1%
  • 0/10

فیلمبرداری The Batman به دلیل بحران جهانی کرونا در استودیو انجام خواهد شد

تیم تولید مجبور شد لوکیشن‌های واقعی را کنار بگذارد

فیلمبرداری The Batman به دلیل بحران جهانی کرونا در استودیو انجام خواهد شد ۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۹ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
فیلمبرداری The Batman

از آنجایی که بحران جهانی کرونا هنوز به‌طور کامل کنترل نشده، تیم تولید تصمیم گرفت فیلمبرداری The Batman را به جای لوکیشن‌های واقعی در استودیو انجام دهد.

با گذشت چند ماه از پیوستن مت ریوز (Matt Reeves) به عنوان کارگردان و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به جای شخصیت اصلی فیلم The Batman، روند تولید اوایل سال جاری میلادی در لندن آغاز شد. تنها یک چهارم صحنه‌های مورد نظر ضبط شده بود که سازندگان مجبور شدند به دلیل بحرانی جهانی کرونا پروژه را متوقف کنند. در ابتدا قرار بود تعطیلی تنها دو هفته به طول انجامد اما پس از وخیم‌تر شدن شرایط در انگلستان، استودیوی برادران وارنر مجبور شد تعطیلی را تا اطلاع ثانوی تمدید کند. این تعطیلی طولانی مدت همچنین باعث شد اکران جدیدترین فیلم اختصاصی شوالیه‌ی تاریکی حدودا سه ماه به تعویق بیافتد.

با گذشت حدودا پنج ماه از اجرایی شدن محدودیت‌ها در کشورهای جهان، شرایط تا حدودی بهبود یافته و نگرانی‌ها نسبت به گسترش دوباره‌ی ویروس کرونا کمتر شده است. در نتیجه، مسئولان کشورهای مختلف از جمله انگلستان اجازه‌های لازم را برای ادامه‌ی ساخت پروژه‌های سینمایی و سریالی صادر کردند. البته یک دستورالعمل هم منتشر شد که شامل پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کووید-۱۹ می‌شود. با رخ دادن این اتفاق، پیش‌بینی می‌شد فیلمبرداری The Batman بسیار زود از سر گرفته شود اما این اتفاق صورت نگرفت. به لطف مجری پادکست The Call Sheet، حالا دلیل تعلل سازندگان را می‌دانیم.

کریس تپلی (Kris Tapley) مجری پادکست The Call Sheet با انتشار یک متن از طریق حساب کاربری خود در توییتر مدعی شد فیلمبرداری The Batman در ماه سپتامبر (۱۱ شهریور الی ۹ مهر) آغاز می‌شود اما خبری از ضبط در لوکیشن‌های واقعی نیست. اینطور که به نظر می‌رسد، سازندگان تصمیم گرفتند در راستای حفظ سلامتی تیم بازیگری و همچنین دست‌اندرکاران، لوکیشن‌ها را در استودیو بازسازی کرده و صحنه‌های باقی مانده را در فضای بسته ضبط کنند. با توجه به توییت تپلی می‌توان به این نتیجه رسید که تعلل تیم تولید برای ادامه‌ی روند ساخت به‌خاطر بازسازی لوکیشن‌ها بوده است. ظاهرا تیم دکور و صحنه فعلا مشغول آماده سازی شرایط هستند.

فیلمبرداری صحنه‌های باقی مانده از The Batman در استودیو تصمیم بسیار قابل‌احترامی است. به هر حال، کنترل فضای بسته و نظارت روی اجرای پروتکل‌های بهداشتی در محیطی محدود بسیار ساده‌تر از یک فضای آزاد مانند خیابان است. در ضمن، اگر توییت کریس تپلی حقیقت داشته باشد، نباید منتظر انتشار تصاویر غیررسمی از محل فیلمبرداری باشیم؛ زیرا دسترسی افراد عادی به استودیوها آن هم در هنگام ضبط اتفاقی تقریبا غیرممکن به شمار می‌رود. نکته‌ی دیگر اینکه باید منتظر ماند و دید این تصمیم روی کیفیت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد یا خیر. نباید فراموش کرد که تفاوت‌های بسیاری بین استفاده از استودیو و لوکیشن‌های واقعی برای ضبط وجود دارد.

در انتها، لازم به ذکر است که فیلم The Batman از تاریخ ۴ مارس سال ۲۰۲۲ (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments