مدل ارزان قیمت ایکس‌باکس سری ایکس یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شد

ثبت یک نام تجاری جدید از سوی ردموندی‌ها


اینطور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت در حال آماده سازی شرایط است تا مدل ارزان قیمت ایکس‌باکس سری ایکس را هم معرفی کند.

پیش از اینکه مایکروسافت در جریان The Game Awards 2019 از ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کند، شایعه‌های مختلفی پیرامون معرفی دو مدل متفاوت از نسل جدید کنسول‌های ایکس‌باکس به گوش می‌رسید. با وجود گزارش‌ها، در جریان کنفرانس خبری از مدل دوم نبود و حتی طی ماه‌های گذشته هم هیچ صحبتی از آن به میان نیامده است. این اتفاق گمانه‌زنی‌های مختلفی را به وجود آورد. عده‌ای معتقد هستند گزارشات مربوط به مدل ارزان‌تر از همان ابتدا اشتباه بودند اما عده‌ای دیگر می‌گویند برنامه‌ی مایکروسافت در میانه‌ی راه تغییر کرده است. اینطور که به نظر می‌رسد، گزارش‌ها حقیقت داشته و برنامه‌ی ردموندی‌ها هم تغییری نداشته است.

خبرنگار وب سایت WindowsCentral چندی پیش متوجه شد مایکروسافت نام تجاری جدیدی را در اداره‌ی ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا به ثبت رسانده است. نکته‌ی جالب ماجرا اینجا است که در نام تجاری جدید خبری از حرف X نیست و به عبارت Xbox Series بسنده شده است. همین اقدام کافی بود تا شایعه‌های قدیمی مبنی بر معرفی و انتشار مدل ارزان قیمت ایکس‌باکس سری ایکس قوت بگیرد. طبق گزارش‌های قدیمی، این مدل با نام ایکس‌باکس لاکهارت شناخته شده و بدون درایو نوری است. در نتیجه، تنها راه نصب بازی روی آن خرید نسخه‌ی دیجیتالی خواهد بود. همچنین قدرت کمتری نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس داشته اما بازی‌های نسل جدید را با افت گرافیک اجرا می‌کند. در ضمن، برخی منابع گفته بودند مدل ارزان قیمت تحت عنوان ایکس‌باکس سری اس همزمان با کنسول اصلی به بازار می‌آید.

سونی در جریان رویداد The Future of Gaming همه را غافلگیر و برخلاف گزارش‌های غیررسمی، از ظاهر پلی‌استیشن 5 رونمایی کرد. چشم‌بادامی قرار است با دو مدل متفاوت از کنسول جدید خود به استقبال نسل نهم بروند. مدل دوم فاقد درایو نوری بوده و تنها نسخه‌ی دیجیتالی بازی‌ها را اجرا می‌کند. اینکه حذف شدن درایو نوری چقدر در کاهش قیمت تاثیرگذار خواهد بود، فعلا مشخص نیست. در نتیجه، باید منتظر انتشار جزئیات تکمیلی ماند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا