بررسی ایستراگ‌های قسمت ویژه The Guardians of the Galaxy

بررسی ایستراگ‌های قسمت ویژه Guardians of the Galaxy

من بتمن هستم؟

قسمت ویژه Guardians of the Galaxy که اخیرا منتشر شده، به موضوعات جالبی اشاره می‌‌کند که توجه طرفداران دنیای سینمایی مارول را  به خود اختصاص داده‌اند.

قسمت ویژه فرنچایز نگهبانان کهکشان با عنوان Guardians of the Galaxy Holiday Special که به مناسبت نزدیک شدن به ایام کریسمس ساخته و منتشر شده داستان جالبی در رابطه با اعضای گروه محافظان کهکشان (Guardians of the Galaxy) روایت می‌کند. گفتنی است که این قسمت به قصد آماده سازی طرفداران برای آخرین قسمت این فرنچایز یعنی Guardians of the Galaxy Vol. 3 منتشر شده و در عین حال اطلاعات جالبی را در رابطه با وضعیت فعلی تایم لاین دنیای سینمایی مارول به مخاطبان داد و به برخی از سوالات بی‌پاسخ جواب داد. جیمز گان (James Gunn) کارگردان این اثر با ارائه این اثر اختصاصی لحظات زیبایی را خلق کرد که برخلاف بسیاری از آثاری که اخیرا از استویو مارول همچنان ساختار روایی آثار دنیای سینمایی مارول را حفظ کرده و فضای سه فاز اول مارول را برای طرفداران تدائی می‌کرد. 

خیابان هالیوود و اونجرز 

در اثر مذکور ایستراگ‌های زیادی وجود دارد که به جزییات مختلف دنیای سینمایی مارول اشاره می‌کنند. داستان قسمت ویژه فرنچایز نگهبانان کهکشان روایت کریسمسی رویایی برای استارلرد را رویات می‌کند که خاطرات چندان خوبی از کریسمس در کودکی ندارد و اکنون با از دست دادن معشوق خود گامورا بسیار غمگین و تنها شده. درکس با بازی دیو باتیستا (Dave Bautista) و منتیس با بازی پام کلمنتیئف (Pom Alexandra Klementieff) در این اثر تلاش می‌کنند تا با پیدا کردن هدیه‌ای گرانبها و دوست داشتنی و آماده کردن یک مراسم زیبا در شب کریسمس پیتر کوییل را خوشحال کنند. به همین منظور با توجه به علاقه‌ای که پیتر در گذشته به خواننده و بازیگر معروف کوین بیکن (Kevin Bacon) داشته و او را به عنوان پدر خود به همه معرفی می‌کرد، آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا به زمین رفته و این شخص را به عنوان هدیه کریسمس به پیتر بدهند.

اینگونه ماجرای سفر درکس و مانتیس به زمین و حمله آنها به خانه هنرمند آمریکایی آغاز می‌شود. آن‌ها در حین این سفر به خیابان هالیوود می‌روند و در این خیابان با طرفداران گروه انتقام‌جویان که به کاسپلی کردن لباس‌های آن‌ها علاقه دارند آشنا می‌شوند. افرادی که مانند استیو راجرز (کاپیتان آمریکا)، ناتاشا رومانوف (بیوه سیاه)، ثور، اسکات لنگ (مرد مورچه‌ای) و کارل دنورز (کاپیتان مارول) از دنیای سینمایی مارول و بسیاری از شخصیت‌های محبوب دیگر سینما مانند زورو، جک اسپارو و حتی بابانوئل لباس پوشید‌ه‌اند و با مردم رهگذر عکس می‌گیرند. همچنین شخصی را می‌بینیم که لباس GoBot را پوشیده است، شخصیتی شبیه به کاراکترهای فرنچایز Transformers از دهه ۱۹۸۰بود.

درکس بلافاصله به GoBot حمله می کند، زیرا به گفته مانتیس GoBot پسر عمویش را کشته است. این صحنه سوال شگفت انگیزی را در ذهن طرفداران ایجاد می‌کند، آیا GoBots در دنیای سینمایی مارول وجود دارد؟ همچنین مانتیس فردی را می‌بیند که لباس مخصوص کاپیتان آمریکا را به تن کرده و او را با استیو راجرز اشتباه گرفت. ماجراجویی جالب این دو در زمین و خیایبان‌های هالیوود صحنه‌‌های بسیار جالبی را برای طرفداران مارول رقم زد. آن‌ها در نهایت با استفاده از قدرت‌‌های مانتیس خود را به خانه کوین بیکن رساندند و پس از اندکی تعقیب و گریز او را ربوده و با خود به فضا بردند تا به عنوان هدیه کریس‌مس به پیتر کوییل بدهند. 

بازوی وایبرنیومی سرباز زمستان؟

در قسمت ویژه Guardians of the Galaxy نبیولا در شب کریس‌مس یک هدیه عجیب به راکت می‌دهد. ظاهرا نبیولا بازوی وایبرنیومی سرباز زمستان یا همان باکی بارنرز را برای راکت دزدیده است. اگر از طرفداران پر و پا قرص دنیای سینمایی مارول باشید، بدون شک مکالمه جالبی که بین راکت و سرباز زمستان را بیاد داید که در فیلم Avengers: Infinity War راکت (Rocket) با صداپیشگی بردلی کوپر (Bradley Cooper) از باکی خواست تا بازوی آهنین خود را به او بفروشد و باکی هرگز نظر خود را در این رابطه به او نگفت. حال با توجه به کادوی عجیب نبیولا به راکت، مشخص نیست که آیا این بازو وایبرنیومی تنها یک ماکت شبیه سازی شده است یا در حقیقت دست دردسرساز باکی بارنرز (Bucky Barnes) است.

 در همین حال، اگر به هدایای کریسمسی که پیتر جوان امیدوار است در طول بخش‌های انیمیشنی ویژه این قسمت به دوستان و نزدیکان خود بدهد، دقت کنید، هدیه‌ای را خواهید دید که برای شخصیت تیزر فیس (Taserface)، یکی از اعضای روجرز در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 آماده شده است. اگرچه هنوز اطلاعات زیادی در رابطه با شخصیت‌ های گروه اترنالز نداریم و آن‌ها هنوز نقش مهمی در خط داستانی دنیای سینمایی مارول ندارند با این حال، در صحنه‌ای که مانتیس و درکس حین جستجو برای یافتن کوین بیکن به یک کلاب شبانه می‌روند، طابلویی را می‌بینم که به یک اثر ویژه کریسمسی از شخصیت کینگو (Kingo) که پیشتر دز فیلم جاودانگان (Eternals) با او آشنا شدیم اشاره می‌کند. پیش از این نیز در سریال Ms. Marvel نیز نام این شخصیت قدرتمند که کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani) نقش او را یفا می‌کند، شنیده بودیم. 

کراس اور دی سی و مارول؟

جیمز گان (James Gunn) کارگردان این قسمت ویژه و فرنچایز نگهبانان کهکشان که اخیراً به‌ عنوان مدیر اجرایی استودیو دی‌سی نیز انتخاب شده است، در خلق ایستراگ‌های شگفت انگیز از جهان مارول بسنده نکرده و حتی پای خود را از چیزی که تصور می‌شد هم فراتر می‌گذارد. با توجه به این موضوع که او پیشینه فعالیت در هر دو جهان کیمیک بوکی را داشته است، پای بتمن را هم به این قسمت ویژه باز می‌کند. پس از آنکه درکسو مانتیس موفق به دزدیدن کوین بیکن می‌شوند، این موضوع که او تنها یک بازیگر است و قهرمانی که آن‌‌ها تصور می‌کردند نیست درکس و مانتیس را ناامید کرده و این موضوع باعث می‌شود تا مانتیس از قدرت‌های خوداستفاده کرده و از او بخواهد تا مانند یک قهرمان واقعی عمل کند؛ همین موضوع باعث می‌شود تا بیکن خود را به عنوان بتمن شوالیه تاریکی یکی از اصلی‌ترین و محبوب ترین شخصیت‌‌های دنیای سینما و کیمک دی‌سی معرفی کند. نکته جالب این صحنه این بود که او دقیقا خود را با جمله معروف، 

من بتمن هستم! 

توصیف کرده و سپس درکس ومانتیس از او می‌پرسند که بتمن دیگر کیست!؟ کراس اور دی‌سی و مارول اتفاقی است که بسیاری از طرفداران کتاب‌های کمیک ابرقهرمانی انتظار آن را می‌کشند و این حرکت توسط جیمز گان می‌تواند مانند روزنه‌ای از امید برای آن‌ها عمل کند و نشانگر آن باشد که در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور یک یا چندی از شخصیت‌های دنیا سینمایی دی‌سی در آثار مورد انتظار استودیو مارول باشیم. برده شدن نام بتمن دست کم ثابت می‌کند که حتی اگر بروس وین به عنوان بتمن در دنیای سینمایی مارول حضور نداشته باشد، دست کم از  او به عنوان یک شخصیت فیکشنال و فانتزی یاد می‌شود. 

نقشه هنرمندان هالیوود 

علاوه بر اشاره به شخصیت بتمن توسط بیکن، درکس و مانتیس از نقشه‌ای موسوم به نقشه ستارگان هالیوود استفاده می‌کنند تا به خود را به آدرس خانه این هنزمند معروف برسانند. نکته جالبی که در این نقشه وجود دارد، در این نقشه تصویر بازیگران فیلم جوخه انتحار (The Suicide Squad) مانند مارگو رابی (Margot Robbie)، جان سینا (John Cena) و فلولا بورگ (Flula Borg) را می‌بینیم.  کوین بیکن نقش پررنگی را در این قسمت ویژه ایفا می‌کند، او در ابتدا از رویارویی با مانتیس و درکس وحشت زده می‌شود اما رفته رفته پس از آشنایی با پیتر و دیدن جشن آن‌ها نظرش عوض شده و در مراسم شب کریس‌ مس آن‌ها شریک می‌شود.

پس از ربوده شدن توسط درکس و مانتیس، آن‌ها او را به Knowhere می‌کشانند، جایی که بیکن با گروه Old 97 گروه موسیقی بیگانه‌ای که ظاهراً ساکن Knowhere هستند برای اجرای آهنگ تعطیلات گروه alt-country Here روی صحنه می‌رود. جالب است بدانید که گروه موسیقی Knowhere بر اساس یک گروه موسیقی واقعی به نام Old 97’s، که از سال ۱۹۹۲ فعالیت دارد خلق شده. این گروه موسیقی یک آلبوم موسیقی مخصوص کریس مس دارد که در این اثر از آهنگا‌های آن‌ استفاده شده است. علاوه بر این، کایرا سدویک (Kyra Sedgwick) نام همسر واقعی بیکن بوده، کسی که در طول این فیلم به عنوان همسر کوین با او تماس می‌گیرد. همچنین می‌توان گفت این اولین باری نیست که بیکن و گان با یکدیگر همکاری می‌کنند، بیکن پیش از این در فیلم Super، اثر ابرقهرمانی تاریک این کارگردان در سال ۲۰۱۰ نیز به ایفای نقش پرداخته بود.

خواهر استار لرد

همچنین در طول این اثر مخاطبین دنیای سینمایی مارول حقیقت جالبی را در رابطه با ارتباط مانتیس و پیتر کوییل کشف می‌کنند که در ابتدا باعث شوکه شدن همه طرفدارن شد. مانتیس در این فیلم ویژه به عنوان خواهر پیتر کوییل و دختر ایگو معرفی می‌شود. ظاهرا مانتیس در تمام مدتی که در کنار محافظین کهکشان زندگی کده این حقیقت را می‌دانسته و بنا به  دلایلی آن را از پیتر پنهان کرده است. 

4 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا