را نیز در خود جای داده است. در حالی که میو (Miyo) از یک خانواده به نسبت مرفه است، اما با این وجود، زندگی جهنمی و بسیار بدی را زیر نظر نامادری، خواهر ناتنی و پدر بیولوژیکی خود سپری کرده است. داستان از این قرار است که خانواده او برای اینکه از شرش خلاص شوند حاضرند دست به هر کاری بزنند. به این ترتیب، تصمیم می‌گیرند که او را به همسری یک شخصیت نظامی بدنام دربیاورند. با این حال زمانی که این اتفاق می‌افتد، کیوکا (Kiyoka) نه تنها به میو علاقه‌مند می‌شود بلکه از رفتار خانواده‌اش نیز با او بسیار عصبانی می‌شود. این انیمه به خوبی تاثیر ماندگار آزار و اذیتی را که میو به خاطر خانواده‌اش تحمل کرده است را نشان می‌دهد. قهرمان داستان بعد از همه اتفاقاتی که پشت سر گذاشته‌ است، در خود احساس ارزشمندی نمی‌کند و حتی با حضور کیوکا هم در کنارش، برای بهبود یافتن نیاز به زمان دارد. اکنون این انیمه یکی از بهترین انیمه های عاشقانه تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که ارزش تماشا کردن را دارد.

The Duke of Death and His Maid 

انیمه The Duke of Death and His Maid در رابطه با فردی به نام ویکتور (Victor) است. این کارکتر به دلایلی نفرین شده است و نفرین او به گونه‌ای است که باید جان هر کس را پس از آنکه لمس کرد، بگیرد. که البته واضح است این مسئله به او کمک نمی‌کند تا بتواند یک رابطه سالم عاشقانه داشته باشد. اما با این حال، این کارکتر به طرز آشکاری به خدمتکار خود، یعنی آلیس (Alice) علاقه دارد. در مقابل، به نظر میرسد که آلیس نیز احساسات مشابه‌ای را به ویکتور دارد. اما متاسفانه آنها بخاطر شرایط ویکتور می‌توانند در رابطه‌شان پیش بروند. همانطور که احساسات ویکتور برای آلیس بیشتر و بیشتر می‌شود، تصمیم می‌گیرد که آن نفرین را نه تنها به خاطر خود، بلکه به خاطر آلیس، از بین ببرد.

The Pet Girl of Sakurasou

انیمه The Pet Girl od Sakurasou داستان گروهی از شخصیت‌های عجیب و غریب را دنبال می‌کند که در مسیر رشد و کشف هویت واقعی خود قرار گرفته‌اند. پس از اینکه سوراتا کاندا (Sorata Kanda) از خوابگاه اصلی مدرسه‌اش بیرون رانده می‌شود، مجبور می‌شود به خانه بدنام ساکورا (Sakura) نقل مکان کند. در این خانه، سوراتا با تعدادی دانش آموز با استعداد اما در عین حال، دردسرساز آشنا می‌شود. زمانی که یک هنرمند عجیب و غریب جوان به این خوابگاه نقل مکان می‌کند، سوراتا وظیفه پیدا می‌کد که به او کمک کند تا با زندگی جدید خود در این خوابگاه سازگار شود. این انیمه به بررسی رابطه بین زوج‌های این خوابگاه، اهداف فردی آنها و پیچیدگی روابط آنها میپردازد.

Ouran High School Host Club

انیمه Ouran High School Host Club مملو از لحظات آرام و تاثیرگذار است. هاروهی فوجیوکا (Haruhu Fujioka) پس از اینکه به طور تصادفی یک گلدان عتیقه را می‌شکند، مجبور می‌شود که همانند پسرها لباس بپوشد تا با کار کردن در آن باشگاه، بتواند بدهی خود را پرداخت کند. این انیمه علاوه بر اینکه در لیست بهترین انیمه های عاشقانه قرار می‌گیرد، کارکتر اصلی آن نیز، هاروهی فوجیوکا، یکی از بهترین کارکترهای زن تمام دوران‌ها به حساب می‌آید. اگر چه اعضای باشگاه و پدرش از هاروهی فوجیوکا می‌خواستند که زنانه‌تر لباس بپوشد، اما او با جسارت اعلام می‌کرد که به هنجارهای جنسیتی اهمیتی نمی‌دهد و حتی در برخی موارد به خود با شاخص‌های مردانه اشاره می‌کرد. تماشای این انیمه برای دوستداران ژانر شوجو می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

Love, Chunibyo and Other Delusions

استودیو Kyoto Animation تا به حال، انیمه‌های دوست‌ داشتنی زیادی ساخته است که Love, Chunibyo and Other Delusions! یکی از آنهاست. این انیمه در رابطه با وضعیتی است که با نام Chunibyo شناخته شده است. این اصطلاح برای توصیف نوجوانانی به کار می‌رود که در توهمات بزرگ و غیر عادیشان زندگی می‌کنند. یوتا توگاشی (Yuta Tagashi) که دیگر این وضعیت را ندارد، به نظر میرسد که یک زندگی عادی به عنوان دانش آموزی دبیرستانی داشته باشد. اما زمانی که یکی از همکلاسی‌هایش، ریکا تاکاناشی (Rikka Takanashi)، گذشته او را به یادش می‌آورد، تلاش می‌کند تا او را از طریق توهمات خود دوباره به دنیای Chunibyo بکشاند. این انیمه رابطه این دو کارکتر را با همدیگر بررسی می‌کند؛ در عین حال، یوتا نیز کشف می‌کند که چه چیزی باعث توهمات ریکا شده است.

Tonikawa: Over the Moon for You

بیشتر داستان‌های عاشقانه و رمانتیک در رابطه با دو کارکتراند که همدیگر را ملاقات کرده و عاشق می‌شوند. اما داستان انیمه Tonikawa: Over the Moon for You در رابطه با دو شخصیت است که از قبل آن مسیر را طی کرده و اکنون با همدیگر ازدواج کرده‌اند. این انیمه به طور کلی به کارهای روزمره ناسا (Nasa) و سوکاسا (Tsukasa) می‌پردازد. نکته جالب در مورد این انیمه هم آن است که نقطه اوج و به طور کلی، اتفاقات درماتیکی را در خود نگنجانده است. اما با این حال، روند آن به قدری خوشایند و ملایم پیش می‌رود که به طور قطع در لیست بهترین انیمه های عاشقانه قرار می‌گیرد. این دو کارکتر قادر هستند تا احساسات خود را به طور مستقیم به یکدیگر بیان کنند. به علاوه، هردوی آنها هم شوخ هستند و هم دوست داشتنی.

Sing “Yesterday” for Me

انیمه Sing “Yesterday” for Me یک روایت عاشقانه بسیار واقع گرایانه را به تصویر می‌کشد که تماشای آن را در مقایسه با دیگر انیمه‌های عاشقانه بسیار دلپذیرتر می‌کند. داستان این انیمه در رابطه با یک مثلث عشقی کلاسیک است که در پایان جهتی غیر منتظره به خود می‌گیرد. ما در این مطلب پایان آن را اسپویل نخواهیم کرد، اما نحوه پایان یافتن آن فوق‌العاده مطلوب و خوشایند است. این انیمه نشان میدهد که چگونه روابط عاشقانه‌ای که به نتیجه نرسیده‌اند، می‌توانند به دوستی‌ ختم شوند. نکته جالب در رابطه با این انیمه آن است که توسط یوشییوکی فوجیوارا (Yushiyuki Fujiwara)، کارگردان انیمه‌های معروفی چون Attack on Titan و Sword Art Online آن را کارگردانی کرده است که همین می‌تواند گواهی بر خوب بودن این انیمه باشد.

My Love Story

تاکئو گودا (Takeo Gouda) به دلیل هیکل عضلانی و قد بلندی که دارد یک داش آموز دبیرستانی سال پایینی معمولی به شمار نمی‌رود. با این حال، پشت ظاهر ترسناک او، قلبی از طلا نهفته است که به خاطر شجاعت و جوانمردی‌اش نیز در میان هم سن و سالان خود به عنوان یک قهرمان شناخته شده است. اما متاسفانه ظاهری که دارد تبدیل به یک نقطه ضعف در زندگی عاشقانه‌اش شده است. به علاوه دوست صمیمی خوشتیپش‌، ماکوتو سوناکاوا (Makoto Sunakawa) نیز دل همه دختران دبیرستانی، از جمله دخترانی هم که تاکئو دوست داشته است می‌برد و شرایط را برایش سخت‌تر می‌کند. با این حال، یک روز وقتی تاکئو، رینکو یاماتو را از آزار و اذیت نجات می‌دهد بلافاصله نسبت به او احساس پیدا می‌کند؛ اما او احتمال می‌دهد که این دختر نیز به دوست صمیمی‌اش علاقه داشته باشد. به طور کلی تماشای رابطه شیرینی که تاکئو و رینکو با همدیگر دارند می‌تواند بسیار دلنشین باشد.

Given

مافیو ساتو (Mafuyu Satou) در حالی که می‌خواهد در راه‌ پله مدرسه‌اش چرت کوتاهی بزند، با ریتسوکا اوینویاما (Ritsuka Uenoyama) به طور تصادفی برخورد می‌کند. وقتی گیتار را در دستش می‌بیند، او را به خاطر اینکه اجازه داده است سیم‌های گیتارش زنگ بزنند و بشکنند، سرزنش می‌کند. ساتو نیز با توجه به دانش اوینویاما از ساز موسیقی‌اش، از او می‌خواهد که گیتارش را تعمیر کند و به او نواختن را نیز بیاموزد. در نهایت اوینویاما موافقت می‌کند و او را به گروه نوازندگی که در آن فعالیت دارد، دعوت می‌کند. داستان این انیمه در رابطه با احساساتی است که این دو به همدیگر پیدا می‌کنند. در عین حال اوینویاما نیز باید با حقیقت مرموز پشت گیتار ساتو کنار بیاید. این انیمه نیز بدون شک یکی از بهترین انیمه های عاشقانه تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که دیدنش برای هر سلیقه‌ای می‌تواند لذت بخش باشد.

Nana

نانا یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین انیمه‌های ژانر شوجو کل تاریخ انیمه به شمار می‌رود که همه باید آن را ببینند، چه کسانی که به مضامین عاشقانه علاقه دارند و چه کسانی که این ژانر را دوست ندارند! داستان این انیمه در رابطه با دو شخصیت زن به نام نانا است که در ظاهر بسیار متفاوت از همدیگر به نظر می‌رسند اما به طرز عجیبی در موقعیت‌های مشابهی قرار می‌گیرند که به نتایج متفاوتی ختم می‌شوند. در اینجا داستان انیمه اسپویل نمی‌شود، اما کافی است بدانید که همه چیز در این انیمه آنطور که بینندگان انتظارش را دارند به پایان نمی‌رسد. داستان این انیمه بسیار واقع گرایانه است. با پیش رفتن داستان ما به دیدگاه‌های هردو قهرمان داستان در مورد عشق از طریق روابط مختلفشان پی می‌بریم. این دو شخصیت ممکن است گهگاه به افراط و تفریط بپردازند، اما در هر صورت مسئول اعمال خود و تصمیماتی که گرفته‌اند، هستند.

Your Lie in April

انیمه Your Lie in April یکی از معروف‌ترین انیمه‌های عاشقانه است که داستان آن در رابطه با دو نابغه موسیقی به نام‌های کوسی آریما (Kousei Arima) و کائوری میازونو (Kaori Miyazono) است. کوسی که پس از مرگ مادرش از افسردگی رنج می‌برد، اشتیاق خود را به نواختن پیانو از دست داده است و از فعالیت در زمینه موسیقی کناره گیری کرده است. اما این کارکتر، زمانی که به طور اتفاقی صدای موسیقی کائوری را می‌شنود که با حس بسیار آزادانه‌ای ویلون می‌نوازد، اشتیاق خود را به موسیقی دوباره به دست می‌آورد. این انیمه در رابطه با اندوه، زندگی، عشق و موسیقی است. مسیری که کوسی برای بهبود یافتن طی می‌کند، بسیار سخت و طولانی است. اما با این حال، در طول مسیرش، زیبایی، لطافت و شادی را نیز تجربه می‌کند.

Fruits Basket

انیمه عاشقانه The Fruits Basket شاهکاری است که به طرز ماهرانه‌ی درام و کمدی را در خود جای داده است. این انیمه موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شده است. تورو هوندا (Tooru Honda) دوست داشتنی زندگی سختی را پشت سر گذاشته است، زمانی که به خانواده سوما (Souma) نقل مکان می‌کند، همه چیز به طور غیرمنتظره‌ای دچار تحول می‌شود. با اعضای خانواده سوما، به ویژه یوکی سوما (Yuki Souma)، همانند بت در مدرسه رفتار می‌شود؛ با این حال، آنها حقیقت شوکه کننده‌ای را پنهان کرده‌اند که می‌تواند دیدگاه همه را نسبت به آنها تغییر دهد. داستان‌هایی که یک مثلث عشقی را روایت می‌کنند آنقدر جالب نیستند زیرا در بیشتر موارد رابطه بین دو نفر از آنها به طرز آشکاری قوی تر و نتیجه آن نیز معلوم است. با این حال استثنائاتی هم وجود دارد که این انیمه یکی از آنهاست. تماشای این انیمه می‌تواند یک تجربه فراموش نشدنی برای بییندگان را به ارمغان بیاورد.

Kaguya-Sama: Love Is War

در عشق و جنگ هیچ قانونی وجود ندارد و داستان انیمه Kaguya-Sama: Love Is War این را به خوبی ثابت می‌کند. داستان این انیمه به جای یک روایت عاشقانه معمولی به گونه‌ای است که در آن میوکی (Miyuki) و کاگویا (Kaguya) هر دو از هوش و مهارت‌های شگفت انگیز خود استفاده می‌کنند تا دیگری را مجبور کنند به احساسات و علاقه‌ای که دارد اعتراف کند. با این حال هیچکدام نمی‌خواهند که در این بازی شکست بخورند و به دیگری ببازند. اتفاقاتی که در این انیمه رخ می‌دهد بسیار خنده‌دارند اما در همین حین لحظات لطیف و دلپذیر زیادی را نیز در خود جای داده است. آخرین قسمت‌های این انیمه بیشتر از فصل‌های گذشته بر رابطه این دو کارکتر تمرکز دارد و به طور عمیق‌تری به بررسی آن می‌پردازد.

3.9 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا