انیمه Zom 100

معرفی انیمه Zom 100 و بررسی شخصیت‌ها

کارمند جوانی که بعد از حمله زامبی‌ها به زندگی علاقه‌مند می‌شود.

 این اتفاق زیاد نمی‌افتد که شبکه نتفلیکس (Netflix) حق پخش انیمه‌ها را بگیرد. اما با این وجود، بعد از ساخت یک لایو اکشن جدید از انیمه Zom 100، شبکه تفلیکس حق پخش این انیمه را گرفت. این شبکه خبر پخش انیمه را در ماه جنیوری اعلام کرد. به این ترتیب، از اوایل ماه جولای قسمت‌هایی از این انیمه، بصورت هفتگی در حال پخش است. در ادامه این مقاله ما به بررسی داستان انیمه Zom 100: Bucket List of the Dead و معرفی شخصیت‌های اصلی آن می‌پردازیم.

داستان انیمه Zom 100 در رابطه با چه چیزی است؟

داستان انیمه Zom 100 درباره زندگی کارمند جوان اداره‌ای به نام آکیرا تندو (Akira Tendou) است که زندگی‌اش بدون هیچ پیشرفت و ترقی جلو می‌رود و برنامه زندگی روزمره‌اش شور و شعف را از او رفته است. برای او، اینگونه به نظر می‌رسد که انگار بقیه روزهای عمرش را نیز قرار است به همان صورت زندگی کند.

اما همه چیز زمانی که یک جنگ افزار میکروبی بر روی توکیو اثر می‌گذارد تغییر می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود مردگانی که زنده شده‌اند خسارت و ویرانی بزرگی در شهر به بار بیاورند. اکنون این زامبی‌ها بزرگترین فاجعه شهر به حساب می‌آیند زیرا قصد دارند جان تک تک افراد زنده شهر را بگیرند و آنها را نیز تبدیل به زامبی کنند. 

همانطور که از ظاهر این اتفاق پیدا بود، تهدید قریب الوقوع خورده شدن توسط زامبی‌ها، باعث ایجاد آدرنالین در زندگی افسره آکیرا می‌شود. وقوع این اتفاق، باعث شد آکیرا به خود بیاید و انگیزه این را پیدا کند تا بخواهد به زندگی خود سر و سامان دهد. آکیرا به همراه دوستش کنچو (Kencho) قبل از اینکه ناگزیر، قربانی انبوهی از مردگان بشوند که زنده شده بودند، تصمیم می‌گیرند لیستی از کارهایی که می‌خواهند انجام دهند تهیه کنند مانند ریش گذاشتن، تبدیل شدن به استند آپ کمدین و خرید تلویزیون با صفحه تخت تا قبل از خورده شدن، آنها را به انجام برسانند.  

انیمه Zom 100 چند قسمت داد و چند قسمت دیگر از آن باقی مانده است؟

در شبکه نتفلیکس، انیمه Zom 100 سیزده قسمت دارد؛ دوازده قسمت معمولی و یک قسمت ویژه.

تا قسمت ششم انیمه Zoom 100، هشت چپتر از مانگا کاور شده است. با در نظر گرفتن اینکه انیمه چند قسمت را می‌خواهد به آرک‌های طولانی‌تر مانگا مانند “Truck Stop of the Dead” و یا “Hometown of the Dead” اختصاص دهد، به احتمال زیاد در کمترین حالت این فصل از انیمه چپترهای پانزده تا بیست مانگا را پوشش می‌دهد.

معرفی شخصیت‌های اصلی انیمه Zom 100:

آکیرا تندو (Akira Tendou):

آکیرا تندو، بیست و چهار ساله، شخصیت اصلی انیه Zom 100: Bucket List of the Dead است. در گذشته آکیرا مرد بسیار پر انرژی بود اما به نظر می‌رسید که او پس از سال‌ها کار برای یک شرکت، تمام انگیزه خود را برای زندگی از دست داده بود. اما این واقعیت زمانی که اطرافش پر از زامبی می‌شود، تغییر می‌کند. در تضاد کامل با واکنش عادی که هر کس از این موقعیت انتظار دارد، آکیرا از این مسئله که دیگر مجبور نیست کار کند به وجد می‌آید و تصمیم می‌گیرد از آن لحظه به بعد از زندگی‌اش نهایت استفاده و لذت را ببرد.

از آنجایی که آکیرا سرگرمی را به امنیتش ترجیح می‌دهد، نمی‌توان او را به عنوان فرد باهوشی به حساب آورد. با این حال، او به عنوان یک ورزشکار سابق، اندامش بسیار متناسب است و به همین خاطر هم به راحتی می‌تواند از خطراتی که در اطرافش اتفاق می‌افتند، فرار کند. او علی رغم ظاهر معمولی‌ که دارد، به شدت قوی است و به عنوان شخصیت اصلی داستانی که بسیار منحصر به فرد است، خیلی زود موفق به جذب طرفداران زیادی شد. آکیرا در حال حاضر در انیمه زنده است.

شیزوکا میکازوکی (Shizuka Mikazuki):

شیزوکا میکازوکی، بیست و شش ساله، شخصیت اصلی زن انیمه Zom 100 است. او یک بازمانده است که در حین جستجو برای لوازم ضروری به صورت اتفاقی با آکیرا تندو ملاقات می‌کند. شیزوکا نیز مانند آکیرا، تا قبل از حمله زامبی‌ها فردی بود که بیشتر عمرش تحت کنترل بوده است. پس از وقوع این واقعه، او تصمیم گرفت تا هرکاری که برای زنده ماندن لازم است انجام دهد.

شیزوکا میکازوکی به عنوان کارمند سابقی که در یک شرکت خارج از کشور کار می‌کرد، بسیار باهوش است و هر کاری را که لازم باشد انجام می‌دهد. علی رغم اینکه شیزوکا یک ظاهر معصوم دارد، وقتی لازم باشد و در زمان‌های حیاتی می‌تواند بسیار بی‌رحم نیز باشد که باعث می‌شود طرفداران را به خاطر توانایی و قابلیت‌هایی که دارد حیرت‌زده کند. نکته دیگری که وجود دارد این است که آکیرا تندو، او را به عنوان زن رویاهای خود می‌بیند. شیزوکا نیز در حال حاظر در انیمه زنده است.

بئاتریکس آمرهاسر (Beatrix Amerhauser):

بئاتریکس هم یکی دیگر از مهمترین شخصیت‌های انیمه Zom 100 است که به راحتی به خاطر موهای بلوند، چشمان آبی و تاپ سفیدی که می‌پوشد قابل تشخیص است. او که به عنوان Bear هم شناخته شده است، در اصل آلمانی است. با این وجود، او بسیار شیفته فرهنگ ژاپن شده است. او خود را غرق یادگیری هر چیزی کرده که به فرهنگ ژاپن تعلق دارد؛ از زبان ژاپنی گرفته تا غذاهایش.

رویای بئاتریکس آمرهاسر برای رفتن به ژاپن و دیدن آن سرانجام به وقوع می‌پیوند اما متاسفانه او به خاطر حمله زامبی در آنجا گیر می‌افتد و دیگر نمی‌تواند خارج شود. اما با این حال، بئاتریکس هنوز هم قصد ندارد اجازه دهد چیزی جلوی علاقه‌مندی‌هایش را بگیرد و امیدوار است که بتواند در سراسر کشور سفر کند و از آخرین غذاهای خوشمزه آنجا بخورد. درحالی که این تصمیم ممکن است بسیار احمقانه به نظر برسد اما در واقع او بسیار مصمم است و به اندازه‌ای قوی است که بتواند موجوداتی که بر سر راهش قرار می‌گیرند را شکست دهد.

تاکنون طرفداران زیادی جذب بئاتریکس، این زن زیبا شده‌اند. او در حال حاضر در داستان زنده است.

کنیچیرو ریوزاکی (Kenichirou Ryuuzaki):

کنیچیرو ریوزکی، بیست و چهار ساله، آخرین عضو گروه چهار نفره اصلی‌ترین شخصیت‌های انیمه Zom 100 است. او هم مانند بئاتریکس آمرهاسر، موهای بلوند دارد و یک تی‌شرت باز به تن می‌کند که اندام زیبای او را نشان می‌دهد. از ظاهری که دارد می‌توان حدس زد که او یک آدم بشاش است که در زمینه‌های مختلفی نیز مهارت دارد. کنیچیرو ریواکی، درست مانند ظاهر سرزنده‌ای که دارد، یکی از پر انرژی‌ترین شخصیت‌های انیمه Zom 100 به حساب می‌آید.

کنیچیرو در گذشته دوست آکیرا بود اما بعد از آن رفت تا به یک فروشنده املاک و مستغلات تبدیل شود. پس از واقعه زامبی‌ها، این دو دوست زمانی که در سراسر محیط ویران شده اطرافشان سفر می‌کردند، بار دیگر همدیگر را ملاقات کردند.

سائوری اوتوری (Saori Ootori):

با معرفی که سائوری اوتوری در ابتدای انیمه Zom 100 داشت، برخی بر این باور بودند که او شخصیت اصلی زن این انیمه است. او شخصیتی خوشحال و سرزنده داشت که حتی به زندگی غمگین شخصیت اصلی، یعنی آکیرا، در حالی که برای کارش زحمت می‌کشید، رنگ بخشید. اما معلوم شد که شخصیت سائوری آنگونه که باید و شاید قوی نیست و همچنین او برای اینکه بتواند به راحتی ترفیع بگیرد، با رئیسش وارد رابطه شده بود. وقتی آکیرا این واقعیت را فهمید قلبش شکست چون سائوری اولین کسی بود که آکیرا نسبت به او احساس پیدا کرده بود.

با این وجود، آکیرا بعد از وقوع حادثه زامبی‌ها، می‌خواست که احساسات خود را با سائوری در میان بگذارد تا به این ترتیب انجام این کار را نیز در لیست کارهایی که تا قبل از مرگش باید انجام دهد، خط بزند. اما متاسفانه زمانی که به آنجا رسید، سائوری خود تبدیل به زامبی شده بود. این اتفاق غیر منتظره برای طرفداران از آنجایی که سائوری فردی دوست داشتنی و دلسوز بود، بسیار ناراحت کننده بود.

کانتا هاگوراشی (Kanta Hagurashi):

کانتا هاگوراشی بیست و چهار ساله، کسی بود که همواره ظاهری بی علاقه به همه چیز و خسته داشت. او یک شخصیت فرعی متمایز در انیمه Zom 100 بود. او در گذشته هیچ کار سازنده‌ای برای جامعه انجام نداده بود اما پس از حمله زامبی‌ها گروه قدرتمندی را تشکیل می‌دهد و آن را رهبری می‌کند. متاسفانه برنامه‌های او در نهایت به شکست منجر شد و خود به زامبی تبدیل شد.

ترو تندو (Teru Tendou):

ترو تندو همسر آکیکو و پدر شخصیت اصلی، یعنی آکیرا است. با وجود اینکه ترو تندو ظاهری بسیار جدی دارد، اما در واقع او یک شخص بسیار مهربان و دلسوز است. او یک کشاورز سخت کوش است و همچنین نسبت به پسرش بسیار با ملاحظه رفتار می‌کند. ترو در حال حاظر در داستان زنده است.

آکیکو تندو (Akiko Tendou):

از ظاهری که آکیکو دارد می‌توان فهمید که او فردی بسیار مهربان است که از شوهرش ترو و پسرش آکیرا مراقبت می‌کند. او به عنوان یک مادر و یک همسر، بسیار نگران خانواده‌اش است و هر کاری هم که برای کمک از دستش بربیاید انجام می‌دهد. او در حال حاضر در داستان زنده است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا