برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قدرتمندترین ورینت‌های شخصیت ددپول که احتمال دیدنشان در فیلم Deadpool 3 بالاست
1%
  • 10/10

قدرتمندترین ورینت‌های شخصیت ددپول که احتمال دیدنشان در فیلم Deadpool 3 بالاست

نگاهی به بهترین ورینت‌های مسیح مارول!!

قدرتمندترین ورینت‌های شخصیت ددپول که احتمال دیدنشان در فیلم Deadpool 3 بالاست ۴۶ ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

از آنجایی که قسمت پایانی سه‌گانه ددپول روایت‌گر داستانی مولتی‌ورسی است، قصد داریم در این مطلب نگاهی به قدرتمندترین ورینت‌های شخصیت ددپول که احتمال دیدنشان در فیلم Deadpool 3 بالاست، داشته باشیم.

با اینکه فاز چهارم تا ششم دنیای سینمایی مارول حماسه مولتی‌ورس نام دارد، اما به‌جز قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن، دنباله پرحاشیه دکتر استرنج و همچنین مجموعه تلویزیونی شاهکار لوکی، بسیاری از عناوین آن در به تصویر کشیدن دنیاهای موازی چندان موفق عمل نکرده‌اند. به‌همین خاطر فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine نقش خیلی مهمی در گسترش حماسه مولتی‌ورس و راه اندازی داستان دو رویداد کراس اوری Avengers 5 و Avengers: Secret Wars دارد. خوشبختانه استودیو مارول توانسته علیرغم تلاش بی‌وقفه لیکرها و افشاگران، بخش قابل توجهی از داستان و اتفاقات فیلم را مخفی نگه دارد، بنابراین هنوز نمی‌دانیم قسمت پایانی سه‌گانه ددپول چه سورپرایزهایی برای طرفداران تدارک دیده است.

به‌لطف مولتی‌ورسی بودن داستان، بخشی از سورپرایزها به شخصیت‌های مختلف و ورینت‌هایی از ددپول و ولورین مربوط می‌شود که برخی از آنها رسما توسط استودیو مارول در تیزر، تریلر و تصاویر تبلیغاتی تایید شده و برخی دیگر همچنان در حد شایعه باقی مانده‌اند. البته جهش‌یافته نامیرای پرچونه ما ورینت‌های بی‌شماری در کمیک‌ها دارد که در این مطلب قراره نگاهی به قدرتمندترین آنها داشته باشیم.

قدرتمندترین ورینت‌های شخصیت ددپول که احتمال دیدنشان در فیلم Deadpool 3 بالاست

۱۰. Ladypool

دو ماه پیش اولین تیزر تریلر قسمت پایانی سه‌گانه ددپول با عنوان جذاب Deadpool & Wolverine منتشر شد و حتی توانست به پربازدیدترین تریلر سینمایی تاریخ تبدیل شود. از نقش پررنگ سازمان تناقضات زمانی گرفته تا بازگشت چهره‌های آشنا از قسمت‌های قبلی و وعده ددپول برای تغییر دادن آینده دنیای سینمایی مارول، این تریلر سورپرایزهای زیادی داشت که به‌صورت موشکافانه در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است. اگرچه قبلا درباره‌اش صحبت شده، اما احتمال حضور یکی از محبوب‌ترین ورینت‌های جهش‌یافته نامیرای پرچونه مارول به‌قدری هیجان انگیز است که نمی‌شود به‌سادگی ازش عبور کرد.

میان تمامی شخصیت‌های دنیای مارول، ددپول همیشه بهترین نسخه‌های مولتی‌ورسی را داشته که یکی از محبوب‌ترین آنها واندا ویلسون با نام مستعار لیدی‌پول (Ladypool) از زمین ۳۰۱۰ است. او نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی به صفحات کمیک بوک آمد و توانست در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت ددپول برسد. برخلاف وید ویلسون، لیدی‌پول شخصیتی است که بیشتر به‌خاطر یوزی‌هایش شناخته می‌شود، به‌همین خاطر یکی از صحنه‌های تریلر باعث شد تا گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر حضور داشتن لیدی‌پول در این فیلم مولتی‌ورسی مطرح شود.

شاید بپرسید چه کسی ایفاگر نقش لیدی‌پول است؟ سال گذشته افشاگری قابل اعتماد به‌نام Cryptic4KQual که قضیه انتشار تریلر در مسابقه سوپربول را مطرح کرده بود، در گزارشی غیررسمی مدعی شد که خانم بلیک لایولی‌ (Blake Lively)، همسر رایان رینولدز (Ryan Reynolds) قراره ایفاگر نقش لیدی‌پول باشد. جالب اینجاست که رینولدز دقایقی بعد از انتشار تریلر، عکسی را استوری کرده و زیرش نوشته بود: “تریلر را تماشا کردید؟ آیا کسی همسر من را دیده است؟” چرا رینولدز باید دقایقی بعد از انتشار تریلر چنین استوری را به اشتراک بگذارد؟ مطمئنا این موضوع تصادفی نیست و ارتباطی با این موضوع دارد.

۹. Samurai Deadpool

سال گذشته حضور ورینت سامورایی شخصیت ددپول توسط تصاویر پشت صحنه تایید شده است. طبق تصاویر مذکور، وید ویلسون و لوگان در مقطعی به دنیایی سفر می‌کنند که جهش‌یافته قرمزپوش نامیرای آن ددپول سامورایی است. ظاهرا این ورینت توانسته بدون پرداختن بهایی سنگین به قدرت‌های ماورایی دست پیدا کند، زیرا برخلاف وید ویلسون زمین ۶۱۶، او چهره زشت و زننده‌ای ندارد. از دیگر تفاوت‌های ظاهری او نیز می‌توان به موهای بلند، پیستول‌های طلایی و لباس منحصر به‌فردی که طراحی آن برگرفته از زره‌ آهنی سامورایی‌ها است، اشاره کرد.

۸. Deadpool 2099

یکی از محبوب‌ترین خطوط زمانی در کمیک‌های مارول، سال ۲۰۹۹ است که بیشتر به‌خاطر ظاهر پیشرفته و منحصر به‌فرد شخصیت‌هایش شناخته می‌شود. سونی پیکچرز در انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse به اسپایدرمن سال ۲۰۹۹ با نام میگل اوهارا جان بخشیده، اما چی می‌شود اگر تابستان امسال شاهد درخشیدن ورینت ددپول ۲۰۹۹ در دنیای سینمایی مارول باشیم؟ خوشبختانه به‌لطف مولتی‌ورسی بودن داستان فیلم Deadpool 3، هیچ مانعی برای حضور پیدا کردن این ورینت در دنیای لایو اکشن وجود ندارد. البته فعلا نسبت به حقیقت داشتن چیزی امیدوار نشوید، چون حتی افشاگران هم درباره حضور داشتن ددپول ۲۰۹۹ صحبت نکرده‌اند.

۷. Death Mask

احتمالا با دیدن این تصویر از خود می‌پرسید آیا این ددپول است یا دکتر دووم؟ در جواب باید بگویم هر دو. این ورینت به‌شدت قدرتمند ددپول که اولین بار در کمیک Amazing Spider-Man Annual #38 معرفی شد، متعلق به زمین ۱۱۶۸۳ است، دنیایی که در آن وید ویلسون به‌لطف روش انقلابی رید ریچاردز از سرطان مغز جان سالم بدر برد و به یک نابغه تبدیل شد. به‌جای برقراری عدالت و مبارزه با جنایت، وید از هوش برتر خود برای ایجاد یک امپراتوری جنایتکارانه استفاده کرد و با ساختن زرهی آهنی مشابه زره دکتر ویکتور وان دووم، خود را دث مسک (Death Mask) نامید. از آنجایی که حضور دکتر دووم در ریبوت به‌شدت مورد انتظار The Fantastic Four تایید شده، احتمال دیدن این ورینت قدرتمند در قسمت پایانی سه‌گانه ددپول خیلی دور از ذهن نیست.

۶. Dreadpool

وقتی صحبت از ددپول می‌شود، یکی از خطوط داستانی که به ذهنمان می‌آید، خط داستانی Deadpool Kills The Marvel Universe است. جالب است بدانید که ستاره از مجموعه کمیک به‌شدت محبوب ورینتی به‌نام دردپول (Dreadpool) است. او به‌قدری قدرتمند است که علاوه‌بر انتقام جویان و سایر قهرمان سطح خیابان، توانسته شخصیت‌های کیهانی بزرگی همچون ثور، واچر، تانوس و حتی گالاکتوس را نیز به قتل برساند. وقتی دستش به خون تمامی شخصیت‌های دنیای مارول آغشته شد، دردپول سراغ ورینت‌های مولتی‌ورسی خود رفت و بدون هیچ مشکلی تک تک آنها را از بین برد. اینکه آیا ددپول و ولورین می‌توانند از پس چنین ورینت قدرتمندی بربیاید یا نه، یک معما است، اما با توجه به لوگوی نابود شده فاکس و همچنین اشاراتی که به دنیای نابود شده لوگان شده، ممکن است ویلن اصلی داستان دردپول باشد.

۵. Ultimate Deadpool

یکی از ورینت‌های شیطانی شخصیت ددپول که می‌تواند در فیلم Deadpool 3 حضور داشته باشد، آلتیمیت ددپول از زمین ۱۶۱۰ است. او ابتدا به‌عنوان یک گروهبان سابق که نقش پررنگی در جنگ‌های واکاندا در دهه ۱۹۹۰ داشته به دنیای مارول معرفی شد اما به‌دنبال یک سری اتفاقات موضع خود را عوض کرد و به دستور دولت، جهش‌یافته‌های جزیره جنوشا را به‌طرز وحشتناکی به قتل رساند. از آنجایی که مردان ایکس در کانون توجه استودیو مارول قرار دارند، معرفی آلتیمیت ددپول به‌عنوان آنتاگونیست اصلی ریبوت سینمایی مردان ایکس که به‌تازگی جستجوی نویسنده‌اش به پایان رسیده، می‌تواند اقدامی هوشمندانه از سوی استودیو مارول باشد.

۴. Venompool

ونومپول همانطور که از نامش پیداست، حاصل ترکیب سیمبیوت ونوم با وید ویلسون در یکی از کمیک‌های وات ایف است. در این خط داستانی ونوم به‌جای پیتر پارکر، وید ویلسون را به‌عنوان میزبان خود انتخاب می‌کند و در جنگ‌های مخفی به یکی از متحدان بیاندر تبدیل می‌شود. شاید هیچ ارتباطی بینشان نباشد، اما ممکن است سیمبیوتی که در سکانس پس از تیتراژ Spider-Man: No Way Home دیدیم به یکی از ورینت‌های ددپول بچسبد و به صفحات کمیک وات ایف در فیلم Deadpool 3 جان ببخشد.

۳. Galactipool

بدون شک عجیب‌ترین و خنده‌دارترین ورینت شخصیت ددپول که حضور کوتاهی در کمیک‌ها داشته، گالاکتیپول است. این شخصیت به‌شدت قدرتمند ترکیبی از ددپول و گالاکتوس است که در تلاش برای از بین بردن سپاه شیطانی ددپول بدست لیدی پول کشته می‌شود. می‌دانم شاید با عقل جور درنیاید ولی از آنجایی که استودیو مارول قصد دارد با ریبوت به‌شدت مورد انتظار The Fantastic Four، بخش کیهانی فرانچایز خود را گسترش بدهد، ممکن است شاهد حضور افتخاری گالاکتیپول نیز باشیم.

۲. Kidpool

کیدپول ورینتی از زمین ۱۰۳۳۰ است که درست مثل اعضای مردان ایکس، در کودکی سر راه چارلز اگزاویر قرار گرفته و راهی مدرسه مخصوص جهش‌یافته‌ها می‌شود. بعد از خراب‌کاری در مدرسه، کیدپول جهش‌یافته‌ها را ترک کرده و به سپاه مولتی‌ورسی ددپول کورپس می‌پیوندد. گمانه‌زنی‌های اخیر حاکی از آنند که واکر اسکوبل (Walker Scobell)، همبازی رایان رینولدز در فیلم پروژه آدام، قراره ایفاگر نقش کیدپول در فیلم Deadpool 3 باشد، اما او این شایعات را طی مصاحبه‌ای در دسامبر سال ۲۰۲۳ تکذیب کرده است. البته این بدان معنا نیست که کیدپول در فیلم حضور ندارد، زیرا طی چند ماه گذشته، تصاویر تبلیغاتی متعددی از او منتشر شده است.

۱. Wolverinepool

درنهایت می‌رسیم به خفن‌ترین ورینت شخصیت ددپول که ولورین‌پول نام دارد و اولین بار در کمیک Cable & Deadpool #46 به دنیای مارول معرفی شده است. او متعلق به دنیایی است که در آن به‌جای جیمز هاولت (ولورین) داوطلب آزمایش ویلیام استراکر می‌شود و با تزریق آدامانتیوم به بدنی آسیب ناپذیر و البته پنجه‌های نمادین ولورین دست پیدا می‌کند. شاید دیدن ولورین‌پول نسبت به سایر ورینت‌ها کمی غیرممکن به نظر برسد، اما حضورش می‌تواند منجر به شوخی‌های خنده‌دار زیادی از طرف جهش‌یافته نامیرای پرچونه داستان شود و لحظات فراموش نشدی زیادی را برای طرفداران رقم بزند.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

46 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments