آینده Modern Warfare 2‌ در خطر و Warzone 2.0 مقصر است!

بتل رویال جذاب اکتیویژن خطر ساز است!

آینده Modern Warfare 2

بازی Call of Duty Warzone 2.0 به تازگی منتشر شده و در حالی که پس از سال‌ها هیجانی دوباره به دنیای بتل رویال‌ها بخشیده، جمعیتی قابل توجه از کاربران را نگران کرده است. به گفته کاربران و فعالان، آینده Modern Warfare 2 به شدت در خطر است!

طرفداران بازی Call of Duty Modern Warfare 2 از رویه پیش گرفته شده توسط اکتیویژن (Activision) و البته استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) برای بازی محبوب خود نگران هستند. اگر به سه سال پیش و بازی Call of Duty Modern Warfare باز گردید، به سادگی متوجه می‌شوید که این بازی پس از مدتی با مشکل کمبود محتوا و پسرفتی فاحش مواجه شد و این پسرفت تا حدی ادامه داشت که تجربه این بازی بدون داشتن بازی Call of Duty Warzone غیر ممکن بود.

حال کاربران گمان دارند که بازی Call of Duty Modern Warfare 2 نیز به چنین بیماری مبتلا خواهد شد و از آنجایی که احتمالا ما تا سال ۲۰۲۴ هیچ نسخه جدیدی از سری بازی کالاف دیوتی دریافت نکنیم، سبب نگرانی بیش از پیش کاربران شده است. زمان چندانی از انتشار فصل اول بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در کنار انتشار بازی کالاف دیوتی وارزون ۲.۰ و البته حالت جدید DMZ نگذشته و این موضوع سبب ابراز بیش از پیش نگرانی کاربران شده است و آن‌ها باور دارند که تمرکز توسعه دهندگان از همین حالا از بازی مدرن وارفر ۲ برداشته شده و به طور کامل بر وارزون ۲.۰ قرار گرفته است و آن‌ها هرگز مشتاق به تجربه اتفاقی چون سه سال پیش نیستند!

دیگر نگرانی کاربران در کنار محتوای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در طولانی مدت، رویه یکپارچه سازی دو بازی مدرن وارفر ۲ و وارزون ۲.۰ است که می‌تواند مشکل ساز باشد. کاربران کهنه کار سری بازی کالاف دیوتی بیش از هر کس از این موضوع نگران بوده و باور دارند که Call of Duty Modern Warfare 2 به زودی زیر سایه بازی رایگان Call of Duty Warzone 2.0 و تبلیغ بسیار زیاد توسعه دهندگان برای تجربه بازی وارزون ۲.۰ می‌تواند سبب زمین خوردن مدرن وارفر ۲ شود و در نهایت این بازی تبدیل به مسیری برای پیشرفت در وارزون ۲.۰ و نه لذت بردن از خود بازی می‌شود! نکته بسیار جالب این است که در حدود ۹۳ درصد از کاربران در شبکه اجتماعی ردیت از موضوع مطرح شده دفاع کرده و نگرانی خود را به گوش توسعه دهندگان رسانده‌اند.

موضوع یکپارچگی دو بازی Call of Duty Modern Warfare 2 و Call of Duty Warzone 2.0 مدت زمان نسبتا طولانی است که در صدر اخبار مربوط به این سری بازی جا خوش کرده است. ما می‌دانیم که نگرانی کاربران بی ریشه و بی دلیل نبوده و از همین رو پرداختن به آن موضوع به شدت حیاتی بوده و قصد ما و البته دیگر فعالان و کاربران، رساندن کاربران به بازی دلخواه خود با بهترین کیفیت ممکن است.

دو بازی Call of Duty Modern Warfare 2 و Call of Duty Warzone 2.0 به نظر فاصله قابل توجهی تا یکپارچه شدن به طور کامل دارند، اما ما باور داریم که باید این موضوع را از حالا بررسی کرد تا شاهد اشتباهی مشابه در سال ۲۰۲۰ نباشیم. البته باید به این موضوع اشاره داشت که در حال حاضر، کاربران شبکه‌های استیم و بتل نت این قدرت را داشته که بازی Call of Duty Modern Warfare 2 را به طور کاملا جداگانه و بدون نیاز به Call of Duty Warzone 2.0 دانلود و تجربه کنند و این همان چیزی است که ما در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ از آن محروم بودیم و همین موضوع، جرقه نگرانی‌ها و در پایان افت شدید مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ را زد.

بازی وارزون ۲.۰ به انتشار رسیده و در حالی که توسعه دهندگان برنامه‌هایی ویژه برای همسو سازی هر دو بازی دارند، نمی‌توان گفت در حال حاضر این دو بازی به طور کامل یکپارچه شده‌اند که این موضوع می‌تواند کاربران بسیاری را شاد کند. این موضوع می‌تواند بر خلاف سال ۲۰۲۰ که بازی وارزون انتشار یافت، دیگر بازی کالاف دیوتی را زیر سایه نبرده و کاربران بتوانند به طور جداگانه از هر دو بازی به طور کامل لذت برده و توسعه دهندگان نیز هر دو بازی را زنده نگه دارند.

پیش از پایان مطلب بد نیست یاد آوری کرد که حالت جدید بازیکن در برابر بازیکن در برابر محیط (PvPvE) بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ با نام DMZ، حالتی بسیار عالی برای کاربرانی است که از یکنواختی سبک بتل رویال خسته شده و به دنبال تجربه‌ای جدید هستند. این حالت جدید شباهت بسیار زیادی به بازی Escape from Tarkov و البته بخش‌های Dark Zone سری بازی The Division دارد که می‌تواند کاربران بسیاری را جذب کند.

بازی‌های Call of Duty Modern Warfare 2 و Call of Duty Warzone 2.0 در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی در دسترس است. همانطور که می‌دانید بازی Call of Duty Warzone 2.0 مانند نسخه پیشین خود به طور کامل رایگان است. نظر شما درباره آینده Modern Warfare 2 با وجود بازی Warzone 2.0 چیست؟ فکر می‌کنید بار دیگر شاهد افت نسخه‌ای مهم از سری بازی کالاف دیوتی خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا