بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس نسل نهم قابل اجرا خواهند بود!

قابلیت Backwards Compatibility پس از خرید اکتیویژن پر بار خواهد بود!

بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس نسل نهم قابل اجرا خواهند بود! نیما خدارحمی ۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس

اجرای بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس به لطف قابلیت Backwards Compatibility یکی از مهم‌ترین موضوعات در بحث خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت است. امروز خبری فوق العاده خوشحال کننده و البته قابل استناد برای ایکس باکس گیمرها داریم.

در حالی که کاربران و همچنین بسیاری از فعالان و البته توسعه دهندگان منتظر نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت هستند، برخی افراد آگاه از انتشار بازی‌های اکتیویژن بلیزارد در کنسول‌های مدرن ایکس باکس به لطف قابلیت بسیار کاربردی Backwards Compatibility خبر می‌دهند.

یکی از اینسایدرهای ایکس باکس که با نام Shpeshal_Nick شناخته می‌شود، طی روزهای اخیر مهمان پادکست XboxEra بود و خبرهای خوش بسیاری را درباره قرارداد میان مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ارائه کرد و البته تمام این‌ها در گرو نهایی شدن این خرید توسط مایکروسافت هستند. طبق گفته‌های این شخص، برخی از بازی‌های قدیمی انتشار یافته توسط اکتیویژن بلیزارد به دلیل اینکه بخشی از حق پخش آن‌ها در دست دیگر توسعه دهندگان بوده به ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/سری اس راه نخواهند یافت.

او در ادامه اشاره داشت که در صورت نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، تمام این موانع قانونی برداشته و بازی‌های قدیمی اکتیویژن بلیزارد به عنوان بخشی از دارایی مایکروسافت با استفاده از قابلیت Backwards Compatibility به ایکس باکس‌های مدرن راه پیدا خواهند کرد.

متاسفانه منبع قابل اعتماد ما از نام هیچ بازی رونمایی نکرد، با این حال افزود که انتظار حضور بازی‌هایی که نام مارول را یدک می‌کشند را در ایکس باکس نداشته باشیم و از جمله این بازی‌ها می‌توان به نسخه‌های متفاوت Spider-Man و X-Men اشاره داشت. بدون شک بسیاری از شما این پرسش را دارید که کدام بازی‌ها پس از نهایی شدن خرید به ایکس باکس خواهند آمد؟

ما امید داریم که بسیاری از نسخه‌های قدیمی سری بازی محبوب Call of Duty و نسخه‌های کلاسیک Crash Bandicoot به لطف قابلیت Backwards Compatibility در ایکس باکس‌های جدید قابل اجرا خواهند بود. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، تمام این اتفاقات در گرو نهایی شدن خرید و رضایت بسیاری سازمان‌های جهانی در کشورهای مختلف است. در زمان انتشار این مطلب، تنها کشور عربستان صعودی با نهایی شدن این خرید توسط مایکروسافت موافقت کرده است!

چندی پیش فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت از برنامه‌های خود پس از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و احیای دوباره بسیاری از فرنچایزهای قدیمی این شرکت خبر داد که بدون شک خبری بی نظیر برای جامعه گیمینگ است.

شرکت اکتیویژن بلیزارد طی ده سال اخیر تمرکز خود را بر فرنچایزهای بزرگ و پر طرفدار خود مانند Call of Duty گذاشته و کمتر شاهد عرضه نسخه‌های مختلف دیگر سری بازی‌های این شرکت بوده‌ایم که تا حدی سبب نارضایتی کاربران شد. با این حال نباید نسخه ریمستر شده سری بازی‌های Crash Bandicoot و Spyro را نادیده گرفت.

از سوی دیگر آن‌ها با تمرکز بسیار بالای خود بر فرنچایزهایی چون Overwatch و Diablo، سری بازی طلایی چون StarCraft را به فراموشی سپرده‌اند که امید داریم از نو و پس از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به دنیای گیمینگ باز گردد. نظر شما درباره نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و اجرای بازی های قدیمی اکتیویژن در ایکس باکس چیست؟ آیا شما از این خرید بزرگ مایکروسافت حمایت می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا