سیستم جدید ایکس باکس برای مقابله با بدرفتاری‌های بازیکن‌ها

محرومیت‌های سنگین

اخطاردهی جدید ایکس باکس

مایکروسافت به تازگی از سیستم اخطاردهی جدید ایکس باکس برای مقابله با بدرفتاری‌های بازیکن‌ها در بازی‌های آنلاین رونمایی کرد.

همان‌‎طور که احتمالا اطلاع دارید، در حالی که تجربه آنلاین بازی‌ها می‌تواند لحظات سرگرم‌کننده و مهیجی را برای گیمرها رقم بزند، اما گاها به خاطر رفتارهای منفی و توهین آمیز برخی بازیکن‌ها، ممکن است کمی عذاب‌آور و خشمگین‌کننده باشند. از این رو، شماری از شرکت‌ها از جمله مایکروسافت با ایجاد یک سری سیستم‌ها، به دنبال کاهش فضای نامناسب بازی‌های آنلاین هستند.

در همین راستا، ساعاتی پیش شرکت مایکروسافت از سیستم اخطاردهی جدید ایکس باکس برای مقابله با بدرفتاری‌ها و سخنان توهین‌آمیز بازیکن‌ها در عناوین چندنفره و آنلاین پرده برداشت. طبق اعلام ردموندی‌ها، این سیستم به ازای هر رفتار نامناسب، یک اخطار به بازیکن می‌دهد.

اخطار اول منجر به محرومیت یک روزه از دسترسی به حساب کاربری ایکس باکس می‌شود که به واسطه آن نمی‌توان تا یک روز به تجربه عناوین آنلاین پرداخت. مجازات در اخطار دوم به مراتب سنگین‌تر می‌شود؛ به طوری که اگر دومین اخطار خود را دریافت کنید، به مدت یک هفته دسترسی شما به حساب کاربریتان مسدود خواهد شد.

بر اساس گفته مایکروسافت، سیستم جدید ایکس باکس در مجموع هفت اخطار برای بازیکن در نظر می‌گیرد که اخطار هفتم منجر به تعلیق حساب کاربری و ممنوعیت استفاده از بازی‌های آنلاین، پیام‌رسانی، چت گروهی و تجربه بازی‌های تک‌نفره و آفلاین به مدت ۱۲ ماه می‌شود. در طرف مقابل، هر اخطار به مدت ۶ ماه در حساب کاربری باقی می‌ماند و در صورتی که اخطار جدیدی دریافت نکنید، برای همیشه از اکانت حذف خواهد شد. گفتنی است که این اخطارها از طریق وبسایت پشتیبانی ایکس باکس قابل مشاهده هستند.

با استناد بر اطلاعات منتشر شده از سوی مایکروسافت، سیستم جدید اخطاردهی ایکس باکس به ازای هر بار فحاشی و استفاده از کدهای تقلب، یک اخطار صادر می‌کند. در صورت آزار و اذیت، قلدری و اظهارات نامناسب جنسی، دو اخطار برای کاربر در نظر گرفته شده و نفرت پراکنی نیز منجر به دریافت سه اخطار خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا