#مهسا_امینی

یادداشت: چرا تقابل بتمن و اسکرکرو در قسمت‌های بعدی The Batman اجتناب‌ناپذیر است؟

ساخت دنباله‌ها همچنان در هاله‌ای از ابهام هستند

تقابل بتمن و اسکرکرو در قسمت‌های بعدی The Batman

با توجه به آنچه در تریلرهای رسمی دیده‌ایم، می‌توان گفت تقابل بتمن و اسکرکرو در قسمت‌های بعدی The Batman اتفاقی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

جدیدترین اقتباس سینمایی بتمن تحت عنوان The Batman نامگذاری شده و طی ماه‌های آتی به سالن‌های نمایش خواهد آمد. این اثر قرار بود بخشی از فرنچایز DC Extended Universe باشد و ادامه ماجراجویی‌های نسخه بن افلک (Ben Affleck) بروس وین را به تصویر بکشد اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفت. افلک به دلیل شرایط نامساعد روحی در ابتدا از کارگردانی جدیدترین اقتباس بتمن کنار کشید و با گذشت مدتی، از نقش اصلی هم صرف نظر کرد. با رخ دادن این اتفاق، مت ریوز (Matt Reeves) به عنوان نویسنده و کارگردان و رابرت پتینسون (Robert Pattinson) هم به عنوان بازیگر نقش اصلی انتخاب شدند. در ضمن، به واسطه تغییراتی که ریوز در فیلمنامه به وجود آورد، اتفاقات در زمین شماره ۲ رخ می‌دهند. بنابراین، خبری از شخصیت‌های DCEU نخواهد بود.

نسخه رابرت پتینسون بتمن تفاوت‌های قابل‌توجهی با نسخه‌های پیشین دارد. او در تریلرهای منتشر شده جمله «من انتقام هستم» را به زبان می‌آورد، در حالی که شوالیه تاریکی با جملات «من بتمن هستم» یا «من عدالت هستم» شناخته می‌شود. این تغییر به ظاهر ساده تایید می‌کند نسخه پتینسون به دنبال مبارزه با خلافکاران و تبدیل گاتهام به شهری بهتر نیست، بلکه تنها می‌خواهد خشم خود را از بین ببرد و برای رسیدن به چنین هدفی، خشونت را به کار گرفته است؛ برای اثبات این ادعا می‌توان به یکی از پلان‌های دومین تریلر The Batman اشاره کرد. در پلان مزبور خشونت بتمن به حدی است که تعجب سلینا کایل ملقب به کتوومن را به همراه دارد. در ضمن، بتمن در یکی دیگر از بخش‌های تریلر تاکید دارد نورافکن مشهورش یک هشدار برای خلافکاران است.

با توجه به اطلاعات رسمی موجود و آنچه در تریلرهای می‌بینیم، تقابل بتمن و اسکرکرو در قسمت‌های بعدی The Batman قطعی خواهد بود. نسخه رابرت پتینسون بتمن یک ابرقهرمان نبوده و باید در لیست ضدقهرمانان قرار بگیرد. او به شدت خشن بوده و از ترس برای مقابله با دشمنان خود بهره می‌برد. البته شرایط به همین منوال باقی نمی‌ماند و قطعا تغییر خواهد کرد. به خصوص اینکه مت ریوز به دنبال ساخت یک سه‌گانه است. با در نظر گرفتن این موارد، جاناتان کرین ملقب به اسکرکرو می‌تواند زمینه‌ساز تغییر در بروس باشد. این ابرشرور برای رسیدن به خواسته‌های خود از ترس بهره می‌برد. تقابل با چنین فردی، احتمالا باعث خواهد شد بروس به ضعف‌های روش خود پی برده و تصمیم به تغییر بگیرد.

اسکرکرو نخستین بار در شماره ۳ کمیک بوک World’s Finest Comics (سپتامبر ۱۹۴۱ میلادی) معرفی شد و  یکی از شاخص‌ترین دشمنان بتمن به شمار می‌رود. جدا از کمیک بوک‌ها، نسخه‌های متفاوت او در سریال Batman: The Animated Series، سه‌گانه شوالیه تاریکی و سریال Titans به نمایش درآمده‌اند. نسخه‌های مزبور عملکرد بسیار خوبی در جلب نظر مخاطبان داشته‌اند و احتمالا همین موضوع می‌تواند چالش بزرگی برای بازیگر جدید جاناتان کرین باشد. به هر حال، او باید پا جای بازیگرانی مانند کیلین مورفی (Cillian Murphy) گذاشته و انتظارات را برآورده کنند.

رابرت پتینسون تنها چهره شناخته شده‌ای نیست که در تیم بازیگری The Batman حضور دارد. زویی کراویتز (Zoë Kravitz)، پل دینو (Paul Dano)، جفری رایت (Jeffrey Wright) و اندی سرکیس (Andy Serkis) به ترتیب نقش‌های کتوومن، ریدلر، جیمز گوردون و آلفرد پنی ورث را بر عهده دارند. در ضمن، ریدلر، آنتاگونیست قصه به شمار می‌رود.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم The Batman در ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ (مصادف با ۴ مارس سال ۲۰۲۲) روی پرده خواهد رفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا