زندایا از صحنه ادای احترام به گوئن استیسی در No Way Home می‌گوید

صحنه‌ای عجیب و ماندگار

گوئن استیسی در No Way Home

زندایا (Zendaya)، بازیگر نقش ام‌جی (MJ) در فیلم Spider-Man: No Way Home  اخیرا در مصاحبه راجع به صحنه معروف ادای احترام به گوئن استیسی در No Way Home صحبت کرده است.

احتمالا برای بسیاری از طرفداران، فیلم Spider-Man: No Way Home یکی از بهترین و ماندگارترین آثار در سینمایی مارول (MCU) باشد. بخشی از محبوبیت این اثر قطعا به دلیل حضور توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) است که در گذشته نقش مرد عنکبوتی (Spider-Man) را در فیلم‌های قبلی این شخصیت ایفا کرده بودند و در این اثر، پس از سال‌ها به نقش بازگشتند.

در یکی از صحنه‌های معروف و البته تاثیرگذار فیلم، شخصیت ام‌جی با بازی زندایا از ارتفاع می‌افتد، اما مرد عنکبوتی با بازی تام هالند (Tom Holland) موفق به رسیدن او و نجاتش نمی‌شود، در عوض اما مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد این کار را می‌کند و جان ام‌جی را نجات می‌دهد.

این صحنه مستقیما به صحنه معروف و البته غم‌انگیز دیگری در فیلم Amazing Spider-Man 2 محصول سال ۲۰۱۴ اشاره می‌کند. در این صحنه مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد سعی می‌کند تا به روشی مشابه عشق خود، گوئن استیسی (Gwen Stacy) با بازی اما استون (Emma Stone) را نجات دهد، اما موفق به انجام این کار نمی‌شود و نهایتا این اتفاق منجر به مرگ گوئن استیسی می‌شود.

حالا به تازگی زندایا، بازیگر نقش ام‌جی در مصاحبه‌ای که به تازگی داشته در مورد لحظه ادای احترام به گوئن استیسی در No Way Home و نجات شخصیتش به دست مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد صحبت کرده است. او در این رابطه گفت:

پیتر پارکر اندرو می‌تونه به نجات عشق دیگه‌ای کمک کنه که این برای اون خیلی بزرگ و مهمه، چون این چیزیه که باید هر روز باهاش کنار بیاد. تحمل بار این که کسی رو که دوست داری از دست بدی و احساس کنی که این تقصیر تو بوده، خیلی سنگینه.

او در ادامه صحبت‌های خود این صحنه را لحظه‌ای واقعا شیرین توصیف می‌کند و می‌گوید:

این لحظه واقعا شیرینه، چون ام‌جی نمی‌دونه چه اتفاقی افتاده. اون فقط می‌دونه که اندرو اونو نجات داده، پس می‌گه که متشکرم! اما اندرو گریه می‌کنه و ام‌جی بهش می‌گه خوبی؟ در حالی که اون کسی بوده که از روی ساختمان افتاده.

همان طور که زندایا نیز اشاره می‌کند، این نجات به ویژه برای مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد بسیار اهمیت دارد، زیرا او خود را دلیل مرگ گوئن استیسی می‌داند و در تمام این سال‌ها به خاطر آن احساس گناه می‌کند.

زندایا در ادامه صحبت‌های خود همچنین به رابطه قوی میان هر یک از بازیگران نقش مرد عنکبوتی با این شخصیت اشاره می‌کند و می‌گوید که اندرو گارفیلد، تام هالند و توبی مگوایر هر کدام احترام خیلی خاصی برای این شخصیت نمادین دنیای سینما و کتاب‌های کمیک قائل هستند. او در اینباره گفت:

اون‌ها خیلی دوست‌داشتنی بودن و در مورد شخصیت مرد عنکبوتی خودشون خیلی فکر می‌کردن و به اون اهمیت می‌دادن. اون‌ها به پیترها و داستان های متفاوتشون اهمیت می‌دن. هر کدام از اون‌ها ارتباطی با پیتر پارکر دارن و این باعث رابطه قوی‌ای میشه.

در فیلم Spider-Man: No Way Home مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد اعتراف می‌کند که پس از مرگ گوئن استیسی کنترل خود را از دست داده و بسیار خشمگین است. او در نهایت موفق می‌شود تا بر خشم خود غلبه کند، اما هنوز هم به خاطر این که نتوانست جان گوئن را نجات دهد، احساس گناه می‌کند.

خود اندرو گارفیلد نیز مدتی پیش در مصاحبه‌ای درباره صحنه ادای احترام به گوئن استیسی در No Way Home و نجات ام‌جی صحبت کرده بود و آن را از نظر کیهانی زیبا توصیف کرده بود.

مدتی پیش تائید شد که قسمت چهارم مجموعه فیلم‌های Spider-Man در دنیای سینمایی مارول با بازی تام هالند در دست ساخت قرار گرفته است. اما از آینده مرد عنکبوتی‌ها اندرو گارفیلد و توبی مگوایر اطلاعاتی در دسترس نیست، با این حال شایعاتی منتشر شده که از حضور این دو شخصیت در فیلم Avengers: Secret Wars خبر می‌دهد، با این حال هیچ چیزی هنوز به صورت رسمی تائید نشده است.

4 20 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا