فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ تنها راه نجات دنیای سونی

اندرو گارفیلد از توضیح در رابطه با فیلم TASM3 خسته شده است!

فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ تنها راه نجات دنیای سونی نرگس کریمی پور ۱۱ ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ تنها راه نجات دنیای سونی

اندرو گارفیلد یکی از محبوب‌ترین بازیگرهای سینمای هالیوود بوده که به شدت به خاطر بازی در نقش مرد عنکبوتی شگفت انگیز در دنیای اسپایدرمن سونی محبوب و شناخته شده است. اکنون نیز شایعاتی شنیده می‌شود که فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ ساخته خواهد شد. 

فرنچایز مرد عنکبوتی شگفت انگیز یکی از منحصر به فرد‌ترین سری‌های ساخته شده از مرد عنکبوتی است که متاسفانه کمپانی سونی ساخت قسمت سوم آن را کنسل کرد. پس از اکران فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست و حضور دوباره این هنرمند در نقش پیتر پارکر باعث شد طرفداران او از سونی و مارول درخواست کنند تا سومین قسمت این فرنچایز را بسازند. 

با این حال اوضاع برای دنیای اسپایدرمن سونی چندان خوب نیست و اکنون اکران فیلم موربیوس هم اوضاع را بدتر کرده است. بسیاری باور دارند که تنها بازگشت اندرو گارفیلد در نقش مرد عنکبوتی شگفت انگیز ممکن است شرایط را تغییر دهد و اوضاع را برای این دنیای سینمایی بهتر کند. محبوبیت اندرو گارفیلد بر کسی پوشیده نیست و بدون شک بازگشت او به نقش مرد عنکبوتی می‌تواند باعث خوشحالی تمامی طرفداران سونی شود. 

فیلم موربیوس که به تازگی اکران شده  متاسفانه آنگونه که باید موجب رضایت طرفداران نبوده و موفق عمل نکرده است. نکته جالبی که باید به آن توجه کرد این است که کمپانی سونی اخیرا روی شخصیت‌های شرور فرنچایز مرد عنکبوتی تمرکز کرده. ونوم، موربیوس و کریون شکارچی هر سه از خبیث‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی هستند و حتی کریون شکارچی یکی از اعضای گروه شش خبیث هم به حساب می‌آید. 

اگر سونی قصد دارد ابرشرورهای اسپایدرمن را معرفی کند و فرنچایز جدید را بسازد، بدون شک در نهایت به معرفی یک اسپایدرمن نیز نیاز خواهد داشت. تحت چنین شرایطی بهترین گزینه برای سونی اندرو گارفیلد است که با محبوبیت خود قادر خواهد بود تا توجه مخاطبین را دوباره به سمت این دنیای سینمایی جلب کند. بسیاری از منتقدین از کمپانی سونی شاکی شده‌اند که این روش صحیح نیست و اگر قرار باشد چندین فیلم در رابطه با مردعنکبوتی داشته باشیم بدون شک به حضور خود مرد عنکبوتی نیز نیاز خواهیم داشت. 

اگر چه مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ می‌تواند تمام این مشکلات را برای کمپانی سونی حل کند، اما هنوز این کمپانی هیچ تصمیمی در رابطه با ساخت این اثر نگرفته و هیچ پاسخی به درخواست طرفداران برای ساخت دنباله فرنچایز TASM نداده است. 

در ابتدا به نظر می‌رسید که سونی قصد دارد فرنچایز بسیار بزرگی از مرد عنکبوتی شگفت انگیز بسازد. به طور مثال پروژه فیلم شش خبیث بسیار قدیمی است و پس از اینکه استودیو مارول حق استفاده از شخصیت اسپایدی را از سونی پس گرفت و از تام هالند به عنوان مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول استفاده کرد، تمام پروژه‌های اندرو گارفیلد به عنوان مرد عنکبوتی لغو شد و هیچ اثر جدیدی از این فرنچایز ساخته نشد. تا که در نهایت طرفداران موفق شدند این مرد عنکبوتی را در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست ببینند. 

نجات فرنچایز اسپایدرمن سونی به دست اندرو گارفیلد

بدون شک این موضوع بر کسی پوشیده نیست که اگر سونی قصد دارد تا به ساختن آثاری که به شخصیت‌های ابرشرور کمیک‌های اسپایدرمن می‌پردازند، ادامه دهد، باید هر چه زودتر اسپایدرمن جدید این جهان را به طرفداران خود معرفی کند. ابرشرورهایی که سونی اکنون به معرفی آن‌ها می‌پردازد در نهایت به همتا و رقیب خود اسپایدرمن نیاز دارند تا به معنای واقعی بدرخشند. سونی در ابتدا به انتشار فیلم ونوم و پس از آن به انتشار فیلم ونوم ۲ پرداخت و اکنون پس از موربیوس فیلم کریون شکارچی را خواهد ساخت.

علاوه بر سه پروژه مذکور ظاهرا سونی رویای ساخت فیلم شش خبیث را هم در سر می‌پروراند. گروه شش خبیث یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تیم‌آپ‌های ابر شرور در جهان کتاب‌های کمیک است که ساختن فیلم این گروه بدون معرفی خود اسپایدرمن، اشتباه بزرگی از سوی شرکت سونی به حساب خواهد آمد. در حقیقت به یک ابرقهرمان نیاز داریم تا دلیلی خوبی برای همدست شدن این شش ابرشرور وجود داشته باشد. 

همچنین آثاری که پیش‌تر اکران و ساخته شده‌اند به هیچ طریقی جز وجود شخصیت اسپایدرمن به یکدیگر متصل نمی‌شوند، اگرچه به یک فرنچایز تعلق دارند اما داستان‌های آن‌ها به هم مرتبط نیستند. پایان فیلم موربیوس به فیلم ونوم اشاره کرد و ظاهرا در آینده این دو اثر به یکدیگر مرتبط می‌شوند. اما نکته جالب این است که ونوم هیچ ارتباطی به موربیوس ندارد و تنها نقطه مشترک آن‌ها وجود یک دشمن مشترک و آن هم اسپایدرمن اسپایدرمن است. 

سونی برای ایجاد تعادل در جهان خود که به تازگی بسیار گسترده‌تر هم شده است، به یک ابرقهرمان نیاز دارد تا با این تبه‌کاران به مبارزه بپردازد. وجود یک ابرقهرمان که با همه این شخصیت‌ها به مبارزه می‌پردازد آن‌ها را به یکدیگر متصل کرده و این فرنچایز را معنا دار می‌کند. چه کسی بهتر از مرد عنکبوتی شگفت انگیز با بازی اندرو گارفیلد که از هم اکنون طرفداران سونی خواستار ساخته شدن قسمت سوم فرنچایز  The Amazing Spider-Man هستند. 

موربیوس اوضاع را برای سونی بدتر هم کرده است

اگر چه طرفداران برای دیدن فیلم موربیوس ماه‌های طولانی انتظار کشیدند، اما با این حال متاسفانه نتیجه این انتظار آنچه که تصور می‌رفت نبوده و این اثر عملکرد خیلی ضعیفی را از خود نشان داد. فیلم ونوم ۲ سوالات بی‌پاسخ زیادی را به جا گذاشت و امیدواریم در ادامه با انتشار فیلم‌های بعدی از فرنچایز سونی به پاسخ آن‌ها برسیم. در نهایت نیز مشخص شد که داستان فیلم موربیوس در دنیای ونوم رخ می‌دهد. اگر چه به نظر می‌رسد که در آینده شاهد کراس‌اورهای بزرگی از دنیای سینمایی مارول و سونی خواهیم بود با این حال سونی باید زودتر در رابطه با مردعنکبوتی خود تصمیم بگیرد. 

اگر چه موربیوس ثابت کرد که در  این جهان مرد عنکبوتی وجود ندارد و فیلم‌های ونوم و موربیوس در MCU رخ نمی‌دهد، سونی می‌تواند به ساختن چنین آثاری که به معرفی آنتی‌هیروهای مختلف می‌پردازد ادامه دهد اما شاید اینگونه شرایط کمی عجیب شوند.

با این حال در صحنه تیتراژ پایانی فیلم موربیوس آدرین تومز یا همان کرکس را مشاهده می‌کنیم که از طریق رگه‌های بنفش رنگی که به علت ایجاد مولتی‌ورس شکل گرفته‌اند به جهان اسپایدرمن سونی تلپورت می‌شود، همچینین در صحنه پس از تیتراژ این فیلم کرکس و موربیوس را می‌بینم  که در حال مکالمه هستند و به نظر می‌رسد این صحنه از احتمال ساخته شدن فیلم شش خبیث در آینده به ما می‌گوید.

اگر این اتفاق در حقیقت رخ داده باشد، اوضاع از قبل هم عجیب‌تر می‌شود، اکنون وعده‌هایی که دنیای سینمایی مارول به طرفداران داده است و وعده‌هایی که دنیای سونی به ما می‌دهد با یکدیگر مغایرت دارند. در صحنه پس از تیتراژ فیلم مرد عنکبوتی دور از  خانه ما والچر را می‌بینیم که با مک گارگان  صحبت می‌کند تا با یکدیگر یک تیم تشکیل دهند.

اگر والچر در درنیای سینمایی مارول قرار دارد و با اسکورپیون صحبت می‌کند، پس چگونه او را در فیلم موربیوس در جهان سونی می‌بینیم و او با موربیوس قصد همکاری دارد؟ با این حال ممکن است، ماجرا پیچیده‌تر  از آن چیزی باشد که ما تصور می‌کنیم و به گونه‌ای تمام این ماجراها به یکدیگر وصل بوده و منطقی به نظر برسند. فراموش نکنید که قوانین مولتی‌ورس بسیار پیچیده است و هر چیزی در این شرایط ممکن است. 

اندرو گارفیلد ترجیح می‌دهد در باره TASM3 هیچ چیزی نگوید!

بدون شک تشکیل گروه شش خبیث و همکاری دو ابرشرور چه در دنیای سینمایی مارول باشد، چه در دنیای سونی بدون حضور یک مرد عنکبوتی شاید حتی احمقانه‌ هم به نظر برسد. با این حال اندرو گارفیلد بازیگر نقش مرد عنکبوتی شگفت انگیز با توجه به دردسرهایی که به خاطر فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست کشید، تصمیم گرفته است، تا در رابطه با حضور یا عدم حضور خود در فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۳ صحبت خاصی نکند. 

با توجه به سیاست‌های استودیو مارول اندرو گارفیلد مجبور شد تا به تمام طرفداران خود علی‌رغم میل باطنی‌اش دروغ بگوید و این امر به شدت او را ناراحت و درگیر کرده بود. اگرچه پس از لغو ساخته شدن قسمت سوم فرنچایز مرد عنکبوتی شگفت انگیز، طرفداران او بسیار نا امید شدند، با این حال پس از حضور جنجالی این هنرمند در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست، چراغ امید باری دیگر در قلب طرفداران این هنرمند روشن شد و حتی کمپینی نیز در شبکه‌های اجتمایی توییتر به راه افتاد و از استودیو مارول و سونی درخواست شد تا قسمت سوم این فرنچایز ساخته شود. 

با این حال اخیرا اندرو گارفیلد در پاسخ به این سوال که آیا فیلم TASM3 ساخته خواهد شد یا نه و آیا او در این اثر حضور دارد، پاسخ داد که با توجه به تجربیات تلخ گذشته خود ترجیح می‌دهد چیزی نگوید زیرا هر چیزی که بگوید مردم حرف او را باور نخواهند کرد. 

1 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا