1%
  • 0/10

تصاویر جدید، عرضه‌ی کنسول ایکس‌باکس سری اس را تایید می‌کنند

مایکروسافت در مسیری تازه

تصاویر جدید، عرضه‌ی کنسول ایکس‌باکس سری اس را تایید می‌کنند ۰ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول ایکس‌باکس سری اس

تصویر لو رفته از بسته‌بندی کنترلر جدید مایکروسافت را می‌توان حکم تاییدی بر عرضه‌ی کنسول ایکس‌باکس سری اس در نظر گرفت.

قبل از اینکه مایکروسافت در جریان The Game Awards 2019 از ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کند، شایعه‌های مختلفی پیرامون معرفی دو مدل متفاوت از نسل جدید کنسول‌های ایکس‌باکس به گوش می‌رسید. با وجود گزارش‌ها، در جریان رویداد خبری از لاکهارت نبود و حتی طی ماه‌های گذشته هم هیچ صحبتی از آن به میان نیامده است. در شرایطی که تقریبا همه‌ی کارشناسان و کاربران نسبت به معرفی مدل ارزان‌تر ناامید شده بودند، عبارت Xbox Series به جای Xbox Series X در آمریکا به ثبت رسید تا امیدها بار دیگر زنده شود. حالا هم تصویری در فضای مجازی لو رفته که عرضه‌ی چنین کنسولی را عملا تایید کرده و جای هیچ گونه شک و شبهه‌ای را باقی نمی‌گذارد.

ساعاتی قبل یکی از کاربران توییتر که با نام Zak S فعالیت می‌کند، تصاویری را از کنترلر جدید مایکروسافت و همچنین بسته‌بندی آن به اشتراک گذاشت. این تصاویر دو نکته‌ی مهم را در خود جای داده‌اند: نکته‌ی اول، به رنگ‌بندی کنترلر مربوط می‌شود. اگرچه مایکروسافت تنها از رنگ مشکی رونمایی کرده اما کنترلری که این شخص دارد به رنگ سفید است. از همین رو، می‌توان عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس سفید را اتفاقی قطعی و اجتناب‌ناپذیر دانست؛ نکته‌ی دوم، با بسته‌بندی و اطلاعات چاپ شده روی آن ارتباط دارد. طبق متنی که روی بسته‌بندی چاپ شده، کنترلر جدید نه تنها با ایکس‌باکس سری ایکس، بلکه با ایکس‌باکس سری اس، ویندوز ۱۰، اندروید و iOS سازگاری دارد.

همان‌طور که اشاره شد، مایکروسافت تا به این لحظه هیچ صحبتی از ایکس‌باکس سری اس به میان نیاورده است اما گزارش‌های غیر رسمی جزئیات بسیاری را از این کنسول ارزان‌قیمت افشا کرده‌اند. اینطور که به نظر می‌رسد، کنسول دوم ردموندی‌ها از مدل شخصی‌سازی شده‌ی پردازنده‌ی Zen 2 بهره می‌برد؛ دقیقا همان مدلی که برای ساخت ایکس‌باکس سری ایکس استفاده شده است. ایکس‌باکس سری اس همچنین ۷.۵ گیگابایت رم دارد و قدرت گرافیکی آن هم ۴.۵ ترافلاپس خواهد بود. برای مقایسه به سری ایکس اشاره می‌کنیم که ۱۳.۵ گیگابایت رم و ۱۲ ترافلاپس قدرت گرافیکی دارد. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه مدل ارزان‌تر می‌توان به نبود دیسک نوری اشاره کرد. ظاهرا این اقدام در راستای کاهش هزینه‌های ساخت بوده است. در ضمن، کنسول ارزان قیمت ردموندی‌ها قادر خواهد بود بازی‌های جدید را با وضوح تصویر 1080p یا 1440p اجرا کند.

پس از اینکه مدل دیجیتالی ایکس‌باکس وان اس به بازار آمد، مایکروسافت از Xbox All Access رونمایی کرد که اشتراک ماهانه‌اش ۱۹.۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است. کاربر با خرید این اشتراک به‌صورت همزمان به ایکس‌باکس لایو و ایکس‌باکس گیم پس دسترسی خواهد داشت. اگر گزارش‌ها صحت داشته و ایکس‌باکس سری اس هم دیسک نوری نداشته باشد، احتمالا Xbox All Access برای این کنسول نسل نهمی تایید خواهد شد. در ضمن، شایعه‌ها از معرفی لاکهارت طی سه هفته‌ی آینده خبر می‌دهند.

کنسول ایکس‌باکس سری اس
کنسول ایکس‌باکس سری اسنظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments