چطور گامورا در فیلم Guardians of the Galaxy 3 زنده است؟

گامورا سرانجام به عشقش می‌رسد؟

گامورا چگونه در فیلم Guardians of the Galaxy 3 زنده است؟

با وجود اینکه در Avengers: Infinity War کشته شده بود، شخصیت گامورا در فیلم Guardians of the Galaxy 3 بازخواهد گشت.

سریال She-Hulk: Attorney at Law از اواسط آگوست و فیلم Black Panther: Wakanda Forever از اواسط نوامبر منتشر شدند تا فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به انتهای خود برسد. فاز پنجم، شش فیلم سینمایی را در خود جای داده که یکی از آن‌ها Guardians of the Galaxy Vol. 3 است. این اثر مانند قسمت‌های پیشین توسط جیمز گان نویسندگی و کارگردانی شده و حکم یک جمع بندی را دارد. دست‌اندرکاران Marvel Cinematic Universe احتمال ساخت قسمت چهارم محافظان کهکشان را رده نکرده اما تاکید داشتند در صورت ساخته شدن، روی گروه جدیدی از شخصیت‌ها تمرکز دارد.

در صورتی که اخبار را دنبال کرده یا تریلر رسمی 3 Guardians of the Galaxy را مشاهده کرده باشید، احتمالاً یک سوال بسیار مهم در ذهنتان شکل گرفته است: گامورا چطور زنده است؟ زیرا تانوس در Avengers: Infinity War دخترخوانده خود را قربانی کرد تا بتواند به سنگ روح دست یابد.

دلدادگی نافرجام در فضا!

پیتر کوییل یا استار لرد پس از اولین ملاقات با گامورا سعی کرد دلش را بدست بیاورد. اگرچه با گذشت زمان به پیتر حس پیدا کرد، ترجیح داد فاصله‌اش را حفظ کند. به همین دلیل هم رابطه عاشقانه آن دو تا Avengers: Infinity War به طور کامل شکل نگرفت. دلیل این اتفاق را باید در سرگذشت این دو شخصیت جستجو کرد.

تانوس، مادر گامورا کشت و نصف جمعیت نژادش را قتل عام کرد. تایتان دیوانه سپس سرپرستی‌اش را بر عهده گرفت و او را به یک قاتل تبدیل کرد. سرگذشت پیتر هم پر از اتفاقاتی است که به آسیب روحی منجر شدند. در حالی که سن و سال چندانی نداشت، مادر خود را در اثر بیماری از دست داد و در همان شرایط، توسط یاندو دزدیده شد و نهایتاً به عضوی از گروهش درآمد. پیتر طی اتفاقاتی با پدرش ملاقات کرد اما فهمید او کسی بود که باعث بیماری مادرش شد و از همه مهمتر، بدنبال قربانی کردن پیتر برای رسیدن به هدفش است.

سرگذشتی که پر از آسیب‌های روحی است، باعث شد گامورا نسبت به اطرافیانش بی اعتماد باشد و علی‌رغم داشتن علاقه، نخواهد با پیتر کوییل وارد رابطه شود. هر چند، گذر زمان زمان همه چیز را تغییر داد. البته قبل از اینکه عاشق و معشوق به خواسته خود برسند، تانوس همه چیز را با قربانی کردن گامورا خراب کرد. به بیان دقیقتر، گامورایی که عاشق پیتر شد، در Avengers: Infiniry War جانش را از دست داد.

انتقامجویان در Avengers: Endgame به گذشته سفر می‌کنند تا بتوانند تمامی سنگ‌های بینهایت را بدست آورده و جلوی تانوس را بگیرند. نسخه‌های ۲۰۱۴ گامورا و تانوس طی اتفاقاتی متوجه ماجرا شده و به زمان حال سفر می‌کنند تا جلوی ابرقهرمانان را بگیرند. اگرچه گامورای ۲۰۱۴ تجربیات و خاطرات نسخه اصلی را ندارد، ترجیح می‌دهد به پدرخوانده‌اش پشت کند. در ضمن، او به رابطه نسخه اصلی‌اش با پیتر پی می‌برد اما بنا به دلایلی در انتهای Endgame غیبش می‌زند. به همین دلیل هم در The Guardians of the Galaxy Holiday Special خبری از او نیست.

گامورا در فیلم 3 Guardians of the Galaxy چه نقشی دارد؟

مارول و والت دیزتی مانند آثار قدیمی سیاست سخت گیرانه‌ای در قبال سومین قسمت محافظان کهکشان داشته‌اند. از همین رو، غیر از اطلاعات اولیه، چیز دیگری در دسترس نیست. با توجه به جزئیات موجود، شخصیت‌های داستان در جدیدترین ماجراجویی خود باید مقابل های اِوولوشنری (High Evolutionary) قرار بگیرند. او یک دانشمند در حوزه ژنتیک بوده و علاقه بسیاری به تکامل موجودات زنده دارد. های اِوولوشنری کسی است که راکت را از یک راکون به موجودی انسانگونه تبدیل کرد. در ضمن، دانشمند خودشیفته تنها دشمن محافظان کهکشان نیست. آن‌ها باید با سوورین‌ها هم دست و پنجه نرم کنند.

اینکه نسخه جدید گامورا چطور در 3 Guardians of the Galaxy با محافظان کهکشان ملاقات می‌کند، مشخص نیست. با این حال، نخستین تریلر فیلم دو نکته بسیار مهم را فاش می‌کند: نکته اول اینکه نسخه جدید گامورا به شخصیت‌های اصلی پیوسته و آن‌ها را در ماجراجویی تازه‌شان همراهی می‌کند. برای اثبات این ادعا می‌توان به یکی از نماهای تریلر اشاره کرد که در آن شاهد کمک کردن گامورا به درکسِ زخمی هستیم؛ نکته دوم، در یکی دیگر از نماهای تریلر نهفته است. گامورا در این تریلر ژستی شبیه به بلک ویدو می‌گیرد؛ ژستی که تحت عنوان «ژست قهرمانانه» شناخته می‌شود.

وقتی یکی از شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول ژست قهرمانانه می‌گیرد، باید او را در لیست کاراکترهای مثبت قرار داد. بدین ترتیب، می‌توان گفت گامورا در مدت زمان غیبش تجربیاتی زیادی کسب کرده و متحول می‌شود؛ تجربیاتی که احتمالاً در جریان فیلم با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

چه سرنوشتی در انتظار گامورا و پیتر قرار دارد؟ 

جیمز گان، نویسنده و کارگردان سری فیلم‌های محافظان کهکشان و زوئی سالدانا، بازیگر نقش گامورا صریحاً گفته‌اند Guardians  3 of the Galaxy اثری احساسی بوده و تمامی شخصیت‌ها از ماجراجویی پیش رو جان سال به در نمی‌برند. با در نظر گرفتن این نکته، می‌توان سه سناریو را برای گامورا و پیتر پیش بینی کرد: سناریو اول، شامل مرگ یکی از آن‌ها می‌شود؛ سناریو دوم، مرگ هر دویشان را به همراه دارد؛ سناریوی سوم هم مرگ دیگر اعضای گروه و دست و پنجه نرم کردن آن دو با یک ضربه روحی دیگر را در بر می‌گیرد.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم محافظان کهکشان ۳ از تاریخ ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۵ مه سال ۲۰۲۳ میلادی) روی پرده نقره‌ای سینما خواهد آمد.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا