مایکروسافت احتمالا روی نسخه‌ی دیجیتالی نسل بعد ایکس‌باکس کار می‌کند

ظاهرا باید منتظر دو نسخه‌ی مختلف از پروژه‌ی اسکارلت باشیم

نسل بعد ایکس‌باکس

طبق ادعای سایت کوتاکو، شرکت مایکروسافت برای نسل بعد کنسول ایکس‌باکس با اسم رمز Project Scarlett دو نسخه‌ی مختلف در نظر گرفته است که یکی از آن‌ها نسخه‌ی دیجیتالی و بدون درایو نوری خواهد بود.

زمانی که اولین اطلاعات غیر رسمی از کنسول نسل بعدی مایکروسافت پخش شد، به دو کنسول با اسم رمزهای Anaconda و Lockhart اشاره کرد که اولی همانند کنسول‌های معمول با درایو نوری است و صرفا از سخت‌افزار قوی‌تر و قابلیت‌های بیشتری بهره می‌برد. کنسول دوم اما فاقد درایو نوری خواهد بود و دریافت بازی‌ها تنها به روش دیجیتالی میسر است. همچنین قدرت لاکهارت ضعیف‌تر و قیمتش ارزان‌تر از آناکونداست.

به مدت یک سال دیگر خبری از این ادعاها نشد و حتی برخی منابع اعلام کردند که مایکروسافت قید کار روی نسخه را زده است، اما گزارش جدید سایت کوتاکو خلاف این قضیه را ادعا می‌کند.

طبق ادعای کوتاکو، کنسول لاکهارت به جز پردازنده که سریع‌تر از کنسول‌های نسل هشتم است، در باقی موارد قدرتی معادل PS4 Pro خواهد داشت. یک حافظه‌ی SSD هم برای اجرای سریع‌تر بازی‌ها در این مدل وجود دارد. در این گزارش ذکر شده است که مایکروسافت می‌خواهد این کنسول بازی‌ها را با وضوح تصویری 1440p و فریم‌ریت ۶۰ اجرا کند و قرار است با سرویس‌هایی چون Xbox Game Pass و Project  xCloud به‌شدت پشتیبانی و حمایت شود.

به طور خلاصه و اگر این ادعاها را درست در نظر بگیریم، مدل آناکوندا جانشین Xbox One X و لاکهارت جانشین Xbox One S خواهند بود. مایکروسافت هنوز واکنشی به این گزارش نشان نداده است.

در E3 2019 بود که شرکت مایکروسافت اعلام کرد نسل بعد ایکس‌باکس را با اسم رمز Project Scarlett در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد کرد که یعنی یک سال تا ورود رسمی به نسل نهم فاصله داریم. از سوی دیگر شرکت سونی هم اعلام کرد که قصد دارد در همان بازه‌ی زمانی نسل پنجم پلی‌استیشن را عرضه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا