برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت های مردان ایکس
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های مردان ایکس است؟

خودت را در دنیای جهش‌یافته‌ها پیدا کن!!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های مردان ایکس است؟ ۵۱ ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

در این مطلب می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از شخصیت های مردان ایکس با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار جهش‌یافته‌های دنیای مارول هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

پروفسور چارلز اگزاویر و تیم مردان ایکس او که متشکل از قدرتمندترین و پیچیده‌ترین جهش‌یافته‌ها هستند، همواره نقشی کلیدی در بزرگ‌ترین رویداد‌های تاریخ مارول ایفا کردند و در آینده‌ای نه‌چندان دور نیز به فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول راه پیدا خواهند کرد. فصل اول مجموعه تلویزیونی شاهکار X-Men 97 به‌تازگی به پایان رسیده و تنها ماه آینده تا اکران رویداد کراس اوری به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine باقی مانده است. بنابراین اکنون بهترین زمان ممکن برای آشنایی بیشتر با اعضای مردان ایکس و بررسی شخصیت پیچیده‌ آنها به کمک تست شخصیتی مایرز بریگز است.

محبوب‌ترین شخصیت های مردان ایکس که ممکن است شبیه به شما باشند

اسکات سامرز ملقب به سایکلاپس – تایپ ISTJ

اگر طرفدار دو آتیشه کمیک‌های مردان ایکس باشید، حتما می‌دانید که اسکات سامرز با نام مستعار سایکلاپس چه نقش مهمی در برخی از بزرگترین رویدادهای تاریخ مارول داشته است. اسکات نه‌تنها یک سرباز منطقی، فداکار و توانا در مبارزه برای حقوق جهش‌یافته‌ها است، بلکه همسری دلسوز و دانش آموزی متعهد است که خودش را با هر شرایطی هماهنگ می‌کند. او درست مثل هر فردی با تایپ شخصیتی ISTJ، از تغییر کردن نمی‌ترسد و معتقد است هر کسی حتی بزرگترین دشمنانش، لایق شانس دوم هستند. اگر به‌خاطر داشته باشید در قسمت پایانی سریال X-Men 97، علیرغم اتفاقات رخ داده در جزیره جنوشا، سایکلاپس حاضر بود شانسی دوباره به بسشن بدهد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما دانش آموز محبوب چارلز با قدرتی غیرقابل وصف هستید.

جین گری ملقب به ققنوس تاریک – تایپ ENFJ

جین گری، جهش‌یافته سطح امگا، همسر سایپکلاپس و عشق نافرجام ولورین، نه‌تنها یکی از قدرتمندترین اعضای مردان ایکس، بلکه یکی از قدرتمندترین شخصیت‌ها در تاریخ هشتاد ساله مارول است. برخلاف سایر اعضای تیم، جین گری همیشه به ریشه مشکل می‌پردازد و نکاتی را می‌بیند که هیچکس قادر به دیدن آنها نیست. مسئولیت پذیری، وفاداری و مصمم بودن در تصمیم‌گیری باعث شده تا او شباهت زیادی به افراد با تایپ شخصیتی ENFJ داشته باشد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما ققنوس تاریک دنیای مارول هستید.

جیمز هاولت ملقب به لوگان/ولورین – تایپ ISTP

بدون شک جیمز هاولت با نام‌ مستعار ولورین یکی از محبوب‌ترین شخصیت های مردان ایکس است که علاوه‌بر کمیک‌، در دنیای انیمیشن و لایو اکشن نیز خوش درخشیده است. البته نمی‌توان انکار کرد که بخش قابل توجهی از محبوبیت ولورین به‌خاطر بازی ستودنی هیو جکمن (Hugh Jackman) در فرانچایز سینمایی فاکس قرن بیستم بوده است. این جهش‌یافته نامیرای دوست داشتنی درست مثل دردویل به حواس و غرایز خود تکیه می‌کند. او کمی عجول است و برخلاف سایر اعضای مردان ایکس، به عواقب کارهای خود اهمیت نمی‌دهد. برای مثال در قسمت نهم سریال X-Men 97، او بدون فکر کردن به اینکه مگنیتو خیلی راحت می‌تواند فلز آدامانتیوم را از بدنش بیرون بکشد، از پشت به او حمله کرد. البته نباید فراموش کرد که لوگان از گرفتن تصمیم‌های سخت هیچ ترسی ندارد و هر کاری برای نجات دنیا می‌کند، حتی اگر مجبور باشد از عشق خود نیز دست می‌کشد (درست مثل اتفاقی که در فیلم X-Men: The Last Stand افتاد). بنابراین اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما سرسخت‌ترین عضو گروه مردان ایکس هستید.

وید ویلسون ملقب به ددپول – تایپ ESTP

ددپول، ستاره اصلی رویداد کراس اوری به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine، یکی از محبوب‌ترین جهش‌یافته‌ها و قهرمانان مارول است که به‌خاطر برون‌گرا بودن، تمرکز غیرقابل توصیف، تیزبین بودن و انعطاف پذیری بالا، شباهت زیادی به افراد با تایپ شخصیتی ESTP دارد. ددپول و امثال او در کانون توجه رشد می‌کنند و اغلب به دنبال فرصت‌هایی برای شوخی کردن‌، کنایه زدن و سر به سر گذاشتن با دیگران است. آنها همچنین تحلیل منطقی را بر احساسات ترجیح می‌دهند و رویکردی نسبتا منطقی و مستقیم را برای حل مسئله انتخاب می‌کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما جهش‌یافته نامیرای پرچونه دنیای مارول هستید.

واندا ماکسیموف ملقب به اسکارلت ویچ – تایپ INFP

به‌لطف پیشینه تاریک و دردناکی که دارد، واندا ماکسیموف ملقب به اسکارلت ویچ یکی از پیچیده‌ترین قهرمانان مارول است. چه یک جهش‌یافته باشد، چه نتیجه آزمایش‌های استراکر، انگیزه‌های واندا همیشه ناشی از احساسات بوده است. او همدل و بسیار با عاطفه است که باعث می‌شود در ستون تایپ شخصیتی INFP قرار بگیرد. چیزی که این دسته از افراد را خاص می‌کند، نحوه ارتباط برقرار کردنشان با دیگران است. در واقع تایپ شخصیتی INFP با هر کسی هم صحبت نمی‌شوند و اگر هم بشوند، احساسات خود را با تردید بیان می‌کنند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما قدرتمندترین جهش‌یافته مارول هستید.

اریک لنشر ملقب به مگنیتو – تایپ INTJ

مگنیتو یک استراتژیست است و همیشه قبل از انجام هر کاری به عواقب آن فکر می‌کند. او به‌خاطر محتاط بودن، آینده‌نگری و زیر سوال بردن طرز فکر دیگران، زیر ستون تایپ شخصیتی INTJ قرار می‌گیرد. مگنیتو و امثال او قبل از انجام کاری مطمئن می‌شوند که کاری که انجام می‌دهند منطقی باشد. آنها از کاوش عمیق در موضوعات لذت می‌برند و به نظریه‌های انتزاعی گرایش دارند. اگر سریال X-Men 97 را تماشا کرده باشید، می‌دانید که وقتی صحبت از عدالت خواهی به میان می‌آید، مگنیتو جلوی هیچکس سر خم نمی‌کند و از گرفتن تصمیم‌های سخت هراسی ندارد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما عضو سابق مردان ایکس، دوست صمیمی پروفسور چارلز اگزاویر و استاد کنترل فلز هستید.

چارلز اگزاویر ملقب به پروفسور ایکس – تایپ INFJ

شاید مگنیتو فقط به پایان بازی و حقوق جهش‌یافته‌ها اهمیت می‌دهد، اما پروفسور ایکس بیشتر به این فکر می‌کند که چگونه او و امثالش می‌توانند یک زندگی آرام و مسالمت آمیز در کنار انسان‌های عادی داشته باشند. چارلز نه‌تنها اشتباهات دیگران را می‌بیند، بلکه در راستای قرار دادن آنها در مسیر درست تلاش می‌کند. او معتقد است که همواره راه‌های مختلفی برای حل یک مشکل وجود دارد، بنابراین هیچوقت از درگیر شدن با مشکلات و کمک به دیگران امتناع نمی‌ورزد، درست مثل افراد با تایپ شخصیتی INFJ. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما رهبر گروه مردان ایکس هستید.

رمی اتین لوبو ملقب به گمبیت – تایپ ENTP

اگرچه فرانچایز آشفته و شکست خورده مردان ایکس فاکس در به تصویر کشیدن گمبیت موفق نبوده، اما استودیو مارول اخیر با احیا کردن شاهکار تلویزیونی X-Men 97 توانست به بهترین شکل ممکن چالش‌ها، مشکلات شخصی، قدرت غیرقابل وصف و شخصیت پیچیده‌اش را به تصویر بکشد. یکی از بهترین ویژگی‌های شخصیتی گمبیت که او را از سایر شخصیت های مردان ایکس متمایز می‌کند، مثبت اندیش بودنش است، به‌طوری که حتی در بدترین شرایط هم نیمه پر لیوان را می‌بیند. او همچنین معتقد است که هیچگاه برای جبران اشتباهات دیر نیست. رمی قبل از اینکه به مردان ایکس بپیوندد، یک دزد خیابانی بود که به هیچکس جز خودش اهمیت نمی‌داد، اما وقتی با پروفسور ایکس آشنا شد، تصمیم گرفت زندگی خود را عوض کند و دیگران را قبل از خودش قرار بدهد. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما جهش‌یافته‌ای فداکار و قدرتمند هستید که بلد چطور با کارت‌های در دستش بازی کند.

اورورو مونرو ملقب به استورم – تایپ ISFJ

دست مثل جین گری، استورم نیز یک جهش‌یافته سطح امگا است که برای مدتی رهبری مردان ایکس را بدست گرفته بود. او نه‌تنها روحیه رهبری دارد، بلکه بسیار مصمم است و زمانی که عزیزانش آسیب می‌بینند تمام تلاش خود را می‌کند تا انتقام بگیرد. افراد با تایپ شخصیتی ISFJ بسیار مثبت اندیش هستند و در هر راهی که قدم بگذارند، آن را با موفقیت به پایان می‌رسانند. اگر این ویژگی‌ها را دارید، شما یکی از قدرتمندترین اعضای مردان ایکس هستید.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از جهش‌یافته‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از شخصیت های مردان ایکس هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

51 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments