چرا نام اسپین آف وانداویژن برای دومین بار تغییر کرد؟

بلاتکلیفی مارول یا تصمیمی هوشمندانه؟

نام اسپین آف وانداویژن

همزمان با اعلام برنامه ریزی‌های جدید مارول برای آثار تلویزیونی، نام اسپین آف وانداویژن برای دومین بار تغییر کرده است.

WandaVision بعنوان یکی از محبوبترین سریال‌های Marvel Cinematic Universe شناخته می‌شود اما مارول تا به حال حرفی از فصل دومش نزده است. البته دو اسپین آف با محوریتش در دست ساخت قرار دارند که یکی به آگاتا هارکنس و دیگری به وایت ویژن می‌پردازد. آثار مزبور بترتیب Agatha: Coven of Chaos و Vision Quest نامگذاری شده‌اند.

وقتی اثر اختصاصی آگاتا هارکنس برای نخستین بار معرفی شد، با نام Agatha: House of Harkness شناخته می‌شد. با گذشت مدتی و در اواسط سال گذشته میلادی، مارول بنا به دلایلی تصمیم گرفت عنوان محصول جدیدش را به Agatha: Coven of Chaos تغییر دهد. اگرچه استودیو آمریکایی قبلتر نام Captain America: New World Order را به Captain America: Brave New World تغییر داده بود، تغییر عنوان اتفاق معمولی نیست. از همه مهمتر، می‌تواند نشانه سردرگمی دست اندرکاران و اختلاف نظرشان باشد که برای طرفداران نگران کننده است.

همزمان با رونمایی از برنامه انتشار جدید مارول برای سریال‌ها، نام اسپین آف وانداویژن برای دومین بار تغییر کرده است. این سریال که با نام Agatha: Coven of Chaos شناخته می‌شد، قرار است تحت عنوان Agatha: Darkhold Diaries به سرویس استریم دیزنی پلاس بیاید. وب سایت Variety به نقل از یک منبع آگاه گفت تغییر نام سریال آگاتا به هیچ وجه بخاطر بلاتکلیفی دست اندرکاران نبوده و برای مخاطب تاکید می‌کند شخصیت اصلی قصه همچنان به اقدامات ممنوعه خود (استفاده از جادوی تاریک) ادامه می‌دهد.

CanWeGetSomeToast یکی از افشاگرهای صنایع فیلم و سریال بوده و نظر متفاوتی نسبت به دومین تغییر نام اسین آف وانداویژن دارد. او در پست اخیر خود تاکید کرده تغییر نام به هیچ وجه منطقی نیست؛ زیرا دارک هولد بخشی از طرح کلی داستان نبوده و احتمال می‌دهد تغییر نام بخاطر مسائل بازاریابی باشد. در صورتی که حافظه تان یاری نمی‌کند، دارک هولد کتابی بوده که تمامی دستورات و طلسم‌های مربوط به جادوی تاریک را در خود جای داده است. در ضمن، اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) آن را در فیلم Docter Strange 2 نابود کرد.

سریال آگاتا: خاطرات دارک هولد از ۹ قسمت تشکیل شده و زمستان سال آینده میلادی در دسترس قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا