تولید ایکس‌باکس وان ایکس و مدل دیجیتالی ایکس‌باکس وان اس متوقف شده است

این دو دستگاه را هم اکنون می‌توانید با قیمت پایین‌تر خریداری کنید


مایکروسافت با ارسال یک بیانیه‌ی رسمی برای وب سایت The Verge از توقف تولید ایکس‌باکس وان ایکس و مدل دیجیتالی ایکس‌باکس وان اس خبر داد.

با معرفی مدل جدید یک محصول، شرکت سازنده تیراژ مدل قدیمی را به تدریج کاهش می‌دهد تا بدین ترتیب بتواند خط تولید را به صورت کامل به مدل جدید اختصاص دهد. این مسئله در صنعت بازی‌های ویدیویی، به خصوص در بحث تولید کنسول صدق می‌کند. اگرچه تاریخ دقیق انتشار پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس هنوز مشخص نشده اما می‌دانیم که این دو کنسول در تعطیلات سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرند. با در نظر گرفتن این موضوع، کاملا قابل پیش‌بینی بود که شرکت‌های سونی و مایکروسافت تولید کنسول‌های نسل هشتمی را متوقف کنند؛ اتفاقی که اکنون در حال رخ دادن است.

مایکروسافت با ارسال یک بیانیه‌ی رسمی برای وب سایت The Verge، توقف تولید ایکس‌باکس وان ایکس و مدل دیجیتالی ایکس‌باکس وان اس را به صورت رسمی تایید کرد. البته جای نگرانی نیست و این غول تکنولوژی به منظور جلوگیری از کمبود کنسولش در بازارهای جهانی، به تولید مدل معمولی ایکس‌باکس وان اس ادامه می‌دهد. سخنگوی مایکروسافت در بخشی از بیانیه نوشت اتخاذ چنین تصمیمی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تمرکز بیشتری روی تولید ایکس‌باکس سری ایکس داشته باشند.

پیش از اینکه مایکروسافت خبر توقف تولید ایکس‌باکس وان ایکس و مدل دیجیتالی ایکس‌باکس وان اس را تایید کند، گمانه‌زنی‌هایی در این باره مطرح شده بود؛ کاربران آمریکایی طی هفته‌های اخیر متوجه شدند مدل‌های مختلف ایکس‌باکس وان در فروشگاه‌های آمازون، تارگت و مایکروسافت با قیمت کمتری به فروش می‌رسند یا موجودی‌شان تمام نشده است. اتفاقی مشابه در انگلستان در حال رخ دادن است. با مراجعه به شعبه‌ی بریتانیای فروشگاه مایکروسافت مشاهده خواهید کرد که تنها تعداد معدودی از باندل‌های ایکس‌باکس وان ایکس و ایکس‌باکس اس در لیست محصولات قرار داشته و همه‌ی آن‌ها موجودی‌شان به اتمام رسیده است. شرایط برای استرالیا هم به همین منوال بوده و تعدادی از خرده‌فروشی‌های بزرگ دیگر مدل‌های مختلف کنسول نسل هشتمی ردموندی‌ها را نمی‌فروشند.

مایکروسافت تا به این لحظه تنها ایکس‌باکس سری ایکس را معرفی کرده اما طبق گزارش‌های غیر رسمی این شرکت روی مدل ارزان قیمت کنسول نسل نهمی خود هم کار می‌کند؛ کنسولی که فعلا با اسم رمز لاکهارت شناخته می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، مدل ارزان قیمت بدون درایو نوری بوده و قدرت سخت‌افزاری کمتری نسبت به مدل اصلی دارد. در نتیجه، بازی‌های ویدیویی را با افت گرافیکی نسبی اجرا می‌کند. همان‌طور که اشاره شد، مایکروسافت فعلا گزارش‌های قدیمی را تایید نکرده اما احتمال صحیح بودنشان بسیار بالا است؛ زیرا این شرکت چندی پیش نام تجاری Xbox Series را ثبت کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، احتمال می‌رود مایکروسافت به بدنبال معرفی یک برند باشد تا از طریق آن بتواند مدل‌های متفاوت کنسول جدیدش را به بازار عرضه کند.

مایکروسافت قصد دارد با برگزاری قسمت جدید سری رویدادهای اینساید ایکس‌باکس در تاریخ ۲ مرداد (مصادف با ۲۳ جولای)، اطلاعات تازه‌ای را از بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس به اشتراک بگذارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا