ایستراگ بازی Call of Duty: Modern Warfare II

۱۰ ایستراگ بازی Call of Duty: Modern Warfare II که متوجه آن‌ها نشده بودید!

از نقشه اول CoD تا سگ گوست!

در این مطلب قصد داریم تا سراغ برخی جزئیات و ۱۰ ایستراگ بازی Call of Duty: Modern Warfare II در بخش داستانی آن برویم که احتمالا متوجه آن‌ها نشده بودید.

سه سال بود که منتظر عرضه بازی Modern Warfare 2 بودیم؛ عنوانی که در سال ۲۰۱۹ و با ریبوت Modern Warfare، خبر ساخت آن را از همان صحنه پایانی بازی دیده بودیم و مشخص بود که سازندگان در استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward)، به دنبال توسعه یک سری جدید هستند. داستان در بازی Call of Duty: Modern Warfare بدین شکل تمام شد که در آن، کاپیتان پرایس (Captain Price) طی یک مذاکره با کیت لزول (Kate Laswell)، سعی کرد تا بودجه کافی برای تشکیل تسک فورس (Task Force 141) را دریافت کند. در این سکانس اعضای تیم معرفی شدند که اگر سری قدیمی مدرن وارفر را تجربه کرده باشید، قاعدتا آن‌ها را می‌شناسید؛ گز (Gas)، سوپ (Soap)، پرایس (Price) و گوست (Ghost).

با این وجود پس از آنکه داستان کوتاهی از این تیم را در Call of Duty: Warzone دنبال کردیم، متاسفانه مجبور شدیم تا دو سال دیگر را برای اینکه داستان تسک فورس جدید را دنبال کنیم صبر کرده و حال آن‌ها را در Modern Warfare II در کنار یکدیگر مشاهده کنیم. داستان عنوان MW II بازیکنان را با جنگی عجیب مواجه می‌کند که در آن، بازیکنان با شخصیت شپرد (Shephard) مجددا ملاقات می‌کنند و ماموریت‌هایی را برای پیدا کردن سه موشک انجام می‌دهند. با این وجود، در مراحل داستانی و نقشه‌های Multiplayer این عنوان، جزئیات فوق‌العاده جالبی پنهان شده‌اند که در این مطلب قصد داریم تا چند مورد از آن‌ها را به شما نشان دهیم.

۱۰. راننده‌های خشن فرمول ۱

در نقشه Crown Raceway بازی Call of Duty: Modern Warfare II در حالت Multiplayer، می‌بینیم که ظاهرا دور نقشه مسابقه فرمول ۱ جریان دارد و افرادی سوار بر ماشین، در حال رقابت هستند. با این حال در این نقشه راهی وجود دارد که می‌توانید توسط آن داخل پیست شوید و سپس منتظر بمانید تا ماشین‌ها حاضر شوند. اگر ماشین نزدیک شود، قطعا شما را زیر خواهد گرفت و جالب‌تر اینکه پس از آن می‌توانید شاهد Kill Cam مختص به راننده خودرو باشید!

این یعنی سازندگان خود به این موضوع فکر کرده‌اند که شاید افرادی داخل پیست بروند و توسط ماشین‌ها کشته شوند، اما مردن شما توسط یک اتفاق باگ‌طور نیست، بلکه راننده ماشین مورد نظر درست مثل سایر بازیکنان حاضر در لابی، می‌تواند پس از کشتن شما، کیل‌کم خاص خود را داشته باشد!

۹. نقشه‌ای از جنس Call of Duty 1

در یکی از نقشه‌های بازی به نام Taraq، اگر کمی در مپ بگردید و از طرفداران قدیمی سری بازی‌های Call of Duty بوده باشید، خیلی راحت متوجه می‌شوید که خانه‌ها و ساختمان‌های آن کاملا برگرفته از یکی از مراحل بازی Call of Duty 1 هستند!

در واقع بازی سال ۲۰۰۳ Call of Duty نقشه‌ای در کشور فرانسه، به نام Neuville داشت که اگر به ظاهر خیابان‌ها و جزئیات داخل آن دقت کنید، خیلی راحت می‌توان متوجه این ایستراگ خاص در بازی Call of Duty: Modern Warfare II و شباهت آن با نقشه Taraq شوید. در آن دوره بازی جدید Call of Duty توسط استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) ساخته شده بود و همین موضوع نیز باعث شده تا احتمالا برخی از اعضای قدیمی آن تیم، به یاد این مپ خاک خورده افتاده باشند.

۸. نه! عکس از ماکاروف نبود

یکی از جزئیات فوق‌العاده جالب و ایستراگ های بخش داستانی بازی Call of Duty: Modern Warfare II این بود که بسیاری از طرفداران با دیدن تصویری که کیت لزول به پرایس و تیم تسک فورس 141 نشان می‌‌دهد، فکر می‌کردند که این عکس متعلق به ماکاروف (Makarov) است. در واقع این مورد شاید اشتباه نبوده باشد؛ یعنی تصویر قاعدتا خبر حضور ماکاروف در منطقه را به گوش پرایس و سایر اعضای تیم رسانده و تهدید بعدی بازی Call of Duty: Modern Warfare III را نشان داده است، اما نکته قابل توجه اینجاست که برخی از کاربران، این عکس که در یک فریم دیده می‌شود را از عنوان قبلی Modern Warfare درآورده‌اند و آن را به عنوان چهره ماکاروف منتشر کرده‌اند؛ موردی که اصلا درست نیست.

در واقع عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید، همان تصویری است که طرفداران در فضای مجازی با عنوان ماکاروف پخش کرده‌اند. اما این عکس متعلق به بخش Spec Ops بازی Modern Warfare 2019 بوده و در واقع نشان دهنده شخصیتی به نام The Banker است. این یعنی شاید سازندگان از این فایل تصویری با کمی تغییر استفاده کرده‌اند تا فعلا در حد یک فریم نشان دهنده ماکاروف باشد، اما باید بدانید که چهره این شخصیت در ریبوت مدرن وارفر اصلا به این شکل نخواهد بود.

۷. سکانس ویژه هنگام استفاده از Gunship

درباره استفاده از کیل استریک Gunship، دو ایستراگ در بازی Call of Duty: Modern Warfare II وجود دارد. اول اینکه شما در بخش مولتی پلیر هنگامی که از این کیل استریک استفاده می‌کنید، پس از آسیب دیدن ناو هوایی، هنگام نابود شدن آن شاهد سکانسی خواهید بود که در آن مشخص است که هواپیما سقوط کرده و سپس شخصیت داخل آن از دید اول شخص کشته می‌شود.

نکته دوم درباره آن نیز به بخش داستانی بازمی‌گردد. در مرحله‌ای از بازی که شما در نقش یکی از خدمه یک ناو AC130 حاضر می‌شوید، می‌توانید هنگام کشتن دشمان مشاهده کنید که یک کلیسا در نقشه وجود دارد. حال اگر روی آن هدف گیری کنید (یا به آن محدوده نزدیک شده باشید)، می‌شنوید که شخصیت گریوز (Graves) به شما می‌گوید که داخل کلیسا هرگز تیر نزنید،‌ چراکه مردم غیرمسلح در آن هستند. این دیالوگ را پیش‌تر در مرحله‌ای مشابه سوار بر AC130 در بازی قدیمی Call of Duty: Modern Warfare شنیده بودیم.

۶. اپراتور شما در میدان تیر حضور دارد

یکی از جالب‌ترین ایستراگ های بازی Call of Duty: Modern Warfare II متعلق به بخش منو آن است که حال بسیار شبیه به رابط کاربری سرویس استریم Hulu شده است. اما نکته جالب‌تر از آن اینجاست که وقتی در منو چیدن اسلحه شما در حال مشاهده اوپراتور خود هستید (که نشسته و به تجهیزات خود نگاه می‌کند)، اگر به بخش تمرین تیراندازی یا همان Firing Range بروید، می‌توانید از پشت شیشه (پشت سر خود) شخصیت انتخاب شده خود را در همان منو نگاه کنید.

۵. جام قهرمانی سری مسابقات Call of Duty در نقشه بازی

در همان مپ Crown Raceway که در آن بازیکنان یا Kill Cam توسط ماشین‌های فرمول ۱ زیر گرفته می‌شوند، می‌توانید در گوشه‌ای از نقشه شاهد یکی از کاپ‌های مختص به مسابقات سی دی ال (CDL) باشید که برای لیگ Call of Duty است. سال جاری در بازی Call of Duty: Vanguard شاهد برگذاری مسابقات سی دی ال بودیم که برنده آن نیز تیم Los Angeles Guerrillas بود که مبلغ ۲۰۰ هزار دلار را همراه با کاپ به خانه بردند.

۴. یک نقشه دیگر از Call of Duty 1

البته شاید بهتر باشد برای این مورد از لفظ «ساختمان» به جای نقشه استفاده کنیم؛ چراکه در مپ Farm 18 می‌توانید شاهد یکی از ایستراگ های جالب بازی Call of Duty: Modern Warfare II باشید که یک ساختمان، کاملا مشابه با نسخه دیده شده در مرحله Pavlov’s House در بازی Call of Duty 1 است.

اگر از بیرون خانه را (که در حاشیه نقشه قرار دارد) مشاهده کنید، کاملا تشابه آن مشخص است. اما اگر داخل آن بروید، این تشابه به حد خود خواهد رسید! چراکه حتی پله‌ها و اتاق‌های آن هم برگرفته از همان ساختمان قدیمی هستند. یک اشاره جالب دیگر به یکی دیگر از بازی‌های قدیمی Call of Duty که توسط استودیو اینفینیتی وارد ساخته شده است.

۳. نقشه دوم Warzone 2.0؟!

در یکی از مراحل داستانی به نام El Sin Nombre، یک ایستراگ از بازی Call of Duty: Modern Warfare II وجود دارد که در آن، اشاره کوچکی به یکی از نقشه‌های احتمالی برای آینده Warzone 2.0 می‌شود.

در این مرحله شما در نقش فرمانده جان مک‌تیویش (John McTavish) حاضر می‌شوید و باید سعی کنید تا از شخصیتی به نام ولریا (Valleria)، اطلاعاتی را کسب کنید. با این وجود هنگامی که در محل برگزاری جلسات او هستید، می‌توانید روی یکی از میزها، نقشه فوق را نگاه کنید. بخشی از این نقشه در حالت Ground Invasion حالت مولتی پلیر بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 وجود دارد، اما این مپ، بزرگ‌تر از چیزی است که در مولتی پلیر می‌بینید.

در حقیقت این نقشه روی میز متعلق به منطقه و محدوده Las Almas است که شخصیت الخاندرو وارگس (Alejandro Vargess) در آن در نقش نیروهای ویژه مکزیک فعالیت می‌کند. با این حساب، هیچ بعید نیست که شاهد اضافه شدن این مپ، به عنوان نقشه دوم یا حتی در قالبی کوچک‌تر، به عنوان مپ تکتیکال (مثل Rebirth Island و Fortune’s Keep) باشیم.

۲. رایلی (سگ) از بازی Call of Duty: Ghosts

هنگامی که قرار بود تا بازی Call of Duty: Ghosts حدود یک دهه پیش عرضه شود، بسیاری از ما فکر می‌کردیم که داستان آن درباره شخصیت گوست از سری مدرن وارفر خواهد بود. اما در نهایت چیزی که تحویل گرفتیم، اصلا شبیه به آن نبود و داستانی کاملا متفاوت و در آینده نزدیک روایت می‌شد. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که گرچه گوست (سایمون رایلی) خود در این بازی وجود نداشت، اما سگی با نام رایلی که متعلق به شخصیت اصلی و برادرش بود، در این عنوان بسیار محبوب شده بود.

این سگ را در قالب یک عروسک کوچک، می‌توانید در مرحله Alone به عنوان یک ایستراگ از بازی Call of Duty: Modern Warfare II در تصویر بالا مشاهده کنید.

۱. نقشه Rust

یکی از محبوب‌ترین مپ‌هایی که هم در Call of Duty: Modern Warfare 2 قدیمی و همچنین Call of Duty: Mobile شدیدا محبوب بود، Rust نام داشت. یک مپ تکتیکال و کوچک از بخش Multiplayer که در آن می‌توانستید در مبارزات نزدیک و سریع، اوج هیجان در کالاف دیوتی را تجربه کنید.

با این وجود در حالی که فکر می‌کردیم این کپ کوچک نیز در عنوان Modern Warfare II به صورت جداگانه وجود خواهد داشت، اما متاسفانه شما چنین چیزی را در میان مپ‌های مختلف بازی پیدا نخواهید کرد. این در حالی است که در Taraq در حالت Ground Invasion، می‌توانید شاهد قسمت کوچکی از منطقه باشید که مدل آن دقیقا همان مپ Rust است که در دل این نقشه بزرگ قرار داده شده است.

اما نظر شما درباره جزئیات و ایستراگ های بازی Call of Duty: Modern Warfare II چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید و منتظر مقالات جالب بیشتری از این بازی محبوب و Warzone 2.0 باشید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا