آیا فصل دوم The Mandalorian به خاطر بحران جهانی کرونا تاخیر می‌خورد؟

شورانر سریال پاسخ می‌دهد

ماه انتشار فصل دوم The Mandalorian

جان فاورو تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی در جریان رویداد ATX Television Festival گفت ماه انتشار فصل دوم The Mandalorian تغییری نکرده است.

اگر سخت‌گیری را کنار بگذاریم، می‌توان گفت The Mandalorian یکی از پدیده‌های سال گذشته‌ی میلادی بوده است. این سریال به واسطه‌ی عوامل مختلفی از جمله شخصیت‌پردازی، نمایش ماجراجویی‌هایی هیجان‌انگیز و همچنین عملکرد عالی تیم بازیگری جلوی دوربین توانست بازخوردهای مثبت منتقدان و مخاطبان را به‌دست آورد. در این میان، نباید از نقش بیبی یودا به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت این محصول غافل شد. این شخصیت دوست‌داشتنی عملا فرهنگ عامه را تحت تاثیر خود قرار داد و به محبوبیت بسیاری دست یافت به‌طوری که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پست‌های بی‌شماری با محوریت او به اشتراک گذاشتند.

با در نظر گرفتن موفقیت‌های فصل اول، پیش‌بینی می‌شد که دیزنی و لوکاس‌فیلم ساخت ادامه‌ی The Mandalorian را در دستور کار قرار دهند و این اتفاق هم نهایتا رخ داد. جان فاورو (Jon Favreau) شورانر سریال اوایل دی سال گذشته توییتی را منتشر و ساخت فصل دوم را رسما تایید کرد. او همچنین تصویری را از یک گمورین بدون گونه توضیحاتی به آن توییت ضمیمه کرده بود که گمانه‌زنی‌هایی را به وجود آورد. بسیاری از طرفداران اعتقاد داشتند این موجودات بیگانه در فصل جدید حضور دارند. فاورو همچنین در توییت خود گفت اولین سریال لایو اکشن جنگ ستارگان در پاییز سال سال ۲۰۲۰ بازمی‌گردد.

باب ایگر (Bob Iger) مدیرعامل دیزنی اواسط بهمن ماه در یک کنفرانس مالی حضور یافت و در جریان آن ماه انتشار فصل دوم The Mandalorian را فاش کرد. او گفت این سریال محبوب در ماه اکتبر (۱۰ مهر الی ۱۰ آبان) پخش می‌شود اما از آن‌جایی که بحران جهانی باعث توقف روند ساخت فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی در کشورهای مختلف شده بود، گمانه‌زنی‌هایی پیرامون تاخیر در پخش به وجود آمد؛ گمانه‌زنی‌هایی که نادرست بودند. جان فاورو چندی پیش در رویداد ATX Television Festival حاضر شد. طبق صحبت‌های این تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی، برنامه‌ریزی‌ها تغییر نکرده و این وسترن فضایی در دهمین ماه سال مهمان خانه‌ی کاربران دیزنی پلاس خواهد بود:

آنقدر خوش شانس بودیم که موفق شدیم قبل از اجرای قرنطینه فیلمبرداری را به پایان برسانیم. به لطف تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی لوکاس‌فیلم و Industrial Light & Magic [شرکتی فعال در حوزه‌ی جلوه‌های ویژه] قادر بودیم تمامی کارهای مربوط به جلوه‌های ویژه را به صورت دورکاری به انجام برسانیم. این سریال مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی در اکتبر از طریق دیزنی پلاس منتشر می‌شود.

ادامه‌ی سریال را با در نظر گرفتن ویژگی‌هایی که مخاطبان دوست داشتند ساختیم. قسمت‌های جدید به گونه‌ای ساخته نشده‌اند که حس و حال یک فصل جدید را انتقال دهد، بلکه انگار ادامه‌ی همان فصل اول هستند. امیدوار هستم مخاطبان به همان اندازه که ما از ساخت فصل دوم لذت بردیم، از تماشایش لذت ببرند.

هال هیکر (Hal Hickel) انیماتور آمریکایی یکی از افرادی است که روی The Mandalorian کار کرده است. او در مصاحبه‌ی خود با وب سایت Variety جزئیات جالبی را درباره‌ی جلوه‌های ویژه‌ی این سریال به اشتراک گذاشت:

یک بلاک‌باستر تابستانی مانند Avengers دو هزار پلان ساخته شده با استفاده از جلوه‌های ویژه دارد. این رقم در سریال‌هایی مانند The Mandalorian حداقل به ۴ هزار می‌رسد. 

باید در همان بازه‌ای که جلوه‌های ویژه‌ی یک بلاک‌باستر تابستانی را می‌سازند، جلوه‌های ویژه‌ی چنین سریالی را آماده کنیم. به این چالش، دورکاری را هم اضافه کنید. 

طی ماه‌های اخیر چهار نام جدید به تیم بازیگری The Mandalorian اضافه شدند. این چهار نفر جیمی لی کرتیس (Jamie Lee Curtis)، کیتی سکاف (Katee Sackhoff)، مایکل بین (Michael Biehn) و تیموتی اولیفنت (Timothy Olyphant) بودند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا