برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
۱۰ تئوری‌ هیجان‌ انگیز درباره صحنه پس از تیتراژ ددپول 3
1%
  • 9/10

۱۰ تئوری‌ هیجان‌ انگیز درباره صحنه پس از تیتراژ ددپول 3

از نبرد پایانی اندگیم تا معرفی مردان ایکس!!

۱۰ تئوری‌ هیجان‌ انگیز درباره صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 ۱۰۳ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

از آنجایی که گمانه‌زنی‌های بی‌شماری در رابطه با صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 مطرح شده و تنها دو ماه تا اکران فیلم باقی مانده، قصد داریم در این مطلب نگاهی به ده مورد از هیجان انگیزترین تئوری‌ها داشته باشیم.

از جزئیات داستانی و نقش برخی از اعضای مردان ایکس گرفته تا هویت ولورین و ایستراگ‌های پنهان شده در دومین تریلر، اخیرا مطالب زیادی از فیلم به شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine منتشر شده اما به‌لطف آقای راب لیفلد (Rob Liefeld)، خالق شخصیت ددپول، هیچکدام به اندازه صحنه پس از تیتراژ شوکه‌کننده‌اش در فضای مجازی سروصدا نکرده است. برای کسانی که اخبار را دنبال نکرده‌اند، آقای راب لیفلد هفته گذشته در اقدامی غیرمنتظره سکوت خود را شکست و بدون فاش کردن هیچ جزئیاتی، صحنه پس از تیتراژ فیلم را سورپرایزی باورنکردنی توصیف کرد. او همچنین شگفت‌زده شده بود که چطور استودیو مارول توانسته چنین راز بزرگ و شوکه‌کننده‌ای را تا الان از دیده همه پنهان کند.

صحبت‌های راب لیفلد باعث شده تا از آن موقع گمانه‌زنی‌های بی‌شماری در رابطه با این سکانس مرموز مطرح شود. بسیاری معتقدند که مرد آهنی رابرت داونی جونیور (.Robert Downey Jr) قراره حضور کوتاهی داشته باشد و عده‌ای دیگر نیز انتظار معرفی شدن گروه جدید مردان ایکس را دارند. خوشبختانه فعلا جزئیات صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 توسط افشاگران لو نرفته، اما همچنان تئوری و گمانه‌زنی‌های بی‌شماری در فضای مجازی مطرح می‌شود که در این مطلب به ده مورد از هیجان انگیزترین آنها خواهیم پرداخت.

مارول چه سورپرایزی برای طرفداران تدارک دیده است؟

ددپول و ولورین برای خوردن شاورما به انتقام جویان می‌پیوندند

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine اولین حضور ددپول در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود و ددپول هم در تیزر و تریلر‌های منتشر شده، بارها دیوار چهارم را شکسته و به منتقل شدنش از فرانچایز مردان ایکس فاکس به MCU اشاره کرده است. به‌همین خاطر ممکن است در صحنه پس از تیتراژ شاهد ددپول یکی از لحظات فراموش نشدنی مانند شاورما خوردن انتقام جویان بعد از حمله لوکی به زمین که به نبرد نیویورک معروف شده را دستکاری کند.

باز شدن پورتال دکتر استرنج به نبرد نهایی Avengers: Endgame

بدون شک یکی از شوکه‌کننده‌ترین صحنه‌های دومین تریلر فیلم Deadpool & Wolverine شیرجه زدن جهش‌یافته‌های نامیرای داستان در پورتال جادویی دکتر استرنج بود. افشاگران بعد از انتشار تریلر در گزارشی غیررسمی مدعی شده بودند که کاساندرا نوا اسلینگ رینگ یکی از ورینت‌های مرده دکتر استرنج را تصاحب کرده و پورتال جادویی دیده شده در تریلر توسط او باز شده است. اما گمانه‌زنی‌های دیگری نیز مطرح شدند که به باز شدن پورتال به نبرد نهایی Avengers: Endgame اشاره دارند.

شاید هنوز هیچ چیزی در رابطه با صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 قطعی نباشد، اما خلاصه داستانی تازه منتشر شده به‌نوعی صحت داشتن این تئوری هیجان انگیز را تایید می‌کند. طبق این خلاصه داستانی، ددپول و ولورین نه‌تنها برای شکست دادن طیفی از ابرشرور‌های مارول با یکدیگر همکاری می‌کنند، بلکه قراره بدون هیچ دعوتی به دنیای سینمایی مارول بیایند و سبک و درجه سنی بزرگسال فرانچایز مردان ایکس فاکس را روی برخی از لحظات فراموش نشدنی فاز اول تا چهارم اعمال کنند. جالب اینجاست که یکی دیگر از خلاصه‌های داستانی به تغییر کردن تاریخ دنیای سینمایی توسط ددپول و ولورین اشاره داشت. به‌همین خاطر احتمال باز شدن پورتال دکتر استرنج به نبرد نهایی Avengers: Endgame در صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 نمی‌تواند خیلی دور از ذهن باشد.

رونمایی از ولورین خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول

اگرچه تیزر و تریلرهای منتشر شده تنها چند مورد از حضور افتخاری یا همان کمئوهای فیلم Deadpool & Wolverine را تایید کرده، اما آقای شان لوی (Shawn Levy) و دیگر افراد مرتبط با پروژه وعده کمئوهای بیشتری را داده‌اند. با وجود بی‌نهایت احتمال، بازگشت ولورین هیو جکمن (Hugh Jackman) می‌تواند راه را برای معرفی ورژن اختصاصی دنیای سینمایی مارول هموار کند، چون خیلی منطقی نیست که هیو جکمن در سن ۵۵ سالگی بخواهد به‌مدت یک دهه ایفاگر نقش ولورین باشد. بنابراین صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 می‌تواند از ولورین خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول رونمایی و حضورش در ریبوت سینمایی مردان ایکس را راه اندازی کند.

بازگشت پیتزا جو برای یک کراس اور بزرگ با اسپایدرمن توبی مگوایر

ددپول و اسپایدرمن در کمیک‌ها دوستی خنده‌داری دارند و به‌همین خاطر طرفداران سال‌ها  خواستار رویارویی این دو شخصیت نمادین در دنیای لایو اکشن بودند. در حالی که تام هالند (Tom Holland) چهره پیتر پارکر در دنیای سینمایی مارول است، اما فیلم Deadpool & Wolverine می‌تواند حرکت خلاقانه‌تری با کراس اور اسپایدرمن بزند. یکی از بهترین ایده‌ها بازگرداندن اسپایدرمن توبی مگوایر (Tobey Maguire) برای یک رفرنس پیتزا جو است. البته تحقق این سناریو به موافقت سونی پیکچرز بستگی دارد، زیرا همانطور که در جریان هستید، حق امتیاز شخصیت اسپایدرمن متعلق به سونی است. بنابراین اگر استودیو مارول نتوانسته باشد با سونی به توافق برسد، این تئوری از بیخ کنسل است.

گذری به برخی از مهمترین رویدادهای MCU

درست مثل اتفاقی که در صحنه پس از تیتراژ قسمت قبلی افتاد، ممکن است در صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 شاهد سفر جهش‌یافته‌های نامیرای داستان به گذشته و دستکاری برخی از مهمترین رویدادهای دنیای سینمایی مارول باشیم. چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟ پیش‌تر اشاره کردیم که خلاصه داستانی تازه منتشر شده، تغییر کردن تاریخ دنیای سینمایی مارول توسط ددپول و ولورین را تایید کرده، بنابراین ممکن است در صحنه پس از تیتراژ شاهد بازگشت ددپول به گذشته و دستکاری برخی از اتفاقات رخ داده در فازهای اول تا چهارم باشیم. شاید یکی از این دستکاری‌ها، کشتن تایکا وایتیتی (Taika Waititi) برای جلوگیری از ساخته شدن Thor: Love and Thunder باشد یا شاید کاری کند تا شی هالک برای همیشه از فرانچایز پانزده ساله استودیو مارول حذف شود. احتمالات در این سناریو به معنای واقعی کلمه بی‌شمار است.

منتقل شدن شخصیت‌های سریال X-Men 97 به دنیای لایو اکشن

شاید رویداد کراس اوری Deadpool & Wolverine اولین فیلمی باشد که شخصیت‌های فرانچایز مردان ایکس را وارد دنیای سینمایی مارول می‌کند، اما اولین پروژه مبتنی بر جهش‌یافته‌ها نیست، زیرا مجموعه تلویزیونی شاهکار X-Men 97 اولین قدم را در راستای بازگرداندن جهش‌یافته‌ها برداشته است. شاید وقایع این سریال در خط زمانی ۶۱۶ جریان نداشه باشد، ولی به‌لطف بی‌شمار بودن احتمالات در مولتی‌ورس، دست نویسنده برای جان بخشیدن به هر سناریویی باز است. به‌همین دلیل ممکن است در صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 شاهد منتقل شدن شخصیت‌های X-Men 97 به دنیای لایو اکشن باشیم.

حضور افتخاری کریس ایوانز در قامت مشعل انسانی

درست است که طرفداران بی‌صبرانه منتظر بازگشت کریس ایوانز (Chris Evans) به نقش استیو راجرز هستند، اما افشاگران اخیرا مدعی شدند که این ستاره محبوب و بااستعداد قراره در قامت مشعل انسانی در قسمت پایانی سه‌گانه ددپول حاضر شود. این ادعا با واکنش‌های مختلفی مواجه شد، چون بسیاری خواستار بازگشت کاپیتان آمریکا هستند نه شخصیتی از یک فرانچایز فراموش‌شده. در حال حاضر هیچ چیزی تایید یا تکذیب نشده، اما از آنجایی که اکثر صحبت‌های افشاگران حقیقت داشته، احتمال دیدن مشعل انسانی در صحنه پس از تیتراژ بالاست.

ددپول و ولورین مرد آهنی رابرت داونی جونیور را وارد تیم مخصوص خود می‌کنند

سال گذشته وقتی هنوز هیچ تیزر یا تریلری منتشر نشده بود، شایعات زیادی در فضای مجازی بین طرفداران دست به دست می‌شد که یکی از جالب‌ترین آنها نقش سازمان تناقضات زمانی (TVA) در داستان مولتی‌ورسی فیلم بود. طبق این شایعه، داستان قسمت پایانی سه‌گانه ددپول زمانی آغاز می‌شود که سازمان TVA از شکل‌گیری جنگ مولتی‌ورسی جدیدی باخبر می‌شوند. آنها به‌منظور مقابله با شورای کانگ، به دنیاهای در حال نابودی سفر می‌کنند و ارتشی از قدرتمندترین قهرمانان را گردهم می‌آورند.

جالب اینجاست که این جزئیات داستانی با گزارش افشاگری دیگر به‌نام کی سی والش (K.C Walsh) نیز مطابقت دارد. به‌گفته او، ماموران سازمان پیرو دستگیری ددپول به جرم دستکاری زمان به دنیاهای نابود شده یا در معرض نابودی سفر می‌کنند تا با شکل دادن به گروهی متشکل از قدرتمندترین قهرمانان، از فروپاشی مولتی‌ورس و خط زمانی مقدس دفاع کنند. با فرض صحت داشتن این موارد، ممکن است در صحنه پس از تیتراژ شاهد بازگشت مرد آهنی رابرت داونی جونیور برای پیوستن به تیم مولتی‌ورسی ددپول باشیم. اگر به‌خاطر داشته باشید، رابرت داونی جونیور اخیرا نسبت به ایفای دوباره نقش تونی استارک اعلام آمادگی کرده است. بنابراین احتمال دیدن انتقامجوی آهنی دنیای سینمایی مارول بعد از نمایش تیتراژ پایانی بالاست.

حضور افتخاری بتمن بن افلک و سوپرمن هنری کویل

شاید حین خواندن تیتر با خودتان بگویید دیده شدن شخصیت‌های دی سی در دنیای سینمایی مارول غیرممکن است، چون جیمز گان (James Gunn) قبلا تحقق کراس اور مارول و دی سی در آینده نزدیک را رد کرده بود. اما از آنجایی که ددپول ذاتا یک قانون شکن است و همیشه خارج از چارچوب فکری عمل می‌کند، ممکن است در صحنه پس از تیتراژ فیلم Deadpool & Wolverine یک اشاره جالب به بتمن بن افلک (Ben Affleck) و سوپرمن هنری کویل (Henry Cavill) داشته باشد. منطقی‌ترین سناریو اشاره ددپول به سکانس مبارزه معروف فیلم Batman v Superman باشد، همان سکانسی که سوپرمن به بتمن می‌گوید اسم مادر من مارتا است.

راه اندازی اقتباس لایو اکشن انتقام جویان علیه مردان ایکس

درنهایت می‌رسیم به بهترین سناریو ممکن که راه اندازی اقتباس لایو اکشن انتقام جویان علیه مردان ایکس است. اگر به‌خاطر داشته باشید مونیکا رمبو در فاجعه سینمایی The Marvels حین بستن یک شکاف بوجود آمده در زمان و مکان به دنیایی موازی منتقل شد، جایی که جهش‌یافته‌های محبوب مارول گردهم آمدند و گروه مردان ایکس را شکل دادند. هنوز نمی‌دانیم هدف از نشان دادن آن سکانس شوکه‌کننده چه بوده، اما از آنجایی که مارول بدون برنامه دست به کاری نمی‌زند، ممکن است هدف آنها جان بخشیدن به یکی از بزرگترین رویدادهای کمیکی یعنی تقابل انتقام جویان با مردان ایکس باشد. اینگونه صحبت‌های آقای راب لیفلد در رابطه با صحنه پس از تیتراژ ددپول 3 با عقل جور درمی‌آید.

در آخر شایان ذکر است که تمامی تئوری‌های مطرح شده در حد یک احتمال هستند، بنابراین نسبت به حقیقت داشتن هیچکدام از آنها اطمینان نداشته باشید تا حین تماشای فیلم ناامید نشوید.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

103 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments