ایکس باکس سری ایکس یک کنسول میان نسلی است

رویکردی که تغییر کرد

کنسول میان نسلی

به نظر می‌رسد ایکس باکس سری ایکس در ابتدا یک کنسول میان نسلی بوده که از همان ابتدای نسل در دسترس بازیکن‌ها قرار گرفته است.

بر اساس گزارش اخیر منتشر شده در پادکست هفتگی DF Direct، به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ میلادی، ایکس باکس سری اس را به عنوان کنسول استاندارد برای نسل نهم در نظر گرفته بود تا بعدها با عرضه ایکس باکس سری ایکس، کنسول میان نسلی خود را در دسترس بازیکن‌ها قرار دهد.

ریچارد لیدبتر از رسانه دیجیتال فاندری در این زمینه توضیح می‌دهد:

زمانی که برای نخستین بار ایکس باکس سری ایکس را دیدیم، به طور غیرمستقیم به ما گفته شد که این دستگاه در واقع یک کنسول میان نسلی است. در حقیقت، گویا آن‌ها قصد داشتند ایکس باکس سری اس را به عنوان کنسول استاندارد معرفی کنند و از سری ایکس به عنوان کنسول میان نسلی یاد می‌کردند.

اظهارات ریچارد لیدبتر حسابی جنجال به پا کرد و طولی نکشید که او در ادامه گفته‌های خود را اصلاح کرد:

برای شفاف‌سازی درباره ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، باید بگویم ما در نسل قبل یک کنسول استاندارد به نام ایکس باکس وان اس داشتیم که بعدها کنسول میان نسلی به نام ایکس باکس وان ایکس نیز عرضه شد. من فکر می‌کردم که مایکروسافت، چنین رویکردی را برای نسل جدید اتخاذ کرده است. بدین ترتیب، ایکس باکس سری اس در واقع همان ایکس باکس وان اس و ایکس باکس سری ایکس نیز جایگاه ایکس باکس وان ایکس را پر می‌‎کند؛ با این تفاوت که شما هر دو کنسول را در آغاز نسل دریافت می‌کنید.

بهتر است بدانید که مدتی پیش فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت، در پیامی رسما اعلام کرد که در حال حاضر نیازی به عرضه مدل جدید کنسول ایکس باکس سری ایکس نیست. به گفته او، تا به امروز هیچ بازخوردی در این زمینه از سوی توسعه‌دهندگان فرست پارتی و ترد پارتی دریافت نکرده است.

بدیهی است که هنوز زمان زیادی از عمر ایکس باکس سری ایکس و مدل ارزان قیمت آن یعنی سری اس باقی مانده است و آن‌طور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت تا پنج سال آینده نسل بعدی صنعت بازی‌ها را آغاز نمی‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا