آیا نسخه‌ی دیجیتالی نسل بعد Xbox ضعیف‌تر از Xbox One X خواهد بود؟

ادعای برخی منابع حاکی از قدرت ضعیف‌تر Lockhart نسبت به Xbox One X است

نسل بعد Xbox

گزارش برخی منابع خبری حاکی از آن است که نسخه‌ی دیجیتالی کنسول نسل بعد Xbox با اسم رمز Lockhart توان پردازشی کمتری از کنسول Xbox One X خواهد داشت.

مدتی پیش سایت کوتاکو ادعا کرده بود که شرکت مایکروسافت برای نسل بعد هنوز روی دو مدل کنسول کار می‌کند. یکی از این مدل‌ها با اسم رمز Lockhart فاقد درایو نوری خواهد بود و سخت‌افزار ضعیف‌تری نسبت به مدل دیگر یعنی Anaconda خواهد داشت و در عین حال ارزان‌تر خواهد بود. حال طبق ادعای سایت Windows Central توان پردازشی ضعیف‌تری نسبت به کنسول Xbox One X خواهد داشت.

طبق گزارش این سایت، مدل‌های آناکوندا و لاکهارت به ترتیب ۱۲ و ۴ ترافلاپس قدرت پردازشی خواهد داشت. با این اوصاف بین قدرت‌ لاکهارت و Xbox One X با توان ۶ ترافلاپس فاصله‌ی قابل توجهی وجود دارد. البته در گزارش کوتاکو ذکر شده بود که توان لاکهارت مشابه PS4 خواهد بود که با انتشار این ارقام چنین چیزی ثابت می‌شود. در ادامه‌ی گزارش سایت ویندوز سنترال ذکر شده است که هر دو مدل از پردازنده‌ی هشت هسته‌ای با فرکانس ۳.۵ گیگاهرتز بهره خواهند برد، اما مدل آناکوندا سرعت کلاک بسیار بیشتری خواهد داشت. آناکوندا همچنین از حداقل ۱۳ گیگابایت رم بهره خواهد برد که سه گیگابایت سهم سیستم عامل است. به احتمال زیاد هر دو مدل از فناوری گرافیکی Ray-Tracing برای عناوین نسل بعد پشتیبانی خواهند کرد.

با توجه به انتشار دو گزارش، وجود دو مختلف از کنسول نسل بعدی شرکت مایکروسافت با اسم رمز Project Scarlett را باید قطعی بدانیم، اما برای جزئیات بیشتر درباره کنسول‌های نسل بعد Xbox باید منتظر ماند. طبق اعلام مایکروسافت، پروژه‌ی اسکارلت در تعطیلات پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت. شرکت سونی هم در همان بازه‌ی زمانی قصد انتشار نسل پنجم پلی‌استیشن را دارد تا بدین ترتیب، رقابت تنگاتنگی بین این دو شرکت از همان ابتدای نسل نهم کنسول‌ها شکل بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا