1%
  • 10/10

بزرگترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول که ممکن است توسط ددپول و ولورین تغییر کنند

از نبرد پایانی اندگیم تا اتحاد اسپایدرمن‌ها!!

بزرگترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول که ممکن است توسط ددپول و ولورین تغییر کنند ۱۰۵ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

از آنجایی که چیزی حدود یک ماه تا اکران Deadpool & Wolverine باقی مانده، قصد داریم نگاهی داشته باشیم به بزرگترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول که ممکن است توسط ددپول و ولورین تغییر کنند.

با اینکه فاز چهارم تا ششم دنیای سینمایی مارول حماسه مولتی‌ورس نام دارد، اما به‌جز قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن، دنباله پرحاشیه دکتر استرنج و همچنین مجموعه تلویزیونی شاهکار لوکی، بسیاری از آثار این فرانچایز مولتی‌ میلیارد دلاری در به تصویر کشیدن تئوری دنیاهای موازی چندان موفق عمل نکرده‌اند. به‌همین خاطر فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine نقش بسیار مهمی در گسترش حماسه مولتی‌ورس و راه اندازی رویدادهای کراس اوری بزرگ فاز ششم، یعنی Avengers 5 و Avengers: Secret Wars دارد. خوشبختانه استودیو مارول توانسته علیرغم تلاش بی‌وقفه لیکرها و افشاگران، بخش قابل توجهی از داستان و اتفاقات فیلم را مخفی نگه دارد، بنابراین هنوز نمی‌دانیم قسمت پایانی سه‌گانه ددپول چه سورپرایزهایی برای طرفداران تدارک دیده است.

البته اخیرا یک خلاصه‌ داستانی جدید منتشر شده که به معنای واقعی کلمه هوش از سرتان می‌برد. طبق این خلاصه، ددپول و ولورین نه‌تنها برای شکست دادن طیفی از ابرشرور‌های مارول با یکدیگر همکاری می‌کنند، بلکه قراره بدون هیچ دعوتی به دنیای سینمایی مارول بیایند و سبک و درجه سنی بزرگسال فرانچایز مردان ایکس فاکس را روی برخی از لحظات مورد علاقه‌مان از فاز اول تا چهارم اعمال کنند. در حال حاضر هیچ چیزی به‌صورت رسمی تایید نشده، ولی بازدید از مهمترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول می‌تواند به این معنا باشد که قراره شاهد دستکاری شدن لحظات مورد علاقه‌مان مثل اتحاد اسپایدرمن‌ها یا حتی نبرد پایانی اندگیم باشیم. اگر به‌خاطر داشته باشید خود ددپول در اولین تیزر تریلر گفته بود: “دنیای سینمایی کوچولوی شما قراره برای همیشه تغییر کند”. بنابراین می‌توان تا حدودی نسبت به حقیقت داشتن آن مطمئن بود.

بزرگترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول که ممکن است توسط ددپول و ولورین تغییر کنند

مبارزه شانه به شانه با اسپایدرمن‌ها روی مجسمه آزادی

فیلم Spider-Man: No Way Home یکی از معدود آثار استودیو مارول بود که هم توانست انتظارات طرفداران را برآورده کند و هم فروش شگفت انگیزی در گیشه داشته باشد. بنابراین منطقی است که جهش‌یافته‌های نامیرای داستان سری به نبرد پایانی نو وی هوم بزنند و به اسپایدرمن‌ها در شکست دادن شش خبیث کمک کنند. متاسفانه با توجه به قرارداد بین استودیو مارول و سونی پیکچرز، این سناریو کمی غیرممکن به‌نظر می‌رسد، اما ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که غیرممکن‌ها اغلب به ممکن تبدیل می‌شوند. اگر رایان رینولدز (Ryan Reynolds) این قدرت را داشته باشد که هیو جکمن (Hugh Jackman) را باری دیگر به نقش ولورین بازگرداند، پس حتما می‌تواند مدیران سونی پیکچرز را نیز برای یک کراس اور هیجان انگیز با اسپایدرمن راضی کند.

پیوستن به انتقام جویان در نبرد فرودگاه جنگ داخلی

قرارداد سوکوویا آخرین تلاش دولت برای مهار کردن قدرت انتقام جویان بود که به‌طرز شگفت انگیزی شکست خورد. قدرتمندترین قهرمانان زمین در دو جبهه متفاوت قرار گرفتند؛ استیو راجرز معتقد بود امضای قرارداد به معنای از بین رفتن آزادی عمل و آزادی بیان انتقام جویان است، اما مرگ نوجوانی بیست ساله در سوکوویا باعث شده بود تا تونی استارک حرکت کردن با نظارت دولت را بپذیرد. اختلاف نظر اعضای تیم از بحث‌های طولانی و درگیری لفظی به نبردی بزرگ در یکی از فرودگاه‌های نیویورک ختم شد که مملو از لحظات اکشن مهیج و فراموش‌ نشدنی بود. از آنجایی که قرار گرفتن قدرتمندترین قهرمانان زمین علیه یکدیگر، اتفاق بزرگی محسوب می‌شود، ممکن است یکی از مقصدهای ددپول و ولورین در سفر مولتی‌ورسی خود، نبرد فرودگاه فیلم Captain America: Civil War باشد.

حالا سوال پیش می‌آید که اگر این دو جهش‌یافته نامیرای دوست داشتنی قصد دستکاری وقایع جنگ داخلی را داشته باشند، کدوم تیم را انتخاب می‌کنند؟ مرد آهنی یا کاپیتان‌ آمریکا؟ به نظر من ولورین هر تیمی را انتخاب کند، ددپول صرفا برای اذیت کردن لوگان، تیم مقابلش را انتخاب می‌کند. فرقی نمی‌کند کمیک باشد یا یک فرانچایز سینمایی مولتی میلیاردی، ددپول ذاتا شخصیتی قانون شکن است. او به‌عنوان یک موجود نکسوسی که توانایی شکستن دیوار چهارم را دارد، به‌ هیچ قانون و مقرراتی پایبند نیست، بنابراین اهمیت نمی‌دهد که قرارداد سوکوویا چیست و چه کاربردی دارد.

معرفی کردن واندا و پیترو ماکسیموف به‌عنوان جهش‌یافته (درست مثل کمیک‌ها)

وقتی اولین تیزر تریلر فیلم Deadpool & Wolverine منتشر شد، طرفداران و افشاگران شروع کردند به گمانه‌زنی درباره اینکه صحنه مبارزه ددپول با ماموران سازمان تناقضات زمانی دقیقا در همان جنگلی اتفاق میوفتد که ده سال پیش در سکانس آغازین دنباله Avengers: Age of Ultron دیده بودیم. واندا ماکسیموف با نام مستعار اسکارلت ویچ و پیترو ماکسیموف با نام مستعار کوئیک سیلور هر دو با این فیلم به دنیای سینمایی مارول پا گذاشتند اما با این تفاوت که به‌عنوان نتیجه آزمایش‌های ویلیام استرایکر معرفی شدند. در کمیک‌ها، واندا و پیترو هر دو جهش‌یافته و فرزندان مگنیتو هستند اما چون استودیو مارول نمی‌خواست فرانچایز پانزده ساله‌اش عینا کپی پیست کمیک‌ نباشد، پیشینه آنها را تغییر داد. این موضوع شاید به بزرگی اتحاد اسپایدرمن‌ها در نو وی هوم نباشد، اما ددپول و ولورین همچنان می‌توانند با تغییر دادن تاریخ دنیای سینمایی مارول، واندا و پیترو را به جهش‌یافته تبدیل کنند.

پیوستن به انتقام جویان و مبارزه با ارتش لوکی در نبرد نیویورک

بین تمامی رویدادهای دنیای سینمایی مارول، نبرد نیویورک جایگاه خاصی دارد، زیرا برای اولین بار قدرتمندترین قهرمانان زمین را گردهم آورد و به یکی از بزرگترین مبارزات در ژانر ابرقهرمانی جان بخشید. بنابراین اگر فیلم Deadpool & Wolverine واقعا قصد دارد برخی از بهترین لحظات فازهای اول تا چهارم را تغییر بدهد، باید حتما گذری به نبرد نیویورک بزند. البته ددپول و ولورین نمی‌توانند بی‌دلیل در زمان سفر کنند و به انتقام جویان سال ۲۰۱۲ بپیوندند. بهترین سناریو این است که درست مثل اندگیم، برای جمع کردن سنگ‌های ابدیت و معکوس کردن بکشن تانوس، به نبرد نیویورک بروند و شانه به شانه انتقام جویان با ارتش لوکی مبارزه کنند.

مبارزه با کاپیتان آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم

اولین حضور استیو راجرز در دنیای سینمایی مارول چندان با استقبال مواجه نشد، اما در عوض اطلاعات بیشتری در رابطه با تاریخچه فرنچایز ارائه کرد. داستان فیلم Captain America: The First Avenger که عمدتا در طول جنگ جهانی دوم اتفاق میوفتد، فرصت خوبی برای ددپول و ولورین است تا بتوانند با اولین انتقامجو مبارزه کنند. حالا شاید بپرسید چرا ددپول و ولورین باید با کاپیتان آمریکا مبارزه کنند؟ ددپول نه ولی ولورین به‌خاطر نامیرا بودنش در بسیاری از جنگ‌های بزرگ بشریت حضور داشته که یکی از آنها جنگ جهانی دوم است. حتی اگر به‌خاطر داشته باشید، در تیتراژ آغازین فیلم X-Men Origins: Wolverine، لوگان را هنگام مبارزه در جنگ جهانی دوم دیده بودیم. در کمیک‌ها نیز، قبل از اینکه در آزمایش استراکر شرکت کند و به سلاح ایکس تبدیل شود، ولورین شانه به شانه کاپیتان آمریکا در جنگ جهانی دوم جنگیده بود. شاید در حالت عادی دشمنی خاصی نداشته باشند، اما یک شوخی ددپول کافی است تا استیو راجرز را علیه ولورین قرار بدهد.

سفر به سیاره ساکار و مبارزه با گلادیاتور هالک

مبارزه ولورین و هالک یکی از مهمترین و البته محبوب‌ترین اتفاقاتی است که در دنیای مارول رخ داده است. متاسفانه از آنجایی که احتمال ساخته شدن اقتباس لایو اکشن Wolverine Vs Hulk تقریبا غیرممکن است (فعلا)، ددپول و ولورین می‌توانند با سفر به سیاره ساکار و مبارزه با گلادیاتور هالک، آرزوی طرفداران را برآورده کنند. همانطور که در جریان هستید، فیلم Thor: Ragnarok رسما آخرین باری بود که هالک شگفت انگیز به‌عنوان یک هیولای خشمگین و قدرتمند به‌تصویر کشیده شد، بنابراین اگر ولورین بخواهد با او مبارزه کند، چاره‌ای جز سفر به سیاره ساکار ندارد.

نجات دادن تونی استارک از فرقه ده حلقه

بعد از گذشت پنج سال از پایان یافتن داستان تونی استارک، آقای رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) اخیرا اعلام کرده که برای ایفای مجدد نقش مرد آهنی آماده است. از آنجایی که مارول هیچ اطلاعاتی را با طرفداران به اشتراک نگذاشته، احتمال بازگشت تونی در فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine وجود دارد. بهترین سناریو هم سفر نجات دادن تونی از دست فرقه ده حلقه است. ربوده شدن تونی استارک توسط فرقه ده حلقه که در اصل نام ارتش ونوو، پدر شانگ چی است، بدون شک یکی از بزرگترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود، زیرا باعث شد تونی وارد مسیری متفاوت بشود و مرد آهنی را خلق کند. مسلما دستکاری کردن این لحظه می‌تواند عواقب سنگینی برای دنیای سینمایی مارول داشته باشد، زیرا با مداخله کردن ددپول و ولورین، تونی به این حقیقت وحشتناک که اختراعاتش باعث مرگ انسان‌های بی‌گناه شده، پی نمی‌برد و هیچوقت به مرد آهنی تبدیل نمی‌شود.

جبران یکی از بزرگترین اشتباهات مارول با کشتن رالف بونر

از آنجایی که استودیو مارول در سال ۲۰۱۹ حق امتیاز شخصیت‌های مردان ایکس را از فاکس قرن بیستم پس گرفته بود، بینندگان مجموعه تلویزیونی WandaVision امیدوار بودند که جهش‌یافته‌ها با این سریال به دنیای سینمایی مارول معرفی خواهند شد. سپس وقتی در قسمت پنجم ایوان پیترز (Evan Peters) در قامت کوئیک سیلور ظاهر شد، همه مطمئن بودند که اتفاقات جالبی قراره رخ بدهد، اما متاسفانه مارول با تبدیل کردن او به یک انسان عادی که تحت تاثیر طلسم آگاتا قرار دارد، پتانسیل بزرگی را هدر داد و طرفداران را ناامید کرد. به‌همین خاطر ددپول و ولورین می‌توانند با کشتن رالف بونر، یکی از بزرگترین اشتباهات مارول را جبران کنند. اگر به‌خاطر داشته باشید، ددپول قبلا این کار را در دنباله Deadpool 2 انجام داده است. او با استفاده از دستگاه سفر در زمان کیبل به گذشته سفر کرد و رایان رینولدز را قبل از اینکه بتواند فیلمنامه فیلم فانوس سبز را بخواند، به قتل رساند.

پیوستن به انتقام جویان در نبرد پایانی Avengers: Endgame

بدون شک یکی از شوکه‌کننده‌ترین صحنه‌های دومین تریلر فیلم Deadpool & Wolverine شیرجه زدن جهش‌یافته‌های نامیرای داستان در پورتال جادویی دکتر استرنج بود. افشاگران بعد از انتشار تریلر در گزارشی غیررسمی مدعی شده بودند که کاساندرا نوا اسلینگ رینگ یکی از ورینت‌های مرده دکتر استرنج را تصاحب کرده و پورتال جادویی دیده شده در تریلر توسط او باز شده است. اما گمانه‌زنی‌های دیگری نیز مطرح شدند که به باز شدن پورتال به نبرد نهایی Avengers: Endgame اشاره دارند.

شاید هنوز هیچ چیزی قطعی نباشد، اما خلاصه داستانی تازه منتشر شده به‌نوعی صحت داشتن این تئوری هیجان انگیز را تایید می‌کند. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، طبق این خلاصه داستانی، ددپول و ولورین نه‌تنها برای شکست دادن طیفی از ابرشرور‌های مارول با یکدیگر همکاری می‌کنند، بلکه قراره بدون هیچ دعوتی به دنیای سینمایی مارول بیایند و سبک و درجه سنی بزرگسال فرانچایز مردان ایکس فاکس را روی برخی از لحظات فراموش نشدنی فاز اول تا چهارم اعمال کنند. جالب اینجاست که یکی دیگر از خلاصه‌های داستانی به تغییر کردن تاریخ دنیای سینمایی توسط ددپول و ولورین اشاره داشت. به‌همین خاطر احتمال باز شدن پورتال دکتر استرنج به نبرد نهایی Avengers: Endgame نمی‌تواند خیلی دور از ذهن باشد.

آیا ددپول می‌تواند با دستکاری تاریخ MCU از مرگ غریب الوقوع خود جلوگیری کند؟

استودیو مارول چند ماه پیش پنلی در همایش سینماکان داشته و آنجا به‌روزرسانی‌های هیجان انگیزی را در رابطه با پروژه‌های آتی خود با طرفداران به اشتراک گذاشت که یکی از آنها نگاهی اختصاصی به قسمت پایانی سه‌گانه ددپول بود. طبق توصیف شرکت‌کنندگان، در یکی از صحنه‌های تریلر سینماکان، بخش‌هایی از آینده ددپول روی مانیتورهای سازمان تناقضات زمانی به‌نمایش درمی‌آید که شوکه‌کننده‌ترین آن، گریه کردن خدای رعد و برق کریس همسورث (Chris Hemsworth) بالا سر جسم بی‌جان اوست. جالب اینجاست که مامور پارادوکس صراحتا به جهش‌یافته نامیرای پرچونه مارول می‌گوید: “این اتفاق که نباید از آن باخبر می‌شدی، در آینده‌ای دور رخ می‌دهد”. شاید در حال حاضر اطلاعات موثقی به بیرون درز نکرده باشد، اما تنها پروژه‌ای که می‌تواند ددپول و ثور را کنار یکدیگر قرار بدهد، پنجمین قسمت از سری فیلم‌های انتقام جویان است. 

در واقع تمامی شواهد موجود به مرگ ددپول در فیلم Avengers 5 اشاره دارند. این موضوع در عین دردناک بودن، کاملا منطقی است زیرا در اولین تیزر تریلر، ددپول خود را مسیح مارول خواند. به‌همین خاطر بسیاری فکر می‌کنند این جهش‌یافته نامیرای دوست داشتنی ناجی فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول است و قراره آن را از باتلاق شکست بیرون بکشد. اما تا به حال فکر کردید که این امر چگونه امکان پذیر است؟ با توجه به موارد اشاره شده، مسیح خطاب شدن ددپول تنها می‌تواند یک معنی داشته باشد و آن فدا شدن جان او در راستای نجات مولتی‌ورس است. بله در حال حاضر هیچ چیزی به‌طور قطعی تایید یا تکذیب نشده ولی گریه کردن ثور آن هم در حالی که جسم بی‌جان ددپول را در آغوش گرفته، نمی‌تواند توضیح دیگری داشته باشد.

اگر به یاد داشته باشید، تونی استارک هم در فیلم Avengers: Age of Ultron رویای وحشتناکی از آینده دید که درنهایت به شکل متفاوتی به‌وقوع پیوست. به‌همین خاطر اشاره زیرکانه مارول به مرگ ددپول در فیلم Avengers 5 خیلی تعجب‌آور نیست. حالا اینکه ددپول می‌تواند با دستکاری تاریخ مارول از مرگ غریب الوقوع خود جلوگیری کند یا نه، سوالی است که برای پیدا کردن جوابش باید یک ماه صبر کنیم.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

105 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments