امکان استریم گیم‌پلی بازی‌های ایکس باکس در دیسکورد

به راحتی هرچه تمام

استریم بازی های ایکس باکس در دیسکورد

از این پس کاربرهای کنسول‌های ایکس باکس به راحتی می‌توانند گیم پلی بازی های خود را به طور مستقیم از طریق شبکه دیسکورد (Discord) استریم کنند.

در حالی که حدود هشت سال از آغاز فعالیت دیسکورد در حوزه صنعت بازی‌ها می‌گذرد، اما اغلب قابلیت‌های این پلتفرم تا چند وقت در دسترس کاربران رایانه شخصی قرار داشت و کاربرهای کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن از این شبکه محروم بودند. با این وجود، در طول یک سال اخیر به واسطه همکاری مایکروسافت و سونی با دیسکورد، این شبکه به پلتفرم‌های مزبور نیز به تدریج راه یافت.

از این رو، در حال حاضر کاربرهای کنسول‌های ایکس باکس می‌توانند به طور متنی، صوتی و ویدیویی با یکدیگر در تعامل باشند. حال خبر خوب دیگر این است که از این پس بدون نیاز به سخت‌افزار ضبط استریم، می‌توانید گیم پلی بازی های ایکس باکس را به طور مستقیم از دیسکورد برای دوستان خود استریم کنید.

این ویژگی در حال حاضر برای کاربرهای اینسایدر ایکس باکس در نظر گرفته شده و بعدها به طور عمومی در اختیار تمام کاربرها قرار خواهد گرفت. اگر برای تجربه این قابلیت عجله دارید، همین حالا حالت Alpha Skip-Ahead یا Alpha را در بخش Xbox Insiders خود فعال کنید.

در آپدیت جدید کنسول‌های ایکس باکس، شما می‌توانید بدون نیاز به استفاده از برنامه در پلتفرم‌های دیگر، به صورت مستقیم به کانال‌های دیسکورد متصل شوید و مهم‌‎تر اینکه امکان استفاده از طریق منوی Parties & Chats در رابط کاربری کنسول در این حالت نیز فراهم شده است.

همان‌طور که اشاره کردم، شبکه دیسکورد طی یک سال اخیر همکاری نزدیکی با مایکروسافت و سونی داشته تا این پلتفرم به راحتی در دسترس کاربرهای ایکس باکس و پلی استیشن قرار بگیرد. دقت داشته باشید که ویژگی استریم بازی‌های کنسول در دیکسورد در حال حاضر برای ایکس باکس فراهم شده و انتظار می‌رود که در به‌روزرسانی‌های آینده به کنسول پلی استیشن 5 نیز اضافه شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا