#مهسا_امینی

تهیه کننده فیلم The Batman عنوان کرد که چرا این اثر در DCEU نیست

بتمن پتینسون ارتباطی با DCEU نخواهد داشت

تهیه کننده فیلم The Batman

کمپانی مارول با آوردن داستان‌های جذاب کتاب‌های مصور خود به سینما و تلویزیون سبک جدیدی از موفقیت را تجربه کرده و همه طرفداران ژانر ابرقهرمانی را غافلگیر کرد. اکنون، ما در حال ورود به دنیای کاملاً جدیدی در فیلم‌های کمیک بوکی هستیم، زیرا مارول و دی سی اکنون به موضوعات پیرامون مولتی‌ورس و جهان‌ها چندگانه می‌پردازند و نسخه‌های متفاوتی از شخصیت‌های خود را معرفی می‌کنند. خوشبختانه، اگر شما به دنبال کردن داستان‌های پیوسته دنیای توسعه یافته دی‌سی علاقه ندارید یا از مولتی‌ورس سر در نمی‌آورید، با توجه به صحبت‌های تهیه کننده فیلم The Batman این اثر در DCEU نبوده و داستان کاملا مجزا و منحصر به فرد خود را دارد. 

یکی از سوالات بزرگی که وقتی فیلم بتمن بن افلک به آرامی به فیلم بتمن مت ریوز تبدیل شد، مطرح شد، این بود که این موضوع برای DCEU چه معنایی داشت. تصور می‌شود که وقتی قرار بود این پروژه بازیگر «لیگ عدالت» را هم در بر بگیرد، بخشی از همان دنیایی می‌بود که شامل زن شگفت‌انگیز گال گدوت و سوپرمن هنری کویل بود، اما اکنون که رابرت پتینسون نقش بتمن جدید دی‌سی را ایفا خواهد کرد همه چی سردرگم کننده شد. دیلن کلارک، تهیه‌کننده فیلم The Batman، اخیراً به Empire توضیح داد که این فیلم جدید به هیچ وجه به رویدادهای The Flash و دنیای توسعه یافته دی‌سی مرتبط نیست. 

ظاهرا هنگامی که مت ریوز وظیفه کارگردانی این اثر را بر عهده گرفته است این از کمپانی دی‌سی درخواست کرده تا داستانی منحصر به فرد را بیان کند. به نظر می‌رسد که فیلم جدید مطالب کاملا متفاوت و جدیدی را از بتمن به ما نشان می‌دهد که تا کنون هرگز ندیده‌ایم، به همین دلیل این امر کمی منطقی به نظر می‌رسد که ریوز علاقه داشته باشد تا خارج از DCEU کار کند. در این نسخه از بتمن به موضوعاتی در رابطه با بتمن اشاره خواهد شد که ممکن است دی‌سی و کمپانی برادران وارنر تا کنون علاقه‌ای به بیان آن‌ها نداشته‌اند اما این موضوعات می‌توانند بتمن را بهتر به مخاطبین توضیح دهند. 

زمانی که فیلم The Flash منتشر شود، حداقل شاهد حضور دو نسخه مختلف از بتمن خواهیم بود، یکی با بازی بن افلک و دیگری با بازی مایکل کیتون. از نظر فنی، نقشی که رابرت پتینسون بازی می‌کند احتمالاً بخشی از برخی از شاخه‌های دنیای چندگانه DC است، اما نباید انتظار داشته باشیم که در هر یک از فیلم‌های مورد انتظار دی‌سی باشد. 

از طرفی به نظر می‌رسد که داستان فیلم The Batman می‌تواند برای طرفداران فیلم Dark Knight کمی آشنا به نظر بررسد. در خلاصه داستان رسمی The Batman بیان شده است که این فیلم به بررسی بتمن سرخورده‌ای می‌پردازد که در حال شکار یک قاتل سریالی دیوانه است که شهر گاتهام را وحشت زده می‌کند. علاوه بر این، همه چیز در مورد این فیلم حاکی از یک داستان بسیار تاریک است که بروس را به روش های بسیار خاص و شخصی به چالش می‌کشد. این موضوع در تریلر جدید منتشر شده از این فیلم کاملا واضح بود. 

با وجود اینکه تا اکران فیلم بتمن چند ماه باقی مانده است، از هم اکنون اطلاعات زیادی در مورد این فیلم وجود دارد. مخاطبان می‌دانند بتمن و زن گربه‌ای رابطه ویژه‌ای با یکدیگر دارند که مرز بین دوست و دشمن را یدک می‌کشد، خانواده وین تاریخ تاریکی دارند که آلفرد در گذشته سعی کرده آن را حفظ کند و مبارزه بتمن با خشونت تعیین می‌کند که او در شهر گاتهام چگونه دیده می‌شود. اگر همه اینها آشنا به نظر می‌رسند، به این دلیل است که طرح The Batman شباهت‌های زیادی با Batman: The Telltale Series دارد. 

برای کسانی که کمتر با Batman: The Telltale Series آشنا هستند، یکی از عناصر اصلی این مجموعه پنج قسمتی، رابطه مداوم بروس با زن گربه‌ای و تلاش‌های او برای اصلاح او است. در طول مجموعه، سلینا هویت بروس را کشف کرده و به این امر فکر می‌کند که رابطه این دو به کجا کشیده خواهد شد. به نظر می‌رسد که این همان نوع رابطه‌ای است که در تریلرهای مختلف The Batman مورد توجه قرار گرفته است. 

یکی دیگر از نشانه‌های جالب بتمن که ممکن است از Batman: The Telltale Series کپی شده باشد، حضور پنگوئن و کارمین فالکون در این فیلم است. در این بازی، فالکون نقش کوتاه اما مهمی دارد و تلاش می‌کند تا بروس را قوی‌تر کند و او را از عواقب شراکتی که با وینز به اشتراک گذاشته است، آگاه کند. جان تورتورو در فیلم The Batman نقش فالکون را به تصویر می‌کشد. این احتمال وجود دارد که فالکون بتواند در تحقیقات بروس در مورد گذشته خانواده‌اش نقش مهمی داشته باشد. 

داستان زندگی بتمن شامل ماجراها و ویژگی‌های عاطفی پر پیچ و خم و در عین حال سرگرم کننده‌ای می‌شود که ممکن است تا کنون در دنیای توسعه یافته دی‌سی ندیده باشیم و به همین دلیل فیلم The Batman تلاش می‌کند تا داستانی کاملا مستقل و منحصر به خود را ارائه دهد. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا